Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. Dinamo-Auto 1 1 0 0 3-0 3
2. Sfîntul Gheorghe 1 1 0 0 3-0 3
3. Sheriff 1 1 0 0 1-0 3
4. Petrocub-Hînceşti 1 1 0 0 1-0 3
5. Speranța 1 0 0 1 0-1 0
6. Zimbru 1 0 0 1 0-1 0
7. Milsami 1 0 0 1 0-3 0
8. Codru 1 0 0 1 0-3 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 16.03.2019 video FC Sheriff - CSF Speranța 1-0 Tiraspol, CS Sheriff, Arena Mică 17:00
2 16.03.2019 video FC Zimbru - Petrocub-Hîncești 0-1 Chișinău, st.Zimbru, t.s 15:00
3 17.03.2019 video FC Dinamo-Auto - FC Codru 3-0 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 13:00
4 17.03.2019 video FC Milsami - FC Sfîntul Gheorghe 0-3 Chișinău, st.Zimbru, t.s 14:30
22.03.2019 Moldova - Franța "A"
25.03.2019 Turcia - Moldova "A"
26.03.2019 Bosnia-Herțegovina - Moldova U21
Etapa II
5 29.03.2019 CSF Speranța - FC Sfîntul Gheorghe      
6 30.03.2019 FC Codru - FC Milsami      
7 30.03.2019 FC Petrocub-Hîncești - Dinamo-Auto      
8 29.03.2019 FC Sheriff - FC Zimbru      
Etapa III
9 02.04.2019 FC Zimbru - CSF Speranța   Chișinău, st.Zimbru  
10 03.04.2019 Dinamo-Auto - FC Sheriff   Ternovca, st. Dinamo-Auto  
11 03.04.2019 FC Milsami - FC Petrocub-Hîncești   Orhei, CSR  
12 02.04.2019 FC Sfîntul Gheorghe - FC Codru   Suruceni, st. sătesc  
Etapa IV
13 06.04.2019 CSF Speranța - FC Codru   Orhei, CSR  
14 07.04.2019 Petrocub-Hîncești - Sf. Gheorghe   Hîncești, st. orășenesc  
15 07.04.2019 FC Sheriff - FC Milsami   Tiraspol, CS Sheriff  
16 06.04.2019 FC Zimbru - FC Dinamo-Auto   Chișinău, st.Zimbru  
Etapa V
17 13.04.2019 FC Dinamo-Auto - CSF Speranța   Ternovca, st. Dinamo-Auto  
18 12.04.2019 FC Milsami - FC Zimbru   Orhei, CSR  
19 12.04.2019 FC Sfîntul Gheorghe - FC Sheriff   Suruceni, st. sătesc  
20 13.04.2019 FC Codru - FC Petrocub-Hîncești   Chișinău, Zimbru-2, t.natural  
16-17.04.2019 Cupa R. Moldova-Orange 1/2 tur
Etapa VI
21 21.04.2019 CSF Speranța - FC Petrocub-Hîncești   Orhei, CSR  
22 20.04.2019 FC Sheriff - FC Codru   Tiraspol, CS Sheriff  
23 21.04.2019 FC Zimbru - FC Sfîntul Gheorghe   Chișinău, st.Zimbru  
24 20.04.2019 FC Dinamo-Auto - FC Milsami   Ternovca, st. Dinamo-Auto  
Etapa VII
25 27.04.2019 FC Milsami - CSF Speranța   Orhei, CSR  
26 27.04.2019 FC Sfîntul Gheorghe - Dinamo-Auto   Suruceni, st. sătesc  
27 26.04.2019 FC Codru - FC Zimbru   Chișinău, Zimbru-2, t.natural  
28 26.04.2019 FC Petrocub-Hîncești - FC Sheriff   Hîncești, st. orășenesc  
RETUR
Etapa VIII
29 03.05.2019 CSF Speranța - FC Sheriff   Orhei, CSR  
30 03.05.2019 FC Sfîntul Gheorghe - FC Milsami   Suruceni, st. sătesc  
31 04.05.2019 FC Petrocub-Hîncești - FC Zimbru   Hîncești, st. orășenesc  
32 04.05.2019 FC Codru - FC Dinamo-Auto   Chișinău, Zimbru-2, t.natural  
07-08.05.2019 Cupa R.Moldova-Orange 1/2 retur
Etapa IX
33 11.05.2019 FC Milsami - FC Codru   Orhei, CSR  
34 11.05.2019 FC Dinamo-Auto -  Petrocub-Hîncești   Ternovca, st. Dinamo-Auto  
35 12.05.2019 FC Sfîntul Gheorghe -CSF Speranța   Suruceni, st. sătesc  
36 12.05.2019 FC Zimbru - FC  Sheriff   Chișinău, st.Zimbru  
Etapa X 18.05.2019 Pentru finaliștii Cupei
37 19.05.2019 CSF Speranța - FC Zimbru   Orhei, CSR  
38 19.05.2019 FC Sheriff - FC Dinamo-Auto   Tiraspol, CS Sheriff  
39 19.05.2019 FC Petrocub-Hîncești - FC Milsami   Hîncești, st. orășenesc  
40 19.05.2019 FC Codru - FC Sfîntul Gheorghe   Chișinău, Zimbru-2, t.natural  
22.05.2019  Finala Cupei R. Moldova-Orange
Etapa XI 26.05.2019 Pentru finaliștii Cupei
41 25.05.2019 FC Codru - CSF Speranța   Chișinău, Zimbru-2, t.natural  
42 25.05.2019 Sf.Gheorghe - Petrocub-Hîncești   Suruceni, st. sătesc  
43 25.05.2019 FC Milsami - FC Sheriff   Orhei, CSR  
44 25.05.2019 FC Dinamo-Auto - FC Zimbru   Ternovca, st. Dinamo-Auto  
Etapa XII
45 30.05.2019 CSF Speranța-FC Dinamo-Auto   Orhei, CSR  
46 30.05.2019 FC Petrocub-Hîncești-FC Codru   Hîncești, st. orășenesc  
47 31.05.2019 FC Zimbru-FC Milsami   Chișinău, st.Zimbru  
48 31.05.2019 FC Sheriff-FC Sfîntul Gheorghe   Tiraspol, CS Sheriff  
08.06.2019  Moldova - Andora "A"  
11.06.2019  Albania - Moldova "A"
11.06.2019  Armenia - Moldova U-21 meci amical
Etapa XIII
49 15.06.2019 FC Petrocub-Hîncești - CSF Speranța   Hîncești, st. orășenesc  
50 15.06.2019 FC Sfîntul Gheorghe - FC Zimbru   Suruceni, st. sătesc  
51 16.06.2019 FC Codru - FC Sheriff   Chișinău, Zimbru-2, t.natural  
52 16.06.2019 FC Milsami - FC Dinamo-Auto   Orhei, CSR  
Etapa XIV
53 21.06.2019 CSF Speranța - FC Milsami   Orhei, CSR  
54 21.06.2019 FC Sheriff - FC Petrocub-Hîncești   Tiraspol, CS Sheriff  
55 22.06.2019 FC Dinamo-Auto  -FC Sfîntul Gheorghe   Ternovca, st. Dinamo-Auto  
56 22.06.2019 FC Zimbru - FC Codru   Chișinău, st.Zimbru  
25-26.06.2019  Cupa R.Moldova-Orange 1/8 Tur
TUR
Etapa XV
57 29.06.2019 FC Sheriff - CSF Speranța   Tiraspol, CS Sheriff  
58 29.06.2019 FC Dinamo-Auto - FC Codru   Ternovca, st. Dinamo-Auto  
59 30.06.2019 FC Zimbru - FC Petrocub-Hîncești   Chișinău, st.Zimbru  
60 30.06.2019 FC Milsami - FC Sfîntul Gheorghe   Orhei, CSR  
06.07.2019 Cupa R. Moldova-Orange 1/8 retur pentru echipele participante în cupele europene
07.07.2019  Cupa R. Moldova-Orange 1/8 Retur
Etapa XVI
61 03.08.2019 FC Codru - FC Milsami   Chișinău, Zimbru-2, t.natural  
62 03.08.2019 FC Sheriff - FC Zimbru   Tiraspol, CS Sheriff  
63 04.08.2019 CSF Speranța - FC Sfîntul Gheorghe   Orhei, CSR  
64 04.08.2019 FC Petrocub-Hîncești - FC Dinamo-Auto   Hîncești, st. orășenesc  
Etapa XVII
65 10.08.2019 FC Dinamo-Auto - FC Sheriff   Ternovca, st. Dinamo-Auto  
66 10.08.2019 FC Sfîntul Gheorghe - FC Codru   Suruceni, st. sătesc  
67 11.08.2019 FC Zimbru - CSF Speranța   Chișinău, st.Zimbru  
68 11.08.2019 FC Milsami - FC Petrocub-Hîncești   Orhei, CSR  
Etapa XVIII
69 17.08.2019 FC Sheriff - FC Milsami   Tiraspol, CS Sheriff  
70 17.08.2019 FC Zimbru - FC Dinamo-Auto   Chișinău, st.Zimbru  
71 18.08.2019 CSF Speranța - FC Codru   Orhei, CSR  
72 18.08.2019 Petrocub-Hîncești - Sfîntul Gheorghe   Hîncești, st. orășenesc  
Etapa XIX
73 24.08.2019 FC Milsami - FC Zimbru   Orhei, CSR  
74 24.08.2019 FC Sfîntul Gheorghe - FC Sheriff   Suruceni, st. sătesc  
75 25.08.2019 FC Dinamo-Auto - CSF Speranța   Ternovca, st. Dinamo-Auto  
76 25.08.2019 FC Codru - FC Petrocub-Hîncești   Chișinău, Zimbru-2, t.natural  
Etapa XX
77 31.08.2019 FC Sheriff - FC Codru   Tiraspol, CS Sheriff  
78 31.08.2019 FC Dinamo-Auto - FC Milsami   Ternovca, st. Dinamo-Auto  
79 01.09.2019 CSF Speranța - FC Petrocub-Hîncești   Orhei, CSR  
80 01.09.2019 FC Zimbru - FC Sfîntul Gheorghe     Chișinău, st.Zimbru  
06.09.2019 Italia - Moldova U21 amical 
07.09.2019 Islanda - Moldova "A" 
10.09.2019 Moldova - Turcia "A"
Etapa XXI
81 14.09.2019 FC Codru-FC Zimbru   Chișinău, Zimbru-2, t.natural  
82 14.09.2019 FC Sfîntul Gheorghe - FC Dinamo-Auto   Suruceni, st. sătesc  
83 15.09.2019 FC Milsami - CSF Speranța   Orhei, CSR  
84 15.09.2019 FC Petrocub-Hîncești - FC Sheriff   Hîncești, st. orășenesc  
RETUR
Etapa XXII
85 20.09.2019 FC Petrocub-Hîncești-FC Zimbru   Hîncești, st. orășenesc  
86 20.09.2019 FC Sfîntul Gheorghe-FC Milsami   Suruceni, st. sătesc  
87 21.09.2019 CSF Speranța-FC Sheriff   Orhei, CSR  
88 21.09.2019 FC Codru-FC Dinamo-Auto   Chișinău, Zimbru-2, t.natural  
24-25.09.2019  Cupa R.Moldova-Orange 1/4 Tur
Etapa XXIII
89 28.09.2019 FC Dinamo-Auto - FC Petrocub-Hîncești   Ternovca, st. Dinamo-Auto  
90 28.09.2019 FC Zimbru - FC Sheriff   Chișinău, st.Zimbru  
91 29.09.2019 FC Sfîntul Gheorghe - CSF Speranța   Suruceni, st. sătesc  
92 29.09.2019 FC Milsami - FC Codru   Orhei, CSR  
Etapa XXIV
93 05.10.2019 FC Sheriff - FC Dinamo-Auto   Tiraspol, CS Sheriff  
94 05.10.2019 FC Petrocub-Hîncești - FC Milsami   Hîncești, st. orășenesc  
95 06.10.2019 CSF Speranța - FC Zimbru   Orhei, CSR  
96 06.10.2019 FC Codru - FC Sfîntul Gheorghe   Chișinău, Zimbru-2, t.natural  
11.10.2019 Andorra - Moldova "A"    
11.10.2019 Moldova - Țara Galilor U-21         
14.10.2019 Moldova - Albania "A"
15.10.2019 Belgia - Moldova U-21    
Etapa XXV
97 19.10.2019 FC Codru - CSF Speranța   Chișinău, Zimbru-2, t.natural  
98 19.10.2019 FC Dinamo-Auto - FC Zimbru   Ternovca, st. Dinamo-Auto  
99 20.10.2019 FC Mlsami - FC Sheriff   Orhei, CSR  
100 20.10.2019 Sf. Gheorghe - Petrocub-Hîncești   Suruceni, st. sătesc  
Etapa XXVI
101 25.10.2019 CSF Speranța - FC Dinamo-Auto   Orhei, CSR  
102 25.10.2019 FC Zimbru - FC Milsami    Chișinău, st.Zimbru  
103 26.10.2019 FC Sheriff - FC Sfîntul Gheorghe   Tiraspol, CS Sheriff  
104 26.10.2019 FC Petrocub-Hîncești - FC Codru   Hîncești, st. orășenesc  
29-30.10.2019 Cupa R.Moldova-Orange 1/4 retur
Etapa XXVII
105 02.11.2019 FC Petrocub-Hîncești - CSF Speranța   Hîncești, st. orășenesc  
106 02.11.2019 FC Codru - FC Sheriff   Chișinău, Zimbru-2, t.natural  
107 02.11.2019 FC Sfîntul Gheorghe - FC Zimbru   Suruceni, st. sătesc  
108 02.11.2019 FC Milsami - FC Dinamo-Auto   Orhei, CSR  
Etapa XXVIII
109 09.11.2019 CSF Speranța - FC Milsami   Orhei, CSR  
110 09.11.2019 FC Dinamo-Auto - FC Sfîntul Gheorghe   Ternovca, st. Dinamo-Auto  
111 09.11.2019 FC Zimbru - FC Codru   Chișinău, st.Zimbru  
112 09.11.2019 FC Sheriff - FC Petrocub-Hîncești   Tiraspol, CS Sheriff  
14.11.2019 Franta-Moldova "A" 
17.11.2019 Moldova - Islanda "A"
16-22.11.2019 Meci de baraj
23.11.2019  Meci suplimentar pentru stabilirea titlului de campion

 

Arhiva Diviziei Naționale
Loc Echipa M V E Î Golaveraj Puncte
1. Zimbru Chişinău 22 15 5 2 40-15 35
2. Tiligul Tiraspol 22 15 5 2 40-13 35
3. Bugeac Comrat 22 13 7 2 51-11 33
4. Tighina Bender 22 9 8 5 21-17 26
5. CSS Amocom Chişinău 22 9 7 6 32-25 25
6. Constructorul Chişinău 22 8 7 7 46-32 23
7. Dinamo-Codru Chişinău 22 8 5 9 30-23 21
8. Speranţa Nisporeni 22 6 5 11 20-32 17
9. Olimpia Bălţi 22 5 7 10 19-24 17
10. Moldova Borosenii Noi 22 7 2 13 22-42 16
11. Cristalul Făleşti 22 3 3 16 25-60 9
12. Constructorul Leova 22 2 3 17 11-63 7
Meci pentru locul 1: Zimbru – Tiligul +:- (neprezentare)
Golgheteri: Serghei Alexandrov (Bugeac), Oleg Flentea (Constructorul Ch.) – câte 13 goluri
A retrogradat: Constructorul Leova
Au promovat: Nistru Otaci, Nistru Ciobruciu, Tricon Cahul, Universul Ciuciuleni şi Codru Călăraşi