International

Fotbal feminin / Moldova - Turcia 0-0 (video)

News Details
Text

Selecționata feminină a Moldovei continuă pregătirile către preliminariile Campionatului European la fotbal feminin, ediția 2021.

Pe 17 iunie naționala pregătită de Eduard Blănuță a remizat, scor 0-0, în al doilea meci amical internațional cu Turcia.

Moldova - Turcia 0-0

Moldova: Natalia Munteanu, Cristina Cerescu, Dumitriţa Prisăcari, Valeria Cernalevscaia (Irina Topal, 5), Veronica Cojuhari (Daniela Mardari, 81), Ludmila Caraman (Anastasia Sivolobova, 87), Carolina Ţabur, Claudia Chiper, Violeta Miţul, Cristina Musteață (Victoria Ostapenco, 81), Ludmila Andone
Rezerve: Bianca Druță, Daria Meșina, Maria Sănduleac
Antrenor: Eduard Blănuță

Turcia: Fatma Şahin, Berna Yeniçeri, İpek Kaya, Medine Erkan, Ece Türkoğlu (Busem Şeker, 87), Derya Arhan (Arzu Karabulut, 67), Ebru Topçu, Ebru Uzungüney (Sevgi Çinar, 71), Kader Hançar, Fatma Işik, Gizem Gönültaş (Fatma Kara, 67)
Rezerve: Selda Akgöz,Kezban Tağ, Didem Karagenç, Başak Gündoğdu, Selin Dişli
Antrenor: Talat Tuncel

Arbitru: Dumitru Muntean, asistenți: Natalia Ceban, Maria Posmac, al 4-lea oficial: Oxana Cruc, observator de arbitri: Olga Tanschi, delegat: Alina Capațîna (toți, Moldova)

Cartonașe galbene: Fatma (44), Musteață (55), Ţabur (61), Caraman (76), Erkan (87), Karabulut (90+4)

17 iunie. Orhei, CSR. Spectatori: 150

Din cauza ploii torențiale, startul  reprizei secunde a fost amânat cu 26 de minute. De asemenea, condițiile meteorologice nefavorabile au creat probleme tehnice pentru transmisiunea meciului.