• Support National Team

Amoliga Nations Cup. Rusia - Moldova 3-1

23 oct 2021 de Victor Daghi

Naționala Moldovei de mini-fotbal, versiunea Socca, a fost învinsă cu 3-1 de Rusia, în urma loviturilor de departajare. Andrian Lașcu a deschis scorul în minutul 13, cu un șut cu efect, însă adversara a egalat la unu prin Victor Kosachev în repriza a doua. Reprezentativa noastră n-a mai putut să repete istoria de ieri, pierzând de data aceasta la loviturile de departajare.

Rusia - Moldova 1-1, 2-0 în urma loviturilor de departajare

Au marcat: Victor Kosachev (38) / Andrian Lașcu (13)

Au înscris la loviturile de departajare: Kirill Biriukov, Dmitrii Drobysh

Au ratat: Rustam Ramazanov / Andrian Lașcu, Nicolae Josan