Futsal. Clic Media și-a încheiat evoluția în preliminariile Ligii Campionilor

24 aug 2024 de Svetlana Tataru

Știrea se actualizează...

Clic Media și-a încheiat evoluția în UEFA Futsal Champions League 2024/25. Campioana Moldovei la futsal a cedat în ultimul meci al grupei G din faza preliminară a competiției. Discipolii lui Andrian Lașcu au fost învinși de echipa MNK Hercegovina Široki Brijeg din Bosnia și Herțegovina cu scorul de 4-2. În cealaltă confruntare din grupa G, NV Georgians (Georgia) s-a impus în fața echipei Maccabi Netanya (Israel) cu un scor categoric de 8-1. Clic Media a înregistrat o victorie și două pierderi în faza preliminară a competiției și s-a clasat pe poziția a 3-a în clasamentul grupei G.

CLIC MEDIA - MNK HERCEGOVINA ŠIROKI BRIJEG 2-4

Au marcat: Cristian Obadă (9), Cristian Crasnov (32) / Ante Corluka (3, 35), Peko (10), 9.Darko Ivancović (34)

24 august 2024. Ciorescu. Futsal Arena FMF

Arbitru: Orest Dutsiak (Ucraina)

Asistenți: Andrea Naudi (Malta), Liviu Dumitru Chita (România)

Cartonașe galbene: Cristian Obadă (14), Ion Coval (18), Cristian Crasnov (35), Valeriu Gurgurov (36) / Josip Bošković (6), David Zovko (18), Mario Miculić (27), Ivan Ivancović (34), Ante Corluka (36), Ivan Peko (39)

CLIC MEDIA: 12.Cristian Malîșenco, 10.Cristian Obadă, 11.Leonid Podlesnov, 14.Constantin Burdujel, 20.Vladimir Vasilevschi, 1.Andrei Macoviiciuc (C), 5.Andrian Lașcu, 8.Denis Petrachi, 9.Cristian Crasnov, 17.Ion Coval, 21.Valeriu Gurgurov

Antrenor: Andrian Lașcu

MNK HERCEGOVINA ŠIROKI BRIJEG: 12.Marco Vučić, 4.Ivan Ivancović, 6.Dragan Edi Marić, 7.Ante Corluka, 14.Ivan Peko, 1.Dejan Rašić, 23.Goran Marušić, 5.Mario Miculić (C), 8.Mateo Kozarić, 9.Darko Ivancović, 10.Zvonimor Cavar, 11.Josip Bošković, 17.Blago Gašpar, 20.David Zovko

Antrenor: Ivo Krezo

Rezultatul primei partide din etapa a 3-a, grupa G:

Maccabi Netanya (Israel) - NV Georgians (Georgia 1-8

Au marcat: Vakhtangi Jvarashvili(5), Todua (7), Roninho (8), Davit Khechikashvili (14, 20), Nikoloz Gabrichidze (29), Vakhtang Kekelia (32), Italo (39) / Mahmoud Taha (36)

4MACCABI NETANYA30033-140

Amintim că din grupa G a Ligii Campionilor la Futsal au făcut parte 4 formații: Clic Media din Moldova, MNK Siroki Brijeg din Bosnia și Herțegovina, NV Georgians din Georgia și Maccabi Netanya din Israel. NV Georgians este echipa care s-a calificat în turul principal al competiției, după ce a încheiat etapa preliminară pe prima poziție în grupă cu 3 victorii.

Clic Media a încheiat competiția pe poziția a 3-a în clasament. În prima etapă a grupei G din faza preliminară al Ligii Campionilor la Futsal, campioana Moldovei a cedat cu 0-2 în fața echipei NV Georgians. Clic Media Chișinău s-a impus în al doilea meci al competiției. „Panterele” au dispus de echipa Maccabi Netanya cu scorul de 3-2. Pentru campioana Moldovei au marcat Vladimir Vasilevschi în minutul 7, Constantin Burdujel în minutul 20 și Andrian Lașcu a reușit să marcheze în minutul 33.

UEFA Futsal Champions League. Clic Media - Maccabi Netanya. LIVE 18:30

UEFA Futsal Champions League. Clic Media obține prima victorie în faza preliminară