Asociații Raionale

Victoria Nisporeni, câștigătoarea Cupei Satelor

06 feb 2023 de Victor Daghi

Echipa Victoria Nisporeni a câștigat turneul de minifotbal “Cupa Satelor”, ediția 2023. Pe locurile 2 și 3 s-au clasat echipele Codru Milești și Școala sportivă din Nisporeni 1.

La această competiție, care s-a desfășurat pe stadionul liceului teoretic Mircea Eliade din Nisporeni, au participat 12 echipe: Școala sportivă din Nisporeni I și II, satul Grozești, Victoria Nisporeni, Codru Milești, satul Vărzărești, FC Valea-Trestieni, satul Marinici, FC Izvoraș Soltănești, satul Bălăurești, satul Șendreni, Inspectoratul de poliție din Nisporeni.

Cel mai bun jucător al turneului a fost desemnat Mihai Crudu, golgheterul competiției a devenit Dan Mihuță, iar cel mai bun portar a fost ales Mihai Damir.

Buna desfășurare a turneului a fost asigurată de către Asociația de fotbal din Nisporeni, președinte Dan Ciobanu, secretar general Vasile Grigorov, în colaborare cu Liceul teoretic Mircea Eliade, director Vasile Vacari, și arbitrii Mihai Vrabie, Andrei Guidea.