• Support National Team

Masculin (Naționale)

Nicolae Milinceanu marchează în al doilea meci consecutiv în Cipru

06 feb 2022 de Victor Daghi

Internaționalul moldovean, Nicolae Milinceanu a marcat astăzi unul dintre cele două goluri ale echipei sale, AEL Limassol în meciul cu Apoel Nicosia (2-3) din etapa a 20-a a Ligii Cyta (prima divizie valorică a Ciprului). Milinceanu a înscris în minutul 35 pentru 2-1, care a fost și scorul primei reprize. Însă formația din Nicosia a întors rezultatul, înscriind două goluri în mitanul secund.

După această înfrângere, echipa lui Milinceanu, AEL ocupă locul 8 (din 12 echipe) în clasament, cu 21 de puncte.

Este interesant că atacantul moldovean marchează în al doilea meci consecutiv în campionatul Ciprului, după ce în etapa trecută el a înscris golul victoriei în poarta echipei Aris Limassol (2-1).

Vă reamintim că atacantul nostru s-a transferat la formația cipriotă AEL Limasol pe 12 ianuarie 2022 de la gruparea PAS Geannina, Grecia.

Pentru Naționala Moldovei Nicolae Milinceanu a jucat 15 meciuri și a marcat 2 goluri.