Asociații Raionale

Pișcevic Țambula a cucerit Cupa de Prestigiu ARF Sîngerei

07 noi 2023 de Svetlana Tataru

Pișcevik Țambula a câștigat Cupa de Prestigiu a Asociației Raionale de Fotbal Sîngerei. În finala mare, Pișcevik Țambula a învins formația Atletic Copăceni la loviturile de departajare cu 4-2, după un scor de 1-1 în timpul regulamentar.

Pentru prima dată s-a oferit și trofeul pentru finala mică a competiției, în care echipa Succes Bilicenii Vechi s-a impus în fața formației Steaua Iezărenii-Vechi cu 3-0.

La festivitatea de premiere au participat Alexandru Golban, directorul selecţionatelor specializate de fotbal ale FMF, Gheorghe Brașovschi, președintele ARF Sîngerei, precum și alți reprezentanți ai ARF Sîngerei.

Cupa de Prestigiu intră în programul activităților Asociației Raionale de Fotbal Sîngerei. La competiție participă cele mai bune 4 echipe din cadrul campionatului raional.