• Поддержи национальную сборную

LIVE. Cupa Moldovei Moldtelecom. Zimbru - Victoria

19 oct 2022 de Victor Daghi

Cupa Moldovei Moldtelecom, ediția 2022/23

FC Zimbru Chișinău - FC Victoria Chișinău (Chișinău, stadionul Zimbru, ora 16:00)
Meciul va fi transmis gratis de platforma ligatv.md

CSF Bălți - FC Stăuceni (Bălți, stadionul Municipal, ora 17:00)

Ieri, în sferturile de finală s-au calificat CS Dacia Buiucani, FC Milsami, FC Sfîntul Gheorghe și Univer Oguzsport Comrat din Liga 2:

FC Iskra Rîbnița - CS Dacia Buiucani Chișinău 0-7 (Vlad LUPAȘCO 51, Dumitru GALUȘCA 55, Antonii JOSAN 59, 71, Oleg MARTIN 64-penalty, 75, Valentin REBEJA 74)

CF Locomotiva Ocnița - FC Milsami Orhei 0-2 (Radu GÎNSARI 82, Mamadou Harouna CAMARA 86)

CSF La Familia Bender - FC Sfîntul Gheorghe Suruceni 0-5 în prelungiri (Theocharis POZATZIDIS 94, 108, Keinus BUNGA 96, 112, Petru OJOG 114)

FC Dinamo Auto Tiraspol - Univer Oguzsport Comrat 0-2 în prelungiri (Pavel PULUCCIU 93, Maxim UZUN 100) REZUMATUL MECIULUI

Vezi aici rezultatele meciurilor și marcatorii din turul preliminar, 1/32 de finală și 1/16 de finală ale Cupei Moldovei Moldtelecom, ediția 2022/23.

Partidele din sferturile de finală și semifinalele se vor juca tur-retur. Meciurile din cadrul ¼ de finală sunt programate pentru 8-9 și 12-13 noiembrie 2022, iar semifinalele – 5 și 26 aprilie 2023.

Finala Cupei Moldovei Moldtelecom, ediția 2022/23, va avea loc pe 28 mai 2023. Câștigătoarea va reprezenta Moldova în Europa Conference League de anul viitor.

Deținătoarea în exercițiu a trofeului este formația Sheriff Tiraspol, care a trecut în finala din acest an de Sf.Gheorghe Suruceni, scor 1-0.