Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. Sheriff 10 8 0 2 24-3 24
2. Sfîntul Gheorghe 10 5 4 1 17-11 19
3. Speranța 11 5 4 2 15-11 19
4. Milsami 10 4 5 1 12-6 17
5. Petrocub-Hînceşti 10 4 4 2 9-8 16
6. Dinamo-Auto 11 3 3 5 11-17 12
7. Zimbru 11 1 2 8 5-18 5
8. Codru 11 0 2 9 7-26 2
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 16.03.2019 video FC Sheriff - CSF Speranța 1-0 Tiraspol, CS Sheriff, Arena Mică 17:00
2 16.03.2019 video FC Zimbru - Petrocub-Hîncești 0-1 Chișinău, st.Zimbru, t.s 15:00
3 17.03.2019 video FC Dinamo-Auto - FC Codru 3-0 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 13:00
4 17.03.2019 video FC Milsami - FC Sfîntul Gheorghe 0-3 Chișinău, st.Zimbru, t.s 14:30
22.03.2019 Moldova - Franța "A"
25.03.2019 Turcia - Moldova "A"
26.03.2019 Bosnia-Herțegovina - Moldova U21
Etapa II
5 29.03.2019 video CSF Speranța - FC Sfîntul Gheorghe 2-2 Orhei, CSR 15:00
6 30.03.2019 video FC Codru - FC Milsami 0-3 Chișinău, st.Zimbru, t.s 15:30
7 30.03.2019 video Petrocub-Hîncești - Dinamo-Auto 0-1 Hîncești, st. orășenesc 18:00
8 29.03.2019 video FC Sheriff - FC Zimbru 3-0 Tiraspol, CS Sheriff, Arena Mică 17:00
Etapa III
9 02.04.2019 video FC Zimbru - CSF Speranța 0-2 Chișinău, st.Zimbru 19:00
10 03.04.2019 video Dinamo-Auto - FC Sheriff 0-4 Ternovca, st. Dinamo-Auto 14:00
11 03.04.2019 video FC Milsami - FC Petrocub-Hîncești 2-0 Orhei, CSR 16:00
12 02.04.2019 video FC Sfîntul Gheorghe - FC Codru 2-0 Orhei, CSR 15:00
Etapa IV
13 06.04.2019 video CSF Speranța - FC Codru 2-1 Orhei, CSR 19:00
14 07.04.2019 video Petrocub-Hîncești - Sf. Gheorghe 2-2 Hîncești, st. orășenesc 19:00
15 07.04.2019 video FC Sheriff - FC Milsami 0-1 Tiraspol, CS Sheriff 17:00
16 06.04.2019 video FC Zimbru - FC Dinamo-Auto 1-1 Chișinău, st.Zimbru 17:00
Etapa V
17 13.04.2019 video FC Dinamo-Auto - CSF Speranța 0-3 Ternovca, st. Dinamo-Auto 15:00
18 12.04.2019 video FC Milsami - FC Zimbru 3-0 Orhei, CSR 16:00
19 12.04.2019 video FC Sfîntul Gheorghe - FC Sheriff 0-3 Suruceni, st.sătesc 14:00
20 13.04.2019 video FC Petrocub-Hîncești - FC Codru 1-1 Hîncești, st. orășenesc 19:00
16-17.04.2019 Cupa R. Moldova-Orange 1/2 tur
Etapa VI
21 21.04.2019 video CSF Speranța - FC Petrocub-Hîncești 1-1 Orhei, CSR 17:00
22 20.04.2019 video FC Sheriff - FC Codru 2-1 Tiraspol, CS Sheriff 18:00
23 21.04.2019 video FC Zimbru - FC Sfîntul Gheorghe 1-2 Chișinău, st.Zimbru, ter.2 natural 15:00
24 20.04.2019 video FC Dinamo-Auto - FC Milsami 0-0 Ternovca, st. Dinamo-Auto 14:00
Etapa VII
25 26.04.2019 video FC Codru - FC Zimbru 0-3 Chișinău, Zimbru-2, t.natural 16:30
26 26.04.2019 video FC Petrocub-Hîncești - FC Sheriff 1-0 Hîncești, st. orășenesc 18:30
27 27.04.2019 video FC Sfîntul Gheorghe - Dinamo-Auto 3-1 Suruceni, st. sătesc 17:00
28 27.04.2019 video FC Milsami - CSF Speranța 1-1 Orhei, CSR 19:00
RETUR
Etapa VIII
29 03.05.2019 video CSF Speranța - FC Sheriff 0-4 Orhei, CSR 19:00
30 03.05.2019 video FC Sfîntul Gheorghe - FC Milsami 1-1 Suruceni, st. sătesc 17:00
31 04.05.2019 video FC Petrocub-Hîncești - FC Zimbru 1-0 Hîncești, st. orășenesc 19:00
32 04.05.2019 video FC Codru - FC Dinamo-Auto 2-5 Chișinău, Zimbru-2, t.natural 17:00
07-08.05.2019 Cupa R.Moldova-Orange 1/2 retur
Etapa IX
33 11.05.2019 video FC Milsami - FC Codru 0-0 Orhei, CSR 19:00
34 11.05.2019 video FC Dinamo-Auto -  Petrocub-Hîncești 0-1 Ternovca, st. Dinamo-Auto 17:00
35 12.05.2019 video Sf.Gheorghe - Speranța 0-0 Suruceni, st. sătesc 17:00
36 12.05.2019 video FC Zimbru - FC Sheriff 0-4 Chișinău, st.Zimbru 18:00
Etapa X
37 19.05.2019 video CSF Speranța - FC Zimbru 1-0 Orhei, CSR 17:00
38 18.05.2019 video FC Sheriff - FC Dinamo-Auto 3-0 Tiraspol, CS Sheriff 19:00
39 19.05.2019 video FC Petrocub-Hîncești - FC Milsami 1-1 Hîncești, st. orășenesc 19:00
40 18.05.2019 video FC Codru - FC Sfîntul Gheorghe 1-2 Chișinău, Zimbru-2, t.natural 17:00
22.05.2019  Finala Cupei R. Moldova-Orange
Etapa XI
41 25.05.2019 FC Codru - CSF Speranța 1-3 Chișinău, Zimbru-2, t.natural 17:00
42 26.05.2019 Sf.Gheorghe - Petrocub-Hîncești   Suruceni, st. sătesc 17:00
43 26.05.2019 FC Milsami - FC Sheriff   Orhei, CSR 19:00
44 25.05.2019 FC Dinamo-Auto - FC Zimbru 0-0 Ternovca, st. Dinamo-Auto 15:00
Etapa XII
45 30.05.2019 CSF Speranța-FC Dinamo-Auto   Orhei, CSR 19:00
46 30.05.2019 FC Codru - FC Petrocub-Hîncești   Chișinău, Zimbru-2, t.natural 17:00
47 31.05.2019 FC Zimbru-FC Milsami   Chișinău, st.Zimbru 17:00
48 31.05.2019 FC Sheriff-FC Sfîntul Gheorghe   Tiraspol, CS Sheriff 19:00
08.06.2019  Moldova - Andora "A"  
11.06.2019  Albania - Moldova "A"
11.06.2019  Armenia - Moldova U-21 meci amical
Etapa XIII
49 15.06.2019 FC Petrocub-Hîncești - CSF Speranța   Hîncești, st. orășenesc 20:00
50 15.06.2019 FC Codru - FC Sheriff   Chișinău, Zimbru-2, t.natural 18:00
51 16.06.2019 FC Sfîntul Gheorghe - FC Zimbru   Suruceni, st. sătesc 18:00
52 16.06.2019 FC Milsami - FC Dinamo-Auto   Orhei, CSR 20:00
Etapa XIV
53 21.06.2019 CSF Speranța - FC Milsami   Orhei, CSR 18:00
54 21.06.2019 FC Sheriff - FC Petrocub-Hîncești   Tiraspol, CS Sheriff 20:00
55 22.06.2019 FC Dinamo-Auto  -FC Sfîntul Gheorghe   Ternovca, st. Dinamo-Auto 18:00
56 22.06.2019 FC Zimbru - FC Codru   Chișinău, st.Zimbru 20:00
25-26.06.2019  Cupa R.Moldova-Orange 1/8 Tur
TUR
Etapa XV
57 29.06.2019 FC Sheriff - CSF Speranța   Tiraspol, CS Sheriff 20:00
58 29.06.2019 FC Dinamo-Auto - FC Codru   Ternovca, st. Dinamo-Auto 18:00
59 30.06.2019 FC Zimbru - FC Petrocub-Hîncești   Chișinău, st.Zimbru 20:00
60 30.06.2019 FC Milsami - FC Sfîntul Gheorghe   Orhei, CSR 18:00
06.07.2019 Cupa R. Moldova-Orange 1/8 retur pentru echipele participante în cupele europene
07.07.2019  Cupa R. Moldova-Orange 1/8 Retur
Etapa XVI
61 03.08.2019 FC Codru - FC Milsami   Chișinău, Zimbru-2, t.natural 18:00
62 03.08.2019 FC Sheriff - FC Zimbru   Tiraspol, CS Sheriff 20:00
63 04.08.2019 CSF Speranța - FC Sfîntul Gheorghe   Orhei, CSR 18:00
64 04.08.2019 FC Petrocub-Hîncești - FC Dinamo-Auto   Hîncești, st. orășenesc 20:00
Etapa XVII
65 10.08.2019 FC Dinamo-Auto - FC Sheriff   Ternovca, st. Dinamo-Auto 18:00
66 10.08.2019 FC Sfîntul Gheorghe - FC Codru   Suruceni, st. sătesc 20:00
67 11.08.2019 FC Zimbru - CSF Speranța   Chișinău, st.Zimbru 20:00
68 11.08.2019 FC Milsami - FC Petrocub-Hîncești   Orhei, CSR 18:00
Etapa XVIII
69 17.08.2019 FC Sheriff - FC Milsami   Tiraspol, CS Sheriff 20:00
70 17.08.2019 FC Zimbru - FC Dinamo-Auto   Chișinău, st.Zimbru 18:00
71 18.08.2019 CSF Speranța - FC Codru   Orhei, CSR 20:00
72 18.08.2019 Petrocub-Hîncești - Sfîntul Gheorghe   Hîncești, st. orășenesc 18:00
Etapa XIX
73 24.08.2019 FC Milsami - FC Zimbru   Hîncești, st. orășenesc 20:00
74 24.08.2019 FC Sfîntul Gheorghe - FC Sheriff   Orhei, CSR 18:00
75 25.08.2019 FC Dinamo-Auto - CSF Speranța   Ternovca, st. Dinamo-Auto 18:00
76 25.08.2019 FC Codru - FC Petrocub-Hîncești   Chișinău, Zimbru-2, t.natural 18:00
Etapa XX
77 31.08.2019 FC Sheriff - FC Codru   Tiraspol, CS Sheriff 20:00
78 31.08.2019 FC Dinamo-Auto - FC Milsami   Ternovca, st. Dinamo-Auto 18:00
79 01.09.2019 CSF Speranța - FC Petrocub-Hîncești   Orhei, CSR 19:00
80 01.09.2019 FC Zimbru - FC Sfîntul Gheorghe     Chișinău, st.Zimbru 16:00
06.09.2019 Italia - Moldova U21 amical 
07.09.2019 Islanda - Moldova "A" 
10.09.2019 Moldova - Turcia "A"
Etapa XXI
81 14.09.2019 FC Codru-FC Zimbru   Chișinău, Zimbru-2, t.natural 16:00
82 14.09.2019 FC Petrocub-Hîncești - FC Sheriff   Hîncești, st. orășenesc 19:00
83 15.09.2019 FC Milsami - CSF Speranța   Orhei, CSR 19:00
84 15.09.2019 FC Sfîntul Gheorghe - FC Dinamo-Auto   Suruceni, st. sătesc 16:00
RETUR
Etapa XXII
85 20.09.2019 FC Petrocub-Hîncești-FC Zimbru   Hîncești, st. orășenesc 19:00
86 20.09.2019 FC Sfîntul Gheorghe-FC Milsami   Suruceni, st. sătesc 16:00
87 21.09.2019 CSF Speranța-FC Sheriff   Orhei, CSR 19:00
88 21.09.2019 FC Codru-FC Dinamo-Auto   Chișinău, Zimbru-2, t.natural 16:00
24-25.09.2019  Cupa R.Moldova-Orange 1/4 Tur
Etapa XXIII
89 28.09.2019 FC Dinamo-Auto - FC Petrocub-Hîncești   Ternovca, st. Dinamo-Auto 15:00
90 28.09.2019 FC Zimbru - FC Sheriff   Chișinău, st.Zimbru 17:00
91 29.09.2019 FC Sfîntul Gheorghe - CSF Speranța   Suruceni, st. sătesc 17:00
92 29.09.2019 FC Milsami - FC Codru   Orhei, CSR 19:00
Etapa XXIV
93 05.10.2019 FC Sheriff - FC Dinamo-Auto   Tiraspol, CS Sheriff 17:30
94 05.10.2019 FC Petrocub-Hîncești - FC Milsami   Hîncești, st. orășenesc 19:30
95 06.10.2019 CSF Speranța - FC Zimbru   Orhei, CSR 18:00
96 06.10.2019 FC Codru - FC Sfîntul Gheorghe   Chișinău, Zimbru-2, t.natural 15:00
11.10.2019 Andorra - Moldova "A"    
11.10.2019 Moldova - Țara Galilor U-21         
14.10.2019 Moldova - Albania "A"
15.10.2019 Belgia - Moldova U-21    
Etapa XXV
97 19.10.2019 FC Mlsami - FC Sheriff   Orhei, CSR 18:00
98 19.10.2019 FC Dinamo-Auto - FC Zimbru   Ternovca, st. Dinamo-Auto 15:00
99 20.10.2019 FC Codru - CSF Speranța   Chișinău, Zimbru-2, t.natural 16:00
100 20.10.2019 Sf. Gheorghe - Petrocub-Hîncești   Suruceni, st. sătesc 14:00
Etapa XXVI
101 25.10.2019 CSF Speranța - FC Dinamo-Auto   Orhei, CSR 15:00
102 25.10.2019 FC Petrocub-Hîncești - FC Codru   Hîncești, st. orășenesc 18:00
103 26.10.2019 FC Sheriff - FC Sfîntul Gheorghe   Tiraspol, CS Sheriff 18:00
104 26.10.2019 FC Zimbru - FC Milsami    Chișinău, st.Zimbru 15:00
29-30.10.2019 Cupa R.Moldova-Orange 1/4 retur
Etapa XXVII
105 02.11.2019 FC Petrocub-Hîncești - CSF Speranța   Hîncești, st. orășenesc 13:00
106 02.11.2019 FC Codru - FC Sheriff   Chișinău, Zimbru-2, t.natural 13:00
107 02.11.2019 FC Sfîntul Gheorghe - FC Zimbru   Suruceni, st. sătesc 13:00
108 02.11.2019 FC Milsami - FC Dinamo-Auto   Orhei, CSR 13:00
Etapa XXVIII
109 09.11.2019 CSF Speranța - FC Milsami   Orhei, CSR 13:00
110 09.11.2019 FC Dinamo-Auto - FC Sfîntul Gheorghe   Ternovca, st. Dinamo-Auto 13:00
111 09.11.2019 FC Zimbru - FC Codru   Chișinău, st.Zimbru 13:00
112 09.11.2019 FC Sheriff - FC Petrocub-Hîncești   Tiraspol, CS Sheriff 13:00
14.11.2019 Franta-Moldova "A" 
17.11.2019 Moldova - Islanda "A"
16-22.11.2019 Meci de baraj
23.11.2019  Meci suplimentar pentru stabilirea titlului de campion

 

Arhiva Diviziei Naționale
Loc Echipa M V E Î Golaveraj Puncte
1. Zimbru Chişinău 22 15 5 2 40-15 35
2. Tiligul Tiraspol 22 15 5 2 40-13 35
3. Bugeac Comrat 22 13 7 2 51-11 33
4. Tighina Bender 22 9 8 5 21-17 26
5. CSS Amocom Chişinău 22 9 7 6 32-25 25
6. Constructorul Chişinău 22 8 7 7 46-32 23
7. Dinamo-Codru Chişinău 22 8 5 9 30-23 21
8. Speranţa Nisporeni 22 6 5 11 20-32 17
9. Olimpia Bălţi 22 5 7 10 19-24 17
10. Moldova Borosenii Noi 22 7 2 13 22-42 16
11. Cristalul Făleşti 22 3 3 16 25-60 9
12. Constructorul Leova 22 2 3 17 11-63 7
Meci pentru locul 1: Zimbru – Tiligul +:- (neprezentare)
Golgheteri: Serghei Alexandrov (Bugeac), Oleg Flentea (Constructorul Ch.) – câte 13 goluri
A retrogradat: Constructorul Leova
Au promovat: Nistru Otaci, Nistru Ciobruciu, Tricon Cahul, Universul Ciuciuleni şi Codru Călăraşi