Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. Dacia Buiucani 10 10 0 0 30-4 30
2. FC Floreşti 11 9 1 1 25-9 28
3. FC Tighina 10 8 0 2 34-12 24
4. CSF Spartanii 10 7 1 2 29-6 22
5. Speranţa Drochia 10 6 1 3 12-7 19
6. Iskra 10 5 1 4 16-14 16
7. Victoria 10 4 0 6 14-14 12
8. FC Sîngerei 10 3 1 6 12-26 10
9. Zaria 9 3 1 5 20-16 10
10. CF Ungheni 11 3 1 7 20-36 10
11. Grănicerul 11 3 1 7 12-24 10
12. FC Sireţi 10 2 2 6 12-21 8
13. Real Succes 10 2 2 6 18-25 8
14. FC Cahul-2005 8 2 2 4 12-14 8
15. CSF Sparta 10 0 2 8 4-41 2
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 07.04.2019 video Dacia-Buiucani - CF Ungheni 7-0 Chișinău, Joma Arena 16:00
2 06.04.2019 video Real Succes - FC Florești 0-2 Chișinău, Real Succes, t.s 16:00
3 06.04.2019 video FC Cahul-2005 - CSF Spartanii 0-1 Cahul, st.Atlant, t.s 16:00
4 07.04.2019 video Sireți -  Speranța Drochia 0-1 Sireți, st.sătesc 16:00
5 07.04.2019 video FC Zaria - CSF Sparta 0-0 Bălți, st.Pișcevic, t.s 16:00
6 06.04.2019 video FC Grănicerul - FC Victoria 1-3 Glodeni, st.orășenesc 16:00
7 06.04.2019 video FC Sîngerei - Iskra 0-2 Sîngerei, st.orășenesc 16:00
8   FC Tighina - liberă      
Etapa II
9 13.04.2019 video FC Victoria - FC Sîngerei 0-1 Chișinău, Joma Arena t.s 16:00
10 13.04.2019 video CSF Sparta - FC Grănicerul 0-1 Chișinău, Real Succes, t.s 16:00
11 13.04.2019 video Speranța Drochia - Zaria 2-1 Râșcani, st.orășenesc 16:00
12 14.04.2019 video CSF Spartanii - FC Sireți 1-1 Selemet, st.sătesc 16:00
13 14.04.2019 video FC Florești - FC Cahul-2005 2-0 Chișinău, st.Zimbru, t.s 15:00
14 14.04.2019 video CF Ungheni - CS Real Succes 3-3 Ungheni, st.orășenesc, t.s 16:00
15 14.04.2019 video FC Tighina - Dacia Buiucani 0-2 Bender, st. orășenesc 16:00
16   Iskra - liberă      
Etapa III
17 16.04.2019 video FC Grănicerul - FC Speranța Drochia 0-1 Glodeni, st. orășenesc 16:00
18 16.04.2019 video FC Sîngerei - CSF Sparta 1-1 Sîngerei, st.orășenesc 16:00
19 16.04.2019 video Iskra - FC Victoria 1-0 Rîbnița, st.orășenesc 16:00
20 17.04.2019 video Real Succes - FC Tighina 0-4 Chișinău, Real Succes, t.s 16:00
21 17.04.2019 video FC Cahul 2005 - CF Ungheni 2-0 Cahul, Atlant, t.s 16:00
22 17.04.2019 video Zaria - CSF Spartanii 2-3 Bălți, st.Pișcevik t.s 16:00
23 17.04.2019 video FC Sireți - FC Florești 2-2 Sireți, st. sătesc 16:00
24   Dacia Buiucani - liberă      
Etapa IV
25 20.04.2019 video CSF Sparta - Iskra 1-3 Chișinău st.Real Succes t.s 16:00
26 20.04.2019 video FC Speranța Drochia - FC Sîngerei 2-0 Râșcani, st.orășenesc 16:00
27 21.04.2019 video CSF Spartanii - FC Grănicerul 5-0 Selemet, st.sătesc 16:00
28 20.04.2019 video FC Florești - FC Zaria 3-0 Izvoare, st.sătesc 16:00
29 21.04.2019 video CF Ungheni - FC Sireți 1-3 Ungheni, st.orășenesc t.s 16:00
30 21.04.2019 video FC Tighina - FC Cahul 2005 3-1 Bender, st. orășenesc 16:00
31 21.04.2019 video Dacia Buiucani - CS Real Succes 2-0 Chișinău, Joma Arena t.s. 16:00
32   FC Victoria - liberă      
Etapa V
33 26.04.2019 video FC Cahul 2005 - Dacia Buiucani 1-2 Cahul, Atlant t.s 17:00
34 26.04.2019 video FC Sireți - FC Tighina 2-0 Sireți, st. sătesc 17:00
35 27.04.2019 video FC Zaria - CF Ungheni 10-3 Bălți, st.Pișcevik t.s 17:00
36 27.04.2019 video FC Grănicerul - FC Florești 2-0 Glodeni, st.orășenesc 17:00
37 26.04.2019 video FC Sîngerei - CSF Spartanii 0-4 Sîngerei, st.orășenesc 17:00
38 27.04.2019 video Iskra - FC Speranța Drochia 0-0 Rîbnița, st.orășenesc 17:00
39 27.04.2019 video FC Victoria - CSF Sparta 5-2 Chișinău, Joma Arena t.s. 17:00
40   CS Real Succes - liberă      
4.05.2019 Cupa Moldovei Orange 1/32
Etapa VI
41 11.05.2019 video FC Speranța Drochia - FC Victoria 0-1 Râșcani, st.orășenesc 17:00
42 11.05.2019 video FC Florești - FC Sîngerei 5-1 Izvoare, st.sătesc 17:00
43 07.06.2019 video Dacia Buiucani - FC Sireți 3-1 Chișinău, Joma Arena t.s. 17:00
44 12.05.2019 video CS Real Succes - FC Cahul-2005 3-3 Chișinău, Real Succes t.s 17:00
45 12.05.2019 video CSF Spartanii - Iskra 1-0 Selemet, st.sătesc 17:00
46 12.05.2019 video CF Ungheni - FC Grănicerul 5-3 Ungheni, st.orășenesc t.s 17:00
47 12.05.2019 video FC Tighina - FC Zaria 3-1 Bender, st. orășenesc 17:00
48   CSF Sparta - liberă      
Etapa VII
49 14.05.2019 video FC Sireți - CS Real Succes 1-5 Sireți, st. sătesc 17:00
50 14.05.2019 video CSF Sparta - FC Speranța Drochia 0-4 Chișinău, Real Succes t.s 17:00
51 15.05.2019 video Dacia Buiucani - FC Zaria 1-0 Chișinău, Joma Arena t.s. 14:00
52 15.05.2019 video FC Grănicerul - FC Tighina 1-3 Glodeni st. orășenesc 17:00
53 15.05.2019 video FC Sîngerei - CF Ungheni 4-2 Sîngerei, st.orășenesc 17:00
54 15.05.2019 video Iskra - FC Florești 1-2 Rîbnița, st.orășenesc 17:00
55 15.05.2019 video FC Victoria - CSF Spartanii 1-0 Chișinău, Joma Arena t.s. 17:00
56   FC Cahul 2005 - liberă      
Etapa VIII
57 18.05.2019 video FC Florești - FC Victoria 2-1 Izvoare, st.sătesc 18:00
58 18.05.2019 video FC Tighina - FC Sîngerei 3-2 Bender, st. orășenesc 18:00
59 18.05.2019 video CS Real Succes - FC Zaria 0-2 Chișinău, Real Succes t.s 18:00
60 18.05.2019 video FC Cahul2005 - FC Sireți 3-1 Cahul, Atlant t.s 18:00
61 19.05.2019 video CSF Spartanii - CSF Sparta 11-0 Selemet, st.sătesc 18:00
62 19.05.2019 video CF Ungheni - Iskra 1-2 Ungheni, st.orășenesc t.s 18:00
63 19.05.2019 video Dacia Buiucani - FC Grănicerul 2-0 Chișinău, Joma Arena t.s. 18:00
64   FC Speranța Drochia - liberă      
25.05.2019 Cupa Moldovei Orange 1/16
Etapa IX
65 29.05.2019 video FC Grănicerul - CS Real Succes 1-3 Glodeni st. orășenesc 18:30
66 31.05.2019 video Dacia Buiucani - FC Sîngerei 5-0 Chișinău, Joma Arena t.s. 17:00
67 01.06.2019 video Iskra - FC Tighina 2-4 Rîbnița, st.orășenesc 18:30
68 01.06.2019 video FC Victoria - CF Ungheni 1-2 Chișinău, Joma Arena t.s. 18:30
69 26.06.2019 FC Cahul-2005 - FC Zaria   Cahul, Atlant t.s 18:30
70 02.06.2019 video CSF Sparta - FC Florești 0-2 Chișinău, Real Succes t.s 18:30
71 02.06.2019 video Speranța Drochia - CSF Spartanii 0-2 Râșcani, st.orășenesc 18:30
72   FC Sireți - liberă      
08.06.2019  Moldova - Andorra "A"
11.06.2019  Armenia - Moldova U21 amical
11.06.2019 Albania - Moldova "A"
Etapa X
73 15.06.2019 video FC Tighina - FC Victoria 2-1 Bender, st. orășenesc 18:30
74 15.06.2019 video Dacia Buiucani - Iskra 3-1 Chișinău, Joma Arena t.s. 18:30
75 15.06.2019 video CS Real Succes - FC Sîngerei 2-3 Chișinău, Real Succes t.s 18:30
76  15.06.2019 video FC Cahul-2005 - FC Grănicerul 2-2 Cahul, Atlant t.s 18:30
77 16.06.2019 video FC Florești - FC Speranța Drochia 3-1 Chișinău, st.Zimbru t.s. 18:30
78 16.06.2019 video CF Ungheni - CSF Sparta 3-0 Ungheni, st.orășenesc t.s 18:30
79 16.06.2019 video FC Sireți - FC Zaria 1-4 Sireți, st. sătesc 18:30
80   CSF Spartanii - liberă      
Etapa XI
81 22.06.2019 FC Sîngerei - FC Cahul-2005   Sîngerei, st.orășenesc 18:30
82 22.06.2019 video FC Victoria - Dacia Buiucani 1-3 Chișinău, Joma Arena t.s. 18:30
83 22.06.2019 video FC Speranța Drochia - CF Ungheni 1-0 Râșcani, st.orășenesc 18:30
84 22.06.2019 video CSF Spartanii - FC Florești 1-2 Selemet, st.sătesc 18:30
85 22.06.2019 video FC Grănicerul - FC Sireți 1-0 Glodeni st. orășenesc 18:30
86 23.06.2019 Iskra - CS Real Succes 4-2 Rîbnița, st.orășenesc 18:30
87 22.06.2019 video CSF Sparta - FC Tighina 0-12 Chișinău, Real Succes t.s 18:30
88   FC Zaria - liberă      
26.06.2019  Cupa Moldovei Orange 1/8 (tur)
Etapa XII
89 05.07.2019 Dacia Buiucani - CSF Sparta   Chișinău, Joma Arena t.s. 18:00
90 29.06.2019 CS Real Succes - FC Victoria   Chișinău, Real Succes t.s 18:00
91 29.06.2019 FC Cahul-2005 - Iskra   Cahul, Atlant t.s 18:00
92 29.06.2019 FC Sireți - FC Sîngerei   Sireți, st. sătesc 18:00
93 30.06.2019 CF Ungheni - CSF Spartanii   Ungheni, st.orășenesc t.s 18:00
94 30.06.2019 FC Tighina - FC Speranța Drochia   Bender, st. orășenesc 18:00
95 30.06.2019 FC Zaria - FC Grănicerul   Bălți, st.Pișcevik t.s 18:00
96   FC Florești - liberă      
6-7.07.2019 Cupa Moldovei Orange 1/8 (retur)
Etapa XIII
97 09.07.2019 FC Sîngerei - FC Zaria   Sîngerei st.orășenesc 18:00
98 09.07.2019 FC Victoria - FC Cahul-2005   Chișinău, Joma Arena t.s. 18:00
99 09.07.2019 FC Speranța Drochia - Dacia Buiucani   Râșcani, st.orășenesc 18:00
100 10.07.2019 Iskra - FC Sireți   Rîbnița, st.orășenesc 18:00
101 10.07.2019 CSF Sparta - CS Real Succes   Chișinău, Real Succes t.s 18:00
102 10.07.2019 CSF Spartanii - FC Tighina   Selemet, st.sătesc 18:00
103 10.07.2019 FC Florești - CF Ungheni   Izvoare, st.sătesc 18:00
104   FC Grănicerul - liberă      
Etapa XIV
105 13.07.2019 CS Real Succes - FC Speranța Drochia   Chișinău, Real Succes t.s 18:00
106 13.07.2019 FC Cahul-2005 - CSF Sparta   Cahul, Atlant t.s 18:00
107 13.07.2019 FC Sireți - FC Victoria   Sireți, st. sătesc 18:00
108 13.07.2019 FC Grănicerul - FC Sîngerei   Glodeni, st. orășenesc 18:00
109 14.07.2019 FC Tighina - FC Florești   Bender, st. orășenesc 18:00
110 14.07.2019 Dacia Buiuacani - CSF Spartanii   Chișinău, Joma Arena t.s. 18:00
111 14.07.2019 FC Zaria - Iskra   Bălți, st.Pișcevik t.s 18:00
112   CF  Ungheni - liberă      
Etapa XV  
113 03.08.2019 Iskra - FC Grănicerul   Rîbnița, st.orășenesc 18:00
114 03.08.2019 FC Victoria - FC Zaria   Chișinău, Joma Arena t.s. 18:00
115 03.08.2019 CSF Sparta - FC Sireți   Chișinău, Real Succes t.s 18:00
116 03.08.2019 FC Speranța Drochia - FC Cahul-2005   Râșcani, st.orășenesc 18:00
117 04.08.2019 CSF Spartanii - CS Real Succes   Selemet, st.sătesc 18:00
118 04.08.2019 FC Florești - Dacia Buiucani   Izvoare, st.sătesc 18:00
119 04.08.2019 CF Ungheni - FC Tighina   Ungheni, st.orășenesc t.s 18:00
120   FC Sîngerei - liberă      
RETUR
Etapa XVI
121 10.08.2019 FC Florești - CS Real Succes   Izvoare, st.sătesc 18:00
122 10.08.2019 CSF Spartanii - FC Cahul-2005   Selemet, st.sătesc 18:00
123 10.08.2019 FC Victoria - FC Grănicerul   Chișinău, Joma Arena t.s. 18:00
124 10.08.2019 Iskra - FC Sîngerei   Rîbnița, st.orășenesc 18:00
125 11.08.2019 CF Ungheni - Dacia Buiucani   Ungheni, st.orășenesc t.s 18:00
126 11.08.2019 FC Speranța Drochia - FC Sireți   Râșcani, st.orășenesc 18:00
127 11.08.2019 CSF Sparta - FC Zaria   Chișinău, Real Succes t.s 18:00
128   FC Tighina - liberă      
Etapa XVII
129 13.08.2019 FC Sîngerei - FC Victoria   Sîngerei, st.orășenesc 17:30
130 13.08.2019 FC Cahul-2005 - FC Florești   Cahul, Atlant t.s 17:30
131 13.08.2019 CS Real Succes - CF Ungheni   Chișinău, Real Succes t.s 17:30
132 13.08.2019 Dacia Buiucani - FC Tighina   Chișinău, Joma Arena t.s. 17:30
133 14.08.2019 FC Grănicerul - CSF Sparta   Glodeni st. orășenesc 17:30
134 14.08.2019 FC Zaria - FC Speranța Drochia   Bălți, st.Pișcevik t.s 17:30
135 14.08.2019 FC Sireți - CSF Spartanii   Sireți, st. sătesc 17:30
136   Iskra - liberă          
Etapa XVIII
137 17.08.2019 CF Ungheni - FC Cahul-2005   Ungheni, st.orășenesc t.s 17:30
138 17.08.2019 CSF Sparta - FC Sîngerei   Chișinău, Real Succes t.s 17:30
139 17.08.2019 FC Victoria - Iskra   Chișinău, Joma Arena t.s. 17:30
140 18.08.2019 FC Tighina - CS Real Succes   Bender, st. orășenesc 17:30
141 18.08.2019 FC Florești - FC Sireți   Izvoare, st.sătesc 17:30
142 18.08.2019 CSF Spartanii - FC Zaria   Selemet, st.sătesc 17:30
143 18.08.2019 FC Speranța Drochia - FC Grănicerul   Râșcani, st.orășenesc 17:30
144   Dacia Buiucani - liberă      
Etapa XIX
145 24.08.2019 FC Sîngerei - FC Speranța Drochia   Sîngerei st.orășenesc 17:30
146 24.08.2019 FC Grănicerul - CSF Spartanii   Glodeni st. orășenesc 17:30
147 24.08.2019 FC Cahul-2005 - FC Tighina   Cahul, Atlant t.s 17:30
148 24.08.2019 CS Real Succes - Dacia Buiucani   Chișinău, Real Succes t.s 17:30
149 25.08.2019 Iskra - CSF Sparta   Rîbnița, st.orășenesc 17:30
150 25.08.2019 FC Zaria -  FC Florești   Bălți, st.Pișcevik t.s 17:30
151 25.08.2019 FC Sireți - CF Ungheni   Sireți, st. sătesc 17:30
152   FC Victoria - liberă      
Etapa XX
153 31.08.2019 FC Speranța Drochia - Iskra   Râșcani, st.orășenesc 17:00
154 31.08.2019 CSF Sparta - FC Victoria   Chișinău, Real Succes t.s 17:00
155 31.03.2019 CSF Spartanii - FC Sîngerei   Selemet, st.sătesc 17:00
156 31.08.2019 Dacia Buiucani - FC Cahul-2005   Chișinău, Joma Arena t.s. 17:00
157 01.09.2019 FC Tighina - FC Sireți   Bender, st. orășenesc 17:00
158 01.09.2019 CF Ungheni - FC Zaria   Ungheni, st.orășenesc t.s 17:00
159 01.09.2019 FC Florești - FC Grănicerul   Izvoare, st.sătesc 17:00
160   CS Real Succes - liberă      
Etapa XXI
161 03.09.2019 FC Victoria - FC Speranța Drochia   Chișinău, Joma Arena t.s. 17:00
162 03.09.2019 Iskra - CSF Spartanii   Rîbnița, st.orășenesc 17:00
163 03.09.2019 FC Sîngerei - FC Florești   Sîngerei st.orășenesc 17:00
164 03.09.2019 FC Cahul-2005 - CS Real Succes   Cahul, Atlant t.s 17:00
165 04.09.2019 FC Grănicerul - CF Ungheni   Glodeni st. orășenesc 17:00
166 04.09.2019 FC Zaria - FC Tighina   Bălți, st.Pișcevik t.s 17:00
167 04.09.2019 FC Sireți - Dacia Buiucani   Sireți, st. sătesc 17:00
168   CSF Sparta - liberă      
07.09.2019 Islanda - Moldova "A"  
Etapa XXII  
169 07.09.2019 CS Real Succes - FC Sireți   Chișinău, Real Succes t.s 17:00
170 07.09.2019 FC Zaria - Dacia Buiucani     17:00
171 07.09.2019 CF Ungheni - FC Sîngerei   Ungheni, st.orășenesc t.s 17:00
172 07.09.2019 CSF Spartanii - FC Victoria   Selemet, st.sătesc 17:00
173 08.09.2019 FC Tighina - FC Grănicerul   Bender, st. orășenesc 17:00
174 08.09.2019 FC Florești - Iskra   Izvoare, st.sătesc 17:00
175 08.09.2019 FC Speranța Drochia - CSF Sparta   Râșcani, st.orășenesc 17:00
176   FC Cahul-2005 - liberă      
10.09.2019 Moldova - Turcia "A"
Etapa XXIII
177 14.09.2019 FC Victoria - FC Florești   Chișinău, Joma Arena t.s. 16:00
178 14.09.2019 FC Sîngerei - FC Tighina   Sîngerei st. orășenesc 16:00
179 14.09.2019 FC Grănicerul - Dacia Buiucani   Glodeni st. orășenesc 16:00
180 15.09.2019 FC Zaria - CS Real Succes   Bălți, st.Pișcevik t.s  16:00
181 14.09.2019 CSF Sparta - CSF Spartanii   Chișinău, Real Succes t.s. 16:00
182 15.09.2019 Iskra - CF Ungheni   Rîbnița, st.orășenesc 16:00
183 15.09.2019 FC Sireți - FC Cahul-2005   Sireți, st.sătesc 16:00
184   FC Speranța Drochia - liberă      
Etapa XXIV
185 21.09.2019 FC Cahul-2005 - FC Zaria   Cahul, Atlant t.s 16:00
186 21.09.2019 CS Real Succes - FC Grănicerul   Chișinău, Real Succes t.s. 16:00
187 21.09.2019 FC Sîngerei - Dacia Buiucani   Sîngerei st. orășenesc 16:00
188 22.09.2019 FC Tighina - Iskra   Bender, st. orășenesc 16:00
189 21.09.2019 CF Ungheni - FC Victoria   Ungheni, st.orășenesc t.s 16:00
190 22.09.2019 FC Florești - CSF Sparta   Izvoare, st.sătesc 16:00
191 22.09.2019 CSF Spartanii - FC Speranța Drochia   Selemet, st.sătesc 16:00
192   FC Sireți - liberă      
25.09.2019 Cupa Moldovei Orange 1/4 (tur)    
Etapa XXV
193 28.09.2019 FC Victoria - FC Tighina   Chișinău, Joma Arena t.s. 15:30
194 28.09.2019 Iskra - Dacia Buiucani   Rîbnița, st.orășenesc 15:30
195 28.09.2019 FC Sîngerei - CS Real Succes   Sîngerei st.orășenesc 15:30
196 28.09.2019 FC Grănicerul - FC Cahul-2005   Glodeni st. orășenesc 15:30
197 29.09.2019 FC Speranța Drochia - FC Florești   Râșcani, st.orășenesc 15:30
198 28.09.2019 CSF Sparta - CF Ungheni   Chișinău, Real Succes t.s. 15:30
199 29.09.2019 FC Zaria - FC Sireți   Bălți, st.Pișcevik t.s 15:30
200   CSF Spartanii - liberă      
Etapa XXVI
201 02.10.2019 CS Real Succes - Iskra   Chișinău, Real Succes t.s. 15:00
202 05.10.2019 FC Cahul-2005 - FC Sîngerei   Cahul, Atlant t.s 15:00
203 05.10.2019 Dacia Buiucani - FC Victoria   Chișinău, Joma Arena t.s. 15:00
204 05.10.2019 CF Ungheni - FC Speranța Drochia   Ungheni, st.orășenesc t.s 15:00
205 06.10.2019 FC Sireți - FC Grănicerul   Sireți, st.sătesc 15:00
206 06.10.2019 FC Tighina - CSF Sparta   Bender, st. orășenesc 15:00
207 06.10.2019 FC Florești - CSF Spartanii   Izvoare, st.sătesc 15:00
208   FC Zaria - liberă      
8-14.10.2019 Preliminariile CE U-19
11.10.2019 Andorra - Moldova "A"
11.10.2019 Moldova - Țara Galilor U-21
14.10.2019 Moldova - Albania "A" 
15.10.2019 Belgia - Moldova U-21
Etapa XXVII
209 19.10.2019 CSF Sparta - Dacia Buiucani   Chișinău, Real Succes t.s. 15:00
210 19.10.2019 FC Victoria - CS Real Succes   Chișinău, Joma Arena t.s. 15:00
211 19.10.2019 Iskra - FC Cahul-2005   Rîbnița, st.orășenesc 15:00
212 19.10.2019 FC Sîngerei - FC Sireți   Sîngerei st.orășenesc 15:00
213 19.10.2019 FC Grănicerul - FC Zaria   Glodeni st. orășenesc 15:00
214 20.10.2019 CSF Spartanii - CF Ungheni   Selemet, st.sătesc 15:00
215 20.10.2019 FC Speranța Drochia - FC Tighina   Râșcani, st.orășenesc 15:00
216   FC Florești - liberă      
Etapa XXVIII
217 26.10.2019 FC Zaria - FC Sîngerei   Bălți, st.Pișcevik t.s 15:00
218 26.10.2019 FC Cahul-2005 - FC Victoria   Cahul, Atlant t.s 15:00
219 26.10.2019 CS Real Succes - CSF Sparta   Chișinău, Real Succes t.s. 15:00
220 26.10.2019 Dacia Buiucani - FC Speranța Drochia   Chișinău, Joma Arena t.s.  15:00
221 27.10.2019 FC Sireți - Iskra   Sireți st.sat.Sireți 15:00
222 27.10.2019 FC Tighina - CSF Spartanii   Bender, st. orășenesc  15:00
223 27.10.2019 CF Ungheni - FC Florești   Ungheni, st.orășenesc t.s 15:00 
224   FC Grănicerul - liberă      
30.10.2019 Cupa Moldovei Orange 1/4 (retur)
Etapa XXIX
225 02.11.2019 FC Florești - FC Tighina   Izvoare, st.sătesc 14:00
226 02.11.2019 CSF Spartanii - Dacia Buiucani   Selemet, st.sătesc 14:00
227 02.11.2019 FC Speranța Drochia - CS Real Succes   Râșcani, st.orășenesc 14:00
228 02.11.2019 CSF Sparta - FC Cahul-2005   Chișinău, Real Succes t.s. 14:00
229 02.11.2019 FC Victoria - FC Sireți   Chișinău, Joma Arena t.s. 14:00
230 02.11.2019 Iskra - FC Zaria   Rîbnița, st.orășenesc 14:00
231 02.11.2019 FC Sîngerei - FC Grănicerul   Sîngerei st.orășenesc 14:00
232   CF Ungheni - liberă      
Etapa XXX
233 09.11.2019 FC Graniceru - Iskra   Glodeni st. orășenesc 14:00
234  09.11.2019 FC Zaria - FC Victoria   Bălți, st.Pișcevik t.s 14:00
235 09.11.2019 FC Sireți - CSF Sparta   Sireți, st. sătesc 14:00
236 09.11.2019 FC Cahul-2005 - FC Speranța Drochia   Cahul, Atlant t.s 14:00
237 09.11.2019 CS Real Succes - CSF Spartanii   Chișinău, Real Succes t.s 14:00
238 09.11.2019 Dacia Buiucani - FC Florești   Chișinău, Joma Arena t.s. 14:00
239 09.11.2019 FC Tighina - CF Ungheni   Bender, st. orășenesc 14:00
240   FC Sîngerei - liberă      
14.11.2019 Franța - Moldova "A"
17.11.2019 Moldova - Islanda "A" 
16-22.11.2019 Meci de baraj
Arhiva Diviziei A

CLASAMENT FINAL
Ediția 2018

LOC   ECHIPĂ MECI V E Î GOLAVERAJ PUNCTE
1.   CODRU 22 14 6 2 53-20 48
2.   FC FLOREŞTI 22 12 4 6 40-27 40
3.   FC SÎNGEREI 22 10 6 6 47-42 36
4.   VICTORIA 22 10 5 7 51-43 35
5.   GRĂNICERUL 22 10 4 8 43-35 34
6.   SAXAN 22 9 3 10 41-31 30
7.   CF UNGHENI 22 7 7 8 50-65 28
8.   FC CAHUL-2005 22 7 6 9 38-31 27
9.   FC SIREŢI 22 6 5 11 36-47 23
10.   REAL SUCCES 22 6 4 12 49-75 22
11.   CSF SPARTA 22 5 6 11 34-51 21
12.   ISKRA 22 4 8 10 27-42 20

 

Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 22.04.2018 video FC Sîngerei - FC Saxan 1-1 Sîngerei, st.orășenesc 16-00
2 21.04.2018 video FC Florești – FC Victoria 2-3 Cricova, t.s 16-00
3 21.04.2018 video CS Real Succes – FC Codru 1-7 Chișinău, st.Real Succes, t.s 16-00
4 22.04.2018 video FC Sireți – CSF Sparta 3-1 Sireți, s.sătesc 16-00
5 21.04.2018 video FC Cahul-2005 – FC Grănicerul 0-1 Cahul, st.Atlant, t.s 16-00
6 21.04.2018 video Iskra – CF Ungheni 1-1 Rîbnița, st.orășenesc 16-00
Etapa II
7 28.04.2018 video FC Granicerul - Iskra 2-0 Glodeni, Stadion Orășenesc 17:00
8 28.04.2018 video CSF Sparta Chişinău - FC Cahul-2005 0-2 Chișinău, st.Real Succes, t.s 17:00
9 28.04.2018 video FC Victoria - CS Real Succes 5-2 Chişinău, Joma Arena, t.s 17:00
10 29.04.2018 video FC Sângerei - CF Ungheni 1-2 Sîngerei, st.orășenesc 17:00
11 29.04.2018 video FC Codru - FC Sireţi 1-1 Chișinău, st.Real Succes, t.s 17:00
12 29.04.2018 video FC Saxan - FC Floreşti 0-1 Ceadîr-Lunga, st.orășenesc t.s. 17:00
Etapa III
13 05.05.2018 video CS Real Succes - FC Saxan 2-1 Chișinău, st.Real Succes, t.s 17:00
14 05.05.2018 video FC Sireţi - FC Victoria 3-1 Sireți, s.sătesc 17:00
15 05.05.2018 video FC Cahul-2005 - FC Codru 0-1 Cahul, stad. Atlant, t.s 17:00
16 06.05.2018 video FC Floreşti - FC Sângerei 1-1 Cricova, t.s 17:00
17 06.05.2018 video Iskra - CSF Sparta Chişinău 3-3 Rîbnița, st.orășenesc 17:00
18 06.05.2018 video CF Ungheni - FC Granicerul 4-2 Ungheni, stad. orășenesc, t.s 17:00
Etapa IV
19 12.05.2018 video FC Sângerei - FC Granicerul 1-0 Sîngerei, st.orășenesc 17:00
20 12.05.2018 video CSF Sparta Chişinău - CF Ungheni 1-1 Chișinău, st.Real Succes, t.s 17:00
21 12.05.2018 video FC Victoria - FC Cahul-2005 1-4 Chişinău, Joma Arena t.s 17:00
22 13.05.2018 video FC Codru - Iskra 4-0 Ghidighici, s.sătesc 17:00
23 13.05.2018 video FC Saxan - FC Sireţi 1-0 Ceadîr-Lunga, st.orășenesc t.s. 17:00
24 13.05.2018 video FC Floreşti - CS Real Succes 5-1 Cricova, t.s 17:00
Etapa V
25 19.05.2018 video CS Real Succes - FC Sângerei 0-3 Chișinău, st.Real Succes, t.s 18:00
26 19.05.2018 video FC Cahul-2005 - FC Saxan 0-0 Cahul, stad. Atlant, t.s 18:00
27 19.05.2018 video Iskra - FC Victoria 2-0 Rîbnița, st.orășenesc 18:00
28 20.05.2018 video FC Sireţi - FC Floreşti 2-4 Sireți, s.sătesc 18:00
29 20.05.2018 video CF Ungheni - FC Codru 0-3 Ungheni, stad. orășenesc t.s. 18:00
30 20.05.2018 video FC Granicerul - CSF Sparta Chişinău 2-0 Glodeni, stad.orășenesc 18:00
Etapa VI
31 06.06.2018 video FC Sângerei - CSF Sparta Chişinău 5-3 Sîngerei, st.orășenesc 18:30
32 06.06.2018 video FC Victoria - CF Ungheni 2-0 Chişinău, Joma Arena t.s 18:30
33 06.06.2018 video FC Saxan - Iskra 1-0 Ceadîr-Lunga, st.orășenesc t.s. 18:30
34 06.06.2018 video CS Real Succes - FC Sireţi 4-3 Chișinău, st.Real Succes, t.s 18:30
35 06.06.2018 video FC Codru - FC Granicerul 3-0 Ghidighici, s.sătesc 18:30
36 06.06.2018 video FC Floreşti - FC Cahul-2005 3-1 Cricova, t.s 18:30
Etapa VII
37 02.06.2018 video FC Cahul-2005 - CS Real Succes 2-1 Cahul, stad. Atlant, t.s 18:30
38 02.06.2018 video FC Granicerul - FC Victoria 1-2 Glodeni, stad.orășenesc 18:30
39 02.06.2018 video CSF Sparta Chişinău - FC Codru 2-3 Chișinău, st.Real Succes, t.s 18:30
40 03.06.2018 video FC Sireţi - FC Sângerei 3-1 Sireți, s.sătesc 18:30
41 03.06.2018 video Iskra - FC Floreşti 0-1 Rîbnița, st.orășenesc 18:30
42 03.06.2018 video CF Ungheni - FC Saxan 4-1 Ungheni, stad. orășenesc, t.s. 18:30
Etapa VIII
43 16.06.2018 video FC Sângerei - FC Codru 3-3 Sîngerei, st.orășenesc 18:30
44 16.06.2018 video FC Victoria - CSF Sparta Chişinău 4-2 Chişinău, Joma Arena t.s 18:30
45 16.06.2018 video CS Real Succes - Iskra 3-4 Chişinău, stad. Real Succes, t.s 18:30
46 16.06.2018 video FC Saxan - FC Granicerul 0-1 Ceadîr-Lunga, st.orășenesc t.s. 18:30
47 17.06.2018 video FC Floreşti - CF Ungheni 2-3 Izvoare, st.sătesc 18:30
48 17.06.2018 video FC Sireţi - FC Cahul-2005 2-1 Sireți, s.sătesc 18:30
Etapa IX
49 23.06.2018 video FC Cahul-2005 - FC Sângerei 0-3 Cahul, stad. Atlant, t.s 18:30
50 23.06.2018 video CSF Sparta Chişinău - FC Saxan 1-0 Chişinău, stad. Real Succes, t.s 18:30
51 23.06.2018 video FC Codru - FC Victoria 3-1 Ghidighici, s.sătesc 18:30
52 24.06.2018 vide Iskra - FC Sireţi 2-2 Rîbnița, st.orășenesc 18:30
53 24.06.2018 video CF Ungheni - CS Real Succes 2-5 Ungheni, stad. orășenesc, t.s. 18:30
54 24.06.2018 video FC Granicerul - FC Floreşti 2-0 Glodeni, stad.orășenesc 18:30
Etapa X
55 30.06.2018 video FC Sângerei - FC Victoria 4-3 Sîngerei, st.orășenesc 18:00
56 30.06.2018 video CS Real Succes - FC Granicerul 3-2 Chişinău, stad. Real Succes, t.s 18:00
57 30.06.2018 video FC Cahul-2005 - Iskra 2-0 Cahul, stad. Atlant, t.s 18:00
58 01.07.2018 video FC Codru - FC Saxan 1-0 Ghidighici, s.sătesc 18:00
59 01.07.2018 video FC Floreşti - CSF Sparta Chişinău 1-1 Izvoare, st.sătesc 18:00
60 01.07.2018 video FC Sireţi - CF Ungheni 4-1 Sireți, s.sătesc 18:00
Etapa XI
61 11.08.2018 video CSF Sparta Chişinău - CS Real Succes 1-4 Chişinău, stad. Real Succes, t.s 18:00
62 11.08.2018 video FC Codru - FC Floreşti 2-2 Ghidighici, s.sătesc 18:00
63 11.08.2018 video FC Victoria - FC Saxan 3-0 Chişinău, Joma Arena t.s 18:00
64 12.08.2018 video Iskra - FC Sângerei 2-2 Rîbnița, st.orășenesc 18:00
65 12.08.2018 video CF Ungheni - FC Cahul-2005 4-1 Ungheni, stad. orășenesc, t.s. 18:00
66 12.08.2018 video FC Granicerul - FC Sireţi 1-1 Glodeni, stad.orășenesc 18:00
Etapa XII
67 18.08.2018 video FC Victoria - FC Floreşti 2-0 Chişinău, Joma Arena t.s 17:30
68 18.08.2018 video FC Codru - CS Real Succes 6-0 Ghidighici, s.sătesc 17:30
69 17.08.2018 video CSF Sparta Chişinău - FC Sireţi 1-2 Chişinău, stad. Real Succes, t.s 17:30
70 19.08.2018 video FC Saxan - FC Sângerei 0-1 Ceadîr-Lunga, stad. orășenesc t.s. 17:30
71 19.08.2018 video FC Granicerul - FC Cahul-2005 2-2 Glodeni, stad.orășenesc 17:30
72 19.08.2018 video CF Ungheni - Iskra 1-1 Ungheni, stad. orășenesc, t.s. 17:30
Etapa XIII
73 26.08.2018 video FC Cahul-2005 - CSF Sparta Chişinău 4-1 Cahul, stad. Atlant, t.s 17:30
74 25.08.2018 video CS Real Succes - FC Victoria 3-5 Chişinău, stad. Real Succes, t.s 17:30
75 03.10.2018 video FC Floreşti - FC Saxan 2-1 Izvoare, st.sătesc 15:00
76 26.08.2018 video CF Ungheni - FC Sângerei 3-3 Ungheni, stad. orășenesc, t.s. 17:30
77 26.08.2018 video Iskra - FC Granicerul 0-3 Rîbnița, st.orășenesc 17:30
78 26.08.2018 video FC Sireţi - FC Codru 1-3 Sireți, s.sătesc 17:30
Etapa XIV
79 01.09.2018 video FC Victoria - FC Sireţi 2-2 Chişinău, Joma Arena t.s 17:00
80 01.09.2018 video CSF Sparta Chişinău - Iskra 3-1 Chişinău, stad. Real Succes, t.s 17:00
81 01.09.2018 video FC Granicerul - CF Ungheni 6-3 Glodeni, stad.orășenesc 17:00
82 02.09.2018 video FC Sângerei - FC Floreşti 2-1 Sîngerei, st.orășenesc 17:00
83 19.09.2018 video FC Saxan - CS Real Succes 6-3 Ceadîr-Lunga, stad. orășenesc t.s. 16:00
84 02.09.2018 video FC Codru - FC Cahul-2005 2-0 Ghidighici, s.sătesc 17:00
Etapa XV  
85 08.09.2018 video FC Granicerul - FC Sângerei 3-0 Glodeni, stad.orășenesc 17:00
86 08.09.2018 video FC Cahul-2005 - FC Victoria 1-1 Cahul, stad. Atlant, t.s 17:00
87 12.09.2018 video CS Real Succes - FC Floreşti 1-3 Chişinău, stad. Real Succes, t.s 16:00
88 09.09.2018 video CF Ungheni - CSF Sparta Chişinău 1-1 Ungheni, stad. orășenesc Ungheni t.s. 16:00
89 12.09.2018 video Iskra - FC Codru 0-0 Rîbnița, st.orășenesc 16:00
90 12.09.2018 video FC Sireţi - FC Saxan 0-4 Sireți, s.sătesc 16:00
Etapa XVI
91 17.10.2018 video FC Saxan - FC Cahul-2005 2-2 Ceadîr-Lunga, stad. orășenesc t.s. 15:00
92 15.09.2018 video FC Victoria - Iskra 2-0 Chişinău, Joma Arena t.s 16:00
93 15.09.2018 video CSF Sparta Chişinău - FC Granicerul 5-0 Chişinău, stad. Real Succe, t.s 16:00
94 16.09.2018 video FC Sângerei - CS Real Succes 3-1 Sîngerei, st.orășenesc 16:00
95 16.09.2018 video FC Floreşti - FC Sireţi 2-1 Izvoare, st.sătesc 16:00
96 16.09.2018 video FC Codru - CF Ungheni 2-2 Ghidighici, s.sătesc 16:00
Etapa XVII
97 19.09.2018 video CSF Sparta Chişinău - FC Sângerei 3-2 Chişinău, stad. Real Succes, t.s 16:00
98 22.09.2018 video CF Ungheni - FC Victoria 4-4 Ungheni, stad. orășenesc, t.s. 16:00
99 22.09.2018 video FC Cahul-2005 - FC Floreşti 0-1 Cahul, stad. Atlant, t.s 16:00
100 22.09.2018 video FC Granicerul - FC Codru 2-2 Glodeni, stad.orășenesc 16:00
101 23.09.2018 video Iskra - FC Saxan 1-3 Rîbnița, st.orășenesc 16:00
102 10.10.2018 video FC Sireţi - CS Real Succes 2-2 Sireți, s.sătesc 15:00
Etapa XVIII
103 30.09.2018 video FC Sângerei - FC Sireţi 3-0 Sîngerei, st.orășenesc 15:30
104 29.09.2018 video CS Real Succes - FC Cahul-2005 2-2 Chişinău, stad. Real Succes, t.s 15:30
105 29.09.2018 video FC Victoria - FC Granicerul 2-2 Chişinău, Joma Arena t.s 15:30
106 30.09.2018 video FC Floreşti - Iskra 1-1 Izvoare, st.sătesc 15:30
107 30.09.2018 video FC Saxan - CF Ungheni 6-2 Ceadîr-Lunga, stad. orășenesc t.s. 15:30
108 30.09.2018 video FC Codru - CSF Sparta Chişinău 1-0 Sireți, s.sătesc 15:30
Etapa XIX
109 06.10.2018 video CSF Sparta Chişinău - FC Victoria 2-2 Chişinău, stad. Real Succes, t.s 15:00
110 06.10.2018 video Iskra - CS Real Succes 3-3 Rîbnița, st.orășenesc 15:00
111 06.10.2018 video FC Cahul-2005 - FC Sireţi 3-0 Cahul, stad. Atlant, t.s 15:00
112 07.10.2018 video FC Codru - FC Sângerei 4-1 Sireți, s.sătesc 15:00
113 28.10.2018 video FC Granicerul - FC Saxan 5-1 Glodeni, stad.orășenesc 14:00
114 07.10.2018 video CF Ungheni - FC Floreşti 0-3 Ungheni, stad. orășenesc, t.s. 15:00
Etapa XX
115 13.10.2018 video FC Sângerei - FC Cahul-2005 1-1 Sîngerei, st.orășenesc 15:00
116 13.10.2018 video CS Real Succes - CF Ungheni 5-8 Chişinău, stad. Real Succes, t.s 15:00
117 13.10.2018 video FC Victoria - FC Codru 0-1 Chişinău, Joma Arena t.s 15:00
118 14.10.2018 video FC Sireţi - Iskra 1-2 Sireți, s.sătesc 15:00
119 14.10.2018 video FC Floreşti - FC Granicerul 3-1 Izvoare, st.sătesc 15:00
120 14.10.2018 video FC Saxan - CSF Sparta Chişinău 8-0 Ceadîr-Lunga, stad. orășenesc t.s. 15:00
Etapa XXI
121 20.10.2018 video FC Victoria - FC Sângerei 6-3 Chişinău, Joma Arena t.s 15:00
122 20.10.2018 video CSF Sparta Chişinău - FC Floreşti 2-1 Chişinău, stad. Real Succes, t.s 15:00
123 20.10.2018 video Iskra - FC Cahul-2005 2-1 Rîbnița, st.orășenesc 15:00
124 21.10.2018 video FC Saxan - FC Codru 3-1 Ceadîr-Lunga, stad. orășenesc t.s. 15:00
125 21.10.2018 video FC Granicerul - CS Real Succes 1-2 Glodeni, stad.orășenesc 15:00
126 21.10.2018 video CF Ungheni - FC Sireţi 3-2 Ungheni, stad. orășenesc, t.s. 15:00
Etapa XXII  
127 03.11.2018 video FC Sângerei - Iskra 3-2 Sîngerei, st.orășenesc 14:00
128 03.11.2018 video FC Cahul-2005 - CF Ungheni 9-1 Cahul, stad. Atlant, t.s 14:00
129 03.11.2018 video FC Sireţi - FC Granicerul 1-4 Sireți, s.sătesc 14:00
130 03.11.2018 video CS Real Succes - CSF Sparta Chişinău 1-1 Chişinău, stad. Real Succes, t.s 14:00
131 03.11.2018 video FC Floreşti - FC Codru 1-0 Izvoare, st.sătesc 14:00
132 03.11.2018 video FC Saxan - FC Victoria 2-0 Ceadîr-Lunga, stad. orășenesc t.s. 14:00