Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. FCM Ungheni 7 6 0 1 36-9 18
2. FC Sucleia 6 6 0 0 18-3 18
3. CS Fulger 7 4 1 2 20-15 13
4. FC Bogzeşti 6 3 2 1 15-16 11
5. CSF Cricova 7 3 1 3 8-13 10
6. ARF Ialoveni 7 3 0 4 15-15 9
7. Codru Juniori 7 3 0 4 14-19 9
8. Sinteza 6 2 0 4 12-20 6
9. FC Fortuna 6 1 0 5 15-19 3
10. FC Tighina-2 7 0 0 7 5-29 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Scor
TUR
Etapa I
1 27.04.19 FCM Ungheni - FC Fortuna 4-0 Ungheni, st. municipal, t.s. 16:00
2 27.04.19 CSF Cricova - ARF Ialoveni 2-1 Cricova, t.s. 16:00
3 27.04.19 Sinteza - FC Sucleia 2-8 Căușeni, st. orășănesc 16:00
4 27.04.19 FC Codru Junior - Tighina-2 3-1 Călărași, st. orășănesc 16:00
5 27.04.19 CS Fulger - FC Bogzești 1-1 Ialoveni, st. orăsănesc 16:00
Etapa II
6 12.05.19 FC Fortuna - FC Bogzești 1-3 Pleşeni, st. sătesc 17:00
7 11.05.19 Tighina-2 - CS Fulger 2-3 Bender, st. Şelcovic, t.s. 17:00
8 11.05.19 FC Sucleia - FC Codru Juniori 2-1 Tiraspol, st.orășenesc 17:00
9 11.05.19 ARF Ialoveni - Sinteza 2-1 Mileştii Mici, st. sătesc 17:00
10 11.05.19 FCM Ungheni - CSF Cricova 0-1 Ungheni, st.municipal, t.s. 17:00
Etapa III
11 17.05.19 CSF Cricova - FC Fortuna 4-2 Cricova, t.s. 17:30
12 18.05.19 Sinteza - FCM Ungheni 1-4 Căușeni, st.orășenesc 17:00
13 18.05.19 FC Codru Juniori - ARF Ialoveni 1-2 Călărași, st.orășenesc 17:00
14 18.05.19 CS Fulger - FC Sucleia 0-2 Ialoveni, st.orășenesc 17:00
15 18.05.19 FC Bogzești - Tighina-2 3-2 Teleneşti,st.orășenesc 17:00
Etapa IV
16 02.06.19 FC Fortuna - Tighina-2 10-0 Pleşeni, st. sătesc 18:30
17 13.07.19 FC Sucleia - FC Bogzești    Tiraspol, st.orășenesc 18:30
18 01.06.19 ARF Ialoveni - CS Fulger 2-6 Mileştii Mici, st. sătesc 18:30
19 01.06.19 FCM Ungheni - FC Codru Juniori 8-1 Ungheni, st.municipal, t.s. 18:30
20 02.06.19 CSF Cricova - Sinteza 0-4 Cricova, t.s. 18:30
Etapa V
21 26.06.19 Sinteza - FC Fortuna   Căușeni, st.orășenesc 18:30
22 09.06.19 FC Codru Juniori - CSF Cricova 1-0 Călărași, st.orășenesc 18:30
23 08.06.19 CS Fulger - FCM Ungheni 2-8 Ialoveni, st.orășenesc 18:30
24 08.06.19 FC Bogzești - ARF Ialoveni 3-2 Teleneşti,st.orășenesc 18:30
25 08.06.19 Tighina-2 - FC Sucleia 0-1 Bender, st. Şelcovic,t.s. 18:30
Etapa VI
26 16.06.19 FC Fortuna - FC Sucleia 0-3 Pleşeni, st. sătesc 18:30
27 15.06.19 ARF Ialoveni - Tighina-2 6-0 Mileştii Mici, st. sătesc 18:30
28 15.06.19 FCM Ungheni - FC Bogzești 9-4 Ungheni, st.municipal, t.s. 18:30
29 16.06.19 CSF Cricova - CS Fulger 0-4 Cricova, t.s. 18:30
30 15.06.19 Sinteza - FC Codru Juniori 4-2 Fîrlădeni, st.sătesc 18:30
Etapa VII
31 22.06.19 FC Codru Juniori - FC Fortuna 5-2 Călărași, st.orășenesc 18:30
32 22.06.19 CS Fulger - Sinteza 4-0 Ialoveni, st.orășenesc 18:30
33 23.06.19 FC Bogzești - CSF Cricova 1-1 Teleneşti,st.orășenesc 18:30
34 22.06.19 Tighina-2 - FCM Ungheni 0-3 Bender, st. Şelcovic,t.s. 18:30
35 22.06.19 FC Sucleia - ARF Ialoveni 2-0 Tiraspol, st.orășenesc 18:30
Etapa VIII
36 30.06.19 FC Fortuna - ARF Ialoveni   Pleşeni, st. sătesc 18:30
37 29.06.19 FCM Ungheni - FC Sucleia   Ungheni, st.municipal, t.s. 18:30
38 29.06.19 CSF Cricova - Tighina-2   Cricova, t.s. 18:30
39 29.06.19 Sinteza - FC Bogzești   Căușeni, st.orășenesc 18:30
40 29.06.19 FC Codru Juniori - CS Fulger   Călărași, st.orășenesc 18:30
Etapa IX
41 06.07.19 FC Fortuna - CS Fulger   Pleşeni, st. sătesc 18:30
42 06.07.19 FC Bogzești - FC Codru Juniori   Teleneşti,st.orășenesc 18:30
43 06.07.19 Tighina-2 - Sinteza    Bender, st. Şelcovic,t.s. 18:30
44 07.07.19 FC Sucleia - CSF Cricova   Tiraspol, st.orășenesc 18:30
45 06.07.19 ARF Ialoveni - FCM Ungheni   Mileştii Mici, st. sătesc 18:30
Etapa X
46 01.09.19 FC Fortuna – FCM Ungheni   Pleşeni, st. sătesc 17:00
47 01.09.19 ARF Ialoveni - CSF Cricova   Mileştii Mici, st. sătesc 17:00
48 31.08.19 FC Sucleia – Sinteza   Tiraspol, st. orășenesc 17:00
49 31.08.19 Tighina-2 – FC Codru Juniori   Bender, st. Şelcovic, t.s. 17:00
50 31.08.19 FC Bogzești - CS Fulger   Teleneşti, st. orăşenesc 17:00
Etapa XI
51 07.09.19 FC Bogzești – FC Fortuna   Teleneşti, st. orăşenesc 17:00
52 07.09.19 CS Fulger – Tighina-2   Ialoveni, st. orășenesc 17:00
53 07.09.19 FC Codru Juniori – FC Sucleia   Călărași, st. orășenesc 17:00
54 07.09.19 Sinteza – ARF Ialoveni   Căușeni, st. orășenesc 17:00
55 08.09.19 CSF Cricova – FCM Ungheni   Cricova, t.s. 17:00
Etapa XII
56 15.09.19 FC Fortuna – CSF Cricova   Pleşeni, st. sătesc 16:00
57 14.09.19 FCM Ungheni – Sinteza   Ungheni, st. municipal, t.s. 16:00
58 14.09.19 ARF Ialoveni – FC Codru Juniori   Mileştii Mici, st. sătesc 16:00
59 14.09.19 FC Sucleia – CS Fulger   Tiraspol, st. orășenesc 16:00
60 15.09.19 Tighina-2 – FC Bogzești   Bender, st. Şelcovic, t.s. 16:00
Etapa XIII
61 21.09.19 Tighina-2 – FC Fortuna   Bender, st. Şelcovic, t.s. 16:00
62 21.09.19 FC Bogzești – FC Sucleia   Teleneşti, st. orăşenesc 16:00
63 21.09.19 CS Fulger – ARF Ialoveni   Ialoveni, st. orășenesc 16:00
64 21.09.19 FC Codru Juniori – FCM Ungheni   Călărași, st. orășenesc 16:00
65 22.09.19 Sinteza – CSF Cricova   Căușeni, st. orășenesc 16:00
Etapa XIV
66 29.09.19 FC Fortuna – Sinteza   Pleşeni, st. sătesc 15:30
67 29.09.19 CSF Cricova – FC Codru Juniori   Cricova, t.s. 15:30
68 28.09.19 FCM Ungheni – CS Fulger   Ungheni, st. municipal, t.s. 15:30
69 28.09.19 ARF Ialoveni – FC Bogzești    Mileştii Mici, st. sătesc 15:30
70 29.09.19 FC Sucleia – Tighina-2   Tiraspol, st. orășenesc 15:30
Etapa XV
71 05.10.19 FC Sucleia – FC Fortuna   Tiraspol, st. orășenesc 15:00
72 05.10.19 Tighina-2 – ARF Ialoveni   Bender, st. Şelcovic, t.s. 15:00
73 05.10.19 FC Bogzești – FCM Ungheni   Teleneşti, st. orăşenesc 15:00
74 06.10.19 CS Fulger – CSF Cricova   Ialoveni, st. orășenesc 15:00
75 05.10.19 FC Codru Juniori – Sinteza   Călărași, st. orășenesc 15:00
Etapa XVI
76 13.10.19 FC Fortuna – FC Codru Juniori   Pleşeni, st. sătesc 15:00
77 12.10.19 Sinteza – CS Fulger   Căușeni, st. orășenesc 15:00
78 13.10.19 CSF Cricova – FC Bogzești   Cricova, t.s.  15:00
79 12.10.19 FCM Ungheni – Tighina-2   Ungheni, st. municipal, t.s. 15:00
80 12.10.19 ARF Ialoveni – FC Sucleia   Mileştii Mici, st. sătesc 15:00
Etapa XVII
81 19.10.19 ARF Ialoveni – FC Fortuna   Mileştii Mici, st. sătesc 15:00
82 19.10.19 FC Sucleia – FCM Ungheni   Tiraspol, st. orășenesc 15:00
83 19.10.19 Tighina-2 – CSF Cricova   Bender, st. Şelcovic, t.s. 15:00
84 19.10.19 FC Bogzești – Sinteza   Teleneşti, st. orăşenesc 15:00
85 19.10.19 CS Fulger – FC Codru Juniori   Ialoveni, st. orășenesc 15:00
Etapa XVIII
86 27.10.19 CS Fulger - FC Fortuna   Ialoveni, st. orășenesc 15:00
87 26.10.19 FC Codru Juniori – FC Bogzești   Călărași, st. orășenesc 15:00
88 26.10.19 Sinteza – Tighina-2   Căușeni, st. orășenesc 15:00
89 27.10.19 CSF Cricova – FC Sucleia   Cricova, t.s. 15:00
90 26.10.19 FCM Ungheni – ARF Ialoveni   Ungheni, st. municipal, t.s.  15:00
DIVIZIA B, Seria Centru, sezonul 2017

CLASAMENT

LOC   ECHIPĂ MECI VICTORII EGALITĂȚI ÎNFRÂNGERI GOLAVERAJ PUNCTE
1.   FC SIREŢI 18 15 2 1 63-13 47
2.   FC TIGHINA 18 15 2 1 59-13 47
3.   CSF STEAUA-57 18 12 2 4 60-21 38
4.   FC BOGZEŞTI 18 11 1 6 49-27 34
5.   CS FULGER 18 10 3 5 37-22 33
6.   CODRU JUNIORI 18 6 3 9 28-37 21
7.   CSF CRICOVA 18 6 0 12 38-58 18
8.   SINTEZA 18 4 1 13 18-62 13
9.   FC BOLDUREŞTI 18 2 1 15 14-64 7
10.   ANINA 18 2 0 16 16-65 6

 

Nr. Data Echipe Scor Teren Scor
TUR
Etapa I
1 29.07.2017 FC Codru Juniori - FC Bogzesti 1-1 Călăraşi 18:00
2 29.07.2017 Sinteza - FC Boldurești -:+ (0-3) Căuşeni 18:00
3 29.07.2017 FC Sireți - FC Tighina 1-1 Sireți 18:00
4 29.07.2017 CS Anina - CS Fulger 1-2 Anenii Noi 18:00
5 29.07.2017 CSF Steaua-57 - CSF Cricova 7-1 Suruceni 18:00
Etapa II
6 05.08.2017 FC Bogzești - CSF Cricova 7-2 Teleneşti 18:00
7 05.08.2017 CS Fulger - CSF Steaua-57 3-4 Ialoveni 18:00
8 05.08.2017 FC Tighina - CS Anina 8-1 Bender, st.Șelcovic 18:00
9 05.08.2017 FC Boldurești - FC Sireți 1-7 Nisporeni 18:00
10 05.08.2017 FC Codru Juniori - Sinteza 0-1 Călăraşi 18:00
Etapa III
11 19.08.2017 Sinteza - FC Bogzești 0-4 Căuşeni 17:00
12 19.08.2017 FC Sireți - FC Codru Juniori 4-0 Sireți 17:00
13 19.08.2017 CS Anina - FC Boldurești 3-0 Anenii Noi 17:00
14 19.08.2017 CSF Steaua-57 - FC Tighina 2-3 Suruceni 17:00
15 19.08.2017 CSF Cricova - CS Fulger 1-3 Cricova 13:00
Etapa IV
16 26.08.2017 FC Bogzești - CS Fulger 3-1 Teleneşti 17:00
17 26.08.2017 FC Tighina - CSF Cricova 6-0 Bender, st.Șelcovic 17:00
18 26.08.2017 FC Boldurești - CSF Steaua-57 0-2 Nisporeni 17:00
19 26.08.2017 FC Codru Juniori - CS Anina 5-2 Călăraşi 17:00
20 26.08.2017 Sinteza - FC Sireți 1-5 Căuşeni 17:00
Etapa V
21 02.09.2017 FC Sireți - FC Bogzești 2-1 Sireți 17:00
22 02.09.2017 CS Anina - Sinteza 4-1 Anenii Noi 17:00
23 02.09.2017 CSF Steaua-57 - FC Codru Juniori 4-1 Suruceni 17:00
24 02.09.2017 CSF Cricova - FC Boldurești 6-1 Cricova 17:00
25 02.09.2017 CS Fulger - FC Tighina 2-2 Ialoveni 17:00
Etapa VI
26 09.09.2017 FC Bogzești - FC Tighina 0-1 Teleneşti 16:00
27 09.09.2017 FC Boldurești - CS Fulger 1-5 Nisporeni 16:00
28 09.09.2017 FC Codru Juniori - CSF Cricova 2-4 Călăraşi 16:00
29 09.09.2017 Sinteza - CSF Steaua-57 1-8 Căuşeni 16:00
30 09.09.2017 FC Sireți - CS Anina 12-2 Sireți 16:00
Etapa VII
31 16.09.2017 CS Anina - FC Bogzești 2-3 Anenii Noi 16:00
32 16.09.2017 CSF Steaua-57 - FC Sireți 1-2 Suruceni 16:00
33 16.09.2017 CSF Cricova - Sinteza 6-1 Cricova 16:00
34 16.09.2017 CS Fulger - FC Codru Juniori 2-0 Ialoveni 16:00
35 16.09.2017 FC Tighina - FC Boldurești 2-1 Bender, st.Șelcovic 16:00
Etapa VIII
36 23.09.2017 FC Bogzești - FC Boldurești 3-0 Teleneşti 16:00
37 23.09.2017 FC Codru Juniori - FC Tighina 0-3 Călăraşi 16:00
38 23.09.2017 Sinteza - CS Fulger 1-1 Căuşeni 16:00
39 23.09.2017 FC Sireți - CSF Cricova 2-0 Sireți 16:00
40 23.09.2017 CS Anina - CSF Steaua-57 1-2 Anenii Noi 16:00
Etapa IX
41 30.09.2017 CSF Steaua-57 - FC Bogzești 2-1 Suruceni 15:00
42 30.09.2017 CSF Cricova - CS Anina 5-0 Cricova 15:00
43 30.09.2017 CS Fulger - FC Sireți 0-2 Ialoveni 15:00
44 30.09.2017 FC Tighina - Sinteza 5-0 Bender, st.Șelcovic 15:00
45 30.09.2017 FC Boldurești - FC Codru Juniori 2-2 Nisporeni 15:00
Etapa X
46 07.10.2017 FC Bogzești - FC Codru Juniori 3-2 Teleneşti 15:00
47 07.10.2017 FC Boldurești - Sinteza 1-2 Nisporeni 15:00
48 07.10.2017 FC Tighina - FC Sireți 0-1 Bender, st.Șelcovic 15:00
49 07.10.2017 CS Fulger - CS Anina +:-(3-0) Ialoveni 15:00
50 07.10.2017 CSF Cricova - CSF Steaua-57 0-4 Cricova 15:00
Etapa XI
51 14.10.2017 CSF Cricova - FC Bogzești 0-5 Cricova 15:00
52 14.10.2017 CSF Steaua-57 - CS Fulger 2-0 Suruceni 15:00
53 14.10.2017 CS Anina - FC Tighina -:+(0-3) Anenii Noi 15:00
54 14.10.2017 FC Sireți - FC Boldurești 2-1 Sireți 15:00
55 14.10.2017 Sinteza - FC Codru Juniori 1-2 Căuşeni 15:00
Etapa XII
56 21.10.2017 FC Bogzești - Sinteza 2-1 Teleneşti 15:00
57 21.10.2017 FC Codru Juniori - FC Sireți 2-1 Călăraşi 15:00
58 21.10.2017 FC Boldurești - CS Anina +:-(3-0) Nisporeni 15:00
59 21.10.2017 FC Tighina - CSF Steaua-57 2-1 Bender, st.Șelcovic 15:00
60 21.10.2017 CS Fulger - CSF Cricova 4-0 Ialoveni 15:00
Etapa XIII
61 28.10.2017 CS Fulger - FC Bogzești 3-0 Ialoveni 15:00
62 28.10.2017 CSF Cricova - FC Tighina 1-2 Cricova 15:00
63 28.10.2017 CSF Steaua-57 - FC Boldurești 7-0 Suruceni 15:00
64 28.10.2017 CS Anina - FC Codru Juniori -:+(0-3) Anenii Noi 15:00
65 28.10.2017 FC Sireți - Sinteza 5-1 Sireți 15:00
Etapa XIV
66 04.11.2017 FC Bogzești - FC Sireți 0-3 Teleneşti 14:00
67 04.11.2017 Sinteza - CS Anina +:-(3-0) Căuşeni 14:00
68 04.11.2017 FC Codru Juniori - CSF Steaua-57 1-1 Călăraşi 14:00
69 04.11.2017 FC Boldurești - CSF Cricova 0-6 Nisporeni 14:00
70 04.11.2017 FC Tighina - CS Fulger 1-0 Bender, st.Șelcovic 14:00
Etapa XV
71 08.11.2017 FC Tighina - FC Bogzești 6-2 Bender, st.Șelcovic 14:00
72 08.11.2017 CS Fulger - FC Boldurești 2-0 Ialoveni 14:00
73 08.11.2017 CSF Cricova - FC Codru Juniori 1-4 Cricova 14:00
74 08.11.2017 CSF Steaua-57 - Sinteza 8-1 Suruceni 14:00
75 08.11.2017 CS Anina - FC Sireți -:+(0-3) Anenii Noi 14:00
Etapa XVI
76 11.11.2017 FC Bogzești - CS Anina +:-(3-0) Teleneşti 14:00
77 11.11.2017 FC Sireți - CSF Steaua-57 1-1 Sireți 14:00
78 11.11.2017 Sinteza - CSF Cricova 2-1 Căuşeni 14:00
79 11.11.2017 FC Codru Juniori - CS Fulger 1-2 Călăraşi 14:00
80 11.11.2017 FC Boldurești - FC Tighina 0-6 Nisporeni 14:00
Etapa XVII
81 18.11.2017 FC Boldurești - FC Bogzești 0-8 Sireţi 13:00
82 18.11.2017 FC Tighina - FC Codru Juniori 5-1 Bender, st.Șelcovic 13:00
83 18.11.2017 CS Fulger - Sinteza 4-1 Ialoveni 13:00
84 18.11.2017 CSF Cricova - FC Sireți 1-8 Cricova 13:00
85 18.11.2017 CSF Steaua-57 - CS Anina +:-(3-0) Suruceni 13:00
Etapa XVIII
86 25.11.2017 FC Bogzești - CSF Steaua-57 3-1 Teleneşti 13:00
87 25.11.2017 CS Anina - CSF Cricova -:+(0-3) Anenii Noi 13:00
88 25.11.2017 FC Sireți - CS Fulger 2-0 Sireți 13:00
89 25.11.2017 Sinteza - FC Tighina 0-3 Căuşeni 13:00
90 25.11.2017 FC Codru Juniori - FC Boldurești 1-0 Călăraşi 13:00