Masculin (Competiții)

Liga Campionilor la futsal. Dinamo Plus a cedat în fața lui Hovocubo

27 oct 2021 de Victor Daghi

Campioana Dinamo Plus a fost învinsă de echipa Hovocubo din Țările de Jos cu 5-0 în primul meci din Liga Campionilor la futsal, main round. Adversarul a marcat toate cele 5 goluri în ultimele 8 minute ale jocului. Portarul echipei noastre, Ruslan Istrati, a fost eliminat din teren în minutul 35. Pentru echipa noastră urmează alte două partide din aceste calificări, cu Mostar, Bosnia și Herțegovona (28 octombrie) și cu Kampuksen Dynamo, Finlanda (30 octombrie).

Hovocubo, Țările de Jos – Dinamo Plus, Moldova 5-0

Au marcat: Illias BOUZIT (32, 39), Karim MOSSAOUI (33), Yoshua ST JUSTE (40), Abdesammad ATTAHIRI (40)

27 octombrie. Jablanica. Stadionul “JP Sportski centar Jablanica”

Hovocubo: 12.Melvin HABETS, 8.Abdesammad ATTAHIRI, 10.Mats VELSEBOER, 21.Soufian CHARRAOUI, 22.Karim MOSSAOUI

Rezerve: 5.Illias AYNAOU, 6.Faisel MELLAH, 7.Yoshua ST JUSTE, 11.Abdelmouhaimin AMGHAR, 14.Illias BOUZIT, 17.Hicham AKLALOUCH, 23.Lahcen BOUYOUZAN, 34.Issam EL BAKKALI

Antrenor: Sander VAN DIJK

Dinamo Plus: 1.Ruslan ISTRATI, 3.Victor NEGARĂ, 9.Sergiu NICOLAICIUC, 19.Vitalii TANSKYI, 20.Ievgen SVYRYDOV

Rezerve: 12.Dmitrii GOLBAN, 4.Oktay RUSTAMLI, 7.Ghenadie PLONIȘ, 8.Anar ISAYEV, 11.Kostiantyn BONDARENKO, 15.Anatolii GOMENIUC, 18.Octavian ONOFREI

Antrenor: Marin CROITORU

Arbitrul 1: Peter NURSE (Anglia)
Arbitrul 2: Eduards FATKULINS (Letonia)
Al treilea oficial: Maksim DZEIKALA (Belarus)