Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. Sheriff 28 25 2 1 116-15 77
2. Zimbru 28 17 7 4 100-26 58
3. Speranța 28 18 2 8 67-43 56
4. Codru 28 13 1 14 61-67 40
5. Sfîntul Gheorghe 28 12 3 12 49-53 39
6. Dinamo-Auto 28 10 0 18 50-99 30
7. Petrocub-Hînceşti 28 8 1 19 52-87 25
8. Milsami 28 1 0 27 13-118 3
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 17.03.2019 FC Sheriff - CSF Speranța TR 8-0 Tiraspol, CS Sheriff, Manej 17-00
2 17.03.2019 FC Zimbru - FC Petrocub-Hîncești TR 3-1 Chişinău, st.Zimbru, t.s 10-30
3 18.03.2019 FC Dinamo-Auto - FC Codru TR 0-3 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 13-00
4 18.03.2019 FC Milsami - FC Sfîntul Gheorghe TR 0-2 Chişinău, st.Zimbru, t.s 11-30
22.03.2019 Moldova - Franța "A"
23.03.2019 Qatar- Moldova U20 meci amical        
25.03.2019 Turcia - Moldova "A"          
26.03.2019 Bosnia-Herțegovina - Moldova U21
Etapa II
5 30.03.2019 CSF Speranța - FC Sf.Gheorghe TR 1-2 Nisporeni, t.s 15-00
6 30.03.2019 FC Sheriff - FC Zimbru TR 1-0 Tiraspol, CS Sheriff, Manej 13-00
7 31.03.2019 FC Codru - FC Milsami TR 4-0 Chişinău, st.Zimbru, t.s 16-00
8 31.03.2019 Petrocub-Hîncești - Dinamo-Auto TR 1-5 Hîncești, st.orășenesc 16-00
Etapa III
9 03.04.2019 FC Zimbru - CSF Speranța TR 0-0 Chişinău, st.Zimbru, t.s 13-00
10 04.04.2019 FC Sf.Gheorghe - FC Codru TR 2-1 Chişinău, Joma Arena, t.s 10-00
11 04.04.2019 FC Dinamo-Auto - FC Sheriff TR 0-2 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 15-00
12 04.04.2019 FC Milsami - FC Petrocub-Hîncești TR 1-4 Chişinău, st.Zimbru, t.s 13-00
Etapa IV
13 07.04.2019 CSF Speranța - FC Codru TR 3-1 Nisporeni, t.s 16-00
14 07.04.2019 FC Zimbru TR - FC Dinamo-Auto TR 2-1 Chişinău, st.Zimbru, t.s 16-30
15 08.04.2019 Petrocub-Hîncești - Sf.Gheorghe TR 1-0 Sărata Galbenă, t.s 17-00
16 08.04.2019 FC Sheriff - FC Milsami TR 8-0 Tiraspol, CS Sheriff, Manej 16-00
Etapa V
17 13.04.2019 FC Milsami - FC Zimbru TR 0-9 Chişinău, st.Zimbru, t.s 17-00
18 13.04.2019 FC Sf.Gheorghe - FC Sheriff TR 0-5 Tiraspol, CS Sheriff, Manej 16-00
19 14.04.2019 FC Dinamo-Auto - CSF Speranța TR 2-1 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 13-00
20 14.04.2019 FC Petrocub-Hîncești - FC Codru TR 1-2 Sărata Galbenă, t.s 17-00
16-17.04.2019 Cupa R. Moldova-Orange 1/2 tur
Etapa VI
21 21.04.2019 FC Sheriff - FC Codru TR 4-0 Tiraspol, CS Sheriff, Manej 14-00
22 21.04.2019 FC Dinamo-Auto - FC Milsami TR 1-0 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 14-00
23 22.04.2019 CSF Speranța - Petrocub-Hîncești TR 3-0 Nisporeni, t.s 15-00
24 22.04.2019 FC Zimbru - FC Sf.Gheorghe TR 3-1 Chişinău, st.Zimbru, t.s 13-00
Etapa VII
25 27.04.2019 FC Codru - FC Zimbru TR 2-1 Chişinău, st.Zimbru, t.s 17:30
26 27.04.2019 FC Petrocub-Hîncești - FC Sheriff TR  1-6 Hîncești, st.orășenesc 13-00
27 26.04.2019 FC Sf.Gheorghe - Dinamo-Auto TR 5-0 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 15:00
28 26.04.2019 FC Milsami - CSF Speranța TR 0-2 Chişinău, st.Zimbru, t.s 13:00
RETUR
Etapa VIII
29 04.05.2019 CSF Speranța - FC Sheriff TR 1-3 Nisporeni, t.s 13:00
30 04.05.2019 FC Sf.Gheorghe - FC Milsami TR 1-0 Suruceni, st.sătesc 17:00
31 22.05.2019 FC Petrocub-Hîncești -FC Zimbru TR 0-0 Sărata Galbenă, t.s 17:30
32 03.05.2019 FC Codru - FC Dinamo-Auto TR 3-1 Chişinău, st.Zimbru, t.s 17:00
07-08.05.2019 Cupa R.Moldova-Orange 1/2 retur
Etapa IX
33 13.05.2019 FC Milsami - FC Codru TR 1-5 Chişinău, Joma Arena, t.s 12:00
34 12.05.2019 Dinamo-Auto - Petrocub-Hîncești TR 3-1 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 12:00
35 13.05.2019 FC Sf.Gheorghe - CSF Speranța TR 1-2 Suruceni, st.sătesc 17:00
36 13.05.2019 FC Zimbru - FC Sheriff TR 2-2 Chişinău, st.Zimbru, t.s 13:00
Etapa X
37 20.05.2019 CSF Speranța - FC Zimbru TR 5-5 Chişinău, st.Zimbru, t.s 13:00
38 19.05.2019 FC Sheriff - FC Dinamo-Auto TR 4-1 Tiraspol, CS Sheriff, 13:00
39 20.05.2019 FC Petrocub-Hîncești - FC Milsami TR 1-0 Sărata Galbenă, t.s 17:30
40 19.05.2019 FC Codru - FC Sf.Gheorghe TR 0-3 Chişinău, st.Zimbru, t.s 16:00
22.05.2019  Finala Cupei R. Moldova-Orange
Etapa XI
41 26.05.2019 FC Codru - CSF Speranța TR 3-8 Chişinău, st.Zimbru, t.s 17:30
42 27.05.2019 Sf.Gheorghe - Petrocub-Hîncești TR 5-0 Suruceni, st.sătesc 17:00
43 27.05.2019 FC Milsami - FC Sheriff TR 0-4 Chişinău, Joma Arena, t.s 13:00
44 26.05.2019 FC Dinamo-Auto - FC Zimbru TR 0-5 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 13:00
Etapa XII
45 31.05.2019 CSF Speranța TR-FC Dinamo-Auto TR 2-4 Nisporeni, t.s 17:00
46 31.05.2019 FC Codru - FC Petrocub-Hîncești TR 3-2 Chişinău, st.Zimbru, t.s 13:00
47 09.06.2019 FC Zimbru - FC Milsami TR 3-1 Chişinău, st.Zimbru, ter.2 natural 18:00
48 30.05.2019 FC Sheriff TR-FC Sf.Gheorghe TR 4-0 Tiraspol, CS Sheriff 17:00
08.06.2019  Moldova - Andorra "A" 
11.06.2019  Albania - Moldova "A"
11.06.2019  Armenia - Moldova U-21 meci amical
Etapa XIII
49 16.06.2019 Petrocub-Hîncești - CSF Speranța TR 0-2 Hîncești, st.orășenesc 20:00
50 17.06.2019 FC Sf.Gheorghe - FC Zimbru TR 2-3 Suruceni, st.sătesc 18:00
51 16.06.2019 FC Codru - FC Sheriff TR 0-4 Chişinău, st.Zimbru, t.s 11:00
52 17.06.2019 FC Milsami - FC Dinamo-Auto TR 6-2 Chişinău, Joma Arena, t.s 12:00
Etapa XIV
53 22.06.2019 CSF Speranța - FC Milsami TR 1-0 Nisporeni. t.s 18:00
54 22.06.2019 FC Sheriff - FC Petrocub-Hîncești TR 5-0 Tiraspol, CS Sheriff 19:00
55 23.06.2019 FC Dinamo-Auto - FC Sf.Gheorghe TR 3-0 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 12:00
56 23.06.2019 FC Zimbru - FC Codru TR 5-1 Chişinău, st.Zimbru, ter. 2 natural 10:00
25-26.06.2019  Cupa R.Moldova-Orange 1/8 tur
TUR
Etapa XV
57 30.06.2019 FC Sheriff - CSF Speranța TR 2-1 Tiraspol, CS Sheriff 19:00
58 30.06.2019 FC Dinamo-Auto - FC Codru TR 0-7 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 12:00
59 01.07.2019 FC Zimbru - FC Petrocub-Hîncești TR 5-1 Chişinău, st.Zimbru, t.s 10:00
60 01.07.2019 FC Milsami - FC Sf.Gheorghe TR 0-6 Chişinău, Joma Arena, t.s 10:30
06.07.2019 Cupa R. Moldova-Orange 1/8 retur pentru echipele participante în cupele europene
07.07.2019  Cupa R. Moldova-Orange 1/8 retur
Etapa XVI
61 04.08.2019 FC Codru - FC Milsami TR 4-0 Chişinău, st.Zimbru, ter. 2 natural 10:30
62 05.08.2019 FC Sheriff - FC Zimbru TR 1-1 Tiraspol, CS Sheriff 18:00
63 05.08.2019 CSF Speranța - FC Sf.Gheorghe TR 2-0 Nisporeni, t.s 18:00
64 04.08.2019 Petrocub-Hîncești - Dinamo-Auto TR 2-1 Sărata Galbenă, ter.natural 18:00
Etapa XVII
65 12.08.2019 FC Dinamo-Auto - FC Sheriff TR 0-6 Tiraspol, CS Sheriff 18:00
66 11.08.2019 FC Sf.Gheorghe - FC Codru TR 1-2 Suruceni, st.sătesc 18:00
67 12.08.2019 FC Zimbru - CSF Speranța TR 0-1 Chişinău, st.Zimbru, ter. 2 natural 18:00
68 11.08.2019 FC Milsami - FC Petrocub-Hîncești TR 1-8 Sărata Galbenă, ter.natural 18:00
Etapa XVIII
69 19.08.2019 FC Sheriff - FC Milsami TR 5-0 Tiraspol, CS Sheriff 18:00
70 18.08.2019 FC Zimbru - FC Dinamo-Auto TR 7-0 Chişinău, st.Zimbru, ter. 2 natural 18:00
71 18.08.2019 CSF Speranța - FC Codru TR 2-0 Nisporeni, t.s 18:00
72 19.08.2019 Petrocub-Hîncești - Sf.Gheorghe TR 1-5 Sărata Galbenă, ter.natural 18:00
Etapa XIX
73 25.08.2019 FC Milsami - FC Zimbru TR 0-7 Chişinău, Joma Arena, t.s 11:00
74 24.08.2019 FC Sheriff - FC Sf.Gheorghe TR 4-0 Tiraspol, CS Sheriff 17:00
75 26.08.2019 FC Dinamo-Auto - CSF Speranța TR 1-5 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 12:00
76 26.08.2019 FC Codru - FC Petrocub-Hîncești TR 6-2 Chişinău, st.Zimbru, t.s 16:30
Etapa XX
77 02.09.2019 FC Sheriff - FC Codru TR 5-1 Tiraspol, CS Sheriff 18:00
78 01.09.2019 FC Dinamo-Auto - FC Milsami TR 6-1 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 17:00
79 02.09.2019 CSF Speranța - Petrocub-Hîncești TR 5-3 Hîncești, st.orășenesc 19:00
80 02.09.2019 FC Zimbru - FC Sf.Gheorghe TR 0-0 Chişinău, st.Zimbru, ter.2 natural 17:00
06.09.2019 Italia - Moldova U21 amical
07.09.2019 Islanda - Moldova "A" 
10.09.2019 Moldova -Turcia "A"
Etapa XXI
81 15.09.2019 FC Codru - FC Zimbru TR 1-5 Chişinău, st.Zimbru, ter.2 natural 10:00
82 16.09.2019 FC Sf.Gheorghe - FC Dinamo-Auto TR 1-4 Suruceni, st.sătesc 16:00
83 16.09.2019 FC Milsami - CSF Speranța TR 0-4 Chişinău, Joma Arena, t.s 11:00
84 15.09.2019 FC Petrocub-Hîncești -FC Sheriff TR 1-2 Hîncești, st.orășenesc 17:00
RETUR
Etapa XXII
85 21.09.2019 FC Petrocub-Hîncești - FC Zimbru TR 1-11 Hîncești, st.orășenesc 16:00
86 21.09.2019 FC Sf.Gheorghe - FC Milsami TR 2-1 Suruceni, st.sătesc 12:00
87 22.09.2019 CSF Speranța - FC Sheriff TR 0-4 Nisporeni, t.s 13:00
88 22.09.2019 FC Codru - FC Dinamo-Auto TR 4-5 Chişinău, st.Zimbru, t.s 13:30
24-25.09.2019  Cupa R.Moldova-Orange 1/4 Tur
Etapa XXIII
89 29.09.2019 Dinamo-Auto - Petrocub-Hîncești TR 1-9 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 12:00
90 29.10.2019 FC Zimbru - FC Sheriff TR 3-0 Chişinău, st.Zimbru, t.nat. 14:00
91 30.09.2019 FC Sf.Gheorghe - CSF Speranța TR 2-1 Suruceni, st.sătesc 15:00
92 30.09.2019 FC Milsami - FC Codru TR 0-1 Chişinău, Joma Arena, t.s 11:00
Etapa XXIV
93 07.10.2019 FC Sheriff - FC Dinamo-Auto TR 5-2 Tiraspol, CS Sheriff 15:00
94 07.10.2019 FC Petrocub-Hîncești -FC Milsami TR 6-1 Hîncești, st.orășenesc 16:30
95 07.10.2019 CSF Speranța - FC Zimbru TR 1-0 Chişinău, Joma Arena, t.s 12:00
96 07.10.2019 FC Codru - FC Sf.Gheorghe TR 2-2 Chişinău, st.Zimbru, t.s 10:00
11.10.2019 Andorra - Moldova "A"
 11.10.2019 Moldova - Țara Galilor U-21    
14.10.2019 Moldova - Albania "A" 
15.10.2019 Belgia - Moldova U-21
Etapa XXV
97 21.10.2019 FC Codru - CSF Speranța TR 1-3 Chişinău, st.Zimbru, t.s 11:00
98 20.10.2019 FC Dinamo-Auto - FC Zimbru TR 0-11 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 12:00
99 18.10.2019 FC Milsami - FC Sheriff TR 0-9 Tiraspol, CS Sheriff 13:00
100 21.10.2019 Sf.Gheorghe - Petrocub-Hîncești TR 0-3 Suruceni, st.sătesc 13:00
Etapa XXVI
101 26.10.2019 CSF Speranța - Dinamo-Auto TR 2-1 Nisporeni, t.s 15:00
102 27.10.2019 FC Zimbru - FC Milsami TR 4-0 Chişinău, st.Zimbru, ter.2 nat. 11:00
103 27.10.2019 FC Sf.Gheorghe - FC Sheriff TR 0-7 Tiraspol, CS Sheriff 13:00
104 26.10.2019 FC Petrocub-Hîncești -FC Codru TR 1-3 Hîncești, st.orășenesc 14:00
29-30.10.2019 Cupa R.Moldova-Orange 1/4 Retur
Etapa XXVII
105 03.11.2019 Petrocub-Hîncești -CSF Speranța TR 0-5 Sărata Galbenă, t.s 13:00
106 03.11.2019 FC Codru - FC Sheriff TR 0-3 Tiraspol, CS Sheriff 13:00
107 03.11.2019 FC Sf.Gheorghe - FC Zimbru TR 2-2 Suruceni, st.sătesc 13:00
108 03.11.2019 FC Milsami - FC Dinamo-Auto TR     0-5 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 13:00
Etapa XXVIII
109 10.11.2019 CSF Speranța - FC Milsami TR 4-0 Chişinău, Joma Arena, t.s 13:00
110 10.11.2019 FC Dinamo-Auto - FC Sf.Gheorghe TR 1-4 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 13:00
111 10.11.2019 FC Zimbru - FC Codru TR  3-1 Chişinău, st.Zimbru, ter.2 nat. 13:00
112 10.11.2019 FC Sheriff - FC Petrocub-Hîncești TR 3-1 Tiraspol, CS Sheriff 13:00
14.11.2019 Franța - Moldova "A"
17.11.2019 Moldova - Islanda "A"  
16.11.2019 Meci de baraj
23.11.2019  Meci suplimentar pentru stabilirea titlului de campion
Divizia Tineret-Rezerve

EDIȚIA 2018
CLASAMENT

LOC   ECHIPĂ MECI V E Î GOLAVERAJ PUNCTE
1. SFÎNTUL GHEORGHE 28 20 5 3 67-21 65
2. SHERIFF 28 20 4 4 79-17 64
3. ZIMBRU 28 13 4 11 57-39 43
4. PETROCUB-HÎNCEŞTI 28 12 6 10 50-31 42
5. MILSAMI 28 10 7 11 53-46 37
6. SPERANȚA 28 10 4 14 39-65 34
7. ZARIA 28 5 6 17 29-85 21
8. DINAMO-AUTO 28 3 2 23 23-93 11

 

Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 02.04.2018 FC Sheriff TR - FC Petrocub-Hîncești TR 3-0 Tiraspol, CS Sheriff, Manej 13-00
2 02.04.2018 FC Milsami TR - FC Zimbru TR 5-3 Chișinău, Joma Arena, t.s. 12-00
3 02.04.2018 FC Sfîntul Gh. TR - FC Dinamo-Auto TR 5-1 Chișinău, Real Succes, t.s 15-00
4 02.04.2018 CSF Speranța TR - FC Zaria TR 7-1 Nisporeni, t.s. 15-00
Etapa II
5 06.04.2018 FC Sheriff TR - CSF Speranța TR 4-0 Tiraspol, CS Sheriff, Manej 13-00
6 06.04.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Zaria TR 2-2 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 16-00
7 06.04.2018 FC Zimbru TR - FC Sfîntul Gheorghe TR 3-0 Chişinău, s.Zimbru, t.s 11-00
8 06.04.2018 FC Petrocub-Hîncești TR - FC Milsami TR 1-1 Sărata Galbenă, t.natural 16-00
Etapa III
9 13.04.2018 FC Milsami TR - FC Sheriff TR 1-0 Chișinău, Joma Arena, t.s. 12:00
10 13.04.2018 FC Sfîntul Gh. TR - FC Petrocub-Hîn. TR 1-1 Suruceni, stad.sătesc 16:00
11 13.04.2018 FC Zaria TR - FC Zimbru TR 1-2 Chişinău, s.Zimbru, t.s 12:00
12 13.04.2018 CSF Speranța TR - FC Dinamo-Auto TR 5-0 Cricova, t.s. 16:00
18.04.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/4
Etapa IV
13 23.04.2018 FC Sheriff TR - FC Dinamo-Auto TR 1-0 Tiraspol, CS Sheriff 16:00
14 23.04.2018 FC Zimbru TR - CSF Speranța TR 4-0 Chişinău, st.Zimbru, t.s 13:00
15 23.04.2018 FC Petrocub-Hîncești TR - FC Zaria TR 1-1 Hîncești, st.orășenesc 14:00
16 23.04.2018 FC Milsami TR - FC Sfîntul Gheorghe TR 1-4 Chișinău, Joma Arena, t.s. 12:00
Etapa V
17 29.04.2018 FC Speranța TR - FC Petrocub-Hîncești TR 3-2 Cricova, t.s. 17:00
18 29.04.2018 FC Zaria TR - FC Milsami TR 2-0 Bălți, stad.orășenesc 17:00
19 30.04.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - FC Sheriff TR 0-0 Suruceni, stad.sătesc 17:00
20 30.04.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Zimbru TR 1-0 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 17:00
Etapa VI
21 06.05.2018 FC Sheriff TR - FC Zimbru TR 2-0 Tiraspol, CS Sheriff 17:00
22 06.05.2018 FC Petrocub-Hîn. TR - FC Dinamo-Auto TR 5-1 Sărata Galbenă, t.natural 17:00
23 06.05.2018 FC Milsami TR - CSF Speranța TR 3-3 Ghidighici 11:00
24 06.05.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - FC Zaria TR 1-1 Suruceni, stad.sătesc 17:00
09.05.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/2
Etapa VII
25 14.05.2018 FC Zaria TR - FC Sheriff TR 1-3 Bălți, stad.orășenesc 17:00
26 14.05.2018 CSF Speranța TR - FC Sfîntul Gheorghe TR 0-5 Cricova, t.s. 17:00
27 14.05.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Milsami TR 2-0 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 17:00
28 14.05.2018 FC Zimbru TR - FC Petrocub-Hîncești TR 0-2 Chişinău, st.Zimbru, t.s 12:00
18.05.2018 etapa pentru finalista Cupei
RETUR
Etapa VIII
29 20.05.2018 FC Petrocub-Hîncești TR - FC Sheriff TR 0-1 Sărata Galbenă, t.natural 18:00
30 19.05.2018 FC Zimbru TR - FC Milsami TR 4-1 Chişinău, st.Zimbru, t.s 18:00
31 21.05.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Sfîntul Gh. TR 1-4 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 18:00
32 21.05.2018 FC Zaria TR - CSF Speranța TR 1-2 Cricova, t.s. 18:00
23.05.2018 Finala Cupei R. Moldova-Orange
Etapa IX
33 25.05.2018 CSF Speranța TR - FC Sheriff TR 1-1 Cricova, t.s. 18:00
34 25.05.2018 FC Zaria TR - FC Dinamo-Auto TR 3-1 Bălți, stad.orășenesc 13:00
35 25.05.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - FC Zimbru TR 2-0 Suruceni, stad.sătesc 12:00
36 25.05.2018 FC Milsami TR - FC Petrocub-Hîncești TR 1-3 Ghidighici 11:00
Etapa X
37 03.06.2018 FC Sheriff TR - FC Milsami TR 3-3 Tiraspol, CS Sheriff 18:30
38 02.06.2018 FC Petrocub-Hîn. TR - FC Sfîntul Gh. TR 0-0 Hîncești, st.orășenesc 19:30
39 03.06.2018 FC Zimbru TR - FC Zaria TR 3-3 Chişinău, st.Zimbru, ter.2 natural 17:00
40 03.06.2018 FC Dinamo-Auto TR- CSF Speranța TR 0-1 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 18:30
09.06.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/16
Etapa XI
41 10.06.2018 FC Zaria TR - FC Petrocub-Hîncești TR 0-3 Bălți, stad.orășenesc 19:00
42 10.06.2018 CSF Speranța TR - FC Zimbru TR 0-2 Chişinău, st.Zimbru, ter.2 natural 10:00
43 11.06.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Sheriff TR 0-10 Tiraspol, CS Sheriff 17:00
44 11.06.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - FC Milsami TR 2-2 Suruceni, stad.sătesc 19:00
Etapa XII
45 17.06.2018 FC Sheriff TR - FC Sfîntul Gheorghe TR 1-3 Tiraspol, CS Sheriff 18:30
46 17.06.2018 FC Milsami TR - FC Zaria TR 1-1 Ghidighici 18:30
47 17.06.2018 FC Petrocub-Hîn.TR - CSF Speranța TR 2-0 Sărata Galbenă, t.natural 18:30
48 17.06.2018 FC Zimbru TR - FC Dinamo-Auto TR 3-0 Chişinău, st.Zimbru, ter.2 natural 11:00
20.06.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/8 tur
Etapa XIII
49 25.06.2018 FC Zimbru TR - FC Sheriff TR 0-1 Chişinău, st.Zimbru, ter.2 natural 18:00
50 25.06.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Petrocub-Hîn.TR 1-4 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 18:30
51 25.06.2018 CSF Speranța TR - FC Milsami TR 2-2 Nisporeni, t.s. 18:30
52 25.06.2018 FC Zaria TR - FC Sfîntul Gheorghe TR 1-5 Bălți, stad.orășenesc 18:30
Etapa XIV
53 02.07.2018 FC Sheriff TR - FC Zaria TR 8-0 Tiraspol, CS Sheriff 17:00
54 02.07.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - CSF Speranța TR 5-0 Suruceni, stad.sătesc 18:00
55 02.07.2018 FC Milsami TR - FC Dinamo-Auto TR 3-2 Ghidighici 18:00
56 02.07.2018 FC Petrocub-Hîncești TR - FC Zimbru TR 0-2 Sărata Galbenă, t.natural 18:00
06.07.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/8 retur (pentru echipa participantă în Liga Campionilor)
07.07.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/8 retur
TUR
Etapa XV
57 06.08.2018 FC Petrocub-Hîncești TR - FC Sheriff TR 1-3 Sărata Galbenă, t.natural 18:00
58 06.08.2018 FC Milsami TR - FC Zimbru TR 0-2 Ghidighici 18:00
59 05.08.2018 FC Sfîntul Gh. TR - FC Dinamo-Auto TR 3-0 Suruceni, stad.sătesc 18:00
60 05.08.2018 FC Zaria TR - CSF Speranța TR 0-3 Bălți, stad.orășenesc 18:00
Etapa XVI
61 10.08.2018 FC Sheriff TR - CSF Speranța TR 1-0 Tiraspol, CS Sheriff 18:00
62 10.08.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Zaria TR 0-3 Ternovca, st.Dinamo-Auto 18:00
63 10.08.2018 FC Zimbru TR - FC Sfîntul Gheorghe TR 2-0 Chişinău, st.Zimbru, ter.2 natural 17:00
64 10.08.2018 FC Petrocub-Hîncești TR - FC Milsami TR 1-0 Sărata Galbenă, t.natural 18:00
Etapa XVII
65 21.08.2018 FC Milsami TR - FC Sheriff TR 0-1 Ghidighici 17:30
66 20.08.2018 FC Sfîntul Gh. TR - FC Petrocub-Hîn. TR 1-0 Suruceni, stad.sătesc 17:30
67 20.08.2018 FC Zaria TR - FC Zimbru TR 0-3 Chişinău, st.Zimbru, ter.2 natural 17:30
68 20.08.2018 CSF Speranța TR - FC Dinamo-Auto TR 4-2 Ternovca, st.Dinamo-Auto 17:30
Etapa XVIII
69 27.08.2018 FC Sheriff TR - FC Dinamo-Auto TR 3-0 Tiraspol, CS Sheriff 17:30
70 26.08.2018 FC Zimbru TR - CSF Speranța TR 1-1 Chişinău, st.Zimbru, ter.2 natural 17:00
71 26.08.2018 FC Petrocub-Hîncești TR - FC Zaria TR 7-0 Sărata Galbenă, t.natural 17:00
72 27.08.2018 FC Milsami TR - FC Sfîntul Gheorghe TR 1-2 Ghidighici 17:00
Etapa XIX
73 02.09.2018 FC Speranța TR - FC Petrocub-Hîn. TR 0-3 Orhei, CSR 17:00
74 02.09.2018 FC Zaria TR - FC Milsami TR 1-3 Bălți, stad.orășenesc 17:00
75 01.09.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - FC Sheriff TR 2-0 Suruceni, stad.sătesc 17:00
76 02.09.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Zimbru TR 0-8 Ternovca, st.Dinamo-Auto 17:00
06.09.2018 Moldova - Belarus U-21
08.09.2018 Luxemburg - Moldova
10.09.2018 Moldova - San Marino U-21
11.09.2018 Moldova - Belarus
Etapa XX
77 17.09.2018 FC Sheriff TR - FC Zimrbu TR 2-0 Tiraspol, CS Sheriff 16:00
78 16.09.2018 FC Petrocub-Hîn. TR - FC Dinamo-Auto TR 1-1 Sărata Galbenă, t.natural 16:00
79 17.09.2018 FC Milsami TR - CSF Speranța TR 3-0 Ghidighici 16:00
80 16.09.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - FC Zaria TR 3-0 Suruceni, stad.sătesc 16:00
Etapa XXI
81 23.09.2018 FC Sheriff TR - FC Zaria TR 10-0 Tiraspol, CS Sheriff 16:00
82 23.09.2018 CSF Speranța TR - FC Sfîntul Gheorghe TR 1-5 Orhei, CSR 16:00
83 23.09.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Milsami TR 2-5 Ternovca, st.Dinamo-Auto 16:00
84 23.09.2018 FC Zimbru TR - FC Petrocub-Hîncești TR 2-0 Chişinău, st.Zimbru, t.s 16:00
26.09.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/4 (tur)
RETUR
Etapa XXII
85 01.10.2018 FC Sheriff TR - FC Petrocub-Hîncești TR 3-0 Tiraspol, CS Sheriff 15:30
86 01.10.2018 FC Zimbru TR - FC Milsami TR 1-4 Chişinău, st.Zimbru, t.s 15:30
87 01.10.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Sfîntul Gh. TR 0-4 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 15:30
88 01.10.2018 CSF Speranța TR - FC Zaria TR 3-2 Orhei, CSR 15:30
Etapa XXIII
89 07.10.2018 CSF Speranța TR - FC Sheriff TR 0-3 Nisporeni, t.s. 15:00
90 07.10.2018 FC Zaria TR - FC Dinamo-Auto TR 0-4 Sîngerei, st.orășenesc 15:00
91 07.10.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - FC Zimbru TR 2-1 Suruceni, stad.sătesc 15:00
92 08.10.2018 FC Milsami TR - FC Petrocub-Hîncești TR 0-0 Chișinău, Joma Arena, t.s 13:00
12.10.2018 Moldova - San Marino
15.10.2018 Belarus - Moldova
15.10.2018 Cehia - Moldova U-21
Etapa XXIV
93 22.10.2018 FC Sheriff TR - FC Milsami TR 2-1 Tiraspol, CS Sheriff 15:00
94 22.10.2018 FC Petrocub-Hîn. TR - FC Sfîntul Gh. TR 1-2 Hîncești, st.orășenesc 15:00
95 21.10.2018 FC Zimbru TR - FC Zaria TR 2-2 Chişinău, st.Zimbru, t.s 15:00
96 21.10.2018 FC Dinamo-Auto TR- CSF Speranța TR 0-1 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 15:00
Etapa XXV
97 28.10.2018 FC Zaria TR - FC Petrocub-Hîncești TR 2-1 Bălți, stad.Pișcevic, t.s 14:00
98 28.10.2018 CSF Speranța TR - FC Zimbru TR 1-0 Nisporeni, t.s. 14:00
99 28.10.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Sheriff TR 0-5 Tiraspol, CS Sheriff 13:00
100 28.10.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - FC Milsami TR 2-1 Suruceni, stad.sătesc 14:00
31.10.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/4 (retur)
Etapa XXVI
101 05.11.2018 FC Sheriff TR - FC Sfîntul Gheorghe TR 0-1 Tiraspol, CS Sheriff 14:00
102 05.11.2018 FC Milsami TR - FC Zaria TR 2-0 Ghidighici 14:00
103 05.11.2018 FC Petrocub-Hîn.TR - CSF Speranța TR 5-0 Hîncești, st.orășenesc 14:00
104 05.11.2018 FC Zimbru TR - FC Dinamo-Auto TR 4-2 Chişinău, st.Zimbru, t.s 13:00
Etapa XXVII
105 11.11.2018 FC Zimbru TR - FC Sheriff TR 3-3 Chişinău, st.Zimbru, t.s 13:00
106 11.11.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Petrocub-Hîn.TR 0-2 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 13:00
107 11.11.2018 CSF Speranța TR - FC Milsami TR 0-5 Nisporeni, t.s. 13:00
108 11.11.2018 FC Zaria TR - FC Sfîntul Gheorghe TR 1-0 Bălți, stad.Pișcevic, t.s 13:00
15.11.2018 San Marino - Moldova
18.11.2018 Moldova - Luxemburg
Etapa XXVIII
109 25.11.2018 FC Zaria TR - FC Sheriff TR 0-5 Bălți, stad.Pișcevic, t.s 13:00
110 25.11.2018 FC Sfîntul Gh. TR - CSF Speranța TR 3-1 Tiraspol, CS Sheriff, Manej, t.s 13:00
111 25.11.2018 FC Milsami TR - FC Dinamo-Auto TR 4-0 Ternovca, St.Dinamo-Auto, t.s 13:00
112 25.11.2018 FC Petrocub-Hîncești TR - FC Zimbru TR 4-2 Sărata Galbenă, t.s 13:00