Meciul Petrocub - Milsami a fost întrerupt din cauza condițiilor meteo nefavorabile și a terenului impracticabil. Partida va fi reluată joi

05 apr 2023 de Victor Daghi

Meciul FC Petrocub Hîncești - FC Milsami Orhei a fost întrerupt la scorul de 2-1, la pauză, din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile și a terenului impracticabil. Partida contează pentru returul sferturilor de finală ale Cupei Moldovei Moldtelecom.

Examinând situația la fața locului, delegatul meciului Igor Soltanici a decis că întâlnirea nu poate continua astăzi. S-a decis ca partida să continue, conform regulamentului, din minutul 46, joi 6 aprilie, de la ora 17:00.

Meciul de pe stadionul Municipal din Hîncești va fi transmis de platforma media ligatv.md.