Selecționate

VETERANI / TURCIA – MOLDOVA 1-6

News Details
Text

Selecționata de veterani a Moldovei a obținut o victorie categorică, scor 6-1, în meciul cu reprezentativa Turciei în semifinala turneului la fotbal pentru veterani „Masters Champions Cup”, ediția IV, care se desfășoară în orașul Odru, Turcia. Golurile echipei noastre au fost marcate de Victor Covalenco, Gheorghe Boghiu (câte două), Iulian Bursuc și Alexandr Patraman. Iată care a fost “11”-le de început al formației noastre: Andrian Bogdan, Alexei Savinov, Ivan Tabanov, Vasile Arlet, Serghei Pogreban, Vitalie Lungu, Gheorghe Boghiu, Victor Covalenco, Dănuț Oprea, Serghei Iepureanu, Iulian Bursuc. Au mai jucat: Dumitru Morari, Alexandr Zui, Vladislav Copoț, Alexandr Patraman, Vasile Toloconnicov, Andrei Timoșenco, Veaceslav Untilă și Eduard Munteanu.  

În finala competiției echipa noastră antrenată de Anatol Teslev va întâlni câștigătoarea semifinalei dintre România și Bulgaria.