Masculin (Naționale)

Ion Nicolaescu a câștigat Cupa Israelului! Vezi reușita atacantului moldovean

23 mai 2023 de Victor Daghi

Atacantul moldovean Ion Nicolaescu a intrat în posesia Cupei Israelului!

Beitar Ierusalim, pentru care evoluează jucătorul moldovean, a câștigat în această seară cu scorul de 3-0 finala cu formația Maccabi Netanya, iar Ion Nicolaescu a deschis scorul în minutul 37. Celelalte goluri au fost marcate de atacantul nigerian Fred Friday în min. 76 și atacantul israelian Yarden Shua în min. 90+5, din penalty.

Astfel, Beitar Ierusalim va juca în turul doi preliminar al Europa Conference League.

Jucătorul moldovean a ajuns la cota 19 goluri în 33 de meciuri jucate în actuala stagiune (Ligat Ha’Al, Cupa Israeluiui, Toto Cup).

Vă reamintim, Ion Nicolaescu s-a transferat pe 23 septembrie 2022 la Beitar Ierusalim de la DAC 1904 Dunajská Streda (Slovacia). Atacantul moldovean a semnat un contract pe un an, cu opțiunea de prelungire. Pentru naționala Moldovei evoluează din anul 2018, iar de atunci el a disputat 33 de meciuri și a marcat 10 goluri.