Turneu
Letonia 3 - 5 Moldova
, Minsk
Turneu
Belarus 4 - 4 Moldova
, Minsk
Amical
Moldova 5 - 3 Olanda
, Futsal Arena FMF
Arhiva meciurilor nationale de futsal
2015
Data Tip Localitate Meci Scor
13.12.2015 prel.CM 2016 Bari MOLDOVA - Macedonia 2 - 5
11.12.2015 prel.CM 2016 Bari Italia - MOLDOVA 3 - 1
10.12.2015 prel.CM 2016 Bari Slovacia - MOLDOVA 3 - 1
25.10.2015 prel.CM 2016 Ciorescu Georgia - MOLDOVA 2 - 2
23.10.2015 prel.CM 2016 Ciorescu MOLDOVA - Gibraltar 12 - 2
22.10.2015 prel.CM 2016 Ciorescu MOLDOVA - Andorra 7 - 0
14.10.2015 amical Minsk Belarus - MOLDOVA 6 - 0
13.10.2015 amical Minsk Belarus - MOLDOVA 4 - 0
20.09.2015 amical Sofia Bulgaria - MOLDOVA 3 - 6
19.09.2015 amical Sofia Bulgaria - MOLDOVA 1 - 3
23.04.2015 turneu Ciorescu Azerbaidjan - MOLDOVA 1-1, 0-1 pen.
22.04.2015 turneu Ciorescu MOLDOVA - Grecia 5 - 1
17.01.2015 prel.CE 2016 Ciorescu Franța - MOLDOVA 4 - 2
15.01.2015 prel.CE 2016 Ciorescu MOLDOVA - San Marino 7 - 0
14.01.2015 prel.CE 2016 Ciorescu MOLDOVA - Albania 4 - 2
07.01.2015 turneu Tychy Estonia - MOLDOVA 3 - 3
05.01.2015 turneu Tychy Polonia - MOLDOVA 2 - 0
04.01.2015 turneu Tychy MOLDOVA - Macedonia 3 - 3
 
2014
Data Tip Localitate Meci Scor
23.08.2014 turneu Tîrgu-Mureș MOLDOVA - MVFC Berettyoujfalu 2 - 1
22.08.2014 turneu Tîrgu-Mureș City'us - MOLDOVA 5 - 0
27.02.2014 amical Galați România - MOLDOVA 3 - 0
26.02.2014 amical Galați România - MOLDOVA 6 - 1
07.01.2014 turneu Zielona Góra Polonia - MOLDOVA 5 - 2
05.01.2014 turneu Zielona Góra MOLDOVA - Țara Galilor 3 - 2
04.01.2014 turneu Zielona Góra MOLDOVA - Norvegia 5 - 3
 
2013
Data Tip Localitate Meci Scor
16.10.2013 amical Chișinău MOLDOVA - România 4 - 3
15.10.2013 amical Chișinău MOLDOVA - România 1 - 3
16.02.2013 turneu Baku MOLDOVA - Azerbaidjan 1-1, 4-2 pen.
14.02.2013 turneu Baku MOLDOVA - Azerbaidjan 1 - 6
13.02.2013 turneu Baku Letonia - MOLDOVA 2 - 0
26.01.2013 prel.CE 2014 Paola, Malta MOLDOVA - Malta 4 - 1
24.01.2013 prel.CE 2014 Paola, Malta Georgia - MOLDOVA 5 - 5
16.01.2013 amical Chişinău MOLDOVA - Belarus 0 - 1
15.01.2013 amical Chişinău MOLDOVA - Belarus 0 - 2
10.01.2013 amical Nicosia Cipru - MOLDOVA 6 - 2
08.01.2013 amical Nicosia Cipru - MOLDOVA 2 - 3
 
2012
Data Tip Localitate  Meci Scor
06.12.2012 amical Krosnie Polonia - MOLDOVA 0 - 0
05.12.2012 amical Rzeszowie Polonia - MOLDOVA 6 - 0
 
2011
Data Tip Localitate  Meci Scor
18.12.2011 prel.CM 2012 Lasko, Slovenia MOLDOVA - Israel 3 - 3
16.12.2011 prel.CM 2012 Lasko, Slovenia Slovenia - MOLDOVA 6 - 1
15.12.2011 prel.CM 2012 Lasko, Slovenia Serbia - MOLDOVA 4 - 0
08.12.2011 amical Chişinău MOLDOVA - Turcia 2 - 3
07.12.2011 amical Chişinău MOLDOVA - Turcia 4 - 3
23.10.2011 prel.CM 2012 Tbilisi, Georgia MOLDOVA - Georgia 2 - 2
21.10.2011 prel.CM 2012 Tbilisi, Georgia Armenia - MOLDOVA 2 - 2
20.10.2011 prel.CM 2012 Tbilisi, Georgia MOLDOVA - Malta 10 - 0
14.10.2011 amical Chişinău MOLDOVA - Polonia 1 - 1
13.10.2011 amical Chişinău MOLDOVA - Polonia 4 - 2
29.09.2011 amical Chişinău MOLDOVA - Ucraina 1 - 9
28.09.2011 amical Chişinău MOLDOVA - Ucraina 0 - 5
24.01.2011 prel.CE 2012 Izmir, Turcia MOLDOVA - Turcia 2 - 4
22.01.2011 prel.CE 2012 Izmir, Turcia Muntenegru - MOLDOVA 3 - 2
22.01.2011 prel.CE 2012 Izmir, Turcia MOLDOVA - Elveţia 4 - 3
Preliminariile CM 2020 de futsal
PRELIMINARIILE CM LA FUTSAL
EDIȚIA 2020
Grupa H
 Loc Echipă Meciuri V E Î Golaveraj Puncte
 1 MOLDOVA 3 3 0 0 23-8 9
 2 FINLANDA 3 2 0 1 17-3 6
 3 ȚARA GALILOR 3 1 0 2 7-17 3
 4 IRLANDA DE NORD 3 0 0 3 6-25 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Miercuri, 30 ianuarie
Finlanda – Irlanda de Nord Ciorescu, Futsal Arena FMF 9-1
Moldova – Țara Galilor Ciorescu, Futsal Arena FMF 8-4
Joi, 31 ianuarie
Țara Galilor – Finlanda Ciorescu, Futsal Arena FMF 0-7
Moldova – Irlanda de Nord Ciorescu, Futsal Arena FMF 13-3
Sâmbătă, 2 februarie
Irlanda de Nord – Țara Galilor Ciorescu, Futsal Arena FMF 2-3
Finlanda - Moldova Ciorescu, Futsal Arena FMF 1-2
Squad Photo
 PORTARI
Alexei CAPSAMUN 05.12.1984 Dinamo Chișinău
Serghei BURDUJA 04.10.1994 GKS Komprachcice (POL)
JUCĂTORI ÎN TEREN
Alexandru ŢÎMBALIST 10.01.1987 Balkan Pharmaceutecals
Andrei NEGARA 27.10.1985 Dinamo Chişinău
Cristian OBADĂ 06.06.1992 FIAT Autobergamo Deva (ROM)
Constantin BURDUJEL 01.08.1986 CS United Galaţi (ROM)
Andrian LAŞCU 09.10.1987 CS United Galaţi (ROM)
Sergiu TACOT 14.03.1984 FIAT Autobergamo Deva (ROM)
Sergiu NICOLAICIUC 09.09.1988 Dinamo Chișinău
Sergiu MUNTEANU 16.06.1986 Balkan Pharmaceutecals
Ion ANTON 20.09.2001 FIAT Autobergamo Deva (ROM)
Ivan CARAMAN 25.05.1983 Dinamo Chișinău
Iulian COJOCARU 05.07.2000 CS United Galaţi (ROM)
Constantin GURJUI 17.10.2000 Olimpia
Antrenor: Vladimir VUSATÎI