UEFA European Championship Preliminarii
Bosnia-Herțegovina 1 - 0 Moldova
, Chișinău
UEFA European Championship Preliminarii
Moldova 0 - 5 Rusia
, Chișinău
Amical
Lituania 1 - 5 Moldova
, Birštone
Arhiva nationalei U-17
 2016
Data Tip Localitate  Meci Scor
28.09.2016 prel.CE 2017 Chișinău Letonia - MOLDOVA 2 - 0
25.09.2016 prel.CE 2017 Chișinău Bosnia-Herțegovina - MOLDOVA 1 - 0
23.09.2016 prel.CE 2017 Chișinău MOLDOVA - Rusia 0 - 5
20.08.2016 amical Birštone Lituania - MOLDOVA 1 - 5
18.08.2016 amical Birštone Lituania - MOLDOVA 2 - 0
29.05.2016 turneu Târgu Mureș MOLDOVA - LPS Bihorul 2-2, 5-4 pen.
28.05.2016 turneu Târgu Mureș MOLDOVA - ACS Dani Coman 0 - 0
27.05.2016 turneu Târgu Mureș MOLDOVA - Excelența 0 - 1
27.05.2016 turneu Târgu Mureș MOLDOVA - Sel. Cluj 0 - 1
15.05.2016 turneu Kiev Bulgaria - MOLDOVA 2 - 0
14.05.2016 turneu Kiev Georgia - MOLDOVA 4 - 0
12.05.2016 turneu Kiev MOLDOVA - Cehia 2 - 4
11.05.2016 turneu Kiev MOLDOVA - Letonia 2 - 4
13.03.2016 turneu Stara Pazova MOLDOVA - Serbia 0 - 4
11.03.2016 turneu Stara Pazova Israel - MOLDOVA 2 - 0
09.03.2016 turneu Stara Pazova MOLDOVA - Scoția 1 - 2
20.02.2016 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - Zimbru U-18 4 - 1
 2015
31.10.2015 prel.CE 2016 Orhei Estonia - MOLDOVA 1 - 0
28.10.2015 prel.CE 2016 Orhei MOLDOVA - Bosnia și Herțegovina 0 - 5
26.10.2015 prel.CE 2016 Orhei Ucraina - MOLDOVA 1 - 1
26.09.2015 amical Orhei MOLDOVA - Azerbaidjan 0 - 2
24.09.2015 amical Orhei MOLDOVA - Azerbaidjan 1 - 5
19.08.2015 amical Shefayim Israel - MOLDOVA 4 - 0
17.08.2015 amical Shefayim Israel - MOLDOVA 2 - 0
24.01.2015 turneu Minsk MOLDOVA - Letonia 1 - 3
23.01.2015 turneu Minsk MOLDOVA - Rusia 1 - 2
21.01.2015 turneu Minsk Cehia - MOLDOVA 1 - 1
19.01.2015 turneu Minsk MOLDOVA - China 2 - 0
18.01.2015 turneu Minsk Belarus - MOLDOVA 2 - 2
 2014
20.10.2014 prel.CE 2015 Vadul lui Vodă Armenia - MOLDOVA 0 - 4
17.10.2014 prel.CE 2015 Vadul lui Vodă  MOLDOVA - Italia 0 - 3
15.10.2014 prel.CE 2015 Vadul lui Vodă Islanda - Moldova 0 - 0
16.09.2014 amical București România - MOLDOVA 1 - 3
14.09.2014 amical București România - MOLDOVA 0 - 0
20.08.2014 amical Tiraspol Sheriff-2 - MOLDOVA 0 - 2
27.02.2014 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA U-19 - MOLDOVA 3 - 0
24.01.2014 turneu Minsk Kazahstan - MOLDOVA 1 - 3
22.01.2014 turneu Minsk MOLDOVA - Turkmenistan 3 - 0
20.01.2014 turneu Minsk MOLDOVA - Finlanda 0 - 2
19.01.2014 turneu Minsk Belarus - MOLDOVA 3 - 1
 
Preliminariile Campionatului European între juniori U-17, ediția 2013/2014
Grupa 8
25-30 septembrie 2013, Cipru
 Loc Echipă Meciuri V E Î Golaveraj Puncte
 1 SPANIA 3 3 0 0 6-0 9
 2 NORVEGIA 3 1 1 1 5-5 4
 3 CIPRU 3 1 0 2 4-5 3
 4 MOLDOVA 3 0 1 2 1-6 1
PROGRAMUL MECIURILOR
Miercuri, 25 septembrie 2013
NORVEGIA - CIPRU Kouklia Community Stadium, Paphos 4-2
SPANIA - MOLDOVA Paphiakos Stadium, Paphos 3-0
Vineri, 27 septembrie 2013
NORVEGIA - MOLDOVA Paphiakos Stadium, Paphos 1-1
CIPRU - SPANIA Kouklia Community Stadium, Paphos 0-1
Luni, 30 septembrie 2013
SPANIA - NORVEGIA Paphiakos Stadium, Paphos 2-0
MOLDOVA - CIPRU Kouklia Community Stadium, Paphos 0-2

 

 2013
Data Tip Localitate  Meci Scor
13.09.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Belarus 2 - 2
11.09.2013 amical Orhei MOLDOVA - Belarus 0 - 3
10.08.2013 amical Galați România - MOLDOVA 2 - 0
08.08.2013 amical Galați România - MOLDOVA 4 - 0
25.05.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - România 0 - 0
23.05.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - România 0 - 3
02.03.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Real Succes 2 - 2
10.02.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Dacia-2 Buiucani 0 - 1
 
 2012
Data Tip Localitate  Meci Scor
13.02.2012 amical  Telki  Ungaria - MOLDOVA 2 - 0
15.02.2012 amical Telki  Ungaria - MOLDOVA 8 - 0
08.03.2012 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - CSCT Buiucani U-18 2 - 0
11.04.2012 amical Vadul-lui-Vodă  MOLDOVA - Zimbru U-18 2 - 1
15.05.2012 Cupa FMF Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Bulgaria 1 - 0
17.05.2012 Cupa FMF Vadul-lui-Vodă Azerbaidjan - MOLDOVA 0 - 0
19.05.2012 Cupa FMF Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - România 0 - 2
19.07.2012 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Olimpia-2 0 - 1
21.07.2012 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Zimbru-2 1 - 3
28.08.2012 amical Ternovca MOLDOVA - Ungaria 1 - 1
30.08.2012 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Ungaria 1 - 2
25.09.2012 prel. CE 2013 Indjija Belarus - MOLDOVA 1 - 0
27.09.2012 prel. CE 2013 Indjija Serbia - MOLDOVA 4 - 0
30.09.2012 prel. CE 2013 Jakovo Armenia - MOLDOVA 0 - 3
Squad Photo
PORTARI
Silviu ŞMALENIA 09.12.2002 Zimbru Chişinău
Dumitru GABURA 25.04.2002 Real Succes Chișinău
FUNDAȘI
Nicu NAMALOVAN 28.01.2002 CSCT Buiucani-Dacia Chișinău
Doru CALESTRU 15.11.2002 CSCT Buiucani-Dacia Chișinău
Cristian BEȚIVU 04.02.2002 CSCT Buiucani-Dacia Chișinău
Mihai DOLGHI 08.07.2002 Zimbru Chișinău
Iurie IOVU 06.07.2002 Zimbru Chișinău
Cristian ISTRATI 31.01.2002 Zimbru Chișinău
Petru GHERMAN 09.05.2002 Zaria Bălţi
Ion BORȘ 25.07.2002 Zaria Bălţi
Daniil ZAPOROJAN 10.02.2002 Sheriff Tiraspol
Ionuț CIOBANU 30.03.2002 Stadlan Viena (AUT)
MIJLOCAȘI
Alexandru BACIU 29.03.2002 Zimbru Chișinău
Ilie GHIDERMAN 03.08.2002 Zimbru Chișinău
Daniel DANU 26.08.2002 Zaria Bălţi
Maxim GOLOVATÎI 01.04.2002 Zaria Bălţi
Sergiu GAŢMANIUC 09.02.2002 CSCT Buiucani-Dacia Chişinău
ATACANȚI
Sergiu CARABELNICOV 10.01.2003 Zimbru Chişinău
Gheorghe GONDIU 05.03.2002 Real Succes Chișinău
Lucian BOTNARI 03.04.2002 Regal Sport (ROM)
Antrenor principal: Alexandru GUZUN