• Fii alături de Echipa Țării

Divizia A
Sezonul 2019

Echipa meciuri victorii egalitati infringeri golaverage puncte

Clasament

LocEchipăMeciVictoriiEgalitățiÎnfrângeriGolaverajPuncte
1. FC Floreşti 28 22 71-29 69 
2. Dacia Buiucani 28 22 68-17 69 
3. CSF Spartanii 28 20 72-28 62 
4. FC Tighina 28 19 84-31 60 
5. FC Cahul-2005 28 14 60-34 48 
6. Victoria 28 14 13 58-54 43 
7. Speranţa Drochia 28 12 11 44-37 41 
8. Grănicerul 28 10 14 47-66 34 
9. FC Sireţi 28 10 15 48-83 33 
10. Zaria 28 15 65-60 31 
11. Iskra 28 15 51-62 31 
12. Real Succes 28 15 59-63 31 
13. CF Ungheni 28 16 55-83 30 
14. FC Sîngerei 28 19 38-72 21 
15. CSF Sparta 28 26 6-106 2
Nr.DataEchipeScorTerenOra

TUR

Etapa I

107.04.2019video Dacia-Buiucani - CF Ungheni7-0Chișinău, Joma Arena16:00
206.04.2019video Real Succes - FC Florești0-2Chișinău, Real Succes, t.s16:00
306.04.2019video FC Cahul-2005 - CSF Spartanii0-1Cahul, st.Atlant, t.s16:00
407.04.2019video Sireți -  Speranța Drochia0-1Sireți, st.sătesc16:00
507.04.2019video FC Zaria - CSF Sparta0-0Bălți, st.Pișcevic, t.s16:00
606.04.2019video FC Grănicerul - FC Victoria1-3Glodeni, st.orășenesc16:00
706.04.2019video FC Sîngerei - Iskra0-2Sîngerei, st.orășenesc16:00
8 FC Tighina - liberă   

Etapa II

913.04.2019video FC Victoria - FC Sîngerei0-1Chișinău, Joma Arena t.s16:00
1013.04.2019video CSF Sparta - FC Grănicerul0-1Chișinău, Real Succes, t.s16:00
1113.04.2019video Speranța Drochia - Zaria2-1Râșcani, st.orășenesc16:00
1214.04.2019video CSF Spartanii - FC Sireți1-1Selemet, st.sătesc16:00
1314.04.2019video FC Florești - FC Cahul-20052-0Chișinău, st.Zimbru, t.s15:00
1414.04.2019video CF Ungheni - CS Real Succes3-3Ungheni, st.orășenesc, t.s16:00
1514.04.2019video FC Tighina - Dacia Buiucani0-2Bender, st. orășenesc16:00
16 Iskra - liberă   

Etapa III

1716.04.2019video FC Grănicerul - FC Speranța Drochia0-1Glodeni, st. orășenesc16:00
1816.04.2019video FC Sîngerei - CSF Sparta1-1Sîngerei, st.orășenesc16:00
1916.04.2019video Iskra - FC Victoria1-0Rîbnița, st.orășenesc16:00
2017.04.2019video Real Succes - FC Tighina0-4Chișinău, Real Succes, t.s16:00
2117.04.2019video FC Cahul 2005 - CF Ungheni2-0Cahul, Atlant, t.s16:00
2217.04.2019video Zaria - CSF Spartanii2-3Bălți, st.Pișcevik t.s16:00
2317.04.2019video FC Sireți - FC Florești2-2Sireți, st. sătesc16:00
24 Dacia Buiucani - liberă   

Etapa IV

2520.04.2019video CSF Sparta - Iskra1-3Chișinău st.Real Succes t.s16:00
2620.04.2019video FC Speranța Drochia - FC Sîngerei2-0Râșcani, st.orășenesc16:00
2721.04.2019video CSF Spartanii - FC Grănicerul5-0Selemet, st.sătesc16:00
2820.04.2019video FC Florești - FC Zaria3-0Izvoare, st.sătesc16:00
2921.04.2019video CF Ungheni - FC Sireți1-3Ungheni, st.orășenesc t.s16:00
3021.04.2019video FC Tighina - FC Cahul 20053-1Bender, st. orășenesc16:00
3121.04.2019video Dacia Buiucani - CS Real Succes2-0Chișinău, Joma Arena t.s.16:00
32 FC Victoria - liberă   

Etapa V

3326.04.2019video FC Cahul 2005 - Dacia Buiucani1-2Cahul, Atlant t.s17:00
3426.04.2019video FC Sireți - FC Tighina2-0Sireți, st. sătesc17:00
3527.04.2019video FC Zaria - CF Ungheni10-3Bălți, st.Pișcevik t.s17:00
3627.04.2019video FC Grănicerul - FC Florești2-0Glodeni, st.orășenesc17:00
3726.04.2019video FC Sîngerei - CSF Spartanii0-4Sîngerei, st.orășenesc17:00
3827.04.2019video Iskra - FC Speranța Drochia0-0Rîbnița, st.orășenesc17:00
3927.04.2019video FC Victoria - CSF Sparta5-2Chișinău, Joma Arena t.s.17:00
40 CS Real Succes - liberă   

4.05.2019 Cupa Moldovei Orange 1/32

Etapa VI

4111.05.2019video FC Speranța Drochia - FC Victoria0-1Râșcani, st.orășenesc17:00
4211.05.2019video FC Florești - FC Sîngerei5-1Izvoare, st.sătesc17:00
4307.06.2019video Dacia Buiucani - FC Sireți3-1Chișinău, Joma Arena t.s.17:00
4412.05.2019video CS Real Succes - FC Cahul-20053-3Chișinău, Real Succes t.s17:00
4512.05.2019video CSF Spartanii - Iskra1-0Selemet, st.sătesc17:00
4612.05.2019video CF Ungheni - FC Grănicerul5-3Ungheni, st.orășenesc t.s17:00
4712.05.2019video FC Tighina - FC Zaria3-1Bender, st. orășenesc17:00
48 CSF Sparta - liberă   

Etapa VII

4914.05.2019video FC Sireți - CS Real Succes1-5Sireți, st. sătesc17:00
5014.05.2019video CSF Sparta - FC Speranța Drochia0-4Chișinău, Real Succes t.s17:00
5115.05.2019video Dacia Buiucani - FC Zaria1-0Chișinău, Joma Arena t.s.14:00
5215.05.2019video FC Grănicerul - FC Tighina1-3Glodeni st. orășenesc17:00
5315.05.2019video FC Sîngerei - CF Ungheni4-2Sîngerei, st.orășenesc17:00
5415.05.2019video Iskra - FC Florești1-2Rîbnița, st.orășenesc17:00
5515.05.2019video FC Victoria - CSF Spartanii1-0Chișinău, Joma Arena t.s.17:00
56 FC Cahul 2005 - liberă   

Etapa VIII

5718.05.2019video FC Florești - FC Victoria2-1Izvoare, st.sătesc18:00
5818.05.2019video FC Tighina - FC Sîngerei3-2Bender, st. orășenesc18:00
5918.05.2019video CS Real Succes - FC Zaria0-2Chișinău, Real Succes t.s18:00
6018.05.2019video FC Cahul2005 - FC Sireți3-1Cahul, Atlant t.s18:00
6119.05.2019video CSF Spartanii - CSF Sparta11-0Selemet, st.sătesc18:00
6219.05.2019video CF Ungheni - Iskra1-2Ungheni, st.orășenesc t.s18:00
6319.05.2019video Dacia Buiucani - FC Grănicerul2-0Chișinău, Joma Arena t.s.18:00
64 FC Speranța Drochia - liberă   

25.05.2019 Cupa Moldovei Orange 1/16

Etapa IX

6529.05.2019video FC Grănicerul - CS Real Succes1-3Glodeni st. orășenesc18:30
6631.05.2019video Dacia Buiucani - FC Sîngerei5-0Chișinău, Joma Arena t.s.17:00
6701.06.2019video Iskra - FC Tighina2-4Rîbnița, st.orășenesc18:30
6801.06.2019video FC Victoria - CF Ungheni1-2Chișinău, Joma Arena t.s.18:30
6926.06.2019video FC Cahul-2005 - FC Zaria2-0Cahul, Atlant t.s18:30
7002.06.2019video CSF Sparta - FC Florești0-2Chișinău, Real Succes t.s18:30
7102.06.2019video Speranța Drochia - CSF Spartanii0-2Râșcani, st.orășenesc18:30
72 FC Sireți - liberă   
08.06.2019  Moldova - Andorra "A"
11.06.2019  Armenia - Moldova U21 amical
11.06.2019 Albania - Moldova "A"
Etapa X
7315.06.2019video FC Tighina - FC Victoria2-1Bender, st. orășenesc18:30
7415.06.2019video Dacia Buiucani - Iskra3-1Chișinău, Joma Arena t.s.18:30
7515.06.2019video CS Real Succes - FC Sîngerei2-3Chișinău, Real Succes t.s18:30
76 15.06.2019video FC Cahul-2005 - FC Grănicerul2-2Cahul, Atlant t.s18:30
7716.06.2019video FC Florești - FC Speranța Drochia3-1Chișinău, st.Zimbru t.s.18:30
7816.06.2019video CF Ungheni - CSF Sparta3-0Ungheni, st.orășenesc t.s18:30
7916.06.2019video FC Sireți - FC Zaria1-4Sireți, st. sătesc18:30
80 CSF Spartanii - liberă   
Etapa XI
8122.06.2019FC Sîngerei - FC Cahul-20050-3Sîngerei, st.orășenesc18:30
8222.06.2019vide FC Victoria - Dacia Buiucani1-3Chișinău, Joma Arena t.s.18:30
8322.06.2019video FC Speranța Drochia - CF Ungheni1-0Râșcani, st.orășenesc18:30
8422.06.2019video CSF Spartanii - FC Florești1-2Selemet, st.sătesc18:30
8522.06.2019video FC Grănicerul - FC Sireți1-0Glodeni st. orășenesc18:30
8623.06.2019video Iskra - CS Real Succes4-2Rîbnița, st.orășenesc18:30
8722.06.2019video CSF Sparta - FC Tighina0-12Chișinău, Real Succes t.s18:30
88 FC Zaria - liberă   
26.06.2019  Cupa Moldovei Orange 1/8 (tur)
Etapa XII
8905.07.2019video Dacia Buiucani - CSF Sparta5-1Chișinău, Joma Arena t.s.18:00
9031.07.2019video CS Real Succes - FC Victoria3-0Chișinău, Real Succes t.s18:00
9129.06.2019video FC Cahul-2005 - Iskra3-0Cahul, Atlant t.s18:00
9229.06.2019video FC Sireți - FC Sîngerei6-2Sireți, st. sătesc18:00
9330.06.2019video CF Ungheni - CSF Spartanii3-4Ungheni, st.orășenesc t.s18:00
9430.06.2019video FC Tighina - FC Speranța Drochia3-1Bender, st. orășenesc18:00
9530.06.2019video FC Grănicerul - FC Zaria4-3Glodeni st. orășenesc18:00
96 FC Florești - liberă   
5-6-7.07.2019 Cupa Moldovei Orange 1/8 (retur)
Etapa XIII
9706.07.2019video FC Sîngerei - FC Zaria7-2Sîngerei st.orășenesc18:00
9809.07.2019video FC Victoria - FC Cahul-20053-2Chișinău, Joma Arena t.s.18:00
9909.07.2019video FC Speranța Drochia - Dacia Buiucani0-0Râșcani, st.orășenesc18:00
10010.07.2019video Iskra - FC Sireți1-5Rîbnița, st.orășenesc18:00
10110.07.2019video CSF Sparta - CS Real Succes0-10Chișinău, Real Succes t.s18:00
10210.07.2019video CSF Spartanii - FC Tighina1-0Selemet, st.sătesc18:00
10310.07.2019video FC Florești - CF Ungheni2-1Chișinău, st.Zimbru t.s.18:00
104 FC Grănicerul - liberă   
Etapa XIV
10513.07.2019video Real Succes - FC Speranța Drochia2-1Chișinău, Real Succes t.s18:00
10613.07.2019video FC Cahul-2005 - CSF Sparta4-0Cahul, Atlant t.s18:00
10713.07.2019video FC Sireți - FC Victoria1-5Sireți, st. sătesc18:00
10813.07.2019video FC Grănicerul - FC Sîngerei2-1Glodeni, st. orășenesc18:00
10914.07.2019video FC Tighina - FC Florești1-2Bender, st. orășenesc18:00
11014.07.2019video Dacia Buiuacani - CSF Spartanii2-0Chișinău, Joma Arena t.s.18:00
11114.07.2019video Iskra - FC Zaria1-1Rîbnița, st.orășenesc18:00
112 CF  Ungheni - liberă   
Etapa XV 
11303.08.2019video Iskra - FC Grănicerul2-0Rîbnița, st.orășenesc18:00
11403.08.2019video FC Victoria - FC Zaria2-1Chișinău, Joma Arena t.s.18:00
11503.08.2019video CSF Sparta - FC Sireți1-4Chișinău, Real Succes t.s18:00
11603.08.2019video FC Speranța Drochia - FC Cahul-20051-2Râșcani, st.orășenesc18:00
11704.08.2019video CSF Spartanii - CS Real Succes2-1Selemet, st.sătesc18:00
11804.08.2019video FC Florești - Dacia Buiucani2-1Izvoare, st.sătesc18:00
11904.08.2019video CF Ungheni - FC Tighina1-0Ungheni, st.orășenesc t.s18:00
120 FC Sîngerei - liberă   
RETUR
Etapa XVI
12110.08.2019video FC Florești - CS Real Succes5-1Izvoare, st.sătesc18:00
12210.08.2019video CSF Spartanii - FC Cahul-20051-3Selemet, st.sătesc18:00
12310.08.2019video FC Victoria - FC Grănicerul4-1Chișinău, Joma Arena t.s.18:00
12410.08.2019video Iskra - FC Sîngerei6-1Rîbnița, st.orășenesc18:00
12510.08.2019video CF Ungheni - Dacia Buiucani1-6Ungheni, st.orășenesc t.s18:00
12611.08.2019video FC Speranța Drochia - FC Sireți7-0Râșcani, st.orășenesc18:00
127 CSF Sparta - FC Zaria0-3  
128 FC Tighina - liberă   
Etapa XVII
12913.08.2019video FC Sîngerei - FC Victoria2-1Sîngerei, st.orășenesc17:30
13013.08.2019video FC Cahul-2005 - FC Florești0-1Cahul, Atlant t.s17:30
13113.08.2019video CS Real Succes - CF Ungheni2-3Chișinău, Real Succes t.s17:30
13214.08.2019video Dacia Buiucani - FC Tighina0-1Chișinău, Joma Arena t.s.17:30
133 FC Grănicerul - CSF Sparta3-0  
13414.08.2019video FC Zaria - FC Speranța Drochia0-2Bălți, st.orășenesc17:30
13514.08.2019video FC Sireți - CSF Spartanii0-3Sireți, st. sătesc17:30
136 Iskra - liberă       
Etapa XVIII
13717.08.2019video CF Ungheni - FC Cahul-20052-4Ungheni, st.orășenesc t.s17:30
138 CSF Sparta - FC Sîngerei0-3  
13917.08.2019video FC Victoria - Iskra6-2Chișinău, Joma Arena t.s.17:30
14017.08.2019video FC Tighina - CS Real Succes5-2Bender, st. orășenesc17:30
14118.08.2019video FC Florești - FC Sireți7-0Izvoare, st.sătesc17:30
14218.08.2019video CSF Spartanii - FC Zaria3-2Selemet, st.sătesc17:30
14318.08.2019video FC Speranța Drochia - FC Grănicerul3-0Râșcani, st.orășenesc17:30
144 Dacia Buiucani - liberă   
Etapa XIX
14524.08.2019video FC Sîngerei - FC Speranța Drochia0-2Sîngerei st.orășenesc17:30
14624.08.2019video FC Grănicerul - CSF Spartanii0-4Glodeni st. orășenesc17:30
14724.08.2019video FC Cahul-2005 - FC Tighina2-2Cahul, Atlant t.s17:30
14824.08.2019video CS Real Succes - Dacia Buiucani0-2Chișinău, Real Succes t.s17:30
149 Iskra - CSF Sparta3-0  
15025.08.2019video FC Zaria -  FC Florești3-3Bălți, st.orășenesc17:30
15125.08.2019video FC Sireți - CF Ungheni1-1Sireți, st. sătesc17:30
152 FC Victoria - liberă   
Etapa XX
15331.08.2019video FC Speranța Drochia - Iskra1-1Râșcani, st.orășenesc17:00
154 CSF Sparta - FC Victoria0-3  
15531.08.2019video CSF Spartanii - FC Sîngerei2-1Selemet, st.sătesc17:00
15623.10.2019video Dacia Buiucani - FC Cahul-20051-0Chișinău, Joma Arena t.s.15:00
15701.09.2019video FC Tighina - FC Sireți13-0Bender, st. orășenesc17:00
15801.09.2019video CF Ungheni - FC Zaria1-7Ungheni, st.orășenesc t.s17:00
15901.09.2019video FC Florești - FC Grănicerul0-0Izvoare, st.sătesc17:00
160 CS Real Succes - liberă   
Etapa XXI
16103.09.2019video FC Victoria - FC Speranța Drochia3-2Chișinău, Joma Arena t.s.17:00
16228.08.2019video Iskra - CSF Spartanii4-6Rîbnița, st.orășenesc17:00
16318.09.2019video FC Sîngerei - FC Florești1-3Sîngerei st.orășenesc16:00
16403.09.2019video FC Cahul-2005 - CS Real Succes3-1Cahul, Atlant t.s17:00
16504.09.2019video FC Grănicerul - CF Ungheni7-4Glodeni st. orășenesc17:00
16604.09.2019video FC Zaria - FC Tighina1-3Bălți, st.orășenesc17:00
16704.09.2019video FC Sireți - Dacia Buiucani0-1Sireți, st. sătesc17:00
168 CSF Sparta - liberă   
07.09.2019 Islanda - Moldova "A" 
Etapa XXII 
16907.09.2019video CS Real Succes - FC Sireți4-0Chișinău, Real Succes t.s17:00
17008.09.2019video FC Zaria - Dacia Buiucani0-4Bălți, st.orășenesc17:00
17107.09.2019video CF Ungheni - FC Sîngerei3-1Ungheni, st.orășenesc t.s17:00
17217.09.2019video CSF Spartanii - FC Victoria3-0Selemet, st.sătesc16:00
17308.09.2019video FC Tighina - FC Grănicerul5-2Bender, st. orășenesc17:00
17425.09.2019video FC Florești - Iskra2-3Izvoare, st.sătesc16:00
175 FC Speranța Drochia - CSF Sparta3-0  
176 FC Cahul-2005 - liberă   
10.09.2019 Moldova - Turcia "A"
Etapa XXIII
17714.09.2019video FC Victoria - FC Florești1-5Chișinău, Joma Arena t.s.16:00
17814.09.2019video FC Sîngerei - FC Tighina2-4Sîngerei st. orășenesc16:00
17914.09.2019video FC Grănicerul - Dacia Buiucani0-0Glodeni st. orășenesc16:00
18015.09.2019video FC Zaria - CS Real Succes4-1Bălți, st.orășenesc16:00
181 CSF Sparta - CSF Spartanii0-3  
18215.09.2019video Iskra - CF Ungheni3-4Rîbnița, st.orășenesc16:00
18310.09.2019video FC Sireți - FC Cahul-20052-6Sireți, st.sătesc17:00
184 FC Speranța Drochia - liberă   
Etapa XXIV
18521.09.2019video FC Zaria - FC Cahul-20051-1Bălți, st.orășenesc16:00
18621.09.2019video Real Succes - FC Grănicerul2-2Chișinău, Real Succes t.s.16:00
18722.09.2019video FC Sîngerei - Dacia Buiucani1-1Sîngerei st. orășenesc16:00
18822.09.2019video FC Tighina - Iskra1-0Bender, st. orășenesc16:00
18921.09.2019video CF Ungheni - FC Victoria2-0Ungheni, st.orășenesc t.s16:00
190 FC Florești - CSF Sparta3-0  
19122.09.2019video CSF Spartanii - FC Speranța Drochia3-0Selemet, st.sătesc16:00
192 FC Sireți - liberă   
25.09.2019 Cupa Moldovei Orange 1/4 (tur)    
Etapa XXV
19328.09.2019video FC Victoria - FC Tighina2-2Chișinău, Joma Arena t.s.15:30
19428.09.2019video Iskra - Dacia Buiucani1-3Rîbnița, st.orășenesc15:30
19523.10.2019video FC Sîngerei - CS Real Succes0-1Sîngerei st.orășenesc15:00
19628.09.2019video FC Grănicerul - FC Cahul-20051-4Glodeni st. orășenesc15:30
19729.09.2019video FC Speranța Drochia - FC Florești4-3Râșcani, st.orășenesc15:30
198 CSF Sparta - CF Ungheni0-3  
19929.09.2019video FC Zaria - FC Sireți5-0Bălți, st.orășenesc15:30
200 CSF Spartanii - liberă   
Etapa XXVI
20102.10.2019video CS Real Succes - Iskra4-3Chișinău, Real Succes t.s.15:00
20205.10.2019video FC Cahul-2005 - FC Sîngerei0-0Cahul, Atlant t.s15:00
20302.10.2019video Dacia Buiucani - FC Victoria3-1Chișinău, Joma Arena t.s.15:00
20405.10.2019video CF Ungheni - FC Speranța Drochia2-2Ungheni, st.orășenesc t.s15:00
20506.10.2019video FC Sireți - FC Grănicerul5-2Sireți, st.sătesc15:00
206 FC Tighina - CSF Sparta3-0  
20706.10.2019video FC Florești - CSF Spartanii3-2Izvoare, st.sătesc15:00
208 FC Zaria - liberă   
8-14.10.2019 Preliminariile CE U-19
11.10.2019 Andorra - Moldova "A"
11.10.2019 Moldova - Țara Galilor U-21
14.10.2019 Moldova - Albania "A" 
15.10.2019 Belgia - Moldova U-21
Etapa XXVII
209 CSF Sparta - Dacia Buiucani0-3  
21019.10.2019video FC Victoria - CS Real Succes4-3Chișinău, Joma Arena t.s.15:00
21119.10.2019video Iskra - FC Cahul-20051-1Rîbnița, st.orășenesc15:00
21210.10.2019video FC Sîngerei - FC Sireți0-2Sîngerei st.orășenesc15:00
21319.10.2019video FC Zaria - FC Grănicerul2-3Bălți, st.orășenesc15:00
21422.10.2019video CSF Spartanii - CF Ungheni2-1Selemet, st.sătesc15:00
21520.10.2019video FC Speranța Drochia - FC Tighina0-3Râșcani, st.orășenesc15:00
216 FC Florești - liberă   
Etapa XXVIII
21726.10.2019video FC Zaria - FC Sîngerei4-2Bălți, st.orășenesc15:00
21826.10.2019video FC Cahul-2005 - FC Victoria1-3Cahul, Atlant t.s15:00
219 CS Real Succes - CSF Sparta3-0  
22027.10.2019video Dacia Buiucani - FC Speranța Drochia3-2Chișinău, Joma Arena t.s. 14:00
22127.10.2019video FC Sireți - Iskra4-3Sireți st.sat.Sireți14:00
22227.10.2019video FC Tighina - CSF Spartanii0-0Bender, st. orășenesc 14:00
22327.10.2019video CF Ungheni - FC Florești1-2Ungheni, st.orășenesc t.s14:00
224 FC Grănicerul - liberă   
30.10.2019 Cupa Moldovei Orange 1/4 (retur)
Etapa XXIX
22502.11.2019video FC Florești - FC Tighina1-0Izvoare, st.sătesc14:00
22602.11.2019video CSF Spartanii - Dacia Buiucani1-2Selemet, st.sătesc14:00
22702.11.2019video FC Speranța Drochia - CS Real Succes1-1Râșcani, st.orășenesc14:00
228 CSF Sparta - FC Cahul-20050-3  
22902.11.2019video FC Victoria - FC Sireți1-3Chișinău, Joma Arena t.s.14:00
23002.11.2019video FC Zaria - Iskra2-0Bălți, st.orășenesc14:00
23102.11.2019video FC Sîngerei - FC Grănicerul2-4Sîngerei st.orășenesc14:00
232 CF Ungheni - liberă   
Etapa XXX
23309.11.2019video FC Granicerul - Iskra4-1Glodeni st. orășenesc14:00
23409.11.2019video FC Zaria - FC Victoria4-5Bălți, st.orășenesc14:00
235 FC Sireți - CSF Sparta3-0  
23609.11.2019video FC Cahul-2005 - FC Speranța Drochia4-0Cahul, Atlant t.s14:00
23709.11.2019video CS Real Succes - CSF Spartanii0-3Chișinău, Real Succes t.s14:00
23809.11.2019video Dacia Buiucani - FC Florești1-2Chișinău, Joma Arena t.s.14:00
23909.11.2019video FC Tighina - CF Ungheni4-2Bender, st. orășenesc14:00
240 FC Sîngerei - liberă   
14.11.2019 Franța - Moldova "A"
17.11.2019 Moldova - Islanda "A" 
16.11.2019 Meci de baraj

 

 

Ediția 2009-2010
CLASAMENT

Nr.

Echipa

M

V

E

Î

Gol.

P

1.

FC Costuleni

30

24

2

4

90-27

74

2.

RS Lilcora Chişinău

30

22

6

2

77-32

72

3.

CF Gagauziya Comrat

30

18

4

8

62-32

58

4.

FC Cahul-2005

30

16

5

9

44-33

53

5.

CF Intersport-Aroma Cobusca Nouă

30

15

7

8

43-26

52

6.

Sheriff-2 Tiraspol

30

15

6

9

38-26

51

7.

Zimbru-2 Chişinău

30

14

5

11

44-34

47

8.

FC Podiş Ineşti

30

12

10

8

37-28

46

9.

CF Locomotiva Bălţi

30

13

2

15

47-58

41

10.

Dinamo-2 Bender

30

10

8

12

42-40

38

11.

CS MIPAN Chişinău

30

9

9

12

38-41

36

12.

CSCA-Buiucani Chişinău

30

7

9

14

46-50

30

13.

Olimp Ungheni

30

6

6

18

34-66

24

14.

Sfîntul Gheorghe-2 Suruceni

30

5

5

20

33-60

20

15.

Olimpia-2 Tiligul Bălţi

30

5

4

21

36-82

19

16.

Academia UTM-2 Chişinău

30

5

0

25

26-102

15