LIVE. Campionatul European de fotbal pe plajă. Ziua 3

29 iul 2022 de Victor Daghi

CLICK PE LIVE

Ora 20:15

Pentru mâine, 30 iulie, la Arena  din capitala Moldovei sunt programate 6 partide din faza play-off:

12:00 Malta – Georgia (meci pentru locurile 9-12)

13:15 Norvegia - Lituania (9-12)

14:30 Letonia - Danemarca (5-8)

16:00 România - Anglia (5-8)

17:15 Turcia - Kazahstan (semifinală)

18:30 MOLDOVA - Grecia (semifinală)

Ora 20:10

Astăzi s-au disputat 6 meciuri din cadrul Campionatului European de fotbal pe plajă:

Ora 19:42

VICTORIE!!! Moldova - România 3-0! Datorită succesului de azi cu România, naționala Moldovei își asigură calificarea în elita europeană a fotbalului pe plajă - Divizia A! De asemenea, tricolorii vor lupta pentru titlul de campioană a Diviziei B!

Ora 19:37

GOOOL Moldova! În min. 34 înscrie căpitanul Grigore Cojocari, care a transformat cu mult sânge rece.

Ora 19:34

GOOOL Moldova! Tricolorii marchează din nou în minutul 31, autogol - Andrei Brașoveanu.

Ora 19:27

GOOOL Moldova! Leonid Podlesnov aduce Moldova în avantaj, în minutul 27. Moldova - România 1-0.

Ora 19:22

Final de repriză secundă. Moldova - România, 0-0.

Ora 18:55

Echilibru total în meci. Cu destule ocazii de ambele părți, Moldova și România așa și nu au marcat în prima repriză.

Ora 18:35

Naționala Moldovei înaintea meciului decisiv cu România! Hai MOLDOVA!

Ora 18:26

Moldova - România

Componențele echipelor

Moldova: 12.Ruslan Istrati, 3.Grigore Cojocari, 8.Dumitru Graur, 11.Nicolae Ignat, 15.Leonid Podlesnov
Rezerve: 1.Alexei Capsamun, 2.Artiom Turta, 4.Alexandru Sîrghi, 5.Andrei Negara, 7.Eugeniu Borovschi, 10.Andrei Florea, 13.Alexandru Eremia
Antrenor: Ruslan Pernai

România: 13.Andrei-Paul Neag, 5.Gheorghe Andreescu, 7.Daniel Zaharia, 8.Enis Bolat, 9.Ionuț Florea Rezerve: 1.Valentin Dumitrică, 2.Iulian Augustin Răvoiu, 4.Ionel Posteucă Pulhac, 6.Alexandru-Georgian Țugui, 11.Andrei Brașoveanu, 19.Liviu-Aurelian Herci

Antrenor: Daniel Petcu

Arbitru: Vladimir Tashkov (Bulgaria), al doilea arbitru: Alfredo Pavone (Italia), al treilea arbitru: Rick Bruijn-Rodrigo (Țările de Jos), timekeeper: Dmytro Dudka (Ucraina)

Ora 18:25

Final de meci.

Turcia - Lituania 3-1. Au înscris Cem Keskin-2, Bariș. Turcia, cu 8 puncte, a devenit câștigătoarea grupei B și va juca în semifinalele competiției.

Ora 18:03

Surprinzător, Lituania conduce cu 1-0, după primele 24 de minute de joc. Golul a fost marcat de Makutunovicius.

Ora 17:46

Remiză albă în prima repriză a meciului Turcia - Lituania.

Lituania: 1.Petrauskas, 4.Plytnikas, 7.Giedraitis, 8.Navickas, 15.Levonauskas,

Rezerve: 12.Kulikauskas, 2.Graiciunas, 9.Makutunovicius, 14.Pukevicius, 19.Lebedevas

Antrenor: Sahib Mammadov

Arbitru: Oleg Cebotari, al doilea arbitru: Octavian Cepoi (ambii, Moldova), al treilea arbitru: Andrei Karhu (Estonia),  timekeeper: Attila Balint (România)

Ora 17:17

Grecia - Kazahstan 2-2, 3-4 la penalty

Ambele echipe s-au calificat în semifinale, respectiv, au promovat în Divizia A!

Ora 17:06

Nu au fost marcate goluri în minutele de prelungiri, astfel încât câștigătoarea grupei C și a doua echipă care va promova în Divizia A va fi desemnată în urma loviturilor de departajare.

Ora 17:02

Grecia - Kazahstan 2-2, după cele 36 de minute regulamentare. Au mai înscris Katsoulis, respectiv, Makagon. Urmează 3 minute de prelungiri.

Ora 16:37

Kazahii au egalat la unu în ultimul minut al mitanului secund, prin Bogdanov.

Ora 16:20

Prima repriză s-a încheiat cu scorul 1-0 în favoarea Greciei. Golul a fost marcat de Skourtas.

Ora 15:50

Grecia - Kazahstan

Grecia: 1.Nikoloau, 4.Papastathopoulos, 5.Karakasis, 7.Katsoulis, 10.Triantafyllidis

Rezerve: 13.Tsekouras, 2.Koukovinis, 3.Skourtas, 6.Gkritzalis, 8.Lympousis, 11.Tsitsaris, 14.Bounas

Antrenor: Stefanos Soilemes

Kazahstan: 1.Chornyy, 8.Demeshko, 11.Yershin, 14.Perevyortov, 22.Makagon

Rezerve: 16.Gavrilov, 7.Bogdanov, 9.Muralinov, 10.Azhikenov, 12.Muratuly, 18.Tyulpa, 20.Gulyy

Antrenor: Bulat Alyonov

Arbitru: Ingilab Mammadov (Azerbaidjan),  al doilea arbitru: Ago Kartmann (Estonia), al  treilea arbitru: Ozcan Sultanoglu (Turcia) timekeeper: Piotr Stoianov (Moldova)

Ora 15:41

Anglia - Malta 5-2

Au mai marcat același Clarke (autorul unui hat-trick), D.Caruana-autogol, respectiv, D.Caruana. Astfel, Anlia, cu 3 puncte, a terminat pe locul 3, iar Malta - pe locul 4, în grupa A, din care mai fac parte Moldova și România.

Ora 15:17

Niciun un gol n-a fost marcat în mitanul secund, iar englezii continuă să conducă cu 3-1.

Ora 14:56

S-a încheiat prima repriză. Englezii conduc cu 3-1, iar golurile au fost marcate de Clarke-2, Camara, respectiv, D. Caruana.

Ora 14:30

Anglia - Malta

Anglia: 21.Jackson, 3.Day, 4.O’Neil, 7.Grossett, 10.Clarke

Rezerve: 13.Hulme, 5.Demetrius-Franklin, 17.Collins, 19.Camara

Antrenor: Felipe Lira

Malta: 1.R.Caruana, 2.Zammit, 6.Cutajar, 8.Diacono, 10.Camilleri

Rezerve: 12.Azzopardi, 3.Dalli, 4.D.Caruana, 5.Barbara, 7.Schembri, 9.Bray, 11.Nanapere,

Antrenor: Marco Casarsa

Arbitru: Rick Bruijn-Rodrigo  (Țările de Jos), al doilea arbitru: Dmytro Dudka (Ucraina), al treilea arbitru: Alfredo Pavone (Italia), timekeeper: Vladimir Tashkov (Bulgaria)

Ora 14:24

Danemarca - Letonia 1-2 în prelungiri

A marcat Jak în min. 39. În urma acestui rezultat, Turcia a devenit câștigătoarea grupei B  și este prima echipă calificată în Divizia A!

Ora 14:17

Letonii au egalat la unu prin Josifovs și urmează 3 minute de prelungiri.

Ora 13:50

În mitanul secund nu a fost marcat niciun gol, danezii conduc în continuare cu 1-0.

Ora 13:32

Danezii conduc cu 1-0, după primele 12 minute de joc. Golul a fost marcat de Damm.

Antrenor: Andrejs Baumanis

Arbitru: Andrei Karhu (Estonia), al doilea arbitru: Attila Balint (România), al treilea arbitru: Oleg Cebotari, timekeeper: Octavian Cepoi (ambii, Moldova)

Ora 12:51

Norvegia - Georgia 3-2

Au mai înscris Hellman, respectiv, G.Makharadze. Echipa scandinavă a obținut primele 3 puncte la acest turneu și s-a clasat pe locul 3 în grupa C. Georgienii, cu 3 înfrângeri, sunt codașii grupei.

Ora 12:30

În al doilea mitan norvegienii au preluat conducerea cu 2-1. Golul a fost marcat de Li.

Ora 12:14

S-a încheiat prima repriză, scorul în acest moment este 1-1. Au marcat Li, respectiv, Lomidze.

Ora 11:20

Norvegia - Georgia

Norvegia:  1.Hacham, 6.Aano, 9.Gaare, 10.Li, 16.Hellman

Rezerve:  12.Brekken,  8.Haugland, 18.Dyngeland, 20.Bidro

Antrenor: Rune Kandal

Georgia: 1.K.Makharadze, 4.G.Makharadze, 8.Partenadze, 11.Diakvnshvili, 21.Todadze

Rezerve: 3.Lomidze, 5.Jalagania, 7.M.Shamiladze, 9.Zhordania

Antrenor: Nikoloz Todadze

Arbitru: Ozcan Sultanoglu (Turcia), al doilea arbitru: Piotr Stoianov (Moldova), al treilea arbitru: Ingilab Mammadov (Azerbaidjan), timekeeper: Ago Kartmann (Estonia)

Ora 09:00

Astăzi continuă Campionatul European de fotbal pe plajă - Euro Beach Soccer League, Divizia B, care se desfășoară pe Arena din parcul ”La Izvor” al capitalei.

Vă invităm să fiți alături de băieții noștri și să retrăiți emoțiile unui turneu international de anvergură, organizat de țara noastră.

Vă reamintim că cele 12 echipe naționale au fost împărțite în 3 grupe:

Grupa A: 1.Moldova – 6 puncte, 2.România – 4, 3.Anglia – 0, 4.Malta – 0;

Grupa B: 1.Turcia - 5, 2.Danemarca – 3, 3.Letonia - 1, 4.Lituania – 0;
Grupa C: 1.Kazahstan - 6, 2.Grecia - 6, 3.Georgia - 0, 4.Norvegia - 0

Câștigătoarele grupelor și cea mai bine clasată echipă de pe locul doi vor lupta pentru desemnarea campioanei turneului de la Chișinău. De asemenea, în paralel, vor fi organizate și mini-turneele pentru locurile 5-8 și 9-12.

Cele mai bune 4 naționale se vor califica în eșalonul superior - Divizia A.

Rezultatele meciurilor

27 iulie: Kazahstan – Norvegia 7-3, Lituania – Danemarca 3-12, România – Anglia 4-3, Georgia – Grecia 2-5, Letonia – Turcia 2-3, Malta – Moldova 1-4

28 iulie: Kazahstan – Georgia 7-1, Lituania – Letonia 4-4, 2-4 la penalty, România – Malta 4-4, 3-1 la penalty, Grecia – Norvegia 4-0, Turcia – Danemarca 1-0 după prelungiri, Moldova – Anglia 4-1

Tribuna A și C - gratuit cu înregistrare prealabilă,

Tribuna B - 50 lei (Prețul biletului pentru 1 zi)

Play-off, semifinale, finala (30-31 iulie):

Tribuna A și C - 50 lei,

Tribuna B - 100 lei (Prețul biletului pentru 1 zi)

Biletele pot fi procurate pe site-ul BILETE.FMF.MD

Toate meciurile vor fi transmise în direct de site-ul nostru și pe paginile sociale ale FMF.

Pe parcursul întregii zile veți găsi aici informații și poze de la această competiție. Fiți alături de noi!