Masculin (Naționale)

Andrei Cobeț a marcat în Belarus

02 sep 2023 de Reporter FMF

Atacantul moldovean Andrei Cobeț a înscris unul dintre golurile echipei sale, Slavia Mozyr, în meciul cu Belșina, scor 4-1, din etapa a 19-a a campionatului din Belarus. Cobeț a marcat golul de 3-0 și a încasat un cartonaș galben, după care a fost schimbat în minutul 84. Ceilalți doi moldoveni de la Slavia, Cristian Dros și Igor Costrov au jucat 90, respectiv 10 minute. Slavia Mozyr este pe locul 4 în clasament din 15 echipe participante.

Acesta a fost al 4-lea gol reușit de atacantul moldovean în cele 18 meciuri jucate în actuala stagiune din Belarus.

Andrei Cobeț a jucat pentru selecționatele U17, U19 și U21 ale Moldovei. Pentru naționala Moldovei a debutat anul trecut, în meciul cu Letonia de la Chișinău. În total pentru tricolori a bifat 2 jocuri.