Feminin(Competiții)

Liga Națională. FC Maksimum - Agarista CSF Anenii Noi 1-1

20 mar 2022 de Maria Teeşanu

Astăzi a fost reluată Liga Națională la fotbal feminin cu singurul meci al etapei a VIII-a. Liderele campionatului,  FC Maksimum și Agarista CSF Anenii Noi, au remizat în partida de azi, scor 1:1. La formația din Anenii Noi a marcat Alina Chirica în minutul 27, la gazde Iuliana Colnic a reușit să egaleze în minutul 74. În urma acestui rezultat, situația din clasament nu s-a schimbat, ambele echipe se mențin pe aceeași poziție, având a câte 18 puncte la activ.

Din cauza participării naționalei de junioare U17 în preliminariile Campionatului European, partidele FC Belceanka - PGU ŞS4-Legia și Real Succes-ȘS 11 Chișinău - CS Noroc au fost transferate pentru o dată ulterioară.

Etapa următoare va avea loc pe  27 martie după următorul program:

Real Succes - ȘS 11 - PGU-ȘS-Legia
Agarista CSF Anenii Noi - FC Belceanka
CS Noroc - FC Maksimum

Ora de start a meciurilor este 15:00

Transmisiunile în direct ale tuturor meciurilor campionatului Moldovei la fotbal feminin 2021/22 și rezumatele video sunt accesibile pe platforma Eleven Sports