Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. Maiak Chirsova 3 2 1 0 5-1 7
2. FC Sporting Trestieni 3 2 1 0 3-1 7
3. FC Congaz 3 2 0 1 2-1 6
4. FC Olimp 3 1 1 1 7-3 4
5. CSCT Saksan 3 1 0 2 6-6 3
6. FC Slobozia Mare 3 1 0 2 2-6 3
7. FC Văsieni 3 0 2 1 3-5 2
8. FC Flacăra Mingir 3 0 1 2 5-10 1
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 27.04.19 Maiak Chirsova - FC Flacăra Mingir 3-0 Chirsova, st. sătesc 16:00
2 27.04.19 CSCT Saksan - FC Congaz 0-1 Ceadîr-Lunga, st. orășănesc, t.s. 16:00
3 27.04.19 FC Sporting Trestieni - FC Olimp 2-1 Nisporeni, t.s. 16:00
4 27.04.19 FC Slobozia Mare - FC Văsieni             2-0 Slobozia Mare, st. sătesc 16:00
Etapa II
5 11.05.19 FC Flacăra Mingir - FC Văsieni 2-2 Mingir, st. sătesc 17:00
6 11.05.19 FC Olimp - FC Slobozia Mare 5-0 Comrat, st. orăşenesc, t.s.  17:00
7 11.05.19 FC Congaz - FC Sporting Trestieni 0-1 Congaz, st. sătesc 17:00
8 11.05.19 Maiak Chirsova - CSCT Saksan 2-1 Chirsova, st. sătesc 17:00
Etapa III
9 18.05.19 CSCT Saksan - FC Flacăra Mingir 5-3 Ceadîr-Lunga, st. orăşenesc,t.s. 17:00
10 18.05.19 FC Sporting Trestieni- Maiak Chirsova 0-0 Nisporeni, t.s. 17:00
11 18.05.19 FC Slobozia Mare - FC Congaz 0-1 Slobozia Mare, st. sătesc 17:00
12 18.05.19 FC Văsieni - FC Olimp 1-1 Văsieni, st. sătesc 17:00
Etapa IV
13 01.06.19 FC Flacăra Mingir - FC Olimp   Mingir, st. sătesc 18:30
14 01.06.19 FC Congaz - FC Văsieni   Congaz, st. sătesc 18:30
15 01.06.19 Maiak Chirsova - FC Slobozia Mare   Chirsova, st. sătesc  18:30
16 01.06.19 CSCT Saksan - FC Sporting Trestieni   Ceadîr-Lunga, st. orăşenesc, t.s.  18:30
Etapa V
17 08.06.19 FC Sporting Trestieni- FC Flacăra Mingir   Nisporeni, t.s. 18:30
18 08.06.19 FC Slobozia Mare- CSCT Saksan   Slobozia Mare, st. sătesc 18:30
19 08.06.19 FC Văsieni - Maiak Chirsova   Văsieni, st. sătesc 18:30
20 08.06.19 FC Olimp- FC Congaz   Comrat, st. orăşenesc, t.s. 18:30
Etapa VI
21 15.06.19 FC Flacăra Mingir - FC Congaz   Mingir, st. sătesc 18:30
22 15.06.19 Maiak Chirsova - FC Olimp   Chirsova, st. sătesc 18:30
23 15.06.19 CSCT Saksan - FC Văsieni   Ceadîr-Lunga, st. orăşenesc, t.s. 18:30
24 15.06.19 FC Sporting Trestieni - FC Slobozia Mare   Nisporeni, t.s. 18:30
Etapa VII
25 22.06.19 FC Slobozia Mare - FC Flacăra Mingir   Slobozia Mare, st. sătesc 18:30
26 22.06.19 FC Văsieni - FC Sporting Trestieni   Văsieni, st. sătesc 18:30
27 22.06.19 FC Olimp - CSCT Saksan   Comrat, st. orăşenesc, t.s. 18:30
28 22.06.19 FC Congaz - Maiak Chirsova   Congaz, st. sătesc 18:30
Etapa VIII
29   FC Flacăra Mingir - Maiak Chirsova      
30   FC Congaz - CSCT Saksan      
31   FC Olimp - FC Sporting Trestieni      
32   FC Văsieni- FC Slobozia Mare      
Etapa IX
33   FC Văsieni - FC Flacăra Mingir      
34   FC Slobozia Mare - FC Olimp      
35   FC Sporting Trestieni - FC Congaz      
36   CSCT Saksan - Maiak Chirsova      
Etapa X
37   FC Flacăra Mingir - CSCT Saksan      
38   Maiak Chirsova- FC Sporting Trestieni      
39   FC Congaz - FC Slobozia Mare      
40   FC Olimp - FC Văsieni      
Etapa XI
41   FC Olimp - FC Flacăra Mingir      
42   FC Văsieni - FC Congaz      
43   FC Slobozia Mare - Maiak Chirsova      
44   FC Sporting Trestieni - CSCT Saksan      
Etapa XII
45   FC Flacăra Mingir - FC Sporting Trestieni      
46   CSCT Saksan - FC Slobozia Mare      
47   Maiak Chirsova - FC Văsieni      
48   FC Congaz - FC Olimp      
Etapa XIII
49   FC Congaz - FC Flacăra Mingir      
50   FC Olimp - Maiak Chirsova      
51   FC Văsieni - CSCT Saksan      
52   FC Slobozia Mare - FC Sporting Trestieni      
Etapa XIV
53   FC Flacăra Mingir - FC Slobozia Mare      
54   FC Sporting Trestieni - FC Văsieni      
55   CSCT Saksan - FC Olimp      
56   Maiak Chirsova - FC Congaz      
DIVIZIA B, Seria Sud, sezonul 2017

CLASAMENT

LOC   ECHIPĂ MECI VICTORII EGALITĂȚI ÎNFRÂNGERI GOLAVERAJ PUNCTE
1.   CSF SPARTA 16 13 3 0 47-9 42
2.   FC FORTUNA 16 10 2 4 39-22 32
3.   CF FÎRLĂDENI 16 9 1 6 39-13 28
4.   FC OLIMP 16 8 2 6 37-34 26
5.   MAIAK CHIRSOVA 16 6 4 6 22-25 22
6.   FC CONGAZ 16 6 3 7 27-27 21
7.   FC SLOBOZIA MARE 16 5 2 9 26-34 17
8.   PRUT 16 3 2 11 22-59 11
9.   FC SOKOL 16 1 3 12 19-55 6

 

Nr. Data Echipe Scor Teren Scor
Etapa I
1 29.07.2017 CSF Sparta Chișinău - FC Fortuna 4-0 Chişinău, Real Succes t.s. 18:00
2 29.07.2017 FC Slobozia Mare - FC Sokol 5-1 Slobozia Mare 18:00
3 29.07.2017 FC Prut - FC Congaz 2-0 Leova 18:00
4   CF Fîrlădeni - liberă      
5 29.07.2017 FC Maiak Chirsova - FC Olimp 3-1 Chirsova 18:00
Etapa II
6 05.08.2017 FC Fortuna - FC Olimp 2-1 Pleșeni 18:00
7 05.08.2017 CF Fîrlădeni - FC Maiak 6-0 Căuşeni 18:00
8   FC Congaz - liberă      
9 05.08.2017 FC Sokol - FC Prut 4-2 Copceac 18:00
10 05.08.2017 CSF Sparta Chișinău - FC Slobozia Mare 3-1 Chişinău, Real Succes t.s. 18:00
Etapa III
11 19.08.2017 FC Slobozia Mare - FC Fortuna 1-2 Slobozia Mare 17:00
12 19.08.2017 FC Prut - CSF Sparta Chișinău 1-1 Leova 17:00
13   FC Sokol - liberă      
14 19.08.2017 FC Maiak Chirsova - FC Congaz 4-1 Chirsova 17:00
15 19.08.2017 FC Olimp - CF Fîrlădeni 1-0 Comrat t.s. 17:00
Etapa IV
16 26.08.2017 FC Fortuna - CF Fîrlădeni 1-3 Pleșeni 17:00
17 26.08.2017 FC Congaz - FC Olimp 2-2 Congaz 17:00
18 26.08.2017 FC Sokol - FC Maiak Chirsova 2-2 Copceac 17:00
19   CSF Sparta Chișinău - liberă      
20 26.08.2017 FC Slobozia Mare - FC Prut 4-1 Slobozia Mare 17:00
Etapa V
21 02.09.2017 FC Prut - FC Fortuna 1-1 Leova 17:00
22   FC Slobozia Mare - liberă      
23 02.09.2017 FC Maiak Chirsova - CSF Sparta Chișinău 1-1 Chirsova 17:00
24 02.09.2017 FC Olimp - FC Sokol 7-2 Comrat t.s. 17:00
25 02.09.2017 CF Fîrlădeni - FC Congaz 5-0 Fîrlădeni 17:00
Etapa VI
26 09.09.2017 FC Fortuna - FC Congaz 0-1 Pleșeni 16:00
27 09.09.2017 FC Sokol - CF Fîrlădeni 0-6 Copceac 16:00
28 09.09.2017 CSF Sparta Chișinău - FC Olimp 7-1 Chişinău, Real Succes t.s. 16:00
29 09.09.2017 FC Slobozia Mare - FC Maiak Chirsova 1-0 Slobozia Mare 16:00
30   FC Prut - liberă      
Etapa VII
31   FC Fortuna - liberă      
32 16.09.2017 FC Maiak Chirsova - FC Prut 5-0 Chirsova 16:00
33 16.09.2017 FC Olimp - FC Slobozia Mare 1-0 Comrat t.s. 16:00
34 16.09.2017 CF Fîrlădeni - CSF Sparta Chișinău 0-2 Fîrlădeni 16:00
35 16.09.2017 FC Congaz - FC Sokol 0-0 Congaz 16:00
Etapa VIII
36 23.09.2017 FC Fortuna - FC Sokol 4-1 Pleșeni 16:00
37 23.09.2017 CSF Sparta Chișinău - FC Congaz 3-2 Chişinău, Real Succes t.s. 16:00
38 23.09.2017 FC Slobozia Mare - CF Fîrlădeni 0-0 Slobozia Mare 16:00
39 23.09.2017 FC Prut - FC Olimp 3-4 Leova 16:00
40   FC Maiak Chirsova - liberă      
Etapa IX
41 30.09.2017 FC Maiak Chirsova - FC Fortuna 3-0 Chirsova 15:00
42   FC Olimp - liberă      
43 30.09.2017 CF Fîrlădeni - FC Prut 8-0 Fîrlădeni 15:00
44 30.09.2017 FC Congaz - FC Slobozia Mare 4-0 Congaz 15:00
45 30.09.2017 FC Sokol - CSF Sparta Chișinău 1-5 Copceac 15:00
Etapa X
46 07.10.2017 FC Fortuna - CSF Sparta Chișinău 0-0 Pleșeni 15:00
47 07.10.2017 FC Sokol - FC Slobozia Mare 3-4 Copceac 15:00
48 07.10.2017 FC Congaz - FC Prut 5-3 Congaz 15:00
49   CF Fîrlădeni - liberă      
50 07.10.2017 FC Olimp - FC Maiak Chirsova 0-0 Comrat t.s. 15:00
Etapa XI
51 14.10.2017 FC Olimp - FC Fortuna 0-4 Comrat t.s. 15:00
52 14.10.2017 FC Maiak Chirsova - CF Fîrlădeni 1-0 Chirsova 15:00
53   FC Congaz - liberă      
54 14.10.2017 FC Prut - FC Sokol +:- (3-0) Leova 15:00
55 14.10.2017 FC Slobozia Mare - CSF Sparta Chișinău 0-2 Slobozia Mare 15:00
Etapa XII
56 21.10.2017 FC Fortuna - FC Slobozia Mare 5-3 Pleșeni 15:00
57 21.10.2017 CSF Sparta Chișinău - FC Prut 11-0 Chişinău, Real Succes t.s. 15:00
58   FC Sokol- liberă      
59 21.10.2017 FC Congaz - FC Maiak Chirsova 4-1 Congaz 15:00
60 21.10.2017 CF Fîrlădeni - FC Olimp 2-1 Fîrlădeni 15:00
Etapa XIII
61 28.10.2017 CF Fîrlădeni - FC Fortuna 1-2 Fîrlădeni 15:00
62 28.10.2017 FC Olimp - FC Congaz 3-2 Comrat t.s. 15:00
63 28.10.2017 FC Maiak Chirsova - FC Sokol 0-0 Chirsova 15:00
64   CSF Sparta - liberă      
65 28.10.2017 FC Prut - FC Slobozia Mare 4-3 Leova 15:00
Etapa XIV
66 04.11.2017 FC Fortuna - FC Prut 5-1 Pleșeni 14:00
67   FC Slobozia Mare - liberă      
68 04.11.2017 CSF Sparta Chișinău - FC Maiak Chirsova 1-0 Chişinău, Real Succes t.s. 14:00
69 04.11.2017 FC Sokol - FC Olimp 3-6 Copceac 14:00
70 04.11.2017 FC Congaz - CF Fîrlădeni +:-(3-0) Congaz 14:00
Etapa XV
71 08.11.2017 FC Congaz - FC Fortuna 1-2 Congaz 14:00
72 08.11.2017 CF Fîrlădeni - FC Sokol 3-0 Fîrlădeni 14:00
73 22.11.2017 FC Olimp - CSF Sparta 0-2 Comrat t.s. 13:00
74 08.11.2017 FC Maiak Chirsova - FC Slobozia Mare 0-1 Chirsova 14:00
75   FC Prut - liberă      
Etapa XVI
76   FC Fortuna - liberă      
77 11.11.2017 FC Prut - FC Maiak Chirsova 0-1 Leova 14:00
78 11.11.2017 FC Slobozia Mare - FC Olimp 2-4 Slobozia Mare 14:00
79 11.11.2017 CSF Sparta Chișinău - CF Fîrlădeni 1-0 Chişinău, Real Succes t.s. 14:00
80 11.11.2017 FC Sokol - FC Congaz 0-1 Copceac 14:00
Etapa XVII
81 18.11.2017 FC Sokol - FC Fortuna 0-4 Copceac 13:00
82 18.11.2017 FC Congaz - CSF Sparta Chișinău 0-1 Congaz 13:00
83 18.11.2017 CF Fîrlădeni - FC Slobozia Mare 3-0 Fîrlădeni 13:00
84 18.11.2017 FC Olimp - FC Prut 5-0 Comrat t.s. 13:00
85   FC Maiak Chirsova - liberă      
Etapa XVIII
86 25.11.2017 FC Fortuna - FC Maiak Chirsova 7-1 Pleșeni 13:00
87   FC Olimp - liberă      
88 25.11.2017 FC Prut - CF Fîrlădeni 1-2 Leova 13:00
89 25.11.2017 FC Slobozia Mare - FC Congaz 1-1 Slobozia Mare 13:00
90 25.11.2017 CSF Sparta Chișinău - FC Sokol 3-2 Cricova t.s. 13:00