Selecționate

Futsal/ Turcia - Moldova 2-5

News Details
Text

Selecționata de futsal a Moldovei antrenată de Vladimir Vusatîi a obținut victorie, scor 5-2, în primul meci amical cu Turcia, jucat pe 4 ianuarie la Yalova. Golurile echipei noastre au fost marcate de Sergiu Tacot (minutele 3, 20), Andrian Lașcu (9), Andrei Negara (25) și Cristian Obadă (37). Iată care a fost componența de start al echipei noastre: Oleg Chitoroagî – Sergiu Tacot, Andrian Lașcu, Cristian Obadă, Constantin Burdujel.

Cele două reprezentative urmează să mai joace un meci amical pe 5 ianuarie în complexul sportiv din orașul Yalova. Începutul la ora 13.00.

Partidele din Turcia reprezintă pentru echipa noastră o ultimă etapă de pregătire către Campionatul European de futsal. În prima rundă preliminară a Campionatului European la futsal, Moldova va juca în grupa B alături de Grecia, San Marino și Țara Galilor. Meciurile vor avea loc în perioada 23 ianuarie – 1 februarie 2017 în Țara Galilor.