Live. Campionatul European de fotbal pe plajă. Ziua 2

28 iul 2022 de Victor Daghi

Click pe LIVE

Ora 20:00

Pentru mâine, 29 iulie, la Arena  din capitala Moldovei sunt programate ultimele 6 partide din faza grupelor:

Tribuna A și C - gratuit cu înregistrare prealabilă,

Tribuna B - 50 lei (Prețul biletului pentru 1 zi)

Play-off, semifinale, finala (30-31 iulie):

Tribuna A și C - 50 lei,

Tribuna B - 100 lei (Prețul biletului pentru 1 zi)

Biletele pot fi procurate pe site-ul BILETE.FMF.MD

Ora 19:57

Astăzi s-au disputat 6 meciuri din cadrul Campionatului European de fotbal pe plajă:

Ora 19:34

VICTORIE! Moldova învinge Anglia cu 4-1 și este tot mai aproape de promovarea în eșalonul superior al Campionatului European.

Ora 19:31

GOOOOL! Grigore Cojocari ridică scorul la 4-1! Bravo, căpitane!

Ora 19:25

Moldova marchează din nou! 3-1! A înscris Eugeniu Borovschi!

Ora 19:17

Anglia revine în joc, după golul semnat de Day. Moldova - Anglia 2-1 în minutul 24.

Ora 19:13

Save senzațional reușit de portarul nostru! Ruslan Istrati apără penalty-ul executat de O’Neill!

Ora 19:06

Moldova - Anglia 2-0! Într-un interval de câteva secunde, tricolorii marchează prin Andrei Negara și Leonid Podlesnov! Publicul este în delir!!!!

Ora 18:49

Pauză. Moldova și Anglia, fără goluri în prima repriză.

Ora 18:31

Naționala Moldovei este gata de luptă în meciul cu Anglia!

Ora 18:25

Moldova - Anglia

Componențele echipelor

Moldova: 12.Ruslan Istrati, 3.Grigore Cojocari, 8.Dumitru Graur, 11.Nicolae Ignat, 15.Leonid Podlesnov

Rezerve: 1.Alexei Capsamun, 2.Artiom Turta, 4.Alexandru Sîrghi, 5.Andrei Negara, 7.Eugeniu Borovschi, 10.Andrei Florea, 13.Alexandru Eremia

Antrenor: Ruslan Pernai

Anglia: 21.Jackson, 3.Day, 4.O’Neil, 7.Grossett, 10.Clarke

Rezerve: 13.Hulme, 5.Demetrius-Franklin, 17.Collins, 19.Camara

Antrenor: Felipe Lira

Arbitru: Ingilab Mammadov (Azerbaidjan), al doilea arbitru: Ozcan Sultanoglu (Turcia), al treilea arbitru: Ago Kartmann (Estonia), timekeeper: Andrei Karhu (Estonia)

Ora 18:22

Turcia se impune cu 1-0, golul victoriei fiind marcat de Bariș în minutul 2 de prelungiri.

Ora 18:23
Atmosferă frumoasă la Arenă

Ora 18:15

Remiză albă după cele 36 de minute regulamentare. Urmează 3 minute de prelungiri.

Antrenor: Terence Dean Bowes

Arbitru: Rick Bruijn-Rodrigo  (Țările de Jos), al doilea arbitru: Vladimir Tashkov (Bulgaria), al treilea arbitru: Piotr Stoianov (Moldova), timekeeper: Dmytro Dudka (Ucraina)

Ora 17:05

Final de meci.

Grecia - Norvegia 4-0. Au înscris în repriza a 3-a Katsoulis și Triantafyllidis. Grecia a adunat 6 puncte, în grupa C, la fel ca și Kazahstan. Mâine cele două echipe se vor întâlni într-un meci care va decide care echipă se va califica în Divizia A.

Ora 16:45

Grecii continuă să conducă, cu 2-0, golul fiind marcat de Skourtas

Ora 16:25

Grecia conduce cu 1-0, datorită unui gol marcat de golgheterul Katsoulis în min. 12.

Ora 16:02

Grecia - Norvegia

Grecia: 1.Nikoloau, 4.Papastathopoulos, 7.Katsoulis, 10.Triantafyllidis, 11.Tsitsaris

Rezerve: 13.Tsekouras, 2.Koukovinis, 3.Skourtas, 5.Karakasis, 6.Gkritzalis, 8.Lympousis, 14.Bounas

Antrenor: Stefanos Soilemes

Norvegia: 12.Brekken,  6.Aano, 7.Kandal, 10.Li, 16.Hellman

Rezerve:  1.Hacham, 8.Haugland, 9.Gaare, 18.Dyngeland, 20.Bidro

Antrenor: Rune Kandal

Arbitru: Alfredo Pavone (Italia), al doilea arbitru: Attila Balint (România), al treilea arbitru: Octavian Cepoi, timekeeper: Oleg Cebotari (ambii, Moldova)

Ora 16:00

România - Malta 4-4, 3-1 la penalty, reprezentativa română va primi 1 punct, iar Malta rămâne fără puncte.

Ora 15:53

Nu a fost marcat niciun gol în prelungiri, astfel încât câștigătoarea meciului se va decide în urma loviturilor de departajare.

Ora 15:47

România a egalat la 4 prin Heciu și au fost dictate 3 minute de prelungiri.

Ora 15:27

S-a încheiat a doua repriză. Malta conduce cu 4-3, iar golurile în mitanul secund au fost marcate de D.Caruana și Schembri, respectiv, Zaharia, Herci și Posteuca.

Ora 14:58

Surprinzător Malta conduce cu 2-0 după primele 12 minute de joc. Au marcat Nanapere (min. 1) și Bray (min. 7).

Ora 14:45

România - Malta

România: 1.Dumitrică, 5.Andrescu, 7.Zaharia, 8. Bolat, 9.Boata, 19. Herci

Rezerve:  2.Ravoiu, 4.Posteuca, 6.Alexandru, 11. Brașoveanu

Antrenor: Daniel Petcu

Malta: 1.R.Caruana, 2.Zammit, 8.Diacono, 10.Camilleri, 11.Nanapere

Rezerve: 12.Azzopardi, 3.Dalli, 4.D.Caruana, 5.Barbara, 6.Cutajar, 7.Schembri, 9.Bray,

Antrenor: Marco Casarsa

Arbitru: Ago Kartmann (Estonia) al doilea arbitru: Andrei Karhu (Estonia), al treilea arbitru: Ingilab Mammadov (Azerbaidjan), timekeeper: Ozcan Sultanoglu (Turcia)

Ora 14:35

Arbitrul meciului, moldoveanul Piotr Stoianov, a deservit fără greșeală meciul Lituania - Letonia.

Ora 14:30

Letonia a învins Lituania cu 4-4, 4-2 în urma loviturilor de departajare. Conform Regulamentului, Letonia a obținut doar un singur punct, în grupa B.

Ora 14:22

Nicio echipă n-a marcat în prelungiri și câștigătoarea meciului se va decide în urma loviturilor de departajare.

Ora 14:17

Primul meci de la turneu s-a încheiat nedecis după cele 36 de minute regulamentare. Lituania - Letonia 4-4, au mai înscris Navickas, respectiv, Pastars. Urmează 3 minute de prelungiri.

Ora 13:52

Mitanul secund s-a terminat la egalitate, scor 3-3, golurile au fost marcate de Navickas (autogol), Plytnikas, respectiv, Skuratovics și Krizanovskis (autogol).

Ora 13:30

Prima repriză s-a terminat nedecis, 1-1. Letonii au deschis scorul în min. 3 prin Skuratovics, iar lituanienii au egalat la unu în min. 6 prin Lebedevas.

Ora 13:13

Lituania - Letonia

Lituania: 1.Petrauskas, 4.Plytnikas, 7.Giedraitis, 8.Navickas, 9.Makutunovicius

Rezerve: 12.Kulikauskas, 2.Graiciunas, 14.Pukevicius, 15.Levonauskas, 19.Lebedevas

Antrenor: Sahib Mammadov

Letonia: 1.Krizanovskis, 3.Ruba, 8.Vasiljevs, 10.Skuratovics, 14.Lavren

Rezerve: 12.Jak, 4.Josifovs, 9.Pastars, 13.Tomik, 16.Zuburs, 18.Bricis, 19.Marcha

Antrenor: Andrejs Baumanis

Arbitru: Piotr Stoianov (Moldova), al doilea arbitru: Dmytro Dudka (Ucraina), al treilea arbitru: Rick Bruijn-Rodrigo  (Țările de Jos),  timekeeper: Vladimir Tashkov (Bulgaria)

Ora 13:02

Kazahstan  - Georgia 7-1!

Au mai marcat Muralinov, Perevyortov, Muratuly, respectiv, Diakvnishvili. Astfel, reprezentativa kazahă a câștigat al doilea meci la acest turneu și, cu 6 puncte, conduce în grupa C.

Ora 12:42

S-a încheiat a doua repriză a meciului. Kazahii și-au majorat avantajul și conduc acum cu 4-0. Au mai înscris Muralinov, Perevyortov și Azhikenov.

Ora 12:19

După primele 12 minute Kazahstan conduce cu 1-0, golul fiind marcat de Tyulpa în min. 4.

Ora 11:20

Kazahstan - Georgia

Kazahstan: 1.Chornyy, 8.Demeshko, 11.Yershin, 14.Perevyortov, 22.Makagon

Rezerve: 16.Gavrilov, 7.Bogdanov, 9.Muralinov, 10.Azhikenov, 12.Muratuly, 18.Tyulpa, 20.Gulyy

Antrenor: Bulat Alyonov

Georgia: 1.K.Makharadze, 4.G.Makharadze, 8.Partenadze, 10.L.Shamiladze, 21.Todadze

Rezerve: 13.Borchashvili, 5.Jalagania, 7.M.Shamiladze, 9.Zhordania, 11.Diakvnshvili

Antrenor: Nikoloz Todadze

Arbitru: Octavian Cepoi, al doilea arbitru: Oleg Cebotari (ambii, Moldova) al treilea arbitru: Alfredo Pavone (Italia), timekeeper: Attila Balint (România)

Ora 09:00

Astăzi continuă Campionatul European de fotbal pe plajă - Euro Beach Soccer League, Divizia B, care se desfășoară pe Arena din parcul ”La Izvor” al capitalei. 6 reprezentative naționale, Kazahstan, Danemarca, România, Grecia, Turcia și Moldova, au început cu victorie această competiție.

Vă invităm să fiți alături de băieții noștri și să retrăiți emoțiile unui turneu international de anvergură, organizat de țara noastră.

Vă reamintim că cele 12 echipe naționale au fost împărțite în 3 grupe:

Grupa A: 1.Moldova – 3 puncte, 2.România – 3, 3.Anglia – 0, 4.Malta – 0;

Grupa B: 1.Danemarca – 3, 2.Turcia - 3, 3.Letonia - 0, 4.Lituania – 0;
Grupa C: 1.Kazahstan - 3, 2.Grecia - 3, 3.Georgia - 0, 4.Norvegia - 0

Rezultatele meciurilor de ieri: Kazahstan – Norvegia 7-3, Lituania – Danemarca 3-12, România – Anglia 4-3, Georgia – Grecia 2-5, Letonia – Turcia 2-3, Malta – Moldova 1-4

Cei mai buni golgheteri

Câștigătoarele grupelor și cea mai bine clasată echipă de pe locul doi vor lupta pentru desemnarea campioanei turneului de la Chișinău. De asemenea, în paralel, vor fi organizate și mini-turneele pentru locurile 5-8 și 9-12.

Cele mai bune 4 naționale se vor califica în eșalonul superior - Divizia A.

BILETE:

Toate meciurile vor fi transmise în direct de site-ul nostru și pe paginile sociale ale FMF.

Pe parcursul întregii zile veți găsi aici informații și poze de la această competiție. Fiți alături de noi!