• Поддержи национальную сборную

Anunț. FMF angajează designer grafic

09 aug 2021 de Reporter FMF

Federația Moldovenească de Fotbal anunță un concurs pentru ocuparea funcției de Designer grafic.

Orar de lucru: Flexibil sau fix

Scopul general al funcţiei:

  • crearea materialelor vizuale pentru evenimentele și meciurile echipei naționale
  • crearea materialelor vizuale pentru rețelele sociale FMF
  • editarea și conceptualizarea identității vizuale ale proiectelor/campaniilor FMF
  • crearea materialelor vizuale pentru partenerul tehnic FMF, brandul JAKO
  • elaborarea materialelor pentru printare (banere, broșure, afișe etc.)
  • elaborarea altor materiale după necesitățile FMF.

Responsabilități:

  • studierea și determinarea cerințelor tehnice în baza brief-urilor
  • planificarea sarcinilor pentru respectarea deadline-urilor
  • conceptualizarea materialelor vizuale în funcție de cerințele tehnice
  • elaborarea de logo-uri, sigle, ilustrații
  • verificarea și editarea materialelor în urma feedback-ului
  • ajustarea tuturor materialelor pentru diferite platforme, canale de comunicare, mărimi solicitate

Cerinţele funcţiei faţă de persoană:

  • experiență de lucru în proiecte/companii similare
  • portofoliu de lucru sau exemple de materiale elaborate
  • cunoașterea la nivel avansat a software-urilor și tehnologiilor de creare a materialelor grafice (cum ar fi InDesign, Illustrator, Photoshop)
  • abilitatea de a lucra în echipă și de a respecta termenele limită
  • gândire creativă și capacitatea de a propune idei noi

Remunerare:

Salariul lunar brut specificat în contractul individual de muncă, sporuri, premii, ajutor material ș.a.