Zile De Naștere

Details
Text

2 noiembrie
Leonid Terteac – Veteran al fotbalului moldovenesc
Anatolie Minciuna - Membru al Comitetului de Apel FMF
Anatol Plaținda - Președinte ARF Șoldănești

3 noiembrie
Iacob Beșleaga – Director FC Edineț
Mihai Arseni 75 ani – Delegat FMF

4 noiembrie
Petru Langa - Președinte ARF Ungheni
Gheorghe Codița – Antrenor pregătire fizică

5 noiembrie
Serghei Sapunji – Vicepreședinte Maiak Chirsova
Lennart Johansson – Președinte onorific UEFA

8 noiembrie
Valeriu Pleșca – Președintele Asociației Fotbal Feminin din Moldova
Dumitru Sandu – Manager fotbal

9 noiembrie
Vladimir Luchianov – Antrenor de copii ȘS Bălți
Vladimir Aga - Antrenor de copii CSCT Buiucani Chișinău

10 noiembrie
Stepan Ciupciuc – Antrenor LTPS nr.2 Chișinău

11 noiembrie
Gheorghe Brașovschi - Președinte ARF Sîngerei
Nicolae Buceațchi – Jurnalist sportiv

12 noiembrie
Anatolie Cupțov - Fost membru al Comitetului Executiv FMF

12 noiembrie 1999 – Data fondării Dacia Chișinău

13 noiembrie
Andrei Jitniuc - Secretar General ARF Soroca

14 noiembrie
Vlad Goian – Antrenor

15 noiembrie
Iurie Arcan – Veteran al fotbalului moldovenesc

Lilian Popescu - Antrenor principal Petrocub-Hîncești

16 noiembrie
Ghenadie Buhalov 70 ani - Manager baze sportive

18 noiembrie
Marin Spânu – Delegat FMF
Denis Romanenco - Antrenor de portari

19 noiembrie
Mihai Anghel – Prim Vicepreședinte FMF
Iurie Plopa - Președinte ARF Basarabeasca

20 noiembrie
Radion Ghilas 55 ani - Președinte ARF Soroca
Vadim Luchian – Antrenor de copii ȘS Căușeni

22 noiembrie
Silviu Vitan – Antrenor Olan Olănești

24 noiembrie
Grigore Cușnir – Primul Președinte FMF
Petru Comendant – Membru Com.Executiv FMF, al doilea Președinte FMF
Victor Barîșev – Antrenor de copii Sheriff Tiraspol

27 noiembrie
Serghei Ionașco – Președinte Iskra Rîbnița

28 noiembrie
Marios Lefkaritis - Vicepreședintele și Trezorierul UEFA
Sergiu Secu - Antrenor prinicipal CS Intersport Sănătăuca

29 noiembrie
Ion Vlas – Antrenor fotbal feminin
Alexei Gheorghiu – Manager Oficiul de Dezvoltare FMF, regiunea Sud