Milinceanu, primul gol în campionatul Greciei

06 mar 2021 de Sandu Grecu

Internaționalul nostru, Nicolae Milinceanu a marcat astăzi golul victoriei echipei sale, PAS Geannina în meciul cu titrata echipă Panathinaikos, scor 1-0! Partida a contat pentru etapa a 25-a a campionatului Greciei.

Atacantul moldovean a început jocul pe bancă, dar a intrat pe teren deja în minutul 12, iar după alte șapte minute a deschis scorul. Milinceanu a fost înlocuit în minutul 91.

Acesta a fost primul gol marcat de internaționalul nostru în campionatul grec după transferul său la PAS din iarna trecută. De remarcat că recent, Milinceanu a înscris un gol și în Cupa Greciei.

După 24 de etape, PAS Geannina se află pe locul 8 în campionatul Greciei, din 14 echipe. Lideră detașată a turneului (avans de 14 puncte față de a doua clasată) este formația Olympiacos Pireu, la care joacă un alt moldovean, Oleg Reabciuk.