Selecționate

U-19 / Moldova - Slovenia 0-0

News Details
Text

Selecţionata de juniori U-19 a Moldovei a remizat, scor 0-0, în primul meci cu Slovenia din cadrul Memorialului “Valentin Granatkin” care se desfăşoară în Rusia.

Moldova – Slovenia 0-0
Moldova:
Victor Straistari, Igor Chiperi, Vadim Dijinari (Marin Popescu, 60, Vitalie Damaşcan, 68), Victor Bogaciuc, Ion Angheluţă, Radu Scoarţă, Evgheni Berco, Denis Furtună, Ion Postica, Ion Mamaliga (Andrei Calac, 75), Nichita Iuraşco (Vladislav Boico, 89)
Antrenor: Oleg Fistican

În cealaltă partidă din grupa D, echipa oraşului Sankt-Petersburg s-a  impus cu 2-1 în faţa naţionalei Iranului.

Echipa noastră urmează să joace cu Sankt-Petersburg (11 ianuarie, 18.00) şi Iran (13 ianuarie, 15.30). În dependenţă de locul ocupat în grupă, echipa noastră va juca încă două meciuri cu adversari care vor fi stabiliţi mai târziu.

 

Image