• Поддержи национальную сборную

UEFA Futsal Champions League. Clic Media obține prima victorie în faza preliminară

22 aug 2024 de Serghei Cipilencu

Bravo! Clic Media Chișinău obține primele 3 puncte în al doilea meci al grupei G din faza preliminară a Ligii Campionilor la Futsal. „Panterele” au dispus de echipa Maccabi Netanya cu scorul de 3-2. Pentru campioana Moldovei au marcat Vladimir Vasilevschi în minutul 7, Constantin Burdujel în minutul 20 și Andrian Lașcu a reușit să marcheze în minutul 33. În cealaltă confruntare din grupa G, formațiile NV Georgians (Georgia) și MNK Hercegovina Široki Brijeg (Bosnia și Herțegovina) au încheiat partida cu scorul de 6-2 în favoarea grupării din Tbilisi. Următorul meci băieții noștri îl vor juca în compania echipei bosniece, MNK Hercegovina, pe data de 24 august, începând cu ora 18:30. Meciul va fi transmis live pe pagina de YouTube a Ligii Profesioniste de Futsal din Moldova LPFM.

CLIC MEDIA - MACCABI NETANYA 3-2

Au marcat: Vladimir Vasilevschi (7), Constantin Burdujel (20), Andrian Lașcu (33) / Mahmoud Taha (6), (19)

22 august 2024. Ciorescu. Futsal Arena FMF

Arbitru: Andrea Naudi (Malta)

Asistenți: Liviu Dumitru Chita (România) și Nurlybek Kalimaganbetov (Kazakhstan)

Observator: Ainar Kuusk (Estonia)

Cartonașe galbene: Constantin Burdujel (15) / Mahmoud Taha (12)

CLIC MEDIA: 1.Andrei Macoviiciuc (c), 12.Cristian Malîșenco, 5.Andrian Lașcu, 7.Sergiu Țimpeu, 8.Denis Petrachi, 9.Cristian Crasnov, 10.Cristian Obadă, 11.Leonid Podlesnov, 14.Constantin Burdujel, 17.Ion Covali, 20.Vladimir Vasilevschi, 21.Valeriu Gurgurov

Antrenor: Andrian Lașcu

MACCABI NETANYA: 1. Mark Moiseev, 14. Leonel Ari Zelcer, 2. Tuval Hyson, 4. Idan Shkolnik, 7. Matan Shalom, 8. Dan Bar-El, 9. Mahmoud Taha, 10. Tamir Shkolnik, 11. Dan Abutbul, 13. Asaf Galgut, 15. Amit Tzur, 23. Ori Edry, 24. Ignacio Krauthamer, 91. Stanislav Arslanov.

Antrenor: Tamir Shkolnik.

Rezultatul primei partide etapa a 2-a, grupa G:

NV Georgians (Georgia) - MNK Siroki Brijeg (Bosnia și Herțegovina) 6-2

Au marcat: Roninho (3, 9), Kekelia (6), Vakhtangi Jvarashvili (14, 31), Nikoloz Gabrichidze (28) / Dragan Edi Marić (3), Ante Corluka (7)

4MACCABI NETANYA20022-60

Amintim că din grupa G fac parte 4 formații, Clic Media din Moldova, MNK Siroki Brijeg din Bosnia și Herțegovina, NV Georgians din Georgia și Maccabi Netanya din Israel. Echipa care va încheia etapa preliminară pe prima poziției în grupă se va califica direct în turul principal al competiției.

Programul ultimei etape din grupa G din preliminariile Ligii Campionilor la futsal, ediția 2024/25: