CUPA MOLDOVEI ORANGE
EDIŢIA 2019-2020

TUR PRELIMINAR
1/32 finală
1/16 finală
1/8 finală
1/4 finală
1/2 finală
TUR PRELIMINAR
20 aprilie 2019
FC Pepeni - FC Rezina 3-1 Pepeni, st.sătesc
FC Fălești - FC Sporting Natalievca 2-1 Fălești, st.orășenesc
Academia Viitorul - CS Intersport 0-2 Sănătăuca
CS Cruiz-Plus - CF Râșcani 1-4 Camenca, st.orășenesc
ARF Ialoveni - FC Bogzești 2-1 Mileștii Mici
FC Sporting Trestieni - FC Codru Călărași 7-0 Nisporeni, t.s
CS Fulger - Sinteza 3-3, 7-3 prelungiri Ialoveni, st.orășenesc
FC Văsieni - CSF Cricova 1-0 Văsieni, st.sătesc
FC Slobozia Mare - FC Congaz 4-2 Slobozia Mare

 

1/32 FINALĂ
3 mai 
FCM Ungheni - FC Zaria 3-0 Ungheni, st.orășenesc, t.s
4 mai
FC Inter Soroca - FC Florești 0-0, 2-3 prelungiri Soroca, st.orășenesc
FC Edineț - FC Grănicerul 5-2 Edineț, st.orășenesc
FC Pepeni - FC Sângerei 0-0, 1-1, 5-6 penalty Pepeni, st.sătesc
FC Fălești - Speranța Drochia 1-1, 2-2, 2-4 penalty Fălești, st.orășenesc
CS Intersport - Iskra 0-1 Sănătăuca, st.sătesc
CF Râșcani - CF Ungheni 1-4 Râșcani , st.orășenesc
ARF Ialoveni - FC Victoria 0-2 Mileștii Mici, st.sătesc
FC Sporting Trestieni - CSF Sparta 5-0 Nisporeni, t.s
CS Fulger - FC Sucleia 2-3 Ialoveni, st.orășenesc
FC Văsieni - FC Tighina 0-3 Văsieni, st.sătesc
Flacăra Mingir - CS Real Succes 0-0, 0-3 prelungiri Mingir, st.sătesc
FC Slobozia Mare - FC Cahul-2005 0-0, 1-1, 5-4 penalty Slobozia Mare, st.sătesc
Fortuna - FC Sireți 1-2 Pleșeni, st.sătesc
FC Olimp - Dacia Buiucani 1-0 Comrat, st.orășenesc, t.s
FC Maiak - CSF Spartanii 1-0 Chirsova, st.sătesc
24 mai
CF Ungheni - FC Victoria 1-4 Ungheni, t.s
25 mai
FC Edineț - FC Florești 1-1, 3-1 penalty Edineț, st.orășenesc
FCM Ungheni - FC Sângerei 3-1 Ungheni, t.s
Speranța Drochia - Iskra 1-1, 4-3 penalty Rîșcani
Sporting Trestieni - FC Sucleia 2-2, 1-0 prelungiri Nisporeni, t.s
FC Tighina - Real Succes 5-0 Bender, st.orășenesc
FC Slobozia Mare - FC Sireți 1-2 Cahul, t.s
FC Maiak - FC Olimp 2-0 Chirsova
TUR
25 iunie
FC Edineț - FC Milsami 1-3 Edineț, st.orășenesc
CSF Speranța Nisporeni - FC Speranța Drochia 6-1 Orhei, CSR
FC Petrocub-Hîncești - FC Tighina 7-0 Hîncești, st.orășenesc
FC Sheriff - FC Sireți 12-0 Tiraspol, CS Sheriff
26 iunie
FC Sfîntul Gheorghe - FCM Ungheni 1-0 Suruceni, st.sătesc
FC Codru - FC Victoria 7-1 Chișinău, st.Zimbru, ter.2 natural
FC Sporting Trestieni - FC Zimbru 2-4 Nisporeni, t.s
FC Dinamo-Auto - FC Maiak Chirsova 8-0 Ternovca, st.Dinamo-Auto
RETUR
5 iulie
FC Milsami - FC Edineț 6-1 Orhei, CSR
FC Sireți - FC Sheriff 0-15 Tiraspol, CS Sheriff
FC Speranța Drochia - CSF Speranța Nisporeni 0-3 Râșcani, st.orășenesc
FC Tighina - FC Petrocub-Hîncești 0-2 Bender, st.orășenesc
FC Victoria - FC Codru 0-3 Chișinău, st.Real Succes, t.s
6 iulie
FCM Ungheni - FC Sfîntul Gheorghe 0-2 Ungheni, st.orășenesc, t.s
7 iulie
FC Zimbru - FC Sporting Trestieni 5-1 Chișinău, st.Zimbru, ter.2 natural
FC Maiak Chirsova - FC Dinamo-Auto 0-3 Chirsova, st.sătesc

 

 

TUR
24 septembrie
FC Milsami - FC Sfîntul Gheorghe 19-00 Orhei, CSR
FC Zimbru - FC Petrocub-Hîncești 16-00 Chișinău, st.Zimbru, ter.2 natural
25 septembrie
FC Codru – CSF Speranța 16-00 Chișinău, st.Zimbru, ter.2 natural
FC Sheriff - FC Dinamo-Auto 19-00 Tiraspol, CS Sheriff
RETUR
29 octombrie
CSF Speranța - FC Codru    
30 octombrie
FC Sfîntul Gheorghe - FC Milsami    
FC Petrocub-Hîncești - FC Zimbru    
FC Dinamo-Auto - FC Sheriff     
TUR / RETUR