Selecționate

U-16 / Moldova - Azerbaidjan 0-2 (video)

News Details
Text

Meci amical internațional U-16

Moldova - Azerbaidjan 0-2
Marcator:
Karaev (51), Suleymanli (60)

Moldova: Victor Dodon, Liviu Solonaru (Ion Mînăscurtă, 49), Vladislav Costin (Ion Bordian, 67), Nicolai Covalischii (Egor Fiodorov, 67), Cristian Axente, Alexandru Gău, Mircea Bodișteanu (Artiom Voitco, 49), Cazimir Dragan (Dumitru Prodan, 49), Cristi Bălan (Dionisie Pașa, 67), Mihai Lupan, Vitalie Dumbrava (Nicolae Țelic, 67)
Rezerve: Roman Dumenco, Gabriel Nogai 
Antrenor: Igor Negrescu

Azerbaidjan: Bayram Nadjafaliev, Namig Shamilov, Nughay Rashidov (Aykhan Suleymanli, 50), Vasif Farajov, Ibrahim Ramazanov, Elkhan Zeynalabdinzade, Amin Karaev (Mahmud Aghayev, 69), Emil Suleymanov (Nahid Tanriverdiyev, 69), Aghadadash Salyanskiy (Firaddin Abdullayev, 50), Nariman Akhundzada, Nijat Guliyev
Rezerve: Artoghrul Guliyev, Gurban Safarov, Fariz Kheyrullayev, Rahman Mammadov, Khayal Aliyev
Antrenor: Milos Velebit

Arbitru: Igor Boșca, asistenți: Vladislav Lifciu, Vadim Vicol, al 4-lea oficial: Vasile Berladean, observator: Ghenadie Crasnoșan (toți, Moldova)

Cartonașe galbene: Dragan (29), Zeynalabdinzade (48), Bălan (61), Suleymanov (61), Karaev (66), Țelic (72)

23 octombrie. Vadul lui Vodă, stadionul CPSM. Spectatori: 100

 

Image
Video
Text

Naționala de juniori U-16 va disputa pe 23 și 25 octombrie două meciuri amicale cu selecționata similară a Azerbaidjanului. Ambele partide vor avea loc la stadionul CPSM de la Vadul lui Vodă cu începere de la ora 15-00, respectiv 12-00.

Ambele întâlniri vor fi transmise în direct de site-ul nostru. 

Pentru aceste meciuri selecționerul Igor Negrescu a convocat următorii jucători:

Portari: Roman Dumenco (Sheriff Tiraspol), Victor Dodon (Dacia-Buiucani Chișinău)

Fundași: Liviu Solonaru (ADC Mario Rigamonti, Italia), Cristian Axente (Real Succes Chișinău), Vladislav Costin, Nicolai Covalischii (ambii, Sheriff Tiraspol), Egor Fiodorov (FC Cahul-2005), Ion Bordian (Zimbru Chișinău)

Mijlocași: Ion Mînăscurtă, Mihai Lupan (ambii, Real Succes Chișinău), Vitalie Dumbrava, Dionisie Pașa (ambii, Dacia-Buiucani Chișinău), Egor Barcari (Codru-CSF Voluntarii), Artiom Voitco (Sheriff Tiraspol), Alexandru Gău, Mircea Bodișteanu (ambii, Zimbru Chișinău), Cazimir Dragan (Rapid București, România)

Atacanți: Dumitru Prodan (Codru-CSF Voluntarii), Cristi Bălan (Dacia-Buiucani Chișinău), Nicolae Țelic (Regal Sport, România)