• Fii alături de Echipa Țării

Anunț. FMF angajează designer grafic

09 aug 2021 de Reporter FMF

Federația Moldovenească de Fotbal anunță un concurs pentru ocuparea funcției de Designer grafic.

Orar de lucru: Flexibil sau fix

Scopul general al funcţiei:

  • crearea materialelor vizuale pentru evenimentele și meciurile echipei naționale
  • crearea materialelor vizuale pentru rețelele sociale FMF
  • editarea și conceptualizarea identității vizuale ale proiectelor/campaniilor FMF
  • crearea materialelor vizuale pentru partenerul tehnic FMF, brandul JAKO
  • elaborarea materialelor pentru printare (banere, broșure, afișe etc.)
  • elaborarea altor materiale după necesitățile FMF.

Responsabilități:

  • studierea și determinarea cerințelor tehnice în baza brief-urilor
  • planificarea sarcinilor pentru respectarea deadline-urilor
  • conceptualizarea materialelor vizuale în funcție de cerințele tehnice
  • elaborarea de logo-uri, sigle, ilustrații
  • verificarea și editarea materialelor în urma feedback-ului
  • ajustarea tuturor materialelor pentru diferite platforme, canale de comunicare, mărimi solicitate

Cerinţele funcţiei faţă de persoană:

  • experiență de lucru în proiecte/companii similare
  • portofoliu de lucru sau exemple de materiale elaborate
  • cunoașterea la nivel avansat a software-urilor și tehnologiilor de creare a materialelor grafice (cum ar fi InDesign, Illustrator, Photoshop)
  • abilitatea de a lucra în echipă și de a respecta termenele limită
  • gândire creativă și capacitatea de a propune idei noi

Remunerare:

Salariul lunar brut specificat în contractul individual de muncă, sporuri, premii, ajutor material ș.a.