Feminin(Competiții)

Ciobruciu-GTC, a doua finalistă a Cupei Moldovei la fotbal feminin

09 aug 2020 de Ion Buga

Ciobruciu-GTC a devenit a doua finalistă a Cupei Moldovei la fotbal feminin, ediția 2019-2020.

Echipa pregătită de Eduard Caraman a remizat în returul semifinalei din deplasare cu Real Succes Chișinău, scor 1-1. Pentru gazde a marcat Stela Aleina Tez, din penalty în minutul 63, iar pentru oaspeți a punctat Marinela Bordian în minutul 17.  În manșa tur, Ciobruciu-GTC s-a impus categoric cu 8-1.

În ultimul act al competiției, Ciobruciu-GTC se va duela cu Agarista - CSF Anenii Noi, deținătoarea în exercițiu a trofeului. Tragerea la sorți pentru desemnarea gazdei nominale a finalei va avea loc mâine.

Finala Cupei Republicii Moldova la fotbal feminin, ediția 2019-2020 este programată pe 16 august 2020. Meciul se va desfășura pe stadionul Zimbru (arena principală) cu începere de la ora 19:00.