Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. FC Fălești 9 9 0 0 29-8 27
2. FC Edineț 9 8 0 1 35-7 24
3. Inter Soroca 9 5 2 2 22-15 17
4. CF Rîşcani 9 5 1 3 18-17 16
5. FC Pepeni 9 4 1 4 21-27 13
6. FC Rezina 9 3 2 4 12-17 11
7. Academia Viitorul 9 2 2 5 7-21 8
8. Cruiz Plus 9 2 1 6 12-19 7
9. Intersport 9 2 1 6 13-19 7
10. FC Sporting Natalievca 9 0 0 9 10-29 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 27.04.19 CS Intersport - FC Cruiz Plus 1-0 Sănătăuca,st. sătesc 16:00
2 27.04.19 CF Rîșcani - FC Sporting Natalievca 5-0 Rîșcani,st. orăşenesc 16:00
3 27.04.19 FC Inter Soroca - FC Rezina 3-1 Soroca,st. orăşenesc 16:00
4 27.04.19 FC Edineț - FC Pepeni 6-1 Edineț,st. orăşenesc 17:00
5 27.04.19 FC Fălești - Academia Viitorul 5-0 Fălești,st. orăşenesc 16:00
Etapa II
6 11.05.19 FC Cruiz Plus - Academia Viitorul 1-0 Camenca, st. orăşenesc 17:00
7 11.05.19 FC Pepeni - FC Fălești 3-4 Pepeni, st. sătesc 17:00
8 11.05.19 FC Rezina - FC Edineț 1-3 Pripiceni-Răzeşi,st. sătesc 17:00
9 11.05.19 FC Sporting Natalievca - FC Inter Soroca 4-6 Popovca, st. sătesc 17:00
10 11.05.19 CS Intersport - CF Rîșcani 1-4 Sănătăuca,st. sătesc 17:00
Etapa III
11 18.05.19 CF Rîșcani - FC Cruiz Plus 1-1 Rîșcani,st. orăşenesc 17:00
12 18.05.19 FC Inter Soroca - CS Intersport 2-2 Soroca,st. orăşenesc 17:00
13 18.05.19 FC Edineț - FC Sporting Natalievca 2-0 Edineț,st. orăşenesc 17:00
14 18.05.19 FC Fălești - FC Rezina 2-0 Fălești,st. orăşenesc 17:00
15 18.05.19 Academia Viitorul - FC Pepeni 2-3 Sănătăuca,st. sătesc 17:00
Etapa IV
16 01.06.19 FC Cruiz Plus - FC Pepeni 4-5 Camenca, st. orăşenesc 18:30
17 01.06.19 FC Rezina - Academia Viitorul 3-3 Pripiceni-Răzeşi,st. sătesc 18:30
18 01.06.19 FC Sporting Natalievca - FC Fălești 1-3 Popovca, st. sătesc 18:30
19 01.06.19 CS Intersport - FC Edineț 1-3 Sănătăuca,st. sătesc 17:00
20 01.06.19 CF Rîșcani - FC Inter Soroca 0-3 Rîșcani,st. orăşenesc 18:30
Etapa V
21 08.06.19 FC Inter Soroca - FC Cruiz Plus 2-1 Soroca,st. orăşenesc 18:30
22 08.06.19 FC Edineț - CF Rîșcani 5-0 Edineț,st. orăşenesc 18:30
23 08.06.19 FC Fălești - CS Intersport  2-0 Fălești,st. orăşenesc 18:30
24 08.06.19 Academia Viitorul - FC Sporting Natalievca 1-0 Sănătăuca,st. sătesc 18:30
25 08.06.19 FC Pepeni - FC Rezina 2-2 Pepeni, st. sătesc 18:30
Etapa VI
26 15.06.19 FC Cruiz Plus - FC Rezina 1-2 Camenca, st. orăşenesc 18:30
27 15.06.19 FC Sporting Natalievca - FC Pepeni 1-2 Popovca, st. sătesc 18:30
28 15.06.19 CS Intersport - Academia Viitorul 0-1 Sănătăuca,st. sătesc 18:30
29 15.06.19 CF Rîșcani - FC Fălești 1-6 Rîșcani,st. orăşenesc 18:30
30 15.06.19 FC Inter Soroca - FC Edineț 1-3 Soroca,st. orăşenesc 18:30
Etapa VII
31 22.06.19 FC Edineț - FC Cruiz Plus 6-1 Edineț,st. orăşenesc 18:30
32 22.06.19 FC Fălești - FC Inter Soroca 3-1 Fălești,st. orăşenesc 18:30
33 22.06.19 Academia Viitorul - CF Rîșcani 0-3 Florești, st.orășenesc  18:30
34 22.06.19 FC Pepeni - CS Intersport 3-2 Pepeni, st. sătesc 18:30
35 22.06.19 FC Rezina - FC Sporting Natalievca 2-1 Pripiceni-Răzeşi,st. sătesc 18:30
Etapa VIII
36 29.06.19 FC Cruiz Plus - FC Sporting Natalievca 2-0 Camenca, st. orăşenesc 18:30
37 29.06.19 CS Intersport - FC Rezina 0-1 Sănătăuca,st. sătesc 18:30
38 29.06.19 CF Rîșcani - FC Pepeni 2-1 Rîșcani,st. orăşenesc 18:30
39 29.06.19 FC Inter Soroca - Academia Viitorul 0-0 Soroca,st. orăşenesc 18:30
40 29.06.19 FC Edineț - FC Fălești 1-2 Edineț,st. orăşenesc 18:30
Etapa IX
41 06.07.19 FC Fălești - FC Cruiz Plus 2-1 Fălești,st. orăşenesc 18:30
42 13.07.19 FC Edineț - Academia Viitorul 6-0 Edineț, st. orăşenesc 18:30
43 06.07.19 FC Pepeni - FC Inter Soroca 1-4 Pepeni, st. sătesc 18:30
44 06.07.19 FC Rezina - CF Rîșcani 0-2 Pripiceni-Răzeşi,st. sătesc 18:30
45 06.07.19 FC Sporting Natalievca - CS Intersport  3-6 Popovca, st. sătesc 18:30
Etapa X
46 31.08.19 FC Cruiz Plus – CS Intersport   Camenca, st. orăşenesc 17:00
47 31.08.19 FC Sporting Natalievca - CF Rîșcani   Popovca, st. sătesc 17:00
48 31.08.19 FC Rezina – FC Inter Soroca   Pripiceni-Răzeşi, st. sătesc 17:00
49 31.08.19 FC Pepeni – FC Edineț   Pepeni, st. sătesc 17:00
50 31.08.19 Academia Viitorul - FC Fălești   Sănătăuca, st. sătesc 17:00
Etapa XI
51 07.09.19 Academia Viitorul – FC Cruiz Plus   Sănătăuca, st. sătesc 17:00
52 07.09.19 FC Fălești – FC Pepeni   Fălești, st. orășenesc 17:00
53 07.09.19 FC Edineț – FC Rezina   Edineț, st. orășenesc 17:00
54 07.09.19 FC Inter Soroca – FC Sporting Natalievca   Soroca, st. orășenesc 17:00
55 07.09.19 CF Rîșcani – CS Intersport   Rîșcani, st. orășenesc 17:00
Etapa XII
56 14.09.19 FC Cruiz Plus – CF Rîșcani   Camenca, st. orăşenesc 16:00
57 14.09.19 CS Intersport – FC Inter Soroca   Sănătăuca, st. sătesc 16:00
58 14.09.19 FC Sporting Natalievca – FC Edineț   Popovca, st. sătesc 16:00
59 14.09.19 FC Rezina – FC Fălești   Răzeşi, st. sătesc 16:00
60 14.09.19 FC Pepeni – Academia Viitorul   Pepeni, st. sătesc 16:00
Etapa XIII
61 21.09.19 FC Pepeni – FC Cruiz Plus   Pepeni, st. sătesc 16:00
62 21.09.19 Academia Viitorul – FC Rezina   Sănătăuca, st. sătesc 16:00
63 21.09.19 FC Fălești – FC Sporting Natalievca   Fălești, st. orășenesc 16:00
64 21.09.19 FC Edineț – CS Intersport   Edineț, st. orășenesc 16:00
65 21.09.19 FC Inter Soroca – CF Rîșcani   Soroca, st. orășenesc 16:00
Etapa XIV
66 28.09.19 FC Cruiz Plus – FC Inter Soroca   Camenca, st. orăşenesc 15:30
67 28.09.19 CF Rîșcani – FC Edineț   Rîșcani, st. orășenesc 15:30
68 28.09.19 CS Intersport – FC Fălești   Sănătăuca, st. sătesc 15:30
69 28.09.19 FC Sporting Natalievca – Academia Viitorul   Popovca, st. sătesc 15:30
70 28.09.19 FC Rezina – FC Pepeni   Pripiceni-Răzeşi, st. sătesc 15:30
Etapa XV
71 05.10.19 FC Rezina – FC Cruiz Plus   Pripiceni-Răzeşi, st. sătesc 15:00
72 05.10.19 FC Pepeni – FC Sporting Natalievca   Pepeni, st. sătesc 15:00
73 05.10.19 Academia Viitorul – CS Intersport   Sănătăuca, st. sătesc 15:00
74 05.10.19 FC Fălești – CF Rîșcani   Fălești, st. orășenesc 15:00
75 05.10.19 FC Edineț – FC Inter Soroca   Edineț, st. orășenesc 15:00
Etapa XVI
76 12.10.19 FC Cruiz Plus – FC Edineț   Camenca, st. orăşenesc 15:00
77 12.10.19 FC Inter Soroca – FC Fălești   Soroca, st. orășenesc 15:00
78 12.10.19 CF Rîșcani – Academia Viitorul   Rîșcani, st. orășenesc 15:00
79 12.10.19 CS Intersport – FC Pepeni   Sănătăuca, st. sătesc 15:00
80 12.10.19 FC Sporting Natalievca – FC Rezina   Popovca, st. sătesc 15:00
Etapa XVII
81 19.10.19 FC Sporting Natalievca – FC Cruiz Plus   Popovca, st. sătesc 15:00
82 19.10.19 FC Rezina – CS Intersport   Pripiceni-Răzeşi, st. sătesc 15:00
83 19.10.19 FC Pepeni – CF Rîșcani    Pepeni, st. sătesc 15:00
84 19.10.19 Academia Viitorul – FC Inter Soroca   Sănătăuca, st. sătesc 15:00
85 19.10.19 FC Fălești – FC Edineț   Fălești, st. orășenesc 15:00
Etapa XVIII
86 26.10.19 FC Cruiz Plus – FC Fălești   Camenca, st. orăşenesc 15:00
87 26.10.19 Academia Viitorul - FC Edineț     15:00
88 26.10.19 FC Inter Soroca – FC Pepeni   Soroca, st. orășenesc 15:00
89 26.10.19 CF Rîșcani – FC Rezina   Rîșcani, st. orășenesc 15:00
90 26.10.19 CS Intersport – FC Sporting Natalievca   Sănătăuca, st. sătesc 15:00

 

DIVIZIA B, SERIA NORD, SEZONUL 2018

CLASAMENT

LOC ECHIPĂ M V E Î GOLAVERAJ PUNCTE
1. SPERANŢA DROCHIA 16 15 0 1 48-9 45
2. CF SOROCA 16 12 1 3 48-28 37
3. FC EDINEȚ 16 11 1 4 47-17 34
4. CF RÎŞCANI 16 7 1 8 35-34 22
5. FC REZINA 16 7 0 9 34-49 21
6. INTERSPORT 16 5 1 10 20-30 16
7. CRUIZ 16 4 3 9 17-36 15
8. FC SPORTING NATALIEVCA 16 3 4 9 16-31 13
9. MAIAK CIOROPCANI 16 2 1 13 9-40 7

 

Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 05.05.2018 FC Speranța Drochia - FC Sporting Natalievca 4-0 Drochia, st.orășenesc 17:00
2 05.05.2018 CF Rîșcani - CF Soroca 1-4 Rîşcani, stadionul orășenesc 17:00
3 05.05.2018 FC Edineț - CS Intersport 2-1 Edineț, stadionul orășenesc 17:00
4 05.05.2018 FC Maiac Cioropcani - FC Cruiz 2-1 Cioropcani, stadionul sătesc 17:00
5   FC Rezina - liberă      
Etapa II
6 19.05.2018 FC Sporting Natalievca - CF Rîșcani 0-1 Fălești, stadionul orășenesc 18:00
7 19.05.2018 CF Soroca - FC Edineț 2-0 Soroca, st.orășenesc 18:00
8 19.05.2018 CS Intersport - FC Maiac Cioropcani 1-2 Sănătauca, stadionul sătesc 18:00
9 19.05.2018 FC Cruiz - FC Rezina 1-6 Camenca, st.orășenesc 18:00
10   FC Speranța Drochia - liberă      
Etapa III
11 02.06.2018 CF Rîșcani - FC Speranța Drochia 1-4 Rîşcani, stadionul orășenesc 18:30
12 02.06.2018 FC Edineț - FC Sporting Natalievca 2-0 Edineț, stadionul orășenesc 18:30
13 02.06.2018 FC Maiac Cioropcani - CF Soroca 1-4 Cioropcani, stadionul sătesc 18:30
14 02.06.2018 FC Rezina - CS Intersport 3-1 Pripiceni-Răzeși, stadion sătesc 18:30
15   FC Cruiz - liberă      
Etapa IV
16 16.06.2018 FC Speranța Drochia - FC Edineț 3-1 Drochia, stadionul orășenesc 18:30
17 16.06.2018 FC Sporting Natalievca - FC Maiac Cioropcani 2-1 Fălești, stadionul orășenesc 18:30
18 16.06.2018 CF Soroca - FC Rezina 3-2 Soroca, stadionul orășenesc 18:30
19 16.06.2018 CS Intersport - FC Cruiz 5-1 Sănătauca, stadionul sătesc 18:30
20   CF Rîșcani - FC liberă      
Etapa V
21 23.06.2018 FC Edineț - CF Rîșcani 4-3 Edineț, stadionul orășenesc 18:30
22 23.06.2018 FC Maiac Cioropcani - FC Speranța Drochia -:+(0-3) Cioropcani, stadionul sătesc 18:30
23 23.06.2018 FC Rezina - FC Sporting Natalievca 4-2 Pripiceni-Răzeși, stadion sătesc 18:30
24 23.06.2018 FC Cruiz - CF Soroca 2-1 Camenca, stadionul orășenesc 18:30
25   CS Intersport - liberă      
Etapa VI
26 30.06.2018 CF Rîșcani - FC Maiac Cioropcani 2-2 Rîşcani, stadionul orășenesc 18:00
27 30.06.2018 FC Speranța Drochia - FC Rezina 4-0 Drochia, stadionul orășenesc 18:00
28 30.06.2018 FC Sporting Natalievca - FC Cruiz 1-1 Fălești, stadionul orășenesc 18:00
29 30.06.2018 CF Soroca - CS Intersport 3-1 Soroca, stadionul orășenesc 18:00
30   FC Edineț - liberă      
Etapa VII
31 11.08.2018 FC Maiac Cioropcani - FC Edineț 0-1 Cioropcani, stadionul sătesc 18:00
32 11.08.2018 FC Rezina - CF Rîșcani 5-0 Pripiceni-Răzeși, stadion sătesc 18:00
33 11.08.2018 FC Cruiz - FC Speranța Drochia 0-2 Camenca, stadionul orășenesc 18:00
34 11.08.2018 CS Intersport - FC Sporting Natalievca 2-0 Sănătauca, stadionul sătesc 18:00
35   CF Soroca - liberă      
Etapa VIII
36 18.08.2018 FC Edineț - FC Rezina 9-0 Edineț, stadionul orășenesc 17:30
37 18.08.2018 CF Rîșcani - FC Cruiz 1-2 Rîşcani, stadionul orășenesc 17:30
38 18.08.2018 FC Speranța Drochia - CS Intersport 2-1 Drochia, stadionul orășenesc 17:30
39 18.08.2018 FC Sporting Natalievca - CF Soroca 1-1 Fălești, stadionul orășenesc 17:30
40   FC Maiac Cioropcani - liberă      
Etapa IX
41 25.08.2018 FC Rezina - FC Maiac Cioropcani 2-1 Pripiceni-Răzeși, stadion sătesc 17:30
42 25.08.2018 FC Cruiz - FC Edineț -:+ (0-3) Camenca, stadionul orășenesc 17:30
43 25.08.2018 CS Intersport - CF Rîșcani 0-3 Sănătauca, stadionul sătesc 17:30
44 25.08.2018 CF Soroca - FC Speranța 1-4 Soroca, stadionul orășenesc 17:30
45   FC Sporting Natalievca - liberă      
Etapa X
46 01.09.2018 FC Sporting Natalievca - FC Speranța Drochia 0-2 Popovca 17:00
47 01.09.2018 CF Soroca - CF Rîșcani 5-3 Soroca, stadionul orășenesc 17:00
48 01.09.2018 CS Intersport - FC Edineț 1-0 Sănătauca, stadionul sătesc 17:00
49   FC Cruiz - FC Maiac Cioropcani 3-0    
50   FC Rezina - liberă      
Etapa XI
51 08.09.2018 CF Rîșcani - FC Sporting Natalievca 4-1 Rîşcani, stadionul orășenesc 17:00
52 08.09.2018 FC Edineț - CF Soroca 6-1 Edineț, stadionul orășenesc 17:00
53   FC Maiac Cioropcani - CS Intersport 0-3    
54 08.09.2018 FC Rezina - FC Cruiz 2-3 Pripiceni-Răzeși, stadion sătesc 17:00
55   FC Speranța Drochia - liberă      
Etapa XII
56 15.09.2018 FC Speranța Drochia - CF Rîșcani 3-1 Drochia, stadionul orășenesc 16:00
57 15.09.2018 FC Sporting Natalievca - FC Edineț 1-1 Popovca 16:00
58   CF Soroca - FC Maiac Cioropcani 3-0    
59 15.09.2018 CS Intersport - FC Rezina 1-2 Sănătauca, stadionul sătesc 16:00
60   FC Cruiz - liberă      
Etapa XIII
61 22.09.2018 FC Edineț - FC Speranța Drochia 1-3 Edineț, stadionul orășenesc 16:00
62   FC Maiac Cioropcani - FC Sporting Natalievca 0-3    
63 22.09.2018 FC Rezina - CF Soroca 4-7 Pripiceni-Răzeși, stadion sătesc 16:00
64 22.09.2018 FC Cruiz - CS Intersport 0-0 Camenca, stadionul orășenesc 16:00
65   CF Rîșcani - FC liberă      
Etapa XIV
66 29.09.2018 CF Rîșcani - FC Edineț 1-3 Rîşcani, stadionul orășenesc 15:30
67   FC Speranța Drochia - FC Maiac Cioropcani 3-0    
68 29.09.2018 FC Sporting Natalievca - FC Rezina 3-0 Popovca 15:30
69 29.09.2018 CF Soroca - FC Cruiz 2-1 Soroca, stadionul orășenesc 15:30
70   CS Intersport - liberă      
Etapa XV
71   FC Maiac Cioropcani - CF Rîșcani 0-3    
72 06.10.2018 FC Rezina - FC Speranța Drochia 0-3 Pripiceni-Răzeși, stadion sătesc 15:00
73 06.10.2018 FC Cruiz - FC Sporting Natalievca 2-2 Camenca, stadionul orășenesc 15:00
74 06.10.2018 CS Intersport - CF Soroca 1-3 Sănătauca, stadionul sătesc 15:00
75   FC Edineț - liberă      
Etapa XVI
76   FC Edineț - FC Maiac Cioropcani 3-0    
77 13.10.2018 CF Rîșcani - FC Rezina 4-0 Rîşcani, stadionul orășenesc 15:00
78 13.10.2018 FC Speranța Drochia - FC Cruiz 3-0 Drochia, stadionul orășenesc 15:00
79 13.10.2018 FC Sporting Natalievca - CS Intersport 0-1 Popovca 15:00
80   CF Soroca - liberă      
Etapa XVII
81 20.10.2018 FC Rezina - FC Edineț 1-7 Pripiceni-Răzeși, stadion sătesc 15:00
82 20.10.2018 FC Cruiz - CF Rîșcani 0-2 Camenca, stadionul orășenesc 15:00
83 20.10.2018 CS Intersport - FC Speranța Drochia 0-4 Sănătauca, stadionul sătesc 15:00
84 20.10.2018 CF Soroca - FC Sporting Natalievca 5-0 Soroca, stadionul orășenesc 15:00
85   FC Maiac Cioropcani - liberă      
Etapa XVIII
86   FC Maiac Cioropcani - FC Rezina 0-3    
87 27.10.2018 FC Edineț - FC Cruiz 4-0 Edineț, stadionul orășenesc 15:00
88 27.10.2018 CF Rîșcani - CS Intersport 5-1 Rîşcani, stadionul orășenesc 15:00
89 27.10.2018 FC Speranța Drochia - CF Soroca 1-3 Drochia, stadionul orășenesc 15:00
90   FC Sporting Natalievca - liberă