• Fii alături de Echipa Țării

Clasament

LocEchipăMeciVictoriiEgalitățiÎnfrângeriGolaverajPuncte
1.LIRPS981047-325
2.FC Cahul 2005-ȘSRF972037-723
3.CS Petrocub860220-318
4.CS Umutluc852135-1317
5.FC Junior Tiraspol850323-1315
6.Real Succes950429-1415
7.CSF Măgdăcești841321-2713
8.Milsami-CSF ȘS Orhei832320-1811
 9.FC Oguzsport831433-3110
10.CSF Sparta930616-259
11.Dacia-Buiucani 2914410-227
12.Atletico Bălți82156-237
13.CSF Anenii Noi820618-346
14. FC Sportul912610-375
15.Fotbalistul Junior Bender80082-570
*CS Getica a fost exclusă din campionat conform deciziei CC din 10.03.2021
Nr.DataEchipeleScorTerenulOra

Etapa I

1 11.10.2020FC Oguzsport - FC Cahul 2005-ȘSRF 3-7Cahul14-0 
2 11.10.2020Milsami-CSF ȘS Orhei - CSF Măgdăcești 9-1Ratus 16-00
3 11.10.2020CS Umutluc - CSF Anenii Noi 8-0Ceadîr-Lunga 13-00
4 11.10.2020Fotbalistul Junior Bender - FC Junior Tiraspol 0-8Șelkovik 11-00
5 10.10.2020CSF Sparta - CS Petrocub 0-2c.sp.Ghidighici 12-00
6 Atletico Bălți - liberă   
7 14.10.2020Real Succes - LIRPS 1-2Real Succes 11-00
8 11.10.2020Dacia-Buiucani 2 - FC Sportul 1-1Joma Arena 12-00

Etapa II

9 14.10.2020FC Cahul 2005-ȘSRF - FC Sportul 5-0Cahul 13-00
10 17.10.2020LIRPS - Dacia-Buiucani 2 6-0Real Succes 9-00
11 18.10.2020Atletico Bălți - Real Succes 0-4Piscevic 12-00
12 CS Petrocub - liberă   
13 18.10.2020FC Junior Tiraspol - CSF Sparta 4-0Tiraspol 12-00
14 17.10.2020CSF Anenii Noi - Fotbalistul Junior Bender 11-0Anenii Noi 15-00
15 18.10.2020CSF Măgdăcești - CS Umutluc 4-2Drăsliceni 12-00
16 17.10.2020FC Oguzsport - Milsami-CSF ȘS Orhei 7-2Selemet 13-00

Etapa III

17 25.10.2020FC Cahul 2005-ȘSRF - Milsami-CSF ȘS Orhei 6-0Cahul13-00 
18 24.10.2020CS Umutluc - FC Oguzsport 4-2Ceadîr-Lunga 12-00
19 23.10.2020Fotbalistul Junior Bender - CSF Măgdăcești 2-4Șelkovik 16-00
20 24.10.2020CSF Sparta - CSF Anenii Noi 5-1c.sp.Ghidighici 12-00
21 FC Junior Tiraspol - liberă   
22 24.10.2020Real Succes - CS Petrocub 0-5Real Succes 12-00
23 25.10.2020Dacia-Buiucani 2 - Atletico Bălți 1-1Joma Arena 12-00
24 23.10.2020FC Sportul - LIRPS 0-13Cricova 15-00

Etapa IV

25  28.10.2020FC Cahul 2005-ȘSRF - LIRPS 1-1Cahul 13-00
26  28.10.2020Atletico Bălți - FC Sportul 1-0Piscevic 12-00
27  28.10.2020CS Petrocub - Dacia-Buiucani 2 4-0S.Galbenă 12-00
28  28.10.2020FC Junior Tiraspol - Real Succes 1-2Tiraspol 14-00
29 CSF Anenii Noi - liberă   
30  28.10.2020CSF Măgdăcești - CSF Sparta 4-0Ratuș 12-00
31  28.10.2020Fotbalistul Junior Bender - FC Oguzsport  0-8Șelkovik 14-00
32  29.10.2020Milsami-CSF ȘS Orhei - CS Umutluc 1-1CSR Orhei 13-30

Etapa V

33 01.11.2020CS Umutluc - FC Cahul 2005-ȘSRF 2-2Ceadîr-Lunga 12-00
34 01.11.2020Fotbalistul Junior Bender - Milsami-CSF ȘS Orhei 0-6Șelkovik 12-00
35 31.10.2020CSF Sparta - FC Oguzsport 5-6c.sp.Ghidighici 12-00
36 CSF Măgdăcești - liberă   
37 31.10.2020Real Succes - CSF Anenii Noi 6-0Real Succes 11-30
38 01.11.2020Dacia-Buiucani 2 - FC Junior Tiraspol 0-1Joma Arena 11-00
39 31.10.2020FC Sportul - CS Petrocub 0-3Cricova 11-00
40 01.11.2020LIRPS - Atletico Bălți 7-0Real Succes 11-00

Etapa VI

41 08.11.2020FC Cahul 2005-ȘSRF - Atletico Bălți 3-1Cahul 13-00
42 07.11.2020CS Petrocub - LIRPS 0-1S.Galbenă 11-00
43 07.11.2020FC Junior Tiraspol - FC Sportul 4-3Tiraspol 11-00
44 07.11.2020CSF Anenii Noi - Dacia-Buiucani 2 4-1Anenii Noi 11-00
45 07.11.2020CSF Măgdăcești - Real Succes 0-9Ratuș 10-00
46 FC Oguzsport  - liberă   
47 08.11.2020Milsami-CSF ȘS Orhei - CSF Sparta 0-3CSR Orhei 12-00
48 04.11.2020CS Umutluc - Fotbalistul Junior Bender 11-0Ceadîr-Lunga 14-00

Etapa VII

49 14.11.2020Fotbalistul Junior Bender - FC Cahul 2005-ȘSRF 0-8Șelkovik 13-00
50 15.11.2020CSF Sparta - CS Umutluc 2-4c.sp.Ghidighici 12-00
51 Milsami-CSF ȘS Orhei - liberă   
52 14.11.2020Real Succes - FC Oguzsport 5-1Real Succes 14-00
53 15.11.2020Dacia-Buiucani 2 - CSF Măgdăcești 1-1Joma Arena 10-00
54 14.11.2020FC Sportul - CSF Anenii Noi 3-2Cricova 14-00
55 15.11.2020LIRPS - FC Junior Tiraspol 6-0Real Succes 14-30
56 14.11.2020Atletico Bălți - CS Petrocub 0-4Piscevic 12-00

Etapa VIII

57 22.11.2020FC Cahul 2005-ȘSRF - CS Petrocub 1-0Cahul 12-00
58 21.11.2020FC Junior Tiraspol - Atletico Bălți 4-0Tiraspol 14-00
59 21.11.2020CSF Anenii Noi - LIRPS 0-8Anenii Noi 12-00
60 19.11.2020CSF Măgdăcești - FC Sportul 6-1Drăsliceni 15-00
61 22.11.2020Dacia-Buiucani 2 - FC Oguzsport  6-4Joma Arena 14-00
62 21.11.2020Milsami-CSF ȘS Orhei - Real Succes 2-0CSR Orhei 14-00
63 CS Umutluc - liberă   
64 22.11.2020Fotbalistul Junior Bender - CSF Sparta 0-1Șelkovik 11-00

Etapa IX

65  29.11.2020CSF Sparta - FC Cahul 2005-ȘSRF 0-4c.sp.Academia 13-00
66 Fotbalistul Junior Bender - liberă   
67  29.11.2020Real Succes - CS Umutluc 2-3Real Succes 13-00
68  29.11.2020Dacia-Buiucani 2 - Milsami-CSF ȘS Orhei 0-0Joma Arena 12-00
69  29.11.2020FC Sportul - FC Oguzsport 2-2Cricova 13-00
70  26.11.2020LIRPS - CSF Măgdăcești 3-1Real Succes 13-30
71  28.11.2020Atletico Bălți - CSF Anenii Noi 3-0Piscevic 12-00
72  29.11.2020CS Petrocub - FC Junior Tiraspol 2-1S.Galbenă 12-00
     Etapa X
73transferatFC Cahul 2005-ȘSRF - FC Junior Tiraspol Cahul 13-00
74transferatCSF Anenii Noi - CS Petrocub Anenii Noi 12-00
75transferatAtletico Bălți - CSF Măgdăcești  Piscevic 11-30
76transferatFC Oguzsport - LIRPS Real Succes 14-00
77transferatFC Sportul - Milsami-CSF ȘS Orhei Real Succes 12-30
78transferatCS Umutluc - Dacia-Buiucani 2 Ceadîr-Lunga 13-00
79transferatFotbalistul Junior Bender - Real Succes Șelkovik 14-00
80 CSF Sparta - liberă   
     Etapa XI
81 FC Cahul 2005-ȘSRF - liberă   
82 Real Succes - CSF Sparta Real Succes9-00 
83 Fotbalistul Junior Bender - Dacia-Buiucani 2  Șelkovik 12-00
84 FC Sportul - CS Umutluc Real Succes 13-30
85 LIRPS - Milsami-CSF ȘS Orhei Real Succes 15-30
86 Atletico Bălți - FC Oguzsport Pișcevic 13-00
87 CS Petrocub - CSF Măgdăcești S.Galbenă 12-00
88 FC Junior Tiraspol - CSF Anenii Noi Tiraspol 12-00
     Etapa XII
89 FC Cahul 2005-ȘSRF - CSF Anenii Noi Cahul 
90 CSF Măgdăcești - FC Junior Tiraspol Ratuș 
91 FC Oguzsport - CS Petrocub Selemet 
92 Milsami-CSF ȘS Orhei - Atletico Bălți CSR Orhei 
93 CS Umutluc - LIRPS Ceadîr-Lunga 
94 Fotbalistul Junior Bender - FC Sportul Șelkovik 
95 CSF Sparta - Dacia-Buiucani 2 c.sp.Ghidighici 
96 Real Succes - liberă   
     Etapa XIII
97 Real Succes - FC Cahul 2005-ȘSRF Real Succes 
98 Dacia-Buiucani 2 - liberă   
99  FC Sportul - CSF Sparta c.sp.Ghidighici 
100 LIRPS - Fotbalistul Junior Bender Real Succes 
101 Atletico Bălți - CS Umutluc Pișcevic 
102  CS Petrocub - Milsami-CSF ȘS Orhei S.Galbenă 
103 FC Junior Tiraspol - FC Oguzsport Tiraspol 
104  CSF Anenii Noi - CSF Măgdăcești Anenii Noi 
     Etapa XIV
105 FC Cahul 2005-ȘSRF - CSF Măgdăcești Cahul 
106 FC Oguzsport - CSF Anenii Noi Selemet 
107 Milsami-CSF ȘS Orhei - FC Junior Tiraspol CSR Orhei 
108 CS Umutluc - CS Petrocub Ceadîr-Lunga 
109 Fotbalistul Junior Bender - Atletico Bălți Șelkovik 
110 CSF Sparta - LIRPS c.sp.Ghidighici 
111 FC Sportul - liberă   
112 Real Succes - Dacia-Buiucani 2 Real Succes 
     Etapa XV
113 Dacia-Buiucani 2 - FC Cahul 2005-ȘSRF Joma Arena 
114 FC Sportul - Real Succes c.sp.Ghidighici 
115 LIRPS - liberă   
116 Atletico Bălți - CSF Sparta Pișcevic 
117 CS Petrocub - Fotbalistul Junior Bender S.Galbenă 
118 FC Junior Tiraspol - CS Umutluc Tiraspol 
119 CSF Anenii Noi - Milsami-CSF ȘS Orhei Anenii Noi 
120 CSF Măgdăcești - FC Oguzsport Ratuș 
                                                         Etapa XVI
121 FC Cahul 2005-ȘSRF - FC Oguzsport Cahul 
122 CSF Măgdăcești - Milsami-CSF ȘS Orhei Ratuș 
123 CSF Anenii Noi - CS Umutluc Anenii Noi 
124 FC Junior Tiraspol - Fotbalistul Junior Bender Tiraspol 
125 CS Petrocub - CSF Sparta S.Galbenă 
126 Atletico Bălți - liberă   
127 LIRPS - Real Succes Real Succes 
128 FC Sportul - Dacia-Buiucani 2 Ratuș 
 Etapa XVII
129 FC Sportul - FC Cahul 2005-ȘSRF Ratuș 
130 Dacia-Buiucani 2 - LIRPS Joma Arena 
131 Real Succes - Atletico Bălți Real Succes 
132 CS Petrocub - liberă   
133 CSF Sparta - FC Junior Tiraspol c.sp.Ghidighici 
134 Fotbalistul Junior Bender - CSF Anenii Noi Șelkovik 
135 CS Umutluc - CSF Măgdăcești Ceadîr-Lunga 
136 Milsami-CSF ȘS Orhei- FC Oguzsport CSR Orhei 
Etapa XVIII
137 Milsami-CSF ȘS Orhei - FC Cahul 2005-ȘSRF  CSR Orhei 
138 FC Oguzsport - CS Umutluc Selemet 
139 CSF Măgdăcești - Fotbalistul Junior Bender Ratuș 
140 CSF Anenii Noi - CSF Sparta Anenii Noi 
141 FC Junior Tiraspol - liberă   
142 CS Petrocub - Real Succes S.Galbenă 
143 Atletico Bălți - Dacia-Buiucani 2 Pișcevic 
144 LIRPS - FC Sportul Real Succes 
Etapa XIX
145 LIRPS - FC Cahul 2005-ȘSRF Real Succes 
146 FC Sportul - Atletico Bălți Ratuș 
147 Dacia-Buiucani 2 - CS Petrocub Joma Arena 
148 Real Succes - FC Junior Tiraspol Real Succes 
149 CSF Anenii Noi - liberă   
150 CSF Sparta - CSF Măgdăcești c.sp.Ghidighici 
151 FC Oguzsport - Fotbalistul Junior Bender Selemet 
152 CS Umutluc - Milsami-CSF ȘS Orhei Ceadîr-Lunga 
Etapa XX
153 FC Cahul 2005-ȘSRF - CS Umutluc Cahul 
154 Milsami-CSF ȘS Orhei - Fotbalistul Junior Bender CSR Orhei 
155 FC Oguzsport - CSF Sparta Selemet 
156 CSF Măgdăcești - liberă   
157 CSF Anenii Noi - Real Succes Anenii Noi 
158 FC Junior Tiraspol - Dacia-Buiucani 2 Tiraspol 
159 CS Petrocub - FC Sportul S.Galbenă 
160 Atletico Bălți - LIRPS Pișcevic 
Etapa XXI
161 Atletico Bălți - FC Cahul 2005-ȘSRF Pișcevic 
162 LIRPS - CS Petrocub Real Succes 
163 FC Sportul - FC Junior Tiraspol Ratuș 
164 Dacia-Buiucani 2 - CSF Anenii Noi Joma Arena 
165 Real Succes -  CSF Măgdăcești Real Succes 
166 FC Oguzsport - liberă    
167 CSF Sparta - Milsami-CSF ȘS Orhei c.sp.Ghidighici 
168 Fotbalistul Junior Bender - CS Umutluc Șelkovik 
Etapa XXII
169 FC Cahul 2005-ȘSRF - Fotbalistul Junior Bender Cahul 
170 CS Umutluc - CSF Sparta Ceadîr-Lunga 
171 Milsami-CSF ȘS Orhei - liberă   
172 FC Oguzsport - Real Succes Selemet 
173 CSF Măgdăcești - Dacia-Buiucani 2 Ratuș 
174 CSF Anenii Noi - FC Sportul Anenii Noi 
175 FC Junior Tiraspol - LIRPS Tiraspol 
176 CS Petrocub - Atletico Bălți S.Galbenă 
    Etapa XXIII
177 CS Petrocub - FC Cahul 2005-ȘSRF S.Galbenă 
178 Atletico Bălți - FC Junior Tiraspol Pișcevic 
179 LIRPS - CSF Anenii Noi Real Succes 
180 FC Sportul - CSF Măgdăcești Ratuș 
181 FC Oguzsport - Dacia-Buiucani 2  Selemet 
182 Real Succes - Milsami-CSF ȘS Orhei Real Succes 
183 CS Umutluc - liberă   
184 CSF Sparta - Fotbalistul Junior Bender c.sp.Ghidighici 
    Etapa XXIV
185 FC Cahul 2005-ȘSRF - CSF Sparta Cahul 
186 Fotbalistul Junior Bender - liberă   
187 CS Umutluc - Real Succes Ceadîr-Lunga 
188 Milsami-CSF ȘS Orhei - Dacia-Buiucani 2 CSR Orhei 
189 FC Oguzsport - FC Sportul Selemet 
190 CSF Măgdăcești - LIRPS Ratuș 
191 CSF Anenii Noi - Atletico Bălți Anenii Noi 
192 FC Junior Tiraspol - CS Petrocub Tiraspol 
    Etapa XXV
193 FC Junior Tiraspol - FC Cahul 2005-ȘSRF Tiraspol 
194 CS Petrocub - CSF Anenii Noi S.Galbenă 
195 CSF Măgdăcești - Atletico Bălți Ratuș 
196 LIRPS - FC Oguzsport Real Succes 
197 Milsami-CSF ȘS Orhei - FC Sportul  CSR Orhei 
198 Dacia-Buiucani 2 - CS Umutluc Joma Arena 
199 Real Succes - Fotbalistul Junior Bender Real Succes 
200 CSF Sparta - liberă   
    Etapa XXVI
201 FC Cahul 2005-ȘSRF - liberă   
202 CSF Sparta - Real Succes c.sp.Ghidighici 
203 Dacia-Buiucani 2 - Fotbalistul Junior Bender  Joma Arena 
204 CS Umutluc - FC Sportul Ceadîr-Lunga 
205 Milsami-CSF ȘS Orhei - LIRPS CSR Orhei 
206 FC Oguzsport - Atletico Bălți Selemet 
207 CSF Măgdăcești - CS Petrocub Ratuș 
208 CSF Anenii Noi - FC Junior Tiraspol Anenii Noi 
    Etapa XXVII
209 CSF Anenii Noi - FC Cahul 2005-ȘSRF Anenii Noi 
210 FC Junior Tiraspol - CSF Măgdăcești Tiraspol 
211 CS Petrocub - FC Oguzsport S.Galbenă 
212 Atletico Bălți - Milsami-CSF ȘS Orhei Pișcevic 
213 LIRPS - CS Umutluc Real Succes 
214 FC Sportul - Fotbalistul Junior Bender c.sp.Ghidighici 
215 Dacia-Buiucani 2 - CSF Sparta Joma Arena 
216 Real Succes - liberă   
    Etapa XXVIII
217 FC Cahul 2005-ȘSRF - Real Succes Cahul 
218 Dacia-Buiucani 2 - liberă   
219 CSF Sparta - FC Sportul c.sp.Ghidighici 
220 Fotbalistul Junior Bender - LIRPS Șelkovik 
221 CS Umutluc - Atletico Bălți Ceadîr-Lunga 
222 Milsami-CSF ȘS Orhei - CS Petrocub CSR Orhei 
223 FC Oguzsport - FC Junior Tiraspol Selemet 
224 CSF Măgdăcești - CSF Anenii Noi Ratuș 
    Etapa XXIX
225 CSF Măgdăcești - FC Cahul 2005-ȘSRF Ratuș 
226 CSF Anenii Noi - FC Oguzsport Anenii Noi 
227 FC Junior Tiraspol - Milsami-CSF ȘS Orhei Tiraspol 
228 CS Petrocub - CS Umutluc S.Galbenă 
229 Atletico Bălți - Fotbalistul Junior Bender Pișcevic 
230 LIRPS - CSF Sparta Real Succes 
231 CS Getica - liberă   
232 Dacia-Buiucani 2 - Real Succes Joma Arena 
    Etapa XXX
233 FC Cahul 2005-ȘSRF - Dacia-Buiucani 2 Cahul 
234 Real Succes - FC Sportul Real Succes 
235 LIRPS - liberă   
236 CSF Sparta - Atletico Bălți c.sp.Ghidighici 
237 Fotbalistul Junior Bender - CS Petrocub Șelkovik 
238 CS Umutluc - FC Junior Tiraspol Ceadîr-Lunga 
239 Milsami-CSF ȘS Orhei - CSF Anenii Noi CSR Orhei 
240 FC Oguzsport - CSF Măgdăcești Selemet