UEFA Euro 2020 Preliminarii
Moldova 0 - 6 Letonia
, Riga
UEFA Euro 2020 Preliminarii
Israel 2 - 0 Moldova
, Riga
UEFA Euro 2020 Preliminarii
Olanda 5 - 0 Moldova
, Riga
Arhiva naționalei U-19
2019
Data Tip Localitate Meci Scor
         
         
         
         
         
2018
20.11.2018 prel.CE 2019 Manavgat MOLDOVA - Islanda 1 - 1
17.11.2018 prel.CE 2019 Manavgat Turcia - MOLDOVA 3 - 0
14.11.2018 prel.CE 2019 Manavgat Anglia - MOLDOVA 4 - 0
08.09.2018 turneu St.Petersburg Armenia - MOLDOVA 0 - 1
06.09.2018 turneu St.Petersburg MOLDOVA - Kazahstan 2 - 1
05.09.2018 turneu St.Petersburg Lituania - MOLDOVA 2 - 0
02.09.2018 turneu St.Petersburg MOLDOVA - Armenia 4 - 1
31.08.2018 turneu St.Petersburg Rusia - MOLDOVA 2 - 1
27.07.2018 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - Victoria 7 - 1
09.05.2018 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - Florești 3 - 0
19.04.2018 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - CSCT Buiucani 4 - 2
09.03.2018 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - Zimbru-2 0 - 2
07.03.2018 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - Sf.Gheorghe-2 0 - 0
16.02.2018 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - Spicul 0 - 1
Squad Photo
PORTARI
Cătălin MORARU 06.04.2001 GD Estoril (POR)
Mihail CIOBAN 03.02.2001 Sheriff Tiraspol
FUNDAŞI
Valeriu GAIU 06.02.2001 Real Succes Chișinău
Doru CALESTRU 15.11.2002 Dacia-Buiucani Chișinău
Adrian CIOBANU 17.07.2001 Dacia-Buiucani Chișinău
Danila IGNATOV 19.06.2001 Sheriff Tiraspol
Evgheni PLEȘCO 25.02.2001 Sheriff Tiraspol
Alexandru VACARCIUC 16.04.2001 Zimbru Chișinău
MIJLOCAŞI
Mihai DOLGHI 08.07.2002 Zimbru Chișinău
Alexandru GRAUR 11.02.2001 Zimbru Chișinău
Cristian ISTRATE 31.01.2002 Zimbru Chișinău
Dan PUȘCAȘ 01.06.2001 Real Succes Chișinău
Mihail ȘTEFAN 07.08.2001 Real Succes Chișinău
ATACANŢI
Tudor GHEORGHIU 04.10.2001 Real Succes Chișinău
Eugeniu GLIGA 30.01.2002 Sheriff Tiraspol
Serafim COJOCARI 07.01.2001 Zimbru Chișinău
Ilie GHIDERMAN 03.08.2002 Zimbru Chișinău
Iuri STANCEV 30.10.2001 ȘS-8 Nijnii Novgorod (RUS)
Antrenor principal: Oleg FISTICAN

Head Coach

Antrenor principal

Coach Photo

Oleg Fistican

Coach Detail

S-a născut pe 1 februarie 1975 la Chişinău

Cariera de jucător: Codru Călăraşi (1992-1995), Zimbru Chişinău (1995-2001), Agro Chişinău (2002-2003), Nistru Otaci (2003-2004), Okzhetpes Kazahstan (2004-2007), Taraz Kazahstan (2007-2008), Iskra-Stal Rîbniţa (2008-2009), selecţionata Moldovei (1995-1999, 26 meciuri)

Palmares: de 5 ori campion al Moldovei (1995, 1996, 1998, 1999, 2000), dublu deţinător al Cupei Moldovei (1997, 1998)

Cariera de antrenor: Centrul de Pregătire al Tînărului Fotbalist FC Zimbru Chişinău (2009-2011, antrenor de juniori), Centrul de Pregătire al Tînărului Fotbalist FC Rubin Kazan, Rusia (2011, antrenor de juniori), selecţionata de juniori U-17 a Moldovei (2012), Zimbru Chișinău (2012), Saxan Ceadîr-Lunga (2016)

Din decembrie 2016 este antrenor principal al selecţionatei de juniori U-19 a Moldovei