• Fii alături de Echipa Țării

Juniori (Competiții)

Dacia Winter Cup 2021. Cel mai tare turneu pentru copii începe astăzi

03 dec 2021 de Ion Buga

Cel mai tare turneu internațional pentru copii - Dacia Winter Cup - începe astăzi, 3 decembrie, la Complexul Sportiv "Joma Arena" din Chișinău. Competiția va fi organizată la 6 categorii de vârstă: 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 și 2015 și se va încheia pe 19 decembrie. 

 

Vor participa circa 1500 de copii de la 96 de echipe din 3 țări, Moldova, România și Ucraina. În total, vor fi jucate 240 de meciuri!

 

Vă prezentăm programul meciurilor pentru zilele de 3-5 decembrie:


2012
Grupa A: Dacia Buiucani Chișinău, FC DASSCHOOL Chișinău, AF Radu Rebeja 2 Chișinău, Zimbru 1 Chișinău 
Grupa B: Krivbas Krivoi Rog (Ucraina), Atletic Strășeni, AF Radu Rebeja 3 Chișinău, CS Real Succes Chișinău
Grupa C: FC Sportul Chișinău, AF Viitorul Chișinău, FC Cahul 2005, ACS Juniorul Chișinău
Grupa D: FC Bălți, Zimbru 2 Chișinău, Gloria Chișinău, AF Radu Rebeja 1 Chișinău 
 

03.12.2021

1.

09:00

AF Radu Rebeja 2 Chișinău – Dacia Chișinău

 

2.

09:00

FC DASSCHOOL Chișinău – Zimbru 1 Chișinău 

 

3.

10:00

FC Sportul Chișinău – AF Viitorul Chișinău 

 

4.

10:00

AF Radu Rebeja 3 Chișinău – CS Real Succes Chișinău

 

5.

10:00

Krivbas Krivoi Rog (UCR)  – FC Atletic Strășeni

 

6.

11:00

Gloria Chișinău – AF Radu Rebeja 1 Chișinău 

 

7.

11:00

FC Cahul 2005 – ACS Juniorul Chișinău 

 

8.

11:00

FC Balti – Zimbru 2 Chișinău 

 

9.

14:00

Dacia Chișinău – Zimbru 1 Chișinău 

 

10.

14:00

FC DASSCHOOL Chișinău – AF Radu Rebeja 2 Chișinău 

 

11.

14:00

FC Atletic Strășeni – AF Radu Rebeja 3 Chișinău 

 

12.

15:00

AF Viitorul Chișinău – ACS Juniorul Chișinău 

 

13.

15:00

AF Zimbru 2 Chișinău – Gloria Chișinău 

 

14.

15:00

FC Cahul 2005 – FC Sportul Chișinău 

 

15.

16:00

FC Krivbas Krivoi Rog – Real Succes Chișinău 

 

16.

16:00

FC Bălți – AF Radu Rebeja 1 Chișinău 

 

 04.12.2021

17.

09:00

AF Viitorul Chișinău – FC Cahul 2005

 

18.

09:00

ACS Juniorul Chișinău – FC Sportul Chișinău

 

19.

09:00

AF Radu Rebeja 1 Chișinău – Zimbru 2 Chișinău

 

20.

10:00

FC Balti – Gloria Chișinău

 

21.

10:00

AF Radu Rebeja 3 Chișinău – FC Krivbas Krivoi Rog

 

22.

10:00

Dacia Chișinău– FC DASSCHOOL Chișinău

 

23.

11:00

Atletic Straseni – Real Succes Chișinău

 

24.

11:00

Zimbru 1 Chișinău – AF Radu Rebeja 2 Chișinău

 
25.13:00

A IV – C IV

 
26.13:00

B IV – D IV

 
27.13:00

A III – D III

 
28.14:00

B III – C III

 
29.14:00

A II – B II

 
30.14:00

C II – D II

 
31.15:00

A I – C I

 
32.15:00

B I – D I

 

 

2014
Grupa A: SMART Ialoveni, AF Radu Rebeja 2 Chișinău, Cernomoret 2 Odesa (Ucraina), FC Sportul Chișinău
Grupa B: FC DASSCHOLL Chișinău, AF Radu Rebeja 1 Chișinău, AF Viitorul Chișinău, Zimbru 1 Chișinău
Grupa C: Vulkan Vulcănești, Cernomoret 1 Odesa (Ucraina), CSCT Buiucani Chișinău, Rapid Chișinău
Grupa D: Mold Progress Chișinău, Zimbru 2 Chișinău, Dacia Chișinău, Gloria Chișinău

 

 03.12.2021

1.

08:00

FC Mold Progress Chișinău – Zimbru 2 Chișinău

 

2.

08:00

 FC Dacia Chișinău – Gloria Chișinău

 

3.

09:00

FC DASSCHOLL Chișinău – AF Radu Rebeja 1 Chișinău

 

4.

09:00

AF Viitorul Chișinău – Zimbru 1 Chișinău

 

5.

10:00

FC SMART Ialoveni – AF Radu Rebeja 2 Chișinău

 

6.

10:00

CSCT Buiucani Chișinău – Rapid Chișinău

 

7.

11:00

Gloria Chișinău – FC Mold Progress Chișinău

 

8.

11:00

Zimbru 2 Chișinău - FC DACIA Chișinău

 

9.

13:00

FC Cernomoreț 2 Odesa – AF Radu Rebeja 2 Chișinău

 

10.

13:00

Sportul Chisinau – FC SMART Ialoveni

 

11.

14:00

FC Vulkan Vulcănești  – FC Cernomoreț 1 Odesa

 

12.

14:00

AF Radu Rebeja 1 Chișinău – AF Viitorul Chișinău

 

13.

15:00

FC Cernomoret 2 Odesa – Sportul Chișinău

 

14.

15:00

Zimbru 1 Chișinău – FC DASSCHOOL Chișinău

 

15.

16:00

FC Cernomoreț 1 Odesa – Rapid Chișinău

 

16.

16:00

CSCT Buiucani Chișinău – FC Vulkan Vulcănești 

 

 04.12.2021

17.

08:00

FC Sportul Chisinau – AF Radu Rebeja 2 Chisinau

 

18.

08:00

AF Viitorul Chisinau – FC DASSCHOOL Chisinau

 

19.

09:00

AF Radu Rebeja 1 Chisinau – FC Zimbru 1 Chisinau

 

20.

09:00

FC Cernomoret 1 Odesa – CSCT Buiucani Chisinau

 

21.

10:00

FC SMART Ialoveni – FC Cernomoret 2 Odesa

 

22.

10:00

FC DACIA Chisinau – FC Mold Progress Chisinau

 

23.

11:00

AF Gloria Chisinau – AF Zimbru 2 Chisinau

 

24.

11:00

FC Rapid Chisinau – FC Vulkan Vulcanesti

 

25.

12:00

A IV – C IV

 

26.

13:00

B IV – D IV

 

27.

13:00

A III – D III

 

28.

14:00

B III – C III

 

29.

14:00

A II – B II

 

30.

15:00

C II – D II

 

31.

15:00

A I – C I

 

32.

16:00

B I – D I

 

Meciurile decisive vor avea loc pe 5 decembrie începând cu ora 11.

 

Turneul pentru echipele 2011 și 2013 va avea loc în zilele de 10-12 decembrie, iar cel pentru echipele 2010 și 2015 este programat în perioada 17-19 decembrie.

 

Competiția este organizată de CSCT Buiucani, în parteneriat cu Federația Moldovenească de Fotbal, la inițiativa lui Tudor Bejan.

www.facebook.com/fcdaciabuiucani