Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. ȘS Strășeni 20 15 3 2 38-7 48
2. Codru-Juniori 20 14 4 2 39-13 46
3. ȘS Telenești 20 10 2 8 34-29 32
4. ȘS Ungheni 20 8 5 7 28-18 29
5. CS Atletic 20 7 3 10 19-33 24
6. CS Getica 1 20 6 3 11 22-30 21
7. ȘS Nisporeni 20 6 2 12 30-29 20
8. ȘS-13 Cricova 20 3 0 17 18-69 9
Programul meciurilor
Nr. Data Echipe Scor Teren Scor
Etapa I
1 08.09.2018 ȘS Ungheni - CS Getica 1 1-0 Ungheni 12.30
2 08.09.2018 CS Atletic - ȘS Telenești 0-2 Sireți 12.30
3 08.09.2018 Codru-Juniori - ȘS Strășeni 1-2 Călărași 12.30
4 08.09.2018 ȘS Nisporeni - ȘS-13 Cricova 8-1 Nisporeni 12.30
Etapa II
5 15.09.2018 CS Getica 1 - ȘS-13 Cricova 1-2 Cricova  11-00
6 15.09.2018 ȘS Strășeni- ȘS Nisporeni 3-0 Cojușna 12.30
7 15.09.2018 CS Atletic - Codru-Juniori 0-4 Sireți 12.30
8 15.09.2018 ȘS Ungheni - ȘS Telenești 2-2 Ungheni 12.30
Etapa III
9 22.09.2018 ȘS Telenești - CS Getica 1 2-0 Telenești 12.30
10 22.09.2018 Codru-Juniori - ȘS Ungheni 2-0 Călărași  12.30
11 22.09.2018 ȘS Nisporeni - CS Atletic 3-1 Nisporeni 12.30
12 22.09.2018 ȘS-13 Cricova - ȘS Strășeni 1-4 Cricova 12.30
Etapa IV
13 29.09.2018 CS Getica 1 - ȘS Strășeni 0-1 Drasliceni 10-00
14 29.09.2018 CS Atletic - ȘS-13 Cricova 4-1 Sireți  12.30
15 29.09.2018 ȘS Ungheni - ȘS Nisporeni 0-0 Ungheni 12.30
16 28.09.2018 ȘS Telenești - Codru-Juniori 3-0 Telenești 16.30
Etapa V
17 06.10.2018 Codru-Juniori - CS Getica 1 4-2 Călărași 11.00
18 06.10.2018 ȘS Telenești - ȘS Nisporeni 1-2 Telenești 12.30
19 06.10.2018 ȘS Straseni - CS Atletic 0-0 Cojusna 12.30
20 06.10.2018 ȘS-13 Cricova - ȘS Ungheni 0-2 Cricova 12.30
Etapa VI
21 13.10.2018 CS Getica 1 - CS Atletic 2-2 Drasliceni 11-30
22 13.10.2018 ȘS Strășeni - ȘS Ungheni 1-0 Cojușna 12.30
23 13.10.2018 ȘS Telenești - ȘS-13 Cricova 4-1 Telenești 12.30
24 13.10.2018 Codru-Juniori - ȘS Nisporeni 2-0 Călărași 12.30
Etapa VII
25 20.10.2018 ȘS Nisporeni - CS Getica 1 4-1 Nisporeni  12.30
26 20.10.2018 ȘS-13 Cricova - Codru-Juniori 2-3 Cricova 12.30
27 20.10.2018 ȘS Strășeni - ȘS Telenești 1-0 Cojușna 12.30
28 20.10.2018 CS Atletic - ȘS Ungheni 2-0 Sireți 12.30
Etapa VIII
29 27.10.2018 CS Getica 1 - ȘS Ungheni 0-0 Drasliceni 12-30
30 27.10.2018 ȘS Telenești - CS Atletic 3-0 Telenești 12.30
31 27.10.2018 ȘS Strășeni - Codru-Juniori 0-0 Cojușna 12.30
32 27.10.2018 ȘS-13 Cricova - ȘS Nisporeni 5-2 Cricova 12.30
Etapa IX
33 31.10.2018 ȘS-13 Cricova - CS Getica 1 2-0 Cricova 12.30
34 31.10.2018 ȘS Nisporeni - ȘS Strășeni 0-1 Nisporeni 12.30
35 31.10.2018 Codru-Juniori - CS Atletic 3-0 Călărași 10.00
36 31.10.2018 ȘS Telenești - ȘS Ungheni 1-0 Telenești 12.30
Etapa X
37 03.11.2018 CS Getica 1 - ȘS Telenești 1-0 Drasliceni 12-30
38 03.11.2018 ȘS Ungheni - Codru-Juniori 1-1 Ungheni 12.30
39 03.11.2018 CS Atletic - ȘS Nisporeni 1-0 Sireți 10.00
40 03.11.2018 ȘS Strășeni - ȘS-13 Cricova 3-0 Cojușna 12.30
Etapa XI
41 10.11.2018 ȘS Strășeni - CS Getica 1 4-0 Cojușna 12.30
42 10.11.2018 ȘS-13 Cricova - CS Atletic 1-4 Cricova 12.30
43 10.11.2018 ȘS Nisporeni - ȘS Ungheni 1-2 Nisporeni 12.30
44 10.11.2018 Codru-Juniori - ȘS Telenești 3-1 Călărași 12.30
Etapa XII
45 17.11.2018 CS Getica 1 - Codru-Juniori 0-1 Ratus 11-00
46 17.11.2018 ȘS Nisporeni - ȘS Telenești 4-0 Nisporeni 12.30
47 18.11.2018 ȘS Ungheni - ȘS-13 Cricova 4-0 Ungheni 12.30
48 17.11.2018 CS Atletic - ȘS Strășeni 0-5 Sireți 12.30
Etapa XIII
49 26.03.2019 CS Atletic - CS Getica 1 2-0 Drasliceni 16.30
50 16.03.2019 ȘS Ungheni - ȘS Strășeni 2-1 Ungheni 12.30
51 16.03.2019 ȘS-13 Cricova - ȘS Telenești 0-3 Cricova 10.00
52 16.03.2019 ȘS Nisporeni - Codru-Juniori  0-1 Nisporeni 12.30
Etapa XIV
53 28.03.2019 CS Getica 1 - ȘS Nisporeni 3-1 Drăsliceni 16.30
54 23.03.2019 Codru-Juniori - ȘS-13 Cricova 2-1 Călărași 12.30
55 23.03.2019 ȘS Telenești - ȘS Strășeni 1-1 Telenești 12.30
56 23.03.2019 ȘS Ungheni - CS Atletic 2-0 Ungheni 12.30
Etapa XV
57 06.04.2019 ȘS Strășeni - CS Getica 1 2-1 Cojuşna 9-30
58 06.04.2019 Codru-Juniori - ȘS-13 Cricova 2-0 Călăraşi 11-00
59 06.04.2019 ȘS Telenești - ȘS Nisporeni 1-0 Inesti 11-00
60 06.04.2019 ȘS Ungheni - CS Atletic 3-0 Ungheni 11-00
Etapa XVI
61 13.04.2019 CS Getica 1 - CS Atletic 2-0 Drăsliceni 11-00
62 13.04.2019 ȘS Nisporeni - ȘS Ungheni 0-0 Nisporeni 16-00
63 13.04.2019 ȘS-13 Cricova - ȘS Telenești 1-6 Cricova 11-00
64 13.04.2019 ȘS Strășeni - Codru-Juniori 0-1 Cojuşna 11-00
Etapa XVII
65 20.04.2019 Codru-Juniori - CS Getica 1 1-1 Călăraşi 11-00
66 20.04.2019 ȘS Telenești - ȘS Strășeni 0-1 Teleneşti 11-00
67 20.04.2019 ȘS Ungheni - ȘS-13 Cricova 7-0 Ungheni 11-00
68 20.04.2019 CS Atletic - ȘS Nisporeni 1-0 Sireţi 11-00
Etapa XVIII
69 30.04.2019 CS Getica 1 - ȘS Nisporeni 2-0 Drăsliceni 11-00
70 30.04.2019 ȘS-13 Cricova - CS Atletic 0-2 Cricova 11-00
71 27.04.2019 ȘS Strășeni - ȘS Ungheni 3-0 Cojuşna 12-00
72 30.04.2019 Codru-Juniori - ȘS Telenești 7-0 Călăraşi 11-00
Etapa XIX
73 14.05.2019 ȘS Telenești - CS Getica 1 1-3 Inesti 18-00
74 22.05.2019 ȘS Ungheni - Codru-Juniori 0-1 Ungheni 15-00
75 15.05.2019 CS Atletic - ȘS Strășeni 0-2 Sireţi 18-30
76 11.05.2019 ȘS Nisporeni - ȘS-13 Cricova 5-0 Nisporeni 11-00
Etapa XX
77 17.05.2019 CS Getica 1 - ȘS-13 Cricova 3-0 Cricova 11-00
78 17.05.2019 ȘS Strășeni - ȘS Nisporeni 3-0 Cojuşna 10-00
79 17.05.2019 Codru-Juniori - CS Atletic 0-0 Călăraşi 11-00
80 17.05.2019 ȘS Telenești - ȘS Ungheni 3-2 Inesti 11-00
Etapa XXI
81 04.06.2019 ȘS Ungheni - CS Getica 1 2-1 Ungheni 11-00
82 25.05.2019 CS Atletic - ȘS Telenești 1-2 Sireţi 11-00
83 25.05.2019 ȘS Nisporeni - Codru-Juniori 0-1 Nisporeni 11-00
84 25.05.2019 ȘS-13 Cricova - ȘS Strășeni 0-6 Cricova 11-00
PLAY-OFF
tur 29.05.2019 ȘS Strășeni - FC Flacăra 2-0 Cojuşna 17.00
tur 29.05.2019 Codru-Juniori - ȘS Ialoveni 0-0 Călăraşi 11.00
retur 01.06.2019 FC Flacăra - ȘS Strășeni 1-1 Mingir 16.00
retur 01.06.2019 ȘS Ialoveni - Codru-Juniori 2-2 Milestii Mici 11.00
Locul 3
tur 03.06.2019 ŞS Ialoveni - FC Flacăra 0-0 Mileştii Mici 11.00
retur 05.06.2019 FC Flacăra - ŞS Ialoveni 0-0 (pen.5-4) Mingir 10.30
Finala
tur 03.06.2019 Codru Juniori - ŞS Străşeni 0-0 Călăraşi 17.00
retur 05.06.2019 ŞS Străşeni - Codru Juniori 1-0 Sireți 11.00

CLASAMENT

LOC ECHIPĂ MECI V E Î GOLAVERAJ PUNCTE
1. ȘS IALOVENI 21 17 3 1 74-5 54
2. FC FLACĂRA 21 17 3 1 69-6 54
3. DACIA-BUIUCANI 2 21 13 3 5 78-15 42
4. ȘS ANENII NOI 21 11 1 9 52-24 34
5. CSF MĂGDĂCEȘTI 21 10 0 11 37-43 30
6. ȘS STĂUCENI 21 8 0 13 31-55 24
7. VITEAZUL 21 2 1 18 10-112 7
8. CS GETICA 2 21 0 1 20 8-98 1
*FC Academia Viitorul a fost exclusă din campionat, iar toate rezulatele acesteia au fost anulate
Programul meciurilor
Nr. Data Echipe Scor Teren Scor
Etapa I
1   ȘS Ialoveni - liberă      
2   CS Getica 2 - liberă      
3 10.09.2018 CSF Măgdăcești - Dacia-Buiucani 2 1-5 Ratuș 17-00
4 08.09.2018 ȘS Stăuceni - FC Flacăra 1-2 Stăuceni 12.30
5 08.09.2018 Viteazul - ȘS Anenii Noi 0-3 Anenii Noi 12.30
Etapa II
6   ȘS Anenii Noi - liberă      
7 15.09.2018 FC Flacăra - Viteazul 5-0 Mingir 12.30
8 15.09.2018 Dacia-Buiucani 2 - ȘS Stăuceni 3-0 Stauceni 12-30
9   CSF Măgdăcești - liberă      
10 15.09.2018 ȘS Ialoveni - CS Getica 2 7-0 Mileștii Mici 12.30
Etapa III
11   CS Getica 2 - liberă      
12 22.09.2018 CSF Măgdăcești  - ȘS Ialoveni 0-3 Ratus 13-00
13   ȘS Stăuceni - liberă      
14 29.10.2018 Viteazul - Dacia-Buiucani 2 0-13 Joma Arena 10.00
15 22.09.2018 ȘS Anenii Noi - FC Flacăra 1-2 Anenii Noi 10.00
Etapa IV
16   FC Flacăra - liberă      
17 29.09.2018 Dacia-Buiucani 2 - ȘS Anenii Noi 4-0 Joma Arena 12-30
18   Viteazul - liberă      
19 29.09.2018 ȘS Ialoveni - ȘS Stăuceni 6-1 Stauceni 12.30
20 29.09.2018 CS Getica 2 - CSF Măgdăcești  0-5 Ratus 14-00
Etapa V
21   CSF Măgdăcești - liberă      
22 06.10.2018 ȘS Stăuceni - CS Getica 2 3-0 Stăuceni  12.30
23 06.10.2018 Viteazul - ȘS Ialoveni 0-10 Mileștii Mici 12.30
24   ȘS Anenii Noi - liberă      
25 06.10.2018 FC Flacăra - Dacia-Buiucani 2           1-1 Mingir 12.30
Etapa VI
26   Dacia-Buiucani 2 - liberă      
27   FC Flacăra - liberă      
28 29.10.12.30 ȘS Ialoveni  - ȘS Anenii Noi 2-0 Mileștii Mici 12.30
29 13.10.2018 CS Getica 2 - Viteazul 1-1 Drasliceni 10-00
30 12.10.2018 CSF Măgdăcești - ȘS Stăuceni 1-0 Ratus 16-00
Etapa VII
31   ȘS Stăuceni - liberă      
32 20.10.2018 Viteazul - CSF Măgdăcești 1-3 Drasliceni 12-30
33 20.10.2018 ȘS Anenii Noi - CS Getica 2 2-0 Anenii Noi 10.00
34 20.10.2018 FC Flacăra - ȘS Ialoveni 2-1 Mingir 12.30
35   Dacia-Buiucani 2 - liberă      
Etapa VIII
36          
37 27.10.2018 ȘS Ialoveni - Dacia-Buiucani 2 2-0 Mileștii Mici 12.30
38 26.10.2018 CS Getica 2 - FC Flacăra 0-5 Drasliceni 16-00
39 27.10.2018 CSF Măgdăcești - ȘS Anenii Noi 3-1 Drasliceni 11-00
40 27.10.2018 ȘS Stăuceni - Viteazul 1-0 Cricova 11.00
Etapa IX
41   Viteazul - liberă      
42 31.10.2018 ȘS Anenii Noi - ȘS Stăuceni 3-0 Anenii Noi 12.30
43 31.10.2018 FC Flacăra - CSF Măgdăcești 4-0 Mingir 12.30
44 31.10.2018 Dacia-Buiucani 2 - CS Getica 2 11-0 Joma Arena 10-00
45   ȘS Ialoveni - liberă      
Etapa X
46   ȘS Ialoveni - liberă      
47   CS Getica 2 - liberă      
48 02.12.2018 Dacia-Buiucani 2 – CSF Măgdăcești 1-0 Joma Arena 14-00
49 08.12.2018 FC Flacăra – ȘS Stăuceni 5-0 Mingir 12.00
50 03.11.2018 ȘS Anenii Noi - Viteazul 4-0 Puhaceni 11.00
Etapa XI
51   ȘS Anenii Noi - liberă      
52 10.11.2018 Viteazul  – FC Flacăra 0-5 Mingir 11.00
53 10.11.2018 ȘS Stăuceni – Dacia-Buiucani 2 0-6 Joma Arena 12-00
54   CSF Măgdăcești  – liberă      
55 10.11.2018 CS Getica 2 – ȘS Ialoveni 0-1 Drasliceni 11.00
Etapa XII
56   CS Getica 2 - liberă      
57 24.10.2018 ȘS Ialoveni  – CSF Măgdăcești 1-0 Mileștii Mici 16.00
58   ȘS Stăuceni - liberă      
59 26.11.2018 Dacia-Buiucani 2 – Viteazul 3-1 Joma Arena 14-00
60 17.11.2018 FC Flacăra – ȘS Anenii Noi 2-0 Mingir 12.30
Etapa XIII
61   FC Flacăra - liberă      
62 24.11.2018 ȘS Anenii Noi – Dacia-Buiucani 2 1-2 Anenii Noi 12.30
63   Viteazul  – liberă      
64 17.03.2019 ȘS Stăuceni – ȘS Ialoveni 0-5 Milestii Mici 11.30
65 07.11.2018 CSF Măgdăcești  – CS Getica 2     3-1 Ratus 15-30
Etapa XIV
66 transferat CSF Măgdăcești - liberă      
67 10.04.2019 CS Getica 2 – ȘS Stăuceni 0-3 Stauceni 16-30
68 16.03.2019 ȘS Ialoveni  – Viteazul 7-0 Mileștii Mici 11.30
69   ȘS Anenii Noi - liberă      
70 01.12.2018 Dacia-Buiucani 2 – FC Flacăra 0-2 Joma Arena 10-30
Etapa XV
71   Dacia-Buiucani 2 - liberă      
72   FC Flacăra – liberă      
73 23.03.2019 ȘS Anenii Noi – ȘS Ialoveni 0-1 Anenii Noi 11.00
74 23.03.2019 Viteazul  – CS Getica 2 1-0 Drăsliceni 10.00
75 24.03.2019 ȘS Stăuceni – CSF Măgdăcești 4-2 Cricova 12.00
Etapa XVI
76   ȘS Stăuceni - liberă      
77 30.03.2019 CSF Măgdăcești  – Viteazul 3-1 Drăsliceni 10.00
78 30.03.2019 CS Getica 2 – ȘS Anenii Noi 0-8 Drăsliceni 12.30
79 30.03.2019 ȘS Ialoveni  – FC Flacăra 1-0 Mileștii Mici 14.00
80   Dacia-Buiucani 2 - liberă      
Etapa XVII
81 04.04.2019 Dacia-Buiucani 2 – ȘS Ialoveni 2-2 Joma Arena 14-00
82 06.04.2019 FC Flacăra – CS Getica 2 5-0 Mingir 12.30
83 06.04.2019 ȘS Anenii Noi – CSF Măgdăcești 2-1 Anenii Noi  10.00
84 06.04.2019 Viteazul  – ȘS Stăuceni 0-7 Stăuceni  12.30
Etapa XVIII
85   Viteazul - liberă      
86 13.04.2019 ȘS Stăuceni – ȘS Anenii Noi 1-6 Stăuceni 12.30
87 13.04.2019 CSF Măgdăcești  – FC Flacăra 0-4 Drăsliceni 12.30
88 14.04.2019 CS Getica 2 – Dacia-Buiucani 2 0-10 Joma Arena 10.00
89   ȘS Ialoveni  – liberă      
Etapa XIX
90 20.04.2019 ȘS Ialoveni - CS Getica 2 3-0 Mileștii Mici 11.00
91 20.04.2019 FC Flacăra – Viteazul 10-0 Mingir 12.30
92 21.04.2019 Dacia-Buiucani 2 - ȘS Stăuceni 1-0 Joma Arena 14-00
93 20.04.2019 ȘS Anenii Noi - CSF Măgdăcești 1-0 Anenii Noi 12.30
Etapa XX
94 26.04.2019 CS Getica 2 - CSF Măgdăcești 1-5 Drăsliceni 17.00
95 27.04.2019 ȘS Stăuceni - ȘS Anenii Noi 3-0 Stăuceni 12.30
96 27.04.2019 Viteazul - Dacia-Buiucani 2 0-11 Joma Arena 15-00
97 27.04.2019 ȘS Ialoveni - FC Flacăra 0-0 Mileștii Mici 12.30
Etapa XXI
98 01.05.2019 FC Flacăra  - CS Getica 2 5-0 Mingir 12.30
99 30.04.2019 Dacia-Buiucani 2 - ȘS Ialoveni 0-2 Joma Arena 10.30
100 01.05.2019 ȘS Anenii Noi – Viteazul 9-0 Anenii Noi 12.30
101 01.05.2019 CSF Măgdăcești  - ȘS Stăuceni 3-0 Drăsliceni 11.00
Etapa XXII
102 04.05.2019 CS Getica 2 - ȘS Stăuceni 2-3 Stauceni 11.00
103 04.05.2019 Viteazul - CSF Măgdăcești 1-5 Drăsliceni 12.30
104 04.05.2019 ȘS Ialoveni - ȘS Anenii Noi 0-0 Mileștii Mici 11.00
105 04.05.2019 FC Flacăra - Dacia-Buiucani 2 0-0 Mingir 12.30
Etapa XXIII
106 09.05.2019 Dacia-Buiucani 2 - CS Getica 2 4-0 Joma Arena 15-00
107 11.05.2019 ȘS Anenii Noi - FC Flacăra 0-2 Anenii Noi 16.30
108 09.05.2019 CSF Măgdăcești  - ȘS Ialoveni 0-7 Drăsliceni 10.00
109 11.05.2019 ȘS Stăuceni - Viteazul 4-0 Stăuceni 12.30
Etapa XXIV
110 22.05.2019 CS Getica 2 – Viteazul 2-4 Drăsliceni 17.00
111 18.05.2019 ȘS Ialoveni - ȘS Stăuceni 7-0 Mileștii Mici 12.30
112 18.05.2019 FC Flacăra - CSF Măgdăcești 5-1 Mingir 17.00
113 22.05.2019 Dacia-Buiucani 2 - ȘS Anenii Noi 1-2 Anenii Noi 17-00
Etapa XXV
114 25.05.2019 ȘS Anenii Noi - CS Getica 2 9-1 Anenii Noi  10.00
115 25.05.2019 CSF Măgdăcești - Dacia-Buiucani 2 1-0 Drăsliceni 12.30
116 25.05.2019 ȘS Stăuceni - FC Flacăra 0-3 Stăuceni 12.30
117 25.05.2019 Viteazul - ȘS Ialoveni 0-6 Mileștii Mici 12.30
PLAY-OFF
tur 29.05.2019 ȘS Strășeni - FC Flacăra 2-0 Cojusna 17.00
tur 29.05.2019 Codru-Juniori - ȘS Ialoveni 0-0 Calarasi 11.00
retur 01.06.2019 FC Flacăra - ȘS Strășeni 1-1 Minjir 16.00
retur 01.06.2019 ȘS Ialoveni - Codru-Juniori 2-2 Milestii Mici 11.00
Locul 3
tur 03.06.2019 ŞS Ialoveni - FC Flacăra 0-0 Mileştii Mici 11.00
retur 05.06.2019 FC Flacăra - ŞS Ialoveni 0-0 (pen.5-4) Mingir 10.30
Finala
tur 03.06.2019 Codru Juniori - ŞS Străşeni 0-0 Călăraşi 17.00
retur 05.06.2019 ŞS Străşeni - Codru Juniori 1-0 Sireți 11.00

 

CLASAMENT

LOC ECHIPĂ MECI V E Î G PUNCTE
1. ȘS NISPORENI 18 16 0 2 93-20 48
2. ȘS UNGHENI 18 14 1 3 79-25 43
3. ȘS STRĂȘENI 18 12 1 5 66-31 37
4. ȘS TELENEȘTI 18 11 1 6 54-32 34
5. CODRU-JUNIORI 18 8 1 9 45-41 25
6. ȘS-13 CRICOVA 18 7 2 9 59-69 23
7. ȘS IALOVENI 18 5 2 11 48-53 17
8. FC FLACĂRA 18 5 2 11 40-70 17
9. ACADEMIA VIITORUL 18 5 2 11 43-70 11*
10. FC SPORTUL 18 0 2 16 10-124 2
*ACADEMIA VIITORUL a fost sancționată cu 6 puncte
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Scor
Etapa I
1 08.09.2018 ȘS Ungheni - Academia Viitorul 10-0 Ungheni 11.00
2 08.09.2018 FC Flacăra - ȘS Telenești 0-4 Mingir 11.00
3 08.09.2018 Codru-Juniori - FC Sportul 9-0 Sipoteni 11.00
4 07.09.2018 ȘS Nisporeni - ȘS Strășeni 2-0 Nisporeni 16.00
5 10.09.2018 ȘS-13 Cricova - ȘS Ialoveni 6-3 Cricova 17.00
Etapa II
6 14.09.2018 Academia Viitorul - ȘS Ialoveni 1-9 Boșcana 17.00
7 15.09.2018 ȘS Strășeni - ȘS-13 Cricova 3-3 Cojușna 11.00
8 15.09.2018 FC Sportul - ȘS Nisporeni 1-13 Drasliceni 10-00
9 15.09.2018 FC Flacăra - Codru-Juniori 0-3 Mingir 11.00
10 15.09.2018 ȘS Ungheni - ȘS Telenești 4-1 Ungheni 11.00
Etapa III
11 22.09.2018 ȘS Telenești - Academia Viitorul 3-2 Telenești 11.00
12 22.09.2018 Codru-Juniori - ȘS Ungheni 1-4 Sipoteni 11.00
13 21.09.2018 ȘS Nisporeni - FC Flacăra 9-0 Nisporeni 16.00
14 22.09.2018 ȘS-13 Cricova - FC Sportul 3-1 Cricova 11.00
15 21.09.2018 ȘS Ialoveni- ȘS Strășeni 2-0 Ialoveni 16.30
Etapa IV
16 29.09.2018 Academia Viitorul - ȘS Strășeni 3-6 Boșcana 11.00
17 28.09.2018 FC Sportul - ȘS Ialoveni 1-8 Drasliceni 16-00
18 29.09.2018 FC Flacăra - ȘS-13 Cricova 2-2 Mingir 11.00
19 28.09.2018 ȘS Ungheni - ȘS Nisporeni 0-1 Ungheni 16.00
20 28.09.2018 ȘS Telenești - Codru-Juniori             2-2 Telenești 15.00
Etapa V
21 06.10.2018 Codru-Juniori - Academia Viitorul 1-0 Sipoteni 9.30
22 06.10.2018 ȘS Nisporeni - ȘS Telenești 4-2 Nisporeni 11.00
23 07.10.2018 ȘS-13 Cricova - ȘS Ungheni 1-8 Cricova 14.30
24 06.10.2018 ȘS Ialoveni - FC Flacăra 3-4 Ialoveni 10.00
25 06.10.2018 ȘS Strășeni - FC Sportul 10-0 Cojușna 11.00
Etapa VI
26 13.10.2018 Academia Viitorul - FC Sportul 9-1 Boșcana 11.00
27 13.10.2018  FC Flacăra - ȘS Strășeni 2-3 Mingir 11.00
28 30.10.2018 ȘS Ungheni - ȘS Ialoveni 5-2 Ungheni 12.30
29 13.10.2018 ȘS Telenești - ȘS-13 Cricova 5-3 Telenești 11.00
30 13.10.2018 Codru-Juniori - ȘS Nisporeni 3-4 Sipoteni 11.00
Etapa VII
31 20.10.2018 ȘS Nisporeni - Academia Viitorul 2-4 Nisporeni 11.00
32 20.10.2018 ȘS-13 Cricova - Codru-Juniori 6-2 Cricova 11.00
33 21.10.2018 ȘS Ialoveni - ȘS Telenești 0-1 Ialoveni 12.30
34 20.10.2018 ȘS Strășeni - ȘS Ungheni 7-1 Cojușna 11.00
35 19.10.2018 FC Sportul - FC Flacăra     1-7 Drasliceni 16-00
Etapa VIII
36 28.10.2018 Academia Viitorul - FC Flacăra 0-3 Boșcana 11.00
37 27.10.2018 ȘS Ungheni - FC Sportul 8-0 Ungheni 11.00
38 27.10.2018 ȘS Telenești - ȘS Strășeni 3-2 Telenești 11.00
39 26.10.2018 Codru-Juniori - ȘS Ialoveni 5-1 Sipoteni 16.00
40 26.10.2018 ȘS Nisporeni - ȘS-13 Cricova 11-0 Nisporeni 16.00
Etapa IX
41 03.11.2018 ȘS-13 Cricova - Academia Viitorul 4-5 Cricova 13.30
42 02.11.2018 ȘS Ialoveni - ȘS Nisporeni 0-3 Ialoveni 12.00
43 03.11.2018 ȘS Strășeni - Codru-Juniori 2-1 Cojușna 11.00
44 03.11.2018 FC Sportul - ȘS Telenești 0-10 Drasliceni 11.00
45 02.11.2018 FC Flacăra - ȘS Ungheni 1-6 Mingir  14.00
Etapa X
46 10.11.2018 Academia Viitorul - ȘS Ungheni 2-2 Boșcana 11.00
47 10.11.2018 ȘS Telenești - FC Flacăra 3-0 Telenești 11.00
48 10.11.2018 FC Sportul – Codru-Juniori 0-4 Drasliceni 12.30
49 09.11.2018 ȘS Strășeni – ȘS Nisporeni 0-1 Cojușna 15.00
50 09.11.2018 ȘS Ialoveni - ȘS-13 Cricova 7-2 Ialoveni 15.00
Etapa XI
51 23.03.2019 ȘS Ialoveni – Academia Viitorul 1-3 Ialoveni 11.00
52 23.03.2019 ȘS-13 Cricova – ȘS Strășeni 2-3 Cricova 10.00
53 23.03.2019 ȘS Nisporeni – FC Sportul 12-1 Nisporeni 11.00
54 03.05.2019 Codru-Juniori – FC Flacăra 6-1 Sipoteni 11.00
55 23.03.2019 ȘS Telenești – ȘS Ungheni 0-1 Telenești 11.00
Etapa XII
56 30.03.2019 Academia Viitorul - ȘS Telenești 4-2 Boșcana 11.00
57 30.03.2019 ȘS Ungheni – Codru-Juniori 2-0 Ungheni 11.00
58 28.03.2019 FC Flacăra – ȘS Nisporeni 2-6 Mingir 16.30
59 30.03.2019 FC Sportul – ȘS-13 Cricova 2-7 Cricova 14-00
60 10.04.2019 ȘS Strășeni – ȘS Ialoveni 6-0 Cojușna 17.00
Etapa XIII
61 06.04.2019 ȘS Strășeni – Academia Viitorul 5-2 Cojușna 11.00
62 06.04.2019 ȘS Ialoveni – FC Sportul 0-0 Ialoveni 11.00
63 07.05.2019 ȘS-13 Cricova – FC Flacăra 7-2 Cricova 17.00
64 06.04.2019 ȘS Nisporeni – ȘS Ungheni 5-1 Nisporeni 11.00
65 06.04.2019 Codru-Juniori – ȘS Telenești 0-4 Sipoteni 11.00
Etapa XIV
66 13.04.2019 Academia Viitorul - Codru-Juniori 2-3 Boșcana 11.00
67 13.04.2019 ȘS Telenești – ȘS Nisporeni 3-1 Inesti 11.00
68 13.04.2019 ȘS Ungheni – ȘS-13 Cricova 6-1 Ungheni 11.00
69 13.04.2019 FC Flacăra – ȘS Ialoveni 4-4 Mingir 11.00
70 13.04.2019 FC Sportul – ȘS Strășeni 0-4 Drasliceni 15-00
Etapa XV
71 21.04.2019 FC Sportul - Academia Viitorul 2-2 Boscana 10-00
72 20.04.2019 ȘS Strășeni – FC Flacăra 5-1 Cojușna 11.00
73 20.04.2019 ȘS Ialoveni – ȘS Ungheni 2-3 Ialoveni 11.00
74 20.04.2019 ȘS-13 Cricova – ȘS Telenești 3-2 Cricova 11.00
75 20.04.2019 ȘS Nisporeni – Codru-Juniori 6-0 Nisporeni 11.00
Etapa XVI
76 11.05.2019 Academia Viitorul - ȘS Nisporeni 1-5 Boșcana 11.00
77 11.05.2019 Codru-Juniori – ȘS-13 Cricova 3-1 Sipoteni 11.00
78 11.05.2019 ȘS Telenești – ȘS Ialoveni 4-0 Inesti 12.30
79 11.05.2019 ȘS Ungheni – ȘS Strășeni 4-1 Ungheni 11.30
80 16.05.2019 FC Flacăra – FC Sportul 7-0 Mingir 16.00
Etapa XVII
81 20.05.2019 FC Flacăra - Academia Viitorul 4-2 Mingir 16.00
82 19.05.2019 FC Sportul – ȘS Ungheni 0-8 Drasliceni 15-30
83 20.05.2019 ȘS Strășeni – ȘS Telenești 6-2 Cojușna 17.00
84 18.05.2019 ȘS Ialoveni – Codru-Juniori 5-0 Ialoveni 11.00
85 18.05.2019 ȘS-13 Cricova – ȘS Nisporeni 1-3 Cricova 11.00
Etapa XVIII
86 26.05.2019 Academia Viitorul - ȘS-13 Cricova 1-7 Cricova 14.00
87 24.05.2019 ȘS Nisporeni – ȘS Ialoveni 5-1 Nisporeni 16.30
88 25.05.2019 Codru-Juniori – ȘS Strășeni 2-3 Sipoteni 10.00
89 25.05.2019 ȘS Telenești – FC Sportul 3-0 Inesti 11.00
90 27.05.2019 ȘS Ungheni – FC Flacăra 6-0 Ungheni 17.30
Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. ȘS Ungheni 14 11 1 2 83-26 34
2. ȘS Nisporeni 14 9 2 3 52-32 29
3. Codru-Juniori 14 7 1 6 49-52 22
4. ȘS Comrat-Maiak 14 6 1 7 35-41 19
5. CSF Spartanii 14 5 4 5 44-42 19
6. ȘS Congaz 14 5 2 7 42-49 17
7. ȘS-13 Cricova 14 4 0 10 29-67 12
8. ȘS Copceac 14 3 1 10 32-57 10
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Scor
Etapa I
1 31.10.2018 Codru-Juniori - ȘS Comrat-Maiak 5-4 Călărași 12.00
2 11.11.2018 ȘS-13 Cricova - ȘS Congaz 2-8 Cricova 12.00
3 31.10.2018 ȘS Ungheni - FC Spartanii 6-1 Ungheni 12.00
4 24.03.2019 ȘS Nisporeni - ȘS Copceac 3-1 Nisporeni 12.00
Etapa II
5 23.09.2018 ȘS Comrat-Maiak - ȘS Copceac 7-1 Chirsova 12.00
6 23.09.2018 FC Spartanii - ȘS Nisporeni 2-6 Selemet 12.00
7 23.09.2018 ȘS Congaz - ȘS Ungheni 1-12 Congaz 12.00
8 23.09.2018 Codru-Juniori - ȘS-13 Cricova 2-3 Călărași 12.00
Etapa III
9 30.09.2018 ȘS-13 Cricova - ȘS Comrat-Maiak  3-1 Cricova 13.00
10 04.11.2018 ȘS Ungheni - Codru-Juniori 9-0 Ungheni 12.00
11 30.09.2018 ȘS Nisporeni - ȘS Congaz 3-1 Nisporeni 12.00
12 30.09.2018 ȘS Copceac - FC Spartanii 0-5 Copceac 12.00
Etapa IV
13 07.10.2018 ȘS Comrat-Maiak - FC Spartanii 2-1 Chirsova 12.00
14 07.10.2018 ȘS Congaz - ȘS Copceac 4-0 Congaz 12.00
15 07.10.2018 Codru-Juniori - ȘS Nisporeni 4-1 Călărași 12.00
16 06.10.2018 ȘS-13 Cricova - ȘS Ungheni 1-8 Cricova 11.00
Etapa V
17 14.10.2018 ȘS Ungheni - ȘS Comrat-Maiak 4-1 Ungheni 12.00
18 14.10.2018 ȘS Nisporeni- ȘS-13 Cricova 4-1 Nisporeni 12.00
19 11.11.2018 ȘS Copceac - Codru-Juniori 3-2 Copceac 13.00
20 14.10.2018 FC Spartanii - ȘS Congaz 2-2 Selemet 12.00
Etapa VI
21 21.10.2018 ȘS Comrat-Maiak - ȘS Congaz 2-1 Chirsova 12.00
22 21.10.2018 Codru-Juniori - FC Spartanii 3-3 Călărași 12.00
23 21.10.2018 ȘS-13 Cricova - ȘS Copceac 4-3 Cricova 12.00
24 19.10.2018 ȘS Ungheni - ȘS Nisporeni 3-1 Ungheni 16.00
Etapa VII
25 28.10.2018 ȘS Nisporeni - ȘS Comrat-Maiak 7-1 Nisporeni 11.00
26 28.10.2018 ȘS Copceac - ȘS Ungheni 2-4 Copceac 12.00
27 28.10.2018 FC Spartanii - ȘS-13 Cricova 5-2 Selemet 12.00
28 28.10.2018 ȘS Congaz - Codru-Juniori 4-5 Congaz 12.00
Etapa VIII
29 31.03.2019 ȘS Comrat-Maiak - Codru-Juniori 3-2 Chirsova 12.00
30 31.03.2019 ȘS Congaz - ȘS-13 Cricova 7-2 Congaz 12.00
31 31.03.2019 FC Spartanii - ȘS Ungheni 1-6 Selemet 12.00
32 30.04.2019 ȘS Copceac- ȘS Nisporeni 2-3 Copceac 12.00
Etapa IX
33 07.04.2019 ȘS Copceac - ȘS Comrat-Maiak 4-2 Copceac 12.00
34 07.04.2019 ȘS Nisporeni - FC Spartanii 4-6 Nisporeni 12.00
35 02.06.2019 ȘS Ungheni - ȘS Congaz 8-1 Ungheni 13.00
36 07.04.2019 ȘS-13 Cricova - Codru-Juniori 3-6 Cricova 13.00
Etapa X
37 14.04.2019 ȘS Comrat-Maiak - ȘS-13 Cricova 2-0 Chirsova 12.00
38 01.05.2019 Codru-Juniori - ȘS Ungheni 7-3 Călărași 12.00
39 14.04.2019 ȘS Congaz - ȘS Nisporeni 1-2 Congaz 12.00
40 14.04.2019 FC Spartanii - ȘS Copceac 4-4 Selemet 12.00
Etapa XI
41 21.04.2019 FC Spartanii - ȘS Comrat-Maiak 0-3 Selemet 12.00
42 21.04.2019 ȘS Copceac - ȘS Congaz 2-4 Copceac 12.00
43 21.04.2019 ȘS Nisporeni - Codru-Juniori 6-1 Nisporeni 12.00
44 15.06.2019 ȘS Ungheni - ȘS-13 Cricova 3-4 Ungheni 15.00
Etapa XII
45 10.05.2019 ȘS Comrat-Maiak - ȘS Ungheni  3-4 Chirsova 13.00
46 12.05.2019 ȘS-13 Cricova - ȘS Nisporeni 2-5 Cricova 12.00
47 12.05.2019 Codru-Juniori - ȘS Copceac 4-2 Călărași 12.00
48 04.05.2019 ȘS Congaz - FC Spartanii 2-2 Congaz 12.00
Etapa XIII
49 19.05.2019 ȘS Congaz - ȘS Comrat-Maiak 5-0 Congaz 12.00
50 25.05.2019 FC Spartanii - Codru-Juniori 7-1 Selemet  16.00
51 19.05.2019 ȘS Copceac - ȘS-13 Cricova 8-1 Copceac 12.00
52 17.05.2019 ȘS Nisporeni - ȘS Ungheni 3-3 Nisporeni 16.00
Etapa XIV
53 24.05.2019 ȘS Comrat-Maiak - ȘS Nisporeni 4-4 Chirsova 16.30
54 29.05.2019 ȘS Ungheni - ȘS Copceac 11-0 Ungheni 13.00
55 26.05.2019 ȘS-13 Cricova - FC Spartanii 1-5 Cricova 12.00
56 04.06.2019 Codru-Juniori - ȘS Congaz 7-1 Călărași 12.00