Competiţii

Veterani / Meci amical

News Details
Text

Selecționata de veterani a Moldovei a obținut victorie, scor 7-1, în meciul amical internațional disputat în deplasare cu veteranii orașului Hadera (Israel). Golurile echipei noastre au fost marcate de Alexandru Popovici, Alexandru Golban, Ghenadie Orbu, dublă, Valeriu Andronic, Oleg Șișchin, Sergiu Iepureanu.

În această întâlnire antrenorul Anatol Teslev a folosit jucătorii: Adrian Bogdan, Alexei Savinov, Serghei Cuznețov, Vasile Arlet, Alexandr Namașco, Oleg Șișchin, Sergiu Iepureanu, Iulian Bursuc, Alexandru Popovici, Ghenadie Orbu, Valeriu Andronic, Alexandru Golban, Petru Lesnic, Eduard Munteanu (Părintele Serafim), Vitalie Lungu, Vlad Copoț, Marin Spânu.

La eveniment au fost prezenți Gabriela Moraru, Ambasadorul Republicii Moldova în Israel, Zvi Gendelman, Primarul orașului Hadera.

Acum două zile, echipa noastră a câștigat și partida amicală cu veteranii formației Hof Carmel (Israel), scor 4-1.
 

Image