Masculin (Naționale)

Ion Nicolaescu marchează în al doilea meci consecutiv în Israel

13 feb 2022 de Victor Daghi

Internaționalul moldovean, Ion Nicolaescu a marcat astăzi golul echipei sale, Maccabi Petah Tikva în meciul din deplasare cu Beitar Jerusulem (1-2) din etapa a 22-a a Ligat ha'Al (prima divizie valorică a Israelului). Nicolaescu a înscris în minutul 35, însă în mitanul secund Beitar a marcat de două ori, în minutele 69 și 75.

Echipa lui Nicolaescu, Maccabi Petah Tikva, cu 14 puncte, rămâne pe ultimul loc în clasament.

Atacantul moldovean marchează în al doilea meci consecutiv în campionatul Israelului, după ce în etapa trecută el a înscris golul victoriei în poarta echipei Hapoel Jerusalem (3-1).

Vă reamintim că Ion Nicolaescu s-a transferat în campionatul din Israel pe 7 ianuarie 2022, sub formă de împrumut de la echipa slovacă DAC 1904 Dunajská Streda.

Pentru Naționala Moldovei Ion Nicolaescu a jucat 23 de meciuri și a marcat 4 goluri.