Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. FC Tighina 16 12 3 1 69-11 39
2. Dacia Buiucani 16 10 3 3 48-14 33
3. FC Sucleia 16 9 4 3 49-20 31
4. FCM Ungheni 16 9 4 3 76-27 31
5. FC Bogzeşti 16 8 2 6 36-23 26
6. Sinteza 16 5 4 7 25-41 19
7. Codru Juniori 16 5 3 8 38-49 18
8. CSF Cricova 16 4 2 10 24-50 14
9. CS Fulger 16 3 1 12 22-61 10
10. ISM-2017 16 1 2 13 27-118 5
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Scor
TUR
Etapa I
1 05.05.2018 FC Codru Juniori - FCM Ungheni 3-3 Călăraşi, stadion orășenesc 17:00
2 05.05.2018 Sinteza - FC Sucleia 1-0 Căuşeni, stadion orășenesc 17:00
3 05.05.2018 CS Fulger - FC Bogzești 0-1 Ialoveni, stadion orășenesc 17:00
4 05.05.2018 CSF Cricova - ISM 2017 3-0 Cricova, teren sintetic 17:00
5 05.05.2018 Dacia Buiucani - FC Tighina 0-1 Chișinău, Joma Arena, t.s 17:00
Etapa II
6 19.05.2018 FCM Ungheni - FC Tighina 0-0 Ungheni, st.orășenesc, t.s. 18:00
7 19.05.2018 ISM 2017 - Dacia Buiucani 2-3 Grigoriopol, st.orășenesc 18:00
8 19.05.2018 FC Bogzești - CSF Cricova 2-0 Teleneşti, stadion orășenesc 18:00
9 19.05.2018 CS Fulger - FC Sucleia 0-3 Ialoveni, stadion orășenesc 16:00
10 19.05.2018 FC Codru Juniori - Sinteza 2-1 Călăraşi, stadion orășenesc 18:00
Etapa III
11 02.06.2018 Sinteza - FCM Ungheni 1-1 Căuşeni, stadion orășenesc 18:30
12 02.06.2018 CS Fulger - FC Codru Juniori 1-5 Ialoveni, stadion orășenesc 18:30
13 02.06.2018 CSF Cricova - FC Sucleia 0-3 Cricova, teren sintetic 18:30
14 02.06.2018 Dacia Buiucani - FC Bogzești 2-0 Chișinău, Joma Arena, t.s 18:30
15 02.06.2018 FC Tighina - ISM 2017 9-0 Bender, Şelcovic, t.s 18:30
Etapa IV
16 16.06.2018 FCM Ungheni - ISM 2017 13-0 Ungheni, st.orășenesc, t.s. 18:30
17 16.06.2018 FC Bogzești - FC Tighina 2-3 Teleneşti, stadion orășenesc 18:30
18 16.06.2018 FC Sucleia - Dacia Buiucani 2-2 Tiraspol, stadion orășenesc 18:30
19 16.06.2018 FC Codru Juniori - CSF Cricova 4-1 Călăraşi, stadion orășenesc 18:30
20 16.06.2018 Sinteza - CS Fulger 4-2 Căuşeni, stadion orășenesc 18:30
Etapa V
21 23.06.2018 CS Fulger - FCM Ungheni 5-3 Ialoveni, stadion orășenesc 18:30
22 23.06.2018 CSF Cricova - Sinteza 0-0 Cricova t.s 18:30
23 23.06.2018 Dacia Buiucani - FC Codru Juniori 3-0 Chișinău, Joma Arena t.s 18:30
24 23.06.2018 FC Tighina - FC Sucleia 1-2 Bender, Șelcovic t.s 18:30
25 24.06.2018 ISM 2017 - FC Bogzești 4-11 Grigoriopol, st.orășenesc 15:00
Etapa VI
26 30.06.2018 FCM Ungheni - FC Bogzești 2-1 Ungheni, st.orășenesc, t.s. 18:00
27 30.06.2018 FC Sucleia - ISM 2017 9-1 Tiraspol, stadion orășenesc 18:00
28 30.06.2018 FC Codru Juniori - FC Tighina 0-4 Călăraşi, stadion orășenesc 18:00
29 04.08.2018 Sinteza - Dacia Buiucani 1-1 Fîrlădeni 18:00
30 30.06.2018 CS Fulger - CSF Cricova 3-0 Ialoveni, stadion orășenesc 18:00
Etapa VII
31 11.08.2018 CSF Cricova - FCM Ungheni 3-3 Cricova t.s 18:00
32 12.08.2018 Dacia Buiucani - CS Fulger 6-1 Chișinău, Joma Arena t.s 18:00
33 11.08.2018 FC Tighina - Sinteza 7-0 Bender, Șelcovic t.s 18:00
34 11.08.2018 ISM 2017 - FC Codru Juniori 3-4 Grigoriopol, st.orășenesc 18:00
35 11.08.2018 FC Bogzești - FC Sucleia 1-1 Teleneşti, stadion orășenesc 18:00
Etapa VIII
36 18.08.2018 FCM Ungheni - FC Sucleia 1-0 Ungheni, st.orășenesc, t.s. 17:30
37 18.08.2018 FC Codru Juniori - FC Bogzești 1-1 Călăraşi, stadion orășenesc 17:30
38 18.08.2018 Sinteza - ISM 2017 2-2 Căuşeni, stadion orășenesc 17:30
39 18.08.2018 CS Fulger - FC Tighina 1-3 Ialoveni, stadion orășenesc 17:30
40 18.08.2018 CSF Cricova - Dacia Buiucani 0-2 Cricova t.s 17:30
Etapa IX
41 25.08.2018 Dacia Buiucani - FCM Ungheni 2-3 Chișinău, Joma Arena t.s 17:30
42 25.08.2018 FC Tighina - CSF Cricova 11-1 Bender, Șelcovic t.s 17:30
43 25.08.2018 ISM 2017 - CS Fulger 2-2 Grigoriopol, st.orășenesc 17:30
44 25.08.2018 FC Bogzești - Sinteza 3-0 Teleneşti, stadion orășenesc 17:30
45 25.08.2018 FC Sucleia - FC Codru Juniori 2-2 Tiraspol, stadion orășenesc 17:30
Etapa X
46 01.09.2018 FCM Ungheni - FC Codru Juniori 6-0 Ungheni, st.orășenesc, t.s. 17:00
47 01.09.2018 FC Sucleia - Sinteza 5-1 Tiraspol, stadion orășenesc 17:00
48 01.09.2018 FC Bogzești - CS Fulger 2-1 Teleneşti, stadion orășenesc 17:00
49 01.09.2018 ISM 2017 - CSF Cricova 3-2 Grigoriopol, st.orășenesc 17:00
50 01.09.2018 FC Tighina - Dacia Buiucani 0-0 Bender, Șelcovic t.s 17:00
Etapa XI
51 08.09.2018 FC Tighina - FCM Ungheni 7-2 Bender, st.orășenesc 17:00
52 08.09.2018 Dacia Buiucani - ISM 2017 13-0 Chișinău, Joma Arena t.s 17:00
53 08.09.2018 CSF Cricova - FC Bogzești 2-1 Cricova t.s 17:00
54 08.09.2018 FC Sucleia - CS Fulger 5-0 Tiraspol, stadion orășenesc 17:00
55 08.09.2018 Sinteza - FC Codru Juniori 5-3 Căuşeni, stadion orășenesc 17:00
Etapa XII
56 15.09.2018 FCM Ungheni - Sinteza 7-1 Ungheni, st.orășenesc, t.s. 16:00
57 15.09.2018 FC Codru Juniori - CS Fulger 0-3 Călăraşi, stadion orășenesc 16:00
58 15.09.2018 FC Sucleia - CSF Cricova 4-1 Tiraspol,  stadion orășenesc 16:00
59 15.09.2018 FC Bogzești - Dacia Buiucani 1-2 Teleneşti, stadion orășenesc 16:00
60 15.09.2018 ISM 2017 - FC Tighina 0-11 Grigoriopol, st.orășenesc 16:00
Etapa XIII
61 22.09.2018 ISM 2017 - FCM Ungheni 0-11 Grigoriopol, st.orășenesc 16:00
62 22.09.2018 FC Tighina - FC Bogzești 5-2 Bender, st.orășenesc 16:00
63 22.09.2018 Dacia Buiucani - FC Sucleia 0-2 Chișinău, Joma Arena t.s 16:00
64 22.09.2018 CSF Cricova - FC Codru Juniori 6-4 Cricova t.s 16:00
65 22.09.2018 CS Fulger - Sinteza 0-3 Ialoveni, stadion orășenesc 16:00
Etapa XIV
66 29.09.2018 FCM Ungheni - CS Fulger 17-1 Ungheni, st.orășenesc, t.s. 15:30
67 29.09.2018 Sinteza - CSF Cricova 4-0 Căuşeni, stadion orășenesc 15:30
68 29.09.2018 FC Codru Juniori - Dacia Buiucani 1-3 Călăraşi, stadion orășenesc 15:30
69 29.09.2018 FC Sucleia - FC Tighina 0-0 Tiraspol, stadion orășenesc 15:30
70 29.09.2018 FC Bogzești - ISM 2017 5-0 Teleneşti, stadion orășenesc 15:30
Etapa XV
71 06.10.2018 FC Bogzești - FCM Ungheni 1-0 Teleneşti, stadion orășenesc 15:00
72 06.10.2018 ISM 2017 - FC Sucleia 7-11 Grigoriopol, st.orășenesc 15:00
73 06.10.2018 FC Tighina - FC Codru Juniori 4-0 Bender, st.orășenesc 15:00
74 06.10.2018 Dacia Buiucani - Sinteza 5-0 Chișinău, Joma Arena t.s 15:00
75 06.10.2018 CSF Cricova - CS Fulger 3-2 Cricova t.s 15:00
Etapa XVI
76 13.10.2018 FCM Ungheni - CSF Cricova 4-2 Ungheni, st.orășenesc, t.s. 15:00
77 26.09.2018 CS Fulger - Dacia Buiucani 0-4 Ialoveni, stadion orășenesc 15:30
78 13.10.2018 Sinteza - FC Tighina 1-3 Fîrlădeni, st.sătesc 15:00
79 13.10.2018 FC Codru Juniori - ISM 2017 9-3 Călăraşi, stadion orășenesc 15:00
80 13.10.2018 FC Sucleia - FC Bogzești 0-2 Tiraspol, stadion orășenesc 15:00
Etapa XVII
81 20.10.2018 FC Sucleia - FCM Ungheni   Tiraspol, stadion orășenesc 15:00
82 20.10.2018 FC Bogzești - FC Codru Juniori   Teleneşti, stadion orășenesc 15:00
83 20.10.2018 ISM 2017 - Sinteza   Grigoriopol, st.orășenesc 15:00
84 20.10.2018 FC Tighina - CS Fulger   Bender, st.orășenesc 15:00
85 21.10.2018 Dacia Buiucani - CSF Cricova   Chișinău, Joma Arena t.s 15:00
Etapa XVIII
86 27.10.2018 FCM Ungheni - Dacia Buiucani   Ungheni, st.orășenesc, t.s. 15:00
87 27.10.2018 CSF Cricova - FC Tighina   Cricova t.s 15:00
88 27.10.2018 CS Fulger - ISM 2017   Ialoveni, stadion orășenesc 15:00
89 27.10.2018 Sinteza - FC Bogzești   Căuşeni, stadion orășenesc 15:00
90 27.10.2018 FC Codru Juniori - FC Sucleia   Călăraşi, stadion orășenesc 15:00
DIVIZIA B, Seria Centru, sezonul 2017

CLASAMENT

LOC   ECHIPĂ MECI VICTORII EGALITĂȚI ÎNFRÂNGERI GOLAVERAJ PUNCTE
1.   FC SIREŢI 18 15 2 1 63-13 47
2.   FC TIGHINA 18 15 2 1 59-13 47
3.   CSF STEAUA-57 18 12 2 4 60-21 38
4.   FC BOGZEŞTI 18 11 1 6 49-27 34
5.   CS FULGER 18 10 3 5 37-22 33
6.   CODRU JUNIORI 18 6 3 9 28-37 21
7.   CSF CRICOVA 18 6 0 12 38-58 18
8.   SINTEZA 18 4 1 13 18-62 13
9.   FC BOLDUREŞTI 18 2 1 15 14-64 7
10.   ANINA 18 2 0 16 16-65 6

 

Nr. Data Echipe Scor Teren Scor
TUR
Etapa I
1 29.07.2017 FC Codru Juniori - FC Bogzesti 1-1 Călăraşi 18:00
2 29.07.2017 Sinteza - FC Boldurești -:+ (0-3) Căuşeni 18:00
3 29.07.2017 FC Sireți - FC Tighina 1-1 Sireți 18:00
4 29.07.2017 CS Anina - CS Fulger 1-2 Anenii Noi 18:00
5 29.07.2017 CSF Steaua-57 - CSF Cricova 7-1 Suruceni 18:00
Etapa II
6 05.08.2017 FC Bogzești - CSF Cricova 7-2 Teleneşti 18:00
7 05.08.2017 CS Fulger - CSF Steaua-57 3-4 Ialoveni 18:00
8 05.08.2017 FC Tighina - CS Anina 8-1 Bender, st.Șelcovic 18:00
9 05.08.2017 FC Boldurești - FC Sireți 1-7 Nisporeni 18:00
10 05.08.2017 FC Codru Juniori - Sinteza 0-1 Călăraşi 18:00
Etapa III
11 19.08.2017 Sinteza - FC Bogzești 0-4 Căuşeni 17:00
12 19.08.2017 FC Sireți - FC Codru Juniori 4-0 Sireți 17:00
13 19.08.2017 CS Anina - FC Boldurești 3-0 Anenii Noi 17:00
14 19.08.2017 CSF Steaua-57 - FC Tighina 2-3 Suruceni 17:00
15 19.08.2017 CSF Cricova - CS Fulger 1-3 Cricova 13:00
Etapa IV
16 26.08.2017 FC Bogzești - CS Fulger 3-1 Teleneşti 17:00
17 26.08.2017 FC Tighina - CSF Cricova 6-0 Bender, st.Șelcovic 17:00
18 26.08.2017 FC Boldurești - CSF Steaua-57 0-2 Nisporeni 17:00
19 26.08.2017 FC Codru Juniori - CS Anina 5-2 Călăraşi 17:00
20 26.08.2017 Sinteza - FC Sireți 1-5 Căuşeni 17:00
Etapa V
21 02.09.2017 FC Sireți - FC Bogzești 2-1 Sireți 17:00
22 02.09.2017 CS Anina - Sinteza 4-1 Anenii Noi 17:00
23 02.09.2017 CSF Steaua-57 - FC Codru Juniori 4-1 Suruceni 17:00
24 02.09.2017 CSF Cricova - FC Boldurești 6-1 Cricova 17:00
25 02.09.2017 CS Fulger - FC Tighina 2-2 Ialoveni 17:00
Etapa VI
26 09.09.2017 FC Bogzești - FC Tighina 0-1 Teleneşti 16:00
27 09.09.2017 FC Boldurești - CS Fulger 1-5 Nisporeni 16:00
28 09.09.2017 FC Codru Juniori - CSF Cricova 2-4 Călăraşi 16:00
29 09.09.2017 Sinteza - CSF Steaua-57 1-8 Căuşeni 16:00
30 09.09.2017 FC Sireți - CS Anina 12-2 Sireți 16:00
Etapa VII
31 16.09.2017 CS Anina - FC Bogzești 2-3 Anenii Noi 16:00
32 16.09.2017 CSF Steaua-57 - FC Sireți 1-2 Suruceni 16:00
33 16.09.2017 CSF Cricova - Sinteza 6-1 Cricova 16:00
34 16.09.2017 CS Fulger - FC Codru Juniori 2-0 Ialoveni 16:00
35 16.09.2017 FC Tighina - FC Boldurești 2-1 Bender, st.Șelcovic 16:00
Etapa VIII
36 23.09.2017 FC Bogzești - FC Boldurești 3-0 Teleneşti 16:00
37 23.09.2017 FC Codru Juniori - FC Tighina 0-3 Călăraşi 16:00
38 23.09.2017 Sinteza - CS Fulger 1-1 Căuşeni 16:00
39 23.09.2017 FC Sireți - CSF Cricova 2-0 Sireți 16:00
40 23.09.2017 CS Anina - CSF Steaua-57 1-2 Anenii Noi 16:00
Etapa IX
41 30.09.2017 CSF Steaua-57 - FC Bogzești 2-1 Suruceni 15:00
42 30.09.2017 CSF Cricova - CS Anina 5-0 Cricova 15:00
43 30.09.2017 CS Fulger - FC Sireți 0-2 Ialoveni 15:00
44 30.09.2017 FC Tighina - Sinteza 5-0 Bender, st.Șelcovic 15:00
45 30.09.2017 FC Boldurești - FC Codru Juniori 2-2 Nisporeni 15:00
Etapa X
46 07.10.2017 FC Bogzești - FC Codru Juniori 3-2 Teleneşti 15:00
47 07.10.2017 FC Boldurești - Sinteza 1-2 Nisporeni 15:00
48 07.10.2017 FC Tighina - FC Sireți 0-1 Bender, st.Șelcovic 15:00
49 07.10.2017 CS Fulger - CS Anina +:-(3-0) Ialoveni 15:00
50 07.10.2017 CSF Cricova - CSF Steaua-57 0-4 Cricova 15:00
Etapa XI
51 14.10.2017 CSF Cricova - FC Bogzești 0-5 Cricova 15:00
52 14.10.2017 CSF Steaua-57 - CS Fulger 2-0 Suruceni 15:00
53 14.10.2017 CS Anina - FC Tighina -:+(0-3) Anenii Noi 15:00
54 14.10.2017 FC Sireți - FC Boldurești 2-1 Sireți 15:00
55 14.10.2017 Sinteza - FC Codru Juniori 1-2 Căuşeni 15:00
Etapa XII
56 21.10.2017 FC Bogzești - Sinteza 2-1 Teleneşti 15:00
57 21.10.2017 FC Codru Juniori - FC Sireți 2-1 Călăraşi 15:00
58 21.10.2017 FC Boldurești - CS Anina +:-(3-0) Nisporeni 15:00
59 21.10.2017 FC Tighina - CSF Steaua-57 2-1 Bender, st.Șelcovic 15:00
60 21.10.2017 CS Fulger - CSF Cricova 4-0 Ialoveni 15:00
Etapa XIII
61 28.10.2017 CS Fulger - FC Bogzești 3-0 Ialoveni 15:00
62 28.10.2017 CSF Cricova - FC Tighina 1-2 Cricova 15:00
63 28.10.2017 CSF Steaua-57 - FC Boldurești 7-0 Suruceni 15:00
64 28.10.2017 CS Anina - FC Codru Juniori -:+(0-3) Anenii Noi 15:00
65 28.10.2017 FC Sireți - Sinteza 5-1 Sireți 15:00
Etapa XIV
66 04.11.2017 FC Bogzești - FC Sireți 0-3 Teleneşti 14:00
67 04.11.2017 Sinteza - CS Anina +:-(3-0) Căuşeni 14:00
68 04.11.2017 FC Codru Juniori - CSF Steaua-57 1-1 Călăraşi 14:00
69 04.11.2017 FC Boldurești - CSF Cricova 0-6 Nisporeni 14:00
70 04.11.2017 FC Tighina - CS Fulger 1-0 Bender, st.Șelcovic 14:00
Etapa XV
71 08.11.2017 FC Tighina - FC Bogzești 6-2 Bender, st.Șelcovic 14:00
72 08.11.2017 CS Fulger - FC Boldurești 2-0 Ialoveni 14:00
73 08.11.2017 CSF Cricova - FC Codru Juniori 1-4 Cricova 14:00
74 08.11.2017 CSF Steaua-57 - Sinteza 8-1 Suruceni 14:00
75 08.11.2017 CS Anina - FC Sireți -:+(0-3) Anenii Noi 14:00
Etapa XVI
76 11.11.2017 FC Bogzești - CS Anina +:-(3-0) Teleneşti 14:00
77 11.11.2017 FC Sireți - CSF Steaua-57 1-1 Sireți 14:00
78 11.11.2017 Sinteza - CSF Cricova 2-1 Căuşeni 14:00
79 11.11.2017 FC Codru Juniori - CS Fulger 1-2 Călăraşi 14:00
80 11.11.2017 FC Boldurești - FC Tighina 0-6 Nisporeni 14:00
Etapa XVII
81 18.11.2017 FC Boldurești - FC Bogzești 0-8 Sireţi 13:00
82 18.11.2017 FC Tighina - FC Codru Juniori 5-1 Bender, st.Șelcovic 13:00
83 18.11.2017 CS Fulger - Sinteza 4-1 Ialoveni 13:00
84 18.11.2017 CSF Cricova - FC Sireți 1-8 Cricova 13:00
85 18.11.2017 CSF Steaua-57 - CS Anina +:-(3-0) Suruceni 13:00
Etapa XVIII
86 25.11.2017 FC Bogzești - CSF Steaua-57 3-1 Teleneşti 13:00
87 25.11.2017 CS Anina - CSF Cricova -:+(0-3) Anenii Noi 13:00
88 25.11.2017 FC Sireți - CS Fulger 2-0 Sireți 13:00
89 25.11.2017 Sinteza - FC Tighina 0-3 Căuşeni 13:00
90 25.11.2017 FC Codru Juniori - FC Boldurești 1-0 Călăraşi 13:00