Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. Zaria 0 0 0 0 0-0 0
2. FC Floreşti 0 0 0 0 0-0 0
3. FC Sîngerei 0 0 0 0 0-0 0
4. Victoria 0 0 0 0 0-0 0
5. Grănicerul 0 0 0 0 0-0 0
6. CF Ungheni 0 0 0 0 0-0 0
7. FC Cahul-2005 0 0 0 0 0-0 0
8. FC Sireţi 0 0 0 0 0-0 0
9. Real Succes 0 0 0 0 0-0 0
10. CSF Sparta 0 0 0 0 0-0 0
11. Iskra 0 0 0 0 0-0 0
12. FC Tighina 0 0 0 0 0-0 0
13. Dacia Buiucani 0 0 0 0 0-0 0
14. CSF Spartanii 0 0 0 0 0-0 0
15. Speranţa Drochia 0 0 0 0 0-0 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 07.04.2019 Dacia-Buiucani - CF Ungheni   Chișinău, Joma Arena 16:00
2 06.04.2019 Real Succes - FC Florești   Chișinău, Real Succes, t.s 16:00
3 06.04.2019 FC Cahul-2005 - CSF Spartanii   Cahul, st.Atlant, t.s 16:00
4 07.04.2019 FC Sireți - FC Speranța Drochia   Sireți, st.sătesc 16:00
5 07.04.2019 FC Zaria - CSF Sparta   Bălți, st.Pișcevic, t.s 16:00
6 06.04.2019 FC Grănicerul - FC Victoria   Glodeni, st.orășenesc 16:00
7 06.04.2019 FC Sîngerei - Iskra   Sîngerei, st.orășenesc 16:00
8   FC Tighina - liberă      
Etapa II
7          
8          
9          
10          
11          
12          
Etapa III
13          
14          
15          
16          
17          
18          
Etapa IV
19          
20          
21          
22          
23          
24          
Etapa V
25          
26          
27          
28          
29          
30          
Etapa VI
31          
32          
33          
34          
35          
36          
Etapa VII
37          
38          
39          
40          
41          
42          
Etapa VIII
43          
44          
45          
46          
47          
48          
Etapa IX
49          
50          
51          
52          
53          
54          
Etapa X
55          
56          
57          
58          
59          
60          
Etapa XI
61          
62          
63          
64          
65          
66          
Etapa XII
67          
68          
69          
70          
71          
72          
Etapa XIII
73          
74          
75          
76          
77          
78          
Etapa XIV
79          
80          
81          
82          
83          
84          
Etapa XV  
85          
86          
87          
88          
89          
90          
Etapa XVI
91          
92          
93          
94          
95          
96          
Etapa XVII
97          
98          
99          
100          
101          
102          
Etapa XVIII
103          
104          
105          
106          
107          
108          
Etapa XIX
109          
110          
111          
112          
113          
114          
Etapa XX
115          
116          
117          
118          
119          
120          
Etapa XXI
121          
122          
123          
124          
125          
126          
Etapa XXII  
127          
128          
129          
130          
131          
132          
Arhiva Diviziei A

CLASAMENT FINAL
Ediția 2017

LOC   ECHIPĂ MECI VICTORII EGALITĂȚI ÎNFRÂNGERI GOLAVERAJ PUNCTE
SERIA I
1.   VICTORIA 17 12 3 2 40-19 39
2.   SHERIFF-2 17 11 5 1 56-17 38
3.   GRĂNICERUL 17 8 7 2 32-16 31
4.   CF SPARTA 17 7 6 4 38-33 27
5.   FC SÎNGEREI 17 6 5 6 26-31 23
6.   FC CAHUL-2005 17 6 4 7 43-43 22
SERIA II
7.   ZIMBRU-2 18 9 3 6 37-25 30
8.   ISKRA 18 7 3 8 26-30 24
9.   REAL SUCCES 18 6 1 11 23-42 19
10.   UNGHENI 18 4 6 8 26-33 18
11.   CODRU 18 3 5 10 24-41 14
12.   SAXAN 18 4 6 8 19-30 12
13.   FC EDINEȚ 18 3 2 13 13-42 11
*FC SAXAN A FOST DEPUNCTATĂ CU 6 PUNCTE CONFORM DECIZIEI COMITETULUI DE COMPETIȚII AL FMF DIN 14.11.2017

 

Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 14.07.2017 video CF Sparta - CF Ungheni 3-3 Selemet 18-00
2 14.07.2017 video FC Grănicerul - Zimbru-2 1-0 Rîșcani 18-00
3 14.07.2017 video FC Sîngerei - Iskra 3-1 Sîngerei 18-00
4 14.07.2017 video FC Victoria - Sheriff-2 1-0 Chișinău Joma Arena, t.s. 18-00
5 14.07.2017 video FC Cahul-2005 - FC Codru 1-0 Cahul st. Atlant,t.s. 18-00
6 14.07.2017 video FC Edineț - FC Saxan 1-1 Edineț 18-00
7   Real Succes - liberă      
Etapa II
8 21.07.2017 video CF Ungheni - FC Grănicerul 1-1 Chișinău Joma Arena, t.s. 18-00
9 21.07.2017 video Zimbru-2 - FC Sîngerei 5-0 Chișinău, stad. Zimbru, t.s. 18-00
10 21.07.2017 video Iskra - FC Victoria 1-2 Rîbnița 18-00
11 21.07.2017 video Sheriff-2 - FC Cahul-2005 4-0 Tiraspol, CS Sheriff 18-00
12 21.07.2017 video FC Codru - FC Edineț 2-3 Sireți 18-00
13 21.07.2017 video FC Saxan - Real Succes 1-0 Ceadîr-Lunga,t.s. 18-00
14   CF Sparta - liberă      
Etapa III
15 28.07.2017 video FC Grănicerul - CF Sparta 1-1 Rîșcani 18-00
16 28.07.2017 video FC Sîngerei - CF Ungheni 3-1 Sîngerei 18-00
17 28.07.2017 video FC Victoria - Zimbru-2 6-2 Chișinău Joma Arena, t.s. 18-00
18 28.07.2017 video FC Cahul-2005 - Iskra 2-3 Cahul st. Atlant,t.s. 18-00
19 28.07.2017 video FC Edineț - Sheriff-2 0-2 Edineț 18-00
20 28.07.2017 video Real Succes - FC Codru 1-0 Chișinău, CS Real Succes,t.s. 18-00
21   FC Saxan - liberă      
Etapa IV
22 02.08.2017 video CF Sparta - FC Sîngerei 1-1 Selemet 18-00
23 02.08.2017 video CF Ungheni - FC Victoria 2-3 Chișinău Joma Arena, t.s. 18-00
24 02.08.2017 video Zimbru-2 - FC Cahul-2005 1-3 Chișinău, Zimbru, ter. 2 nat. 18-00
25 02.08.2017 video Iskra - FC Edineț 2-0 Rîbnița 18-00
26 02.08.2017 video Sheriff-2 - Real Succes 6-0 Tiraspol, CS Sheriff 18-00
27 02.08.2017 video FC Codru - FC Saxan 2-0 Sireți 18-00
28   FC Grănicerul - liberă      
Etapa V
29 06.08.2017 video FC Sîngerei - FC Grănicerul 0-0 Sîngerei 18-00
30 06.08.2017 video FC Victoria - CF Sparta 1-2 Chișinău Joma Arena, t.s. 18-00
31 06.08.2017 video FC Cahul-2005 - CF Ungheni 3-1 Cahul st. Atlant,t.s. 18-00
32 06.08.2017 video FC Edineț - Zimbru-2 0-2 Edineț 18-00
33 08.08.2017 video Real Succes - Iskra 1-2 Chișinău, CS Real Succes,t.s. 18-00
34 06.08.2017 video FC Saxan - Sheriff-2 1-1 Ceadîr-Lunga,t.s. 18-00
35   FC Codru - liberă      
09.08.2017 Meci amical U-21 Moldova - Cipru
12.08.2017 Cupa R. Moldova-Orange 1/32
14-18.08.2017 Cantonament U-19
Etapa VI
36 22.08.2017 video FC Grănicerul - FC Victoria 0-1 Rîșcani 17-00
37 22.08.2017 video CF Sparta - FC Cahul-2005 4-1 Selemet 17-00
38 22.08.2017 video CF Ungheni - FC Edineț 2-0 Chișinău Joma Arena, t.s. 17-00
39 22.08.2017 video Zimbru-2 - Real Succes 4-1 Chișinău, stad. Zimbru, t.s. 17-00
40 22.08.2017 video Iskra - FC Saxan 1-0 Rîbnița 17-00
41 22.08.2017 video Sheriff-2 - FC Codru 5-1 Tiraspol, CS Sheriff 17-00
42   FC Sîngerei - liberă      
Etapa VII
43 27.08.2017 video FC Victoria - FC Sîngerei 1-1 Chișinău Joma Arena, t.s. 17-00
44 27.08.2017 video FC Cahul-2005 - FC Grănicerul 3-3 Cahul st. Atlant,t.s. 17-00
45 27.08.2017 video FC Edineț - CF Sparta 0-5 Edineț 17-00
46 27.08.2017 video Real Succes - CF Ungheni 1-1 Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 17-00
47 27.08.2017 video FC Saxan - Zimbru-2 2-2 Ceadîr-Lunga,t.s. 17-00
48 28.08.2017 video FC Codru - Iskra 3-3 Sireți 17-00
49   Sheriff-2 - liberă      
31.08.2017 U-21 Moldova - Croația
Etapa VIII
50 01.09.2017 video FC Sîngerei - FC Cahul-2005 0-2 Sîngerei 17-00
51 01.09.2017 video FC Grănicerul - FC Edineț 2-0 Rîșcani 17-00
52 01.09.2017 video CF Sparta - Real Succes 3-1 Selemet 17-00
53 01.09.2017 video CF Ungheni - FC Saxan 1-2 Chișinău Joma Arena, t.s. 17-00
54 01.09.2017 video Zimbru-2 - FC Codru 6-0 Chișinău, stad. Zimbru, t.s. 17-00
55 01.09.2017 vide Iskra - Sheriff-2 1-2 Rîbnița 17-00
56   FC Victoria - liberă      
02.09.2017 «A» Serbia - Moldova
04.09.2017 «U-21» Grecia - Moldova
05.09.2017 «A» Moldova - Țara Galilor
Etapa IX
57 06.09.2017 video FC Cahul-2005 - FC Victoria 4-4 Cahul st. Atlant,t.s. 16-00
58 06.09.2017 video FC Edineț - FC Sîngerei 1-2 Edineț 16-00
59 06.09.2017 video Real Succes - FC Grănicerul 0-3 Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 16-00
60 06.09.2017 video FC Saxan - CF Sparta 1-4 Ceadîr-Lunga,t.s. 16-00
61 05.09.2017 video FC Codru - CF Ungheni 2-2 Sireți 16-00
62 05.09.2017 video Sheriff-2 - Zimbru-2 2-2 Tiraspol, CS Sheriff 16-00
63   Iskra - liberă      
Etapa X
64 10.09.2017 video FC Victoria - FC Edineț 4-1 Chișinău Joma Arena, t.s. 16-00
65 10.09.2017 video FC Sîngerei - Real Succes 3-1 Sîngerei 16-00
66 10.09.2017 video FC Grănicerul - FC Saxan 4-0 Rîșcani 16-00
67 10.09.2017 video CF Sparta - FC Codru 2-2 Selemet 16-00
68 09.09.2017 video CF Ungheni - Sheriff-2 3-3 Chișinău Joma Arena, t.s. 16-00
69 10.09.2017 video Zimbru-2 - Iskra 4-1 Chișinău, stad. Zimbru, t.s. 16-00
70   FC Cahul-2005 - liberă       
11-15.09.2017 Cantonament U-17, U-19
19-20.09.2017 Cupa R. Moldova-Orange 1/16
Etapa XI
71 23.09.2017 video FC Edineț - FC Cahul-2005 1-4 Edineț 16-00
72 22.09.2017 video Real Succes - FC Victoria 0-5 Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 16-00
73 23.09.2017 video FC Saxan - FC Sîngerei 1-1 Ceadîr-Lunga,t.s. 16-00
74 22.09.2017 video FC Codru - FC Grănicerul 2-2 Sireți 16-00
75 22.09.2017 video Sheriff-2 - CF Sparta 7-1 Tiraspol, CS Sheriff 16-00
76 23.09.2017 video Iskra - CF Ungheni 2-1 Rîbnița 16-00
77   Zimbru-2 - liberă      
Etapa XII
78 27.09.2017 video FC Cahul-2005 - Real Succes 7-2 Cahul st. Atlant,t.s. 16-00
79 27.09.2017 video FC Victoria - FC Saxan 4-1 Chișinău Joma Arena, t.s. 16-00
80 27.09.2017 video FC Sîngerei - FC Codru 5-0 Sîngerei 16-00
81 27.09.2017 video FC Grănicerul - Sheriff-2 2-2 Glodeni 16-00
82 27.09.2017 video CF Sparta - Iskra 3-0 Selemet 16-00
83 19.09.2017 video CF Ungheni - Zimbru-2 2-1 Chișinău Joma Arena, t.s. 16-00
84   FC Edineț - liberă      
01-09.10.2017 Preliminariile CE U-17 
03-10.10.2017 Preliminariile CE U-19
05.10.2017 U-21 Moldova - Grecia
06.10.2017 A Irlanda - Moldova
09.10.2017 A Moldova - Austria
10.10.2017 U-21 Belarus - Moldova
Etapa XIII
85 13.10.2017 video Real Succes - FC Edineț 3-0 Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 15-00
86 13.10.2017 video FC Saxan - FC Cahul-2005 3-3 Ceadîr-Lunga,t.s. 15-00
87 13.10.2017 video FC Codru - FC Victoria 1-2 Sireți 15-00
88 16.10.2017 video Sheriff-2 - FC Sîngerei 6-0 Tiraspol, CS Sheriff 15-00
89 13.10.2017 video Iskra - FC Grănicerul 1-3 Rîbnița 15-00
90 13.10.2017 video Zimbru-2 - CF Sparta 0-0 Chișinău, stad. Zimbru, t.s. 15-00
91   CF Ungheni - liberă      

 

Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
Etapa XIV
Seria I
92 20.10.2017 video FC Victoria - FC Sîngerei 1-0 Chișinău Joma Arena, t.s. 15-00
93 20.10.2017 video Sheriff-2 - FC Cahul-2005 4-1 Tiraspol, CS Sheriff 15-00
94 20.10.2017 video CF Sparta - FC Grănicerul 0-2 Selemet 15-00
Seria II
95 20.10.2017 video Iskra - FC Codru 0-1 Rîbnița 15-00
96 21.10.2017 video FC Saxan - Real Succes 0-1 Ceadîr-Lunga,t.s. 15-00
97 23.10.2017 video Zimbru-2 - FC Edineț 1-2 Chișinău, stad. Zimbru 15-00
98   CF Ungheni - liberă      
24-25.10.2017 Cupa R. Moldova Orange 1/8
Etapa XV
Seria I
99 27.10.2017 video FC Cahul-2005 - CF Sparta 3-3 Cahul st. Atlant,t.s. 15-00
100 28.10.2017 video FC Sîngerei - FC Grănicerul 0-0 Sîngerei 15-00
101 30.10.2017 video FC Victoria - Sheriff-2 1-1 Chișinău Joma Arena, t.s. 14-00
Seria II
102 27.10.2017 video FC Edineț - Iskra 1-1 Edineț 15-00
103 27.10.2017 video FC Codru - FC Saxan 3-1 Sireți 15-00
104 27.10.2017 video Real Succes - CF Ungheni 4-0 Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 15-00
105   Zimbru-2 - liberă      
Etapa XVI
Seria I
106 03.11.2017 video FC Grănicerul - FC Cahul-2005 5-3 Glodeni 14-00
107 04.11.2017 video CF Sparta - FC Victoria 0-1 Selemet 14-00
108 04.11.2017 video Sheriff-2 - CF Sîngerei 3-1 Tiraspol, CS Sheriff 14-00
Seria II
109 03.11.2017 video CF Ungheni - FC Codru 1-1 Chișinău Joma Arena, t.s. 14-00
110 04.11.2017 video FC Saxan - FC Edineț 3-0 Ceadîr-Lunga,t.s. 14-00
111 06.11.2017 video Iskra - Zimbru-2 1-2 Rîbnița 14-00
112   Real Succes - liberă      
Etapa XVII
Seria I
113 10.11.2017 video FC Sîngerei - FC Cahul-2005 3-2 Sîngerei 14-00
114 10.11.2017 video FC Victoria - FC Grănicerul 0-2 Chișinău Joma Arena, t.s. 14-00
115 10.11.2017 video Sheriff-2 - CF Sparta 6-1 Tiraspol, CS Sheriff 14-00
Seria II
116 10.11.2017 video Zimbru-2 - FC Saxan 1-0 Chișinău, stad. Zimbru 14-00
117 10.11.2017 video FC Edineț - CF Ungheni 0-1 Edineț 14-00
118 10.11.2017 video FC Codru - Real Succes 1-2 Sireți 14-00
119   Iskra - liberă      
14.11.2017 U-21 Moldova - Cehia
Etapa XVIII
Seria I
120 17.11.2017 video CF Sparta - FC Sîngerei 5-3 Selemet 13-00
121 17.11.2017 video FC Grănicerul - Sheriff-2 1-2 Glodeni 13-00
122 17.11.2017 video FC Cahul-2005 - FC Victoria 1-3 Cahul st. Atlant,t.s. 13-00
Seria II
123 17.11.2017 video Real Succes - FC Edineț 4-1 Chișiniău, CS Real Succes,t.s. 13-00
124 17.11.2017 video CF Ungheni - Zimbru-2 2-0 Chișinău Joma Arena, t.s. 13-00
125 18.11.2017 video FC Saxan - Iskra 0-0 Ceadîr-Lunga,t.s. 13-00
126   FC Codru - liberă      
Etapa XIX
Seria II
127 21.11.2017 video Iskra - CF Ungheni 2-1 Rîbnița 13-00
128 13.11.2017 video Zimbru-2 - Real Succes 1-0 Chișinău, stad. Zimbru 13-00
129 21.11.2017 video FC Edineț - FC Codru 2-1 Edineț 13-00
130   FC Saxan - liberă      
Etapa XX
Seria II
131 25.11.2017 video CF Ungheni - FC Saxan 1-2 Chișinău Joma Arena, t.s. 13-00
132 25.11.2017 video Real Succes - Iskra 1-4 Chișinău, CS Real Succes,t.s. 13-00
133 25.11.2017 video FC Codru - Zimbru-2 2-3 Chișinău, stad. Zimbru, ter.sintetic 13-00
134   FC Edineț - liberă