LIVE. Campionatul European de fotbal pe plajă. Ziua 3

Iată care este programul complet al meciurilor din 31 iulie

Suedia - Norvegia (ora 11:00), meci pentru locurile 9-11

Bulgaria - Grecia (ora 13:15), meci pentru locurile 5-8

Lituania - Slovacia (ora 14:30), meci pentru locurile 5-8

România - Norvegia (ora 16:00), meci pentru locurile 9-11

Estonia - Kazahstan (ora 17:15), semifinală

MOLDOVA - Cehia (ora 18:30), semifinală

Ora 19:39

Moldova va juca cu Cehia în semifinale, pe 31 iulie. Începutul jocului la ora 18:30! Informația a fost confirmată de oficialii Federației Internaționale de fotbal pe plajă.

Ora 19:31

Final de meci. Moldova - Bulgaria 3-1!!! Naționala noastră a câștigat partida și s-a calificat în semifinalele competiției de pe primul loc în grupa A! A fost un joc incendiar, cu multe faze de poartă, iar băieții noștri au avut o prestație exemplară și au meritat pe deplin victoria! În semifinale vor mai juca Estonia, Kazahstan și Cehia (echipa cea mai bine clasată de pe locul 2).

Ora 19:08

S-a încheiat repriza a doua. Moldova conduce cu 3-1. Golul bulgarilor a fost marcat de Kostadin Merazchiev.

Ora 18:53

În minutul 14, Dumitru Graur își trece numele pe lista marcatorilor! Moldova - Bulgaria 3-0!

Ora 18:51

În debutul reprizei a doua, Andrei Negara înscrie pentru 2-0!

Ora 18:47

Naționala Moldovei intră în avantaj la cabine! 1-0! Golul căpitanului Grigore Cojocari este deocamdată unicul în această partidă.

Tricolorii au nevoie de victorie pentru a ajunge în semifinale. În fotbal pe plajă nu există remize.

Ora 18:36

La meci sunt prezenți secretarul de stat, Ion Gheorghiu și deputatul PAS, Lilian Carp

Ora 18:34

Moldova deschide scorul deja în minutul 2! A înscris căpitanul Grigore Cojocari! Este al treilea gol pentru jucătorul nostru la acest turneu.

Ora 18:15

Moldova - Bulgaria

Componențele echipelor

Moldova: 12.Ruslan Istrati, 3.Grigore Cojocari, 5.Andrei Negara, 8.Dumitru Graur, 15.Leonid Podlesnov

Rezerve: 1.Alexei Capsamun, 4.Alexandr Arefiev, 6.Valeriu Gurgurov, 7.Stanislav Pușcă, 9.Constantin Gurjui, 11.Nicolae Ignat, 13.Alexandru Eremia

Antrenor: Ruslan Pernai

Bulgaria: 1.Kostadin Ivanov, 5.Zhivko Parashkevov, 8.Martin Nestorov, 9.Filip Filipov, 10.Tseno Lozanov

Rezerve: 12.Radosvet Hristov, 2.Georgi Tuzakov, 3.Radoslav Vlashev, 4.Stanko Yovchev, 6.Tsvetelin Nedev, 7.Martin Nedkov, 11.Kostadin Merazchiev

Antrenor: Georgi Savov

Arbitru: Ozcan Sultanoglu (Turcia), al doilea arbitru: Matthieu Dor (Franța), al treilea arbitru: Laurynas Arzuolaitis (Lituania), timekeeper: Roman Borisov (Rusia)

Ora 18:13

Final de meci. Grecia - Kazahstan 0-5. Au marcat Askar Azhikenov-2, Igor Demeshko, Timur Yershin și Dmitriy Perevyortov. Datorită acestui succes, kazahii au câștigat grupa C, cu 6 puncte. Ei vor lupta mâine pentru locurile 1-4. Pe următoarele locuri s-au clasat Lituania - 6 puncte, Grecia - 3 uncte și Suedia - 3 puncte.

Ora 18:00

Kazahii își majorează avantajul la 3-0 în startul ultimei reprize. A marcat Timur Yershin.

Ora 17:50

S-a încheiat repriza secundă. Selecționata Kazahstanului conduce cu 2-0. Autorul golului 2 - Igor Demeshko.

Ora 17:34

S-a încheiat prima repriză, Kazahstan conduce cu 1-0, datorită golului marcat de Askar Azhikenov

Ora 17:05

Grecia - Kazahstan

Grecia: 12.Nikolaou, 3.Sofoulis, 5.Karakasis, 7.Katsoulis, 10.Triantfyllidis

Rezerve: 1.Thomas, 2.Rizos, 4.Karmokolias, 6.Gkritzalis, 8.Lympousis, 9.Mikelatos, 11.Tzortzis

Antrenor: Stefanos Soilemes

Kazahstan: 1.Chornyy, 8.Demeshko, 11.Yereshin, 14.Perevyortov, 15.Makazhanov

Rezerve: 5.Kazybekov, 7.Bogdanov, 10.Azhikenov, 16.Gavrilov, 18.Tyulpa

Antrenor: Bulat Alyonov

Arbitru: Ago Kartmann (Estonia), al doilea arbitru: Oleg Cebotari, al treilea arbitru: Piotr Stoianov (ambii, Moldova), timekeeper: Eduards Borisevics (Letonia)

Ora 17:02

Final de meci. Cehia – România 4-1. Au marcat Lukas Trampota-2, Daniel Vales-2, respectiv, Florea-Ionuț Boață.

În grupa C, Estonia a acumulat 9 puncte, Cehia – 6, România – 3, Norvegia - 0.

Ora 16:37

Niciuna dintre echipe n-a marcat în repriza a doua, Cehia conduce în continuare cu 1-0

Ora 16:14

S-a încheiat prima repriză, Cehia conduce cu 1-0, unicul gol fiind marcat de Lukas Trampota

Ora 15:35

Cehia – România

Cehia: 18.Jan Bartl, 6.Jakub Pekarek, 10.Lukas Trampota, 15.Filip Jerabek, 17.Tomas Hurab

Rezerve: 1.Lukas Karpisek, 7.Miloslav Klima, 9.Daniel Vales, 11.Andy Kortvelyesi, 14.Filip Vyhnal, 19.Dominik Andrle, 22.Marek Borovicka

Antrenor: Martin Dlouhy

România: 9.Florea-Ionuț Boață, 2.Iulian-Augustin Răvoiu, 5.Gheorghe Andrescu, 11.Enis Bolat, 20.Robert-Mihai Pîslaru

Rezerve: 1.Valentin Dumitrică, 3.Alexandru Vieru, 6.Petru-Mihai Voica, 12.Petre Bolojan

Antrenor: Daniel Petcu

Arbitru: Vladimir Tashkov (Bulgaria), al doilea arbitru: Laurynas Arzuolaitis (Lituania), al treilea arbitru: Matthieu Dor (Franța), timekeeper: Octavian Cepoi (Moldova)

Ora 15:15

Arena este în pauză până la ora 16.00. Nu uitați, de la ora 18.30, Moldova intră în lupta pentru semifinale în meciul decisiv cu Bulgaria. Baftă, tricolori!

Ora 14:15

Final de meci în “grupa morții”. Lituania – Suedia 3-2! Lituanienii au fost conduși cu 2-0, dar au avut o revenire spectaculoasă și au învins cu 3-2! Au marcat Aivaras Meskinis (din penalty), Pavelas Smolkovas, Arnas Levonauskas, respectiv, Erik Gustafsson, William Palmen.

În grupa C, Lituania a adunat 6 puncte, Suedia a rămas cu 3. Grecia și Kazahstanul, care au acumulat câte 3 puncte, vor juca de la ora 17:15.

Ora 13:51

Suedezii își măresc avantajul în repriza a doua, înscriind al doilea gol. Autor - William Palmen.

Ora 13:42

Moldoveanul Octavian Cepoi, unul dintre oficialii meciului Lituania - Suedia

Ora 13:36

Timekeeper, arbitrul FIFA, moldoveanul Oleg Cebotari

Ora 13:30

Suedia intră în avantaj la cabine! 1-0! Golul a fost marcat de Erik Gustafsson.

Antrenor: Mathias Granberg

Arbitru: Eduards Borisevics (Letonia), al doilea arbitru: Octavian Cepoi (Moldova), al treilea arbitru: Ago Kartmann (Estonia), timekeeper: Oleg Cebotari (Moldova)

Ora 12:51

Final de meci. Estonia – Norvegia 4-0. Au marcat Ervin Stuf, Indrek Palm, Kaspar Kotter și Henry Remmelgas. Estonia a obținut a treia victorie în grupa C și urmează să lupte mâine pentru locurile 1-4. În grupa C, Cehia și România au acumulat deocamdată câte 3 puncte, iar Norvegia n-a adunat niciun punct.

Ora 12:51

Arbitraj perfect al moldoveanului Piotr Stoianov la acest turneu

Ora 12:33

S-a încheiat repriza a doua, Estonia conduce cu 3-0, iar golurile au fost marcate de Ervin Stuf, Indrek Palm și Kaspar Kotter.

Ora 12:13

Prima repriză s-a încheiat cu o remiză "albă".

Ora 11:25

Estonia– Norvegia

Estonia: 1.Rauno Rahnik, 8.Kristian Marmor, 15.Rauno Nommiko, 17.Indrek Palm, 18.Argo Alavali

Rezerve: 12.Kaspar Kotter, 7.Ervin Stuf, 10.Henry Remmelgas, 14.Edwin Stuf, 16.Kevin Sooaluste

Antrenor: Aleksei Galkin

Norvegia: 1.Martin Jorgensen, 2.Fredrik Nilsen, 10.Pak Ling Li, 14.Johan Salveson, 18.Havard Gaare

Rezerve: 4.Jorgen Jalland, 8.Rune Kandal, 11.Stian Rasch, 16.Fredy Bidro, 22.Espen Lillesater

Antrenor: Inge Johansen

Arbitru: Eduards Borisevics (Letonia), al doilea arbitru: Piotr Stoianov (Moldova), al treilea arbitru: Vladimir Tashkov (Bulgaria), timekeeper: Ozcan Sultanoglu (Turcia)

Ora 08:00

Campionatul European de fotbal pe plajă - Euro Beach Soccer League, Divizia B continuă astăzi cu ultimele 5 meciuri din faza grupelor:

Estonia - Norvegia (ora 12:00)

Lituania - Suedia (13:15)

Cehia - România (16:00)

Grecia - Kazahstan (17:15)

MOLDOVA - Bulgaria (18:30)

Rezultatele meciurilor de ieri: România – Norvegia 4-2, Kazahstan – Suedia 3-5, Bulgaria – Slovacia 8-6, Cehia – Estonia 3-5, Grecia – Lituania 1-3

Iată care este situația în cele 3 grupe:

Grupa A: 1.MOLDOVA – 3 puncte, 2.Bulgaria - 3, 3.Slovacia – 0;
Grupa B: 1.Lituania - 3, 2.Grecia - 3, 3.Suedia – 3, 4.Kazahstan – 3;
Grupa C: 1.Estonia - 6, 2.Cehia - 3, 3.România - 3, 4.Norvegia – 0

Estonia a devenit prima echipă calificată la turneul de promovare în eșalonul superior, care va avea loc în septembrie, în Portugalia. Suedia a obținut prima victorie internațională la debutul său într-o competiție organizată de EBSL. În clasamentul golgheterilor conduc bulgarul Filip Filipov, cehul Lukas Trampota și estonianul Kristian Marmor, cu câte 4 reușite.

Câștigătoarele grupelor și cea mai bine clasată echipă de pe locul doi vor lupta pentru desemnarea campioanei turneului de la Chișinău. De asemenea, în paralel, vor fi organizate și mini-turneele pentru locurile 5-8 și 9-11.

Faza play-off și finalele sunt programate în zilele de 31 iulie și 1 august.

Primele 7 naționale în clasamentul final se vor califica la turneul de promovare în eșalonul superior, care va avea loc în stațiunea Figuiera Da Foz (Portugalia) în perioada 9-12 septembrie. Doar campioana va obține dreptul de a promova în Divizia A, elita europeană a fotbalului pe plajă.

Intrarea la Arena de fotbal pe plajă va fi liberă, dar numărul acestora în tribune va constitui 50% din capacitatea arenei.

Spectatorii trebuie să respecte toate regulile de acces pe stadion, inclusiv:

- Acceptarea de a fi verificată temperatura corpului la intrarea pe stadion;

- Purtarea măștii care acoperă nasul și gura pe tot parcursul aflării în incinta stadionului;

- Menținerea distanței sociale în timpul aflării pe stadion;

Toate meciurile vor fi transmise în direct de site-ul nostru și pe paginile sociale ale FMF.

Pe parcursul întregii zile veți găsi aici informații și poze de la această competiție. Fiți alături de noi!