Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. FC Junior-ȘS4-1 10 9 1 0 51-3 28
2. CS Narubai 10 8 1 1 36-10 25
3. Atletic 10 8 0 2 38-11 24
4. Sheriff-2 10 6 2 2 22-14 20
5. ȘS Slobozia 10 6 0 4 38-15 18
6. Olan 10 5 0 5 12-29 15
7. Zaria Chițcani 10 4 1 5 31-22 13
8. ISM-2017 10 2 1 7 18-42 7
9. ȘS Căușeni 9 2 0 7 11-27 6
10. FC Junior-ȘS4-2 10 1 0 9 4-51 3
11. Tighina-Fotbalistul Junior 9 0 0 9 5-42 0
Programul meciurilor
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
Etapa I
1 07.09.2019 ŞS Căușeni - Atletic 2-3 Căușeni 14.00
2 11.09.2019 FC Junior-SS4-1 - ŞS Slobozia 4-0 Tiraspol 16.00
3 07.09.2019 ISM-2017 - FC Junior-SS4-2 5-1 Grigoriopol 15.00
4 07.09.2019 Sheriff 2 - Zaria 3-1 CS Sheriff 14.00
5 07.09.2019 Narubai - Tighina-Fotbalistul Junior 4-1 Rîbnița 14.00
6   Olan - liberă      
Etapa II
7 14.09.2019 Atletic - Olan 5-0 Ştefan Vodă 14.00
8 14.09.2019 ŞS Slobozia - ŞS Căușeni 4-0 Slobozia 16.00
9 14.09.2019 FC Junior-SS4-2 - Sheriff 2 1-4 Tiraspol 14.00
10 14.09.2019 Zaria - Narubai 3-3 Chițcani 14.00
11 14.09.2019 Tighina-Fotbalistul Junior - FC Junior-SS4-1 0-5 Bender 17.00
12   ISM-2017 - liberă      
Etapa III
13 21.09.2019 Narubai - ŞS Slobozia 3-0 Rîbnița 15.30
14 21.09.2019 FC Junior-SS4-2 - ŞS Căușeni 0-3 Tiraspol 14.00
15 21.09.2019 Olan - Zaria 1-0 Olănești 14.00
16 21.09.2019 ISM-2017 - Tighina-Fotbalistul Junior 3-0 Grigoriopol 14.00
17 21.09.2019 Sheriff 2 - FC Junior-SS4-1 3-3 CS Sheriff 14.00
18   Atletic - liberă      
Etapa IV
19 28.09.2019 ŞS Slobozia - Atletic 1-2 Slobozia 14.00
20 28.09.2019 Olan - FC Junior-SS4-2 2-1 Olănești 14.00
21 28.09.2019 Zaria - ISM-2017 11-0 Chițcani 14.00
22 28.09.2019 Tighina-Fotbalistul Junior - Sheriff 2 2-4 Bender 14.00
23 28.09.2019 FC Junior-SS4-1 - Narubai 4-0 Tiraspol 10.00
24   ŞS Căușeni - liberă      
Etapa V
25 05.10.2019 Olan - ŞS Căușeni 2-0 Olănești 14.00
26 05.10.2019 ISM-2017 - Atletic 2-4 Grigoriopol 13.00
27 05.10.2019 Tighina-Fotbalistul Junior - ŞS Slobozia 0-6 Bender 13.00
28 05.10.2019 Narubai - FC Junior-SS4-2 8-0 Rîbnița 14.00
29 05.10.2019 FC Junior-SS4-1 - Zaria 4-0 Tiraspol 14.00
30   Sheriff 2 - liberă      
Etapa VI
31 13.10.2019 ŞS Căușeni - ISM-2017 3-2 Căuseni 13.00
32 12.10.2019 Atletic - Sheriff 2 1-0 Ştefan Vodă 14.00
33 12.10.2019 ŞS Slobozia - Olan 6-3 Slobozia 15.00
34 12.10.2019 FC Junior-SS4-2 - FC Junior-SS4-1 0-10 Tiraspol 14.00
35 12.10.2019 Zaria - Tighina-Fotbalistul Junior 7-1 Chitcani 14.00
36   Narubai - liberă      
Etapa VII
37 19.10.2019 ISM-2017 - Olan 2-3 Grigoriopol 14.00
38 19.10.2019 Sheriff 2 - ŞS Căușeni 4-1 CS Sheriff 14.00
39 18.10.2019 Narubai - Atletic 1-0 Șelcovic 13.00
40 19.10.2019 Zaria - ŞS Slobozia 1-5 Chițcani 14.00
41 20.10.2019 FC Junior-SS4-2 - Tighina-Fotbalistul Junior 1-0 Tiraspol 13-00
42   FC Junior-SS4-1 - liberă      
Etapa VIII
43 26.10.2019 Olan - Sheriff 2 0-1 Olănești 14.00
44 26.10.2019 ŞS Căușeni - Narubai 1-2 Căuseni 13.00
45 26.10.2019 Atletic - FC Junior-SS4-1 0-3 Ştefan Vodă 14.00
46 26.10.2019 ŞS Slobozia - ISM-2017 8-1 Slobozia 14.00
47 26.10.2019 FC Junior-SS4-2 - Zaria 0-3 Tiraspol 14.00
48   Tighina-Fotbalistul Junior - liberă      
Etapa IX
49 02.11.2019 Sheriff 2 - ISM-2017 2-2 CS Sheriff 14.00
50 01.11.2019 Narubai - Olan 7-0 Bender 13.00
51 02.11.2019 FC Junior-SS4-1 - ŞS Căușeni 6-0 Tiraspol 14.00
52 02.11.2019 Tighina-Fotbalistul Junior - Atletic 1-11 Bender 13-00
53 02.11.2019 ŞS Slobozia - FC Junior-SS-4-2 8-0 Slobozia 14.00
54   Zaria - liberă      
Etapa X
55 08.11.2019 ISM-2017 - Narubai 1-5 Grigoriopol 10-00
56 09.11.2019 FC Junior-SS4-1 - Olan 7-0 Tiraspol 14-00
57 09.11.2019 ŞS Căușeni - Tighina-Fotbalistul Junior 3-0 Căuseni 14.00
58 09.11.2019 Atletic - Zaria 4-1 Ştefan Vodă 14.00
59 08.11.2019 Sheriff 2 - ŞS Slobozia 1-0 CS Sheriff 11.00
60   FC Junior-SS4-2 - liberă      
Etapa XI
61 16.11.2019 Narubai - Sheriff 2 3-0 Rîbnița 14.00
62 16.11.2019 ISM-2017 - FC Junior-SS4-1 0-5 Grigoriopol 14.00
63 16.11.2019 Tighina-Fotbalistul Junior - Olan 0-1 Bender 14.00
64 16.11.2019 Zaria - ŞS Căușeni 4-1 Chițcani 14.00
65 17.11.2019 FC Junior-SS4-2 - Atletic 0-8 Tiraspol 12.30
66   ŞS Slobozia - liberă      
Etapa XII
67          
68          
69          
70          
71          
72          
Etapa XIII
73          
74          
75          
76          
77          
78          
Etapa XIV
79          
80          
81          
82          
83          
84          
Etapa XV
85          
86          
87          
88          
89          
90          
Etapa XVI
91          
92          
93          
94          
95          
96          
Etapa XVII
97          
98          
99          
100          
101          
102          
Etapa XVIII
103          
104          
105          
106          
107          
108          
Etapa XIX
109          
110          
111          
112          
113          
114          
Etapa XX
115          
116          
117          
118          
119          
120           
Etapa XXI
121          
122          
123          
124          
125          
126          
Etapa XXII
127          
128          
129          
130          
131          
132          
Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. Energetic-ȘS 8 5 3 0 26-11 18
2. Olan 8 4 2 2 21-10 14
3. Atletic 8 3 3 2 17-17 12
4. ȘS Căușeni 8 2 2 4 16-23 8
5. Sheriff 8 1 0 7 13-32 3
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
Etapa I
1 08.09.2019 Olan - Atletic 6-0 Olăneşti 12.00
2 08.09.2019 FC Sheriff - Energetic-ŞS 1-9 SC Sheriff 12.00
3   ŞS Căuşeni - liberă      
Etapa II
4 15.09.2019 Atletic - Energetic-ŞS 1-1 Ştefan Vodă 12.00
5 15.09.2019 ŞS Căuşeni - FC Sheriff 4-2 Căuşeni 12.00
6   Olan - liberă      
Etapa III
7 22.09.2019 Energetic-ŞS - ŞS Căuşeni 3-1 Dubasari 14.00
8 22.09.2019 FC Sheriff - Olan 1-3 SC Sheriff 12.00
9   Atletic - liberă      
Etapa IV
10 29.09.2019 Atletic - ŞS Căuşeni 2-0 Ştefan Vodă 12.00
11 29.09.2019 Olan - Energetic-ŞS 1-2 Olăneşti 12.00
12   FC Sheriff - liberă      
Etapa V
13 06.10.2019 FC Sheriff - Atletic 1-2 SC Sheriff 12.00
14 06.10.2019 ŞS Căuşeni - Olan 4-3 Căuşeni 12.00
15   Energetic-ŞS - liberă      
Etapa VI
16 13.10.2019 Atletic - Olan 2-2 Ştefan Vodă 12.00
17 13.10.2019 Energetic-ŞS - FC Sheriff 5-2 Dubăsari 12.00
18   ŞS Căuşeni - liberă      
Etapa VII
19 20.10.2019 Energetic-ŞS - Atletic 3-2 Dubăsari 12.00
20 20.10.2019 FC Sheriff - ŞS Căuşeni 4-1 SC Sheriff 12.00
21   Olan - liberă      
Etapa VIII
22 27.10.2019 ŞS Căuşeni - Energetic-ŞS 3-3 Căuşeni 12.00
23 27.10.2019 Olan - FC Sheriff 2-0 Olăneşti 12.00
24   Atletic - liberă      
Etapa IX
25 03.11.2019 ŞS Căuşeni - Atletic 2-2 Căuşeni 12.00
26 03.11.2019 Energetic-ŞS - Olan 0-0 Dubăsari 12.00
27   FC Sheriff - liberă      
Etapa X
28 10.11.2019 Atletic - FC Sheriff 6-2 Ştefan Vodă 12.00
29 10.11.2019 Olan - ŞS Căuşeni 4-1 Olăneşti 12.00
30   Energetic-ŞS - liberă