Turneu
Moldova 0 - 5 Iran
, Sankt-Petersburg
Turneu
Sankt Petersburg 3 - 0 Moldova
, Sankt-Petersburg
Turneu
Moldova 0 - 0 Slovenia
, Sankt-Petersburg
Arhiva nationalei U-19
2016
Data Tip Localitate  Meci Scor
14.11.2016 prel.CE 2017 Belgrad Malta - MOLDOVA 1 - 0
11.11.2016 prel.CE 2017 Stara Pazova Suedia - MOLDOVA 1 - 0
09.11.2016 prel.CE 2017 Stara Pazova MOLDOVA - Serbia 0 - 2
16.10.2016 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - Belarus 1 - 3
14.10.2016 amical Orhei MOLDOVA - Belarus 1 - 0
06.10.2016 amical Tiraspol MOLDOVA - Cipru 3 - 2
04.10.2016 amical Tiraspol MOLDOVA - Cipru 0 - 0
06.09.2016 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - Armenia 1 - 2
04.09.2016 amical Ternovca MOLDOVA - Armenia 2 - 2
21.07.2016 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - Iskra 3 - 2
18.04.2016 amical Chișinău MOLDOVA - Real Succes 4 - 0
30.03.2016 amical Piatra Neamț România - MOLDOVA 5 - 2
28.03.2016 amical Piatra Neamț România - MOLDOVA 1 - 0
20.02.2016 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - Iskra 0 - 2
11.01.2016 turneu St.Petersburg MOLDOVA - Bulgaria 2 - 3
09.01.2016 turneu St.Petersburg  MOLDOVA - Kazahstan 0 - 1
07.01.2016 turneu St.Petersburg Rusia - MOLDOVA 1 - 1
04.01.2016 turneu St.Petersburg Finlanda - MOLDOVA 0 - 0
03.01.2016 turneu St.Petersburg Estonia - MOLDOVA 2 - 2
2015
Data Tip Localitate  Meci Scor
15.11.2015 prel.CE 2016 Nelas MOLDOVA - Lituania 0 - 1
12.11.2015 prel.CE 2016 Mangualde Grecia - MOLDOVA 2 - 1
10.11.2015 prel.CE 2016 Nelas Portugalia - MOLDOVA 1 - 0
17.10.2015 amical Chișinău MOLDOVA - România 2 - 0
15.10.2015 amical Orhei MOLDOVA - România 1 - 0
18.09.2015 amical Erevan Armenia - MOLDOVA 1 - 0
16.09.2015 amical Erevan Armenia - MOLDOVA 2 - 3
29.05.2015 amical Kiev Ucraina - MOLDOVA 3 - 0
27.05.2015 amical Kiev Ucraina - MOLDOVA 6 - 1
17.04.2015 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - Academia 0 - 2
13.02.2015 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - FC Victoria 1 - 1
11.02.2015 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - FC Zaria 1 - 0
 
2014
Data Tip Localitate  Meci Scor
14.10.2014 prel.CE 2015 Tuchola MOLDOVA - Andorra 2 - 1
11.10.2014 prel.CE 2015 Inowroclaw Olanda - MOLDOVA 3 - 0
09.10.2014 prel.CE 2015 Tuchola Polonia - MOLDOVA 4 - 1
16.09.2014 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - Turcia 1 - 1
31.08.2014 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - România 0 - 1
29.08.2014 amical Ternovca MOLDOVA - România 1 - 0
13.06.2014 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - Veris 0 - 3
27.02.2014 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - MOLDOVA U-17 3 - 0
 
Preliminariile Campionatului European între juniori U-19, ediția 2013/2014
Grupa 11
13-18 noiembrie 2013, Georgia
 Loc Echipă Meciuri V E Î Golaveraj Puncte
 1 GEORGIA 3 3 0 0 9-2 9
 2 ȚARA GALILOR 3 1 1 1 7-5 4
 3 OLANDA 3 1 1 1 4-2 4
 4 MOLDOVA 3 0 0 3 0-11 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Miercuri, 13 noiembrie 2013
GEORGIA - ȚARA GALILOR Tbilisi, stadionul "Mikheil Meskhi" 5 - 1
OLANDA - MOLDOVA Tbilisi, stadionul "Boris Paichadze" 3 - 0
Vineri, 15 noiembrie 2013
MOLDOVA - GEORGIA Tbilisi, stadionul "Mikheil Meskhi" 0 - 2
OLANDA - ȚARA GALILOR Tbilisi, stadionul "Boris Paichadze" 0 - 0
Luni, 18 noiembrie 2013
GEORGIA - OLANDA Tbilisi, stadionul "Mikheil Meskhi" 2 - 1
ȚARA GALILOR - MOLDOVA Tbilisi, stadionul "Boris Paichadze" 6 - 0

 

2013
Data Tip Localitate  Meci Scor
03.10.2013 amical Nikosia Cipru - MOLDOVA 1 - 0
01.10.2013 amical Nikosia Cipru - MOLDOVA 0 - 2
15.08.2013 amical Galați România - MOLDOVA 2 - 2
13.08.2013 amical Galați România - MOLDOVA 1 - 1
29.06.2013 amical Lushnja Albania - MOLDOVA 3 - 0
27.06.2013 amical Kavaja Albania - MOLDOVA 1 - 0
04.06.2013 amical Kiev Ucraina - MOLDOVA 8 - 0
02.06.2013 amical Kiev Ucraina - MOLDOVA 2 - 1
12.04.2013 amical Ternovca MOLDOVA - Azerbaidjan 1 - 0
10.04.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Azerbaidjan 3 - 2
24.03.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Letonia 2 - 1
02.03.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Intersport-Aroma 0 - 1
 
 2012
Data Tip Localitate  Meci Scor
28.03.2012 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Dacia-2-Buiucani 1 - 2
17.04.2012 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Oţelul-2 Galaţi 3 - 3
19.04.2012 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Oţelul-2 Galaţi 0 - 1
21.08.2012 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Azerbaidjan 2 - 0
23.08.2012 amical Orhei MOLDOVA - Azerbaidjan 0 - 3
25.09.2012 amical Orhei MOLDOVA - Turcia 1 - 2
27.09.2012 amical Ternovca MOLDOVA - Turcia 2 - 2
10.10.2012 prel.CE 2013 Lurgan Grecia - MOLDOVA 0 - 0
12.10.2012 prel.CE 2013 Portadown Cehia - MOLDOVA 2 - 0
15.10.2012 prel.CE 2013 Portadown MOLDOVA - Irlanda de Nord 1 - 8
Squad Photo
PORTARI
Cătălin MORARU 06.04.2001 GD Estoril (POR)
Mihail CIOBAN 03.02.2001 Sheriff Tiraspol
FUNDAŞI
Valeriu GAIU 06.02.2001 Real Succes Chișinău
Doru CALESTRU 15.11.2002 Dacia-Buiucani Chișinău
Adrian CIOBANU 17.07.2001 Dacia-Buiucani Chișinău
Danila IGNATOV 19.06.2001 Sheriff Tiraspol
Evgheni PLEȘCO 25.02.2001 Sheriff Tiraspol
Alexandru VACARCIUC 16.04.2001 Zimbru Chișinău
MIJLOCAŞI
Mihai DOLGHI 08.07.2002 Zimbru Chișinău
Alexandru GRAUR 11.02.2001 Zimbru Chișinău
Cristian ISTRATE 31.01.2002 Zimbru Chișinău
Dan PUȘCAȘ 01.06.2001 Real Succes Chișinău
Mihail ȘTEFAN 07.08.2001 Real Succes Chișinău
ATACANŢI
Tudor GHEORGHIU 04.10.2001 Real Succes Chișinău
Eugeniu GLIGA 30.01.2002 Sheriff Tiraspol
Serafim COJOCARI 07.01.2001 Zimbru Chișinău
Ilie GHIDERMAN 03.08.2002 Zimbru Chișinău
Iuri STANCEV 30.10.2001 ȘS-8 Nijnii Novgorod (RUS)
Antrenor principal: Oleg FISTICAN

Head Coach

Antrenor principal

Coach Photo

Oleg Fistican

Coach Detail

S-a născut pe 1 februarie 1975 la Chişinău

Cariera de jucător: Codru Călăraşi (1992-1995), Zimbru Chişinău (1995-2001), Agro Chişinău (2002-2003), Nistru Otaci (2003-2004), Okzhetpes Kazahstan (2004-2007), Taraz Kazahstan (2007-2008), Iskra-Stal Rîbniţa (2008-2009), selecţionata Moldovei (1995-1999, 26 meciuri)

Palmares: de 5 ori campion al Moldovei (1995, 1996, 1998, 1999, 2000), dublu deţinător al Cupei Moldovei (1997, 1998)

Cariera de antrenor: Centrul de Pregătire al Tînărului Fotbalist FC Zimbru Chişinău (2009-2011, antrenor de juniori), Centrul de Pregătire al Tînărului Fotbalist FC Rubin Kazan, Rusia (2011, antrenor de juniori), selecţionata de juniori U-17 a Moldovei (2012), Zimbru Chișinău (2012), Saxan Ceadîr-Lunga (2016)

Din decembrie 2016 este antrenor principal al selecţionatei de juniori U-19 a Moldovei