• Support National Team

Juniori (Competiții)

Dacia Winter Cup 2021. Cel mai tare turneu pentru copii începe astăzi

03 dec 2021 de Ion Buga

Cel mai tare turneu internațional pentru copii - Dacia Winter Cup - începe astăzi, 3 decembrie, la Complexul Sportiv "Joma Arena" din Chișinău. Competiția va fi organizată la 6 categorii de vârstă: 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 și 2015 și se va încheia pe 19 decembrie. 

 

Vor participa circa 1500 de copii de la 96 de echipe din 3 țări, Moldova, România și Ucraina. În total, vor fi jucate 240 de meciuri!

 

Vă prezentăm programul meciurilor pentru zilele de 3-5 decembrie:


2012
Grupa A: Dacia Buiucani Chișinău, FC DASSCHOOL Chișinău, AF Radu Rebeja 2 Chișinău, Zimbru 1 Chișinău 
Grupa B: Krivbas Krivoi Rog (Ucraina), Atletic Strășeni, AF Radu Rebeja 3 Chișinău, CS Real Succes Chișinău
Grupa C: FC Sportul Chișinău, AF Viitorul Chișinău, FC Cahul 2005, ACS Juniorul Chișinău
Grupa D: FC Bălți, Zimbru 2 Chișinău, Gloria Chișinău, AF Radu Rebeja 1 Chișinău 
 

03.12.2021

1.

09:00

AF Radu Rebeja 2 Chișinău – Dacia Chișinău

 

2.

09:00

FC DASSCHOOL Chișinău – Zimbru 1 Chișinău 

 

3.

10:00

FC Sportul Chișinău – AF Viitorul Chișinău 

 

4.

10:00

AF Radu Rebeja 3 Chișinău – CS Real Succes Chișinău

 

5.

10:00

Krivbas Krivoi Rog (UCR)  – FC Atletic Strășeni

 

6.

11:00

Gloria Chișinău – AF Radu Rebeja 1 Chișinău 

 

7.

11:00

FC Cahul 2005 – ACS Juniorul Chișinău 

 

8.

11:00

FC Balti – Zimbru 2 Chișinău 

 

9.

14:00

Dacia Chișinău – Zimbru 1 Chișinău 

 

10.

14:00

FC DASSCHOOL Chișinău – AF Radu Rebeja 2 Chișinău 

 

11.

14:00

FC Atletic Strășeni – AF Radu Rebeja 3 Chișinău 

 

12.

15:00

AF Viitorul Chișinău – ACS Juniorul Chișinău 

 

13.

15:00

AF Zimbru 2 Chișinău – Gloria Chișinău 

 

14.

15:00

FC Cahul 2005 – FC Sportul Chișinău 

 

15.

16:00

FC Krivbas Krivoi Rog – Real Succes Chișinău 

 

16.

16:00

FC Bălți – AF Radu Rebeja 1 Chișinău 

 

 04.12.2021

17.

09:00

AF Viitorul Chișinău – FC Cahul 2005

 

18.

09:00

ACS Juniorul Chișinău – FC Sportul Chișinău

 

19.

09:00

AF Radu Rebeja 1 Chișinău – Zimbru 2 Chișinău

 

20.

10:00

FC Balti – Gloria Chișinău

 

21.

10:00

AF Radu Rebeja 3 Chișinău – FC Krivbas Krivoi Rog

 

22.

10:00

Dacia Chișinău– FC DASSCHOOL Chișinău

 

23.

11:00

Atletic Straseni – Real Succes Chișinău

 

24.

11:00

Zimbru 1 Chișinău – AF Radu Rebeja 2 Chișinău

 
25.13:00

A IV – C IV

 
26.13:00

B IV – D IV

 
27.13:00

A III – D III

 
28.14:00

B III – C III

 
29.14:00

A II – B II

 
30.14:00

C II – D II

 
31.15:00

A I – C I

 
32.15:00

B I – D I

 

 

2014
Grupa A: SMART Ialoveni, AF Radu Rebeja 2 Chișinău, Cernomoret 2 Odesa (Ucraina), FC Sportul Chișinău
Grupa B: FC DASSCHOLL Chișinău, AF Radu Rebeja 1 Chișinău, AF Viitorul Chișinău, Zimbru 1 Chișinău
Grupa C: Vulkan Vulcănești, Cernomoret 1 Odesa (Ucraina), CSCT Buiucani Chișinău, Rapid Chișinău
Grupa D: Mold Progress Chișinău, Zimbru 2 Chișinău, Dacia Chișinău, Gloria Chișinău

 

 03.12.2021

1.

08:00

FC Mold Progress Chișinău – Zimbru 2 Chișinău

 

2.

08:00

 FC Dacia Chișinău – Gloria Chișinău

 

3.

09:00

FC DASSCHOLL Chișinău – AF Radu Rebeja 1 Chișinău

 

4.

09:00

AF Viitorul Chișinău – Zimbru 1 Chișinău

 

5.

10:00

FC SMART Ialoveni – AF Radu Rebeja 2 Chișinău

 

6.

10:00

CSCT Buiucani Chișinău – Rapid Chișinău

 

7.

11:00

Gloria Chișinău – FC Mold Progress Chișinău

 

8.

11:00

Zimbru 2 Chișinău - FC DACIA Chișinău

 

9.

13:00

FC Cernomoreț 2 Odesa – AF Radu Rebeja 2 Chișinău

 

10.

13:00

Sportul Chisinau – FC SMART Ialoveni

 

11.

14:00

FC Vulkan Vulcănești  – FC Cernomoreț 1 Odesa

 

12.

14:00

AF Radu Rebeja 1 Chișinău – AF Viitorul Chișinău

 

13.

15:00

FC Cernomoret 2 Odesa – Sportul Chișinău

 

14.

15:00

Zimbru 1 Chișinău – FC DASSCHOOL Chișinău

 

15.

16:00

FC Cernomoreț 1 Odesa – Rapid Chișinău

 

16.

16:00

CSCT Buiucani Chișinău – FC Vulkan Vulcănești 

 

 04.12.2021

17.

08:00

FC Sportul Chisinau – AF Radu Rebeja 2 Chisinau

 

18.

08:00

AF Viitorul Chisinau – FC DASSCHOOL Chisinau

 

19.

09:00

AF Radu Rebeja 1 Chisinau – FC Zimbru 1 Chisinau

 

20.

09:00

FC Cernomoret 1 Odesa – CSCT Buiucani Chisinau

 

21.

10:00

FC SMART Ialoveni – FC Cernomoret 2 Odesa

 

22.

10:00

FC DACIA Chisinau – FC Mold Progress Chisinau

 

23.

11:00

AF Gloria Chisinau – AF Zimbru 2 Chisinau

 

24.

11:00

FC Rapid Chisinau – FC Vulkan Vulcanesti

 

25.

12:00

A IV – C IV

 

26.

13:00

B IV – D IV

 

27.

13:00

A III – D III

 

28.

14:00

B III – C III

 

29.

14:00

A II – B II

 

30.

15:00

C II – D II

 

31.

15:00

A I – C I

 

32.

16:00

B I – D I

 

Meciurile decisive vor avea loc pe 5 decembrie începând cu ora 11.

 

Turneul pentru echipele 2011 și 2013 va avea loc în zilele de 10-12 decembrie, iar cel pentru echipele 2010 și 2015 este programat în perioada 17-19 decembrie.

 

Competiția este organizată de CSCT Buiucani, în parteneriat cu Federația Moldovenească de Fotbal, la inițiativa lui Tudor Bejan.

www.facebook.com/fcdaciabuiucani