Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. FC Edineț 6 6 0 0 22-4 18
2. FC Fălești 6 6 0 0 22-5 18
3. Inter Soroca 6 4 1 1 17-11 13
4. FC Pepeni 6 3 1 2 16-19 10
5. CF Rîşcani 6 2 1 3 11-16 7
6. Academia Viitorul 6 2 1 3 7-12 7
7. FC Rezina 6 1 2 3 9-14 5
8. Intersport 6 1 1 4 5-12 4
9. Cruiz Plus 6 1 1 4 8-11 4
10. FC Sporting Natalievca 6 0 0 6 6-19 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 27.04.19 CS Intersport - FC Cruiz Plus 1-0 Sănătăuca,st. sătesc 16:00
2 27.04.19 CF Rîșcani - FC Sporting Natalievca 5-0 Rîșcani,st. orăşenesc 16:00
3 27.04.19 FC Inter Soroca - FC Rezina 3-1 Soroca,st. orăşenesc 16:00
4 27.04.19 FC Edineț - FC Pepeni 6-1 Edineț,st. orăşenesc 17:00
5 27.04.19 FC Fălești - Academia Viitorul 5-0 Fălești,st. orăşenesc 16:00
Etapa II
6 11.05.19 FC Cruiz Plus - Academia Viitorul 1-0 Camenca, st. orăşenesc 17:00
7 11.05.19 FC Pepeni - FC Fălești 3-4 Pepeni, st. sătesc 17:00
8 11.05.19 FC Rezina - FC Edineț 1-3 Pripiceni-Răzeşi,st. sătesc 17:00
9 11.05.19 FC Sporting Natalievca - FC Inter Soroca 4-6 Popovca, st. sătesc 17:00
10 11.05.19 CS Intersport - CF Rîșcani 1-4 Sănătăuca,st. sătesc 17:00
Etapa III
11 18.05.19 CF Rîșcani - FC Cruiz Plus 1-1 Rîșcani,st. orăşenesc 17:00
12 18.05.19 FC Inter Soroca - CS Intersport 2-2 Soroca,st. orăşenesc 17:00
13 18.05.19 FC Edineț - FC Sporting Natalievca 2-0 Edineț,st. orăşenesc 17:00
14 18.05.19 FC Fălești - FC Rezina 2-0 Fălești,st. orăşenesc 17:00
15 18.05.19 Academia Viitorul - FC Pepeni 2-3 Sănătăuca,st. sătesc 17:00
Etapa IV
16 01.06.19 FC Cruiz Plus - FC Pepeni 4-5 Camenca, st. orăşenesc 18:30
17 01.06.19 FC Rezina - Academia Viitorul 3-3 Pripiceni-Răzeşi,st. sătesc 18:30
18 01.06.19 FC Sporting Natalievca - FC Fălești 1-3 Popovca, st. sătesc 18:30
19 01.06.19 CS Intersport - FC Edineț 1-3 Sănătăuca,st. sătesc 17:00
20 01.06.19 CF Rîșcani - FC Inter Soroca 0-3 Rîșcani,st. orăşenesc 18:30
Etapa V
21 08.06.19 FC Inter Soroca - FC Cruiz Plus 2-1 Soroca,st. orăşenesc 18:30
22 08.06.19 FC Edineț - CF Rîșcani 5-0 Edineț,st. orăşenesc 18:30
23 08.06.19 FC Fălești - CS Intersport  2-0 Fălești,st. orăşenesc 18:30
24 08.06.19 Academia Viitorul - FC Sporting Natalievca 1-0 Sănătăuca,st. sătesc 18:30
25 08.06.19 FC Pepeni - FC Rezina 2-2 Pepeni, st. sătesc 18:30
Etapa VI
26 15.06.19 FC Cruiz Plus - FC Rezina 1-2 Camenca, st. orăşenesc 18:30
27 15.06.19 FC Sporting Natalievca - FC Pepeni 1-2 Popovca, st. sătesc 18:30
28 15.06.19 CS Intersport - Academia Viitorul 0-1 Sănătăuca,st. sătesc 18:30
29 15.06.19 CF Rîșcani - FC Fălești 1-6 Rîșcani,st. orăşenesc 18:30
30 15.06.19 FC Inter Soroca - FC Edineț 1-3 Soroca,st. orăşenesc 18:30
Etapa VII
31 22.06.19 FC Edineț - FC Cruiz Plus   Edineț,st. orăşenesc 18:30
32 22.06.19 FC Fălești - FC Inter Soroca   Fălești,st. orăşenesc 18:30
33 22.06.19 Academia Viitorul - CF Rîșcani   Sănătăuca,st. sătesc  18:30
34 22.06.19 FC Pepeni - CS Intersport   Pepeni, st. sătesc 18:30
35 22.06.19 FC Rezina - FC Sporting Natalievca   Pripiceni-Răzeşi,st. sătesc 18:30
Etapa VIII
36 29.06.19 FC Cruiz Plus - FC Sporting Natalievca   Camenca, st. orăşenesc 18:30
37 29.06.19 CS Intersport - FC Rezina   Sănătăuca,st. sătesc 18:30
38 29.06.19 CF Rîșcani - FC Pepeni   Rîșcani,st. orăşenesc 18:30
39 29.06.19 FC Inter Soroca - Academia Viitorul   Soroca,st. orăşenesc 18:30
40 29.06.19 FC Edineț - FC Fălești   Edineț,st. orăşenesc 18:30
Etapa IX
41 06.07.19 FC Fălești - FC Cruiz Plus   Fălești,st. orăşenesc 18:30
42 06.07.19 Academia Viitorul - FC Edineț   Sănătăuca,st. sătesc 18:30
43 06.07.19 FC Pepeni - FC Inter Soroca   Pepeni, st. sătesc 18:30
44 06.07.19 FC Rezina - CF Rîșcani   Pripiceni-Răzeşi,st. sătesc 18:30
45 06.07.19 FC Sporting Natalievca - CS Intersport    Popovca, st. sătesc 18:30
Etapa X
46   FC Cruiz Plus – CS Intersport      
47   FC Sporting Natalievca - CF Rîșcani      
48    FC Rezina – FC Inter Soroca      
49   FC Pepeni – FC Edineț      
50   Academia Viitorul - FC Fălești      
Etapa XI
51   Academia Viitorul – FC Cruiz Plus      
52   FC Fălești – FC Pepeni      
53   FC Edineț – FC Rezina      
54   FC Inter Soroca – FC Sporting Natalievca      
55   CF Rîșcani – CS Intersport      
Etapa XII
56   FC Cruiz Plus – CF Rîșcani      
57   CS Intersport – FC Inter Soroca      
58   FC Sporting Natalievca – FC Edineț      
59   FC Rezina – FC Fălești      
60   FC Pepeni – Academia Viitorul      
Etapa XIII
61   FC Pepeni – FC Cruiz Plus      
62   Academia Viitorul – FC Rezina      
63   FC Fălești – FC Sporting Natalievca      
64   FC Edineț – CS Intersport      
65   FC Inter Soroca – CF Rîșcani      
Etapa XIV
66   FC Cruiz Plus – FC Inter Soroca      
67   CF Rîșcani – FC Edineț      
68   CS Intersport – FC Fălești      
69   FC Sporting Natalievca – Academia Viitorul      
70   FC Rezina – FC Pepeni      
Etapa XV
71   FC Rezina – FC Cruiz Plus      
72   FC Pepeni – FC Sporting Natalievca      
73   Academia Viitorul – CS Intersport      
74   FC Fălești – CF Rîșcani      
75   FC Edineț – FC Inter Soroca      
Etapa XVI
76   FC Cruiz Plus – FC Edineț      
77   FC Inter Soroca – FC Fălești      
78   CF Rîșcani – Academia Viitorul      
79   CS Intersport – FC Pepeni      
80   FC Sporting Natalievca – FC Rezina      
Etapa XVII
81   FC Sporting Natalievca – FC Cruiz Plus      
82   FC Rezina – CS Intersport      
83   FC Pepeni – CF Rîșcani       
84   Academia Viitorul – FC Inter Soroca      
85   FC Fălești – FC Edineț      
Etapa XVIII
86   FC Cruiz Plus – FC Fălești      
87   FC Edineț – Academia Viitorul      
88   FC Inter Soroca – FC Pepeni      
89   CF Rîșcani – FC Rezina      
90   CS Intersport – FC Sporting Natalievca      

 

DIVIZIA B, Seria Nord, sezonul 2017

CLASAMENT

LOC   ECHIPĂ MECI VICTORII EGALITĂȚI ÎNFRÂNGERI GOLAVERAJ PUNCTE
1.   FC FLOREŞTI 18 14 2 2 57-19 44
2.   CF SOROCA 18 12 3 3 41-21 39
3.   INTERSPORT 18 11 4 3 46-19 37
4.   FCM UNGHENI 18 11 3 4 60-24 36
5.   SPERANŢA DROCHIA 18 9 2 7 48-30 29
6.   MAIAK CIOROPCANI 18 7 0 11 33-33 21
7.   ZARIA-2 18 6 3 9 30-38 21
8.   CF RÎŞCANI 18 6 1 11 26-59 19
9.   CRUIZ 18 3 1 14 14-59 10
10.   FC FĂLEȘTI 18 1 1 16 7-60 4

 

Nr. Data Echipe Scor Teren Scor
TUR
Etapa I
1 29.07.2017 FC Speranța Drochia - CS Cruiz 5-1 Drochia 18:00
2 29.07.2017 CF Rîşcani - CF Soroca 4-2 Rîșcani 18:00
3 29.07.2017 FC Maiak Cioropcani - FC Fălești +:- (3-0) Cioropcani 18:00
4 29.07.2017 CS Intersport - FCM Ungheni 1-1 Sănătăuca 18:00
5 29.07.2017 Zaria-2 - FC Floreşti 1-3 Bălți, Pișcevic t.s. 18:00
Etapa II
6 05.08.2017 CS Cruiz - FC Floreşti 1-5 Camenca 18:00
7 05.08.2017 FCM Ungheni - Zaria-2 3-1 Ungheni t.s 18:00
8 05.08.2017 FC Fălești - CS Intersport 1-3 Făleşti 18:00
9 05.08.2017 CF Soroca - FC Maiak Cioropcani 4-1 Soroca 18:00
10 05.08.2017 FC Speranța Drochia - CF Rîşcani 7-0 Drochia 18:00
Etapa III
11 19.08.2017 CF Rîşcani - CS Cruiz 2-1 Rîşcani 17:00
12 19.08.2017 FC Maiak Cioropcani - FC Speranța Drochia 2-3 Cioropcani 17:00
13 19.08.2017 CS Intersport - CF Soroca 3-3 Sănătăuca 17:00
14 19.08.2017 Zaria-2 - FC Fălești 1-1 Bălți, Pișcevic t.s. 17:00
15 19.08.2017 FC Floreşti - FCM Ungheni 0-2 Izvoare 17:00
Etapa IV
16 26.08.2017 CS Cruiz - FCM Ungheni 0-11 Camenca 17:00
17 26.08.2017 FC Fălești - FC Floreşti 0-4 Fălești 17:00
18 26.08.2017 CF Soroca - Zaria-2 1-0 Soroca 17:00
19 26.08.2017 FC Speranța Drochia - CS Intersport 1-4 Drochia 17:00
20 26.08.2017 CF Rîşcani - FC Maiak Cioropcani 0-4 Rîșcani 17:00
Etapa V
21 02.09.2017 FC Maiak Cioropcani - CS Cruiz 4-2 Cioropcani 17:00
22 02.09.2017 CS Intersport - CF Rîşcani 1-1 Sănătăuca 17:00
23 02.09.2017 Zaria-2 - FC Speranța Drochia 3-5 Bălți, Pișcevic t.s. 17:00
24 02.09.2017 FC Floreşti - CF Soroca 2-1 Izvoare 17:00
25 02.09.2017 FCM Ungheni - FC Fălești 1-2 Ungheni t.s. 17:00
Etapa VI
26 09.09.2017 CS Cruiz - FC Fălești 1-0 Camenca 16:00
27 09.09.2017 CF Soroca - FCM Ungheni 2-1 Soroca 16:00
28 09.09.2017 FC Speranța Drochia - FC Floreşti 1-3 Drochia 16:00
29 09.09.2017 CF Rîşcani - Zaria-2 2-3 Rîșcani 16:00
30 09.09.2017 FC Maiak Cioropcani - CS Intersport 0-1 Cioropcani 16:00
Etapa VII
31 16.09.2017 CS Intersport - CS Cruiz 3-0 Sănătăuca 16:00
32 16.09.2017 Zaria-2 - FC Maiak Cioropcani 2-3 Bălți, Pișcevic t.s. 16:00
33 16.09.2017 FC Floreşti - CF Rîşcani 4-1 Izvoare 16:00
34 16.09.2017 FCM Ungheni - FC Speranța Drochia 4-1 Ungheni t.s. 16:00
35 16.09.2017 FC Fălești - CF Soroca 1-4 Fălești 16:00
Etapa VIII
36 23.09.2017 CS Cruiz - CF Soroca 0-1 Camenca 16:00
37 23.09.2017 FC Speranța Drochia - FC Fălești 7-0 Drochia 16:00
38 23.09.2017 CF Rîşcani - FCM Ungheni 2-6 Rîșcani 16:00
39 23.09.2017 FC Maiak Cioropcani - FC Floreşti 2-4 Cioropcani 16:00
40 23.09.2017 CS Intersport - Zaria-2 3-1 Sănătăuca 16:00
Etapa IX
41 30.09.2017 Zaria-2 - CS Cruiz 4-0 Bălți, Pișcevic t.s. 15:00
42 30.09.2017 FC Floreşti - CS Intersport 3-2 Izvoare 15:00
43 30.09.2017 FCM Ungheni - FC Maiak Cioropcani 2-0 Ungheni t.s. 15:00
44 30.09.2017 FC Fălești - CF Rîşcani 2-5 Fălești 15:00
45 30.09.2017 CF Soroca - FC Speranța Drochia 1-0 Soroca 15:00
Etapa X
46 07.10.2017 CS Cruiz - FC Speranța Drochia 1-7 Camenca 15:00
47 07.10.2017 CF Soroca - CF Rîşcani 5-0 Soroca 15:00
48 07.10.2017 FC Fălești - FC Maiak Cioropcani 0-2 Fălești 15:00
49 07.10.2017 FCM Ungheni - CS Intersport 2-1 Ungheni t.s. 15:00
50 07.10.2017 FC Floreşti - Zaria-2 6-0 Izvoare 15:00
Etapa XI
51 14.10.2017 FC Floreşti - CS Cruiz 5-0 Izvoare 15:00
52 14.10.2017 Zaria-2 - FCM Ungheni 2-2 Bălți, Pișcevic t.s. 15:00
53 14.10.2017 CS Intersport - FC Fălești 9-0 Sănătăuca 15:00
54 14.10.2017 FC Maiak Cioropcani - CF Soroca 1-2 Cioropcani 15:00
55 14.10.2017 CF Rîşcani - FC Speranța Drochia 2-0 Rîșcani 15:00
Etapa XII
56 21.10.2017 CS Cruiz - CF Rîşcani 0-1 Camenca 15:00
57 21.10.2017 FC Speranța Drochia - FC Maiak Cioropcani 2-1 Drochia 15:00
58 21.10.2017 CF Soroca - CS Intersport 2-1 Soroca 15:00
59 21.10.2017 FC Fălești - Zaria-2 0-2 Făleşti 15:00
60 21.10.2017 FCM Ungheni - FC Floreşti 1-4 Ungheni t.s. 15:00
Etapa XIII
61 28.10.2017 FCM Ungheni - CS Cruiz 6-1 Ungheni 15:00
62 28.10.2017 FC Floreşti - FC Fălești +:- (3-0) Izvoare 15:00
63 28.10.2017 Zaria-2 - CF Soroca 1-1 Bălți, Pișcevic t.s. 15:00
64 28.10.2017 CS Intersport - FC Speranța Drochia 1-0 Sănătăuca 15:00
65 28.10.2017 FC Maiak Cioropcani - CF Rîşcani 4-2 Cioropcani 15:00
Etapa XIV
66 04.11.2017 CS Cruiz - FC Maiak Cioropcani 2-1 Camenca 14:00
67 04.11.2017 CF Rîşcani - CS Intersport 1-4 Rîşcani 14:00
68 04.11.2017 FC Speranța Drochia - Zaria-2 1-3 Drochia 14:00
69 04.11.2017 CF Soroca - FC Floreşti 5-3 Soroca 14:00
70 04.11.2017 FC Fălești - FCM Ungheni -:+(0-3) Fălești 14:00
Etapa XV
71 08.11.2017 FC Fălești - CS Cruiz -:+(0-3) Fălești 14:00
72 08.11.2017 FCM Ungheni - CF Soroca 1-3 Ungheni t.s. 14:00
73 08.11.2017 FC Floreşti - FC Speranța Drochia 1-1 Izvoare 14:00
74 08.11.2017 Zaria-2 - CF Rîşcani 2-0 Bălți, Pișcevic t.s. 14:00
75 08.11.2017 CS Intersport - FC Maiak Cioropcani 2-1 Sănătăuca 14:00
Etapa XVI
76 11.11.2017 CS Cruiz - CS Intersport 0-2 Camenca 14:00
77 11.11.2017 FC Maiak Cioropcani - Zaria-2 1-0 Cioropcani 14:00
78 11.11.2017 CF Rîşcani - FC Floreşti 0-5 Rîșcani 14:00
79 11.11.2017 FC Speranța Drochia - FCM Ungheni 2-2 Drochia 14:00
80 11.11.2017 CF Soroca - FC Fălești +:- (3-0) Soroca 14:00
Etapa XVII
81 18.11.2017 CF Soroca - CS Cruiz 0-0 Soroca 13:00
82 18.11.2017 FC Fălești - FC Speranța Drochia -:+(0-3) Fălești 13:00
83 18.11.2017 FCM Ungheni - CF Rîşcani 9-0 Ungheni t.s. 13:00
84 18.11.2017 FC Floreşti - FC Maiak Cioropcani 2-1 Izvoare 13:00
85 18.11.2017

Zaria-2 - CS Intersport

2-5 Bălți, Pișcevic t.s. 13:00
Etapa XVIII
86 25.11.2017 CS Cruiz - Zaria-2 1-2 Camenca 13:00
87 25.11.2017 CS Intersport - FC Floreşti 0-0 Sănătăuca 13:00
88 25.11.2017 FC Maiak Cioropcani - FCM Ungheni 2-3 Cioropcani 13:00
89 25.11.2017 CF Rîşcani - FC Fălești +:- (3-0) Rîșcani 13:00
90 25.11.2017 FC Speranța Drochia - CF Soroca 2-1 Drochia 13:00