Amical
Moldova 1 - 3 Polonia
, Vadul lui Vodă
UEFA European Championship Preliminarii
Letonia 2 - 0 Moldova
, Chișinău
UEFA European Championship Preliminarii
Bosnia-Herțegovina 1 - 0 Moldova
, Chișinău
Arhiva nationalei U-17
 2016
Data Tip Localitate  Meci Scor
28.09.2016 prel.CE 2017 Chișinău Letonia - MOLDOVA 2 - 0
25.09.2016 prel.CE 2017 Chișinău Bosnia-Herțegovina - MOLDOVA 1 - 0
23.09.2016 prel.CE 2017 Chișinău MOLDOVA - Rusia 0 - 5
20.08.2016 amical Birštone Lituania - MOLDOVA 1 - 5
18.08.2016 amical Birštone Lituania - MOLDOVA 2 - 0
29.05.2016 turneu Târgu Mureș MOLDOVA - LPS Bihorul 2-2, 5-4 pen.
28.05.2016 turneu Târgu Mureș MOLDOVA - ACS Dani Coman 0 - 0
27.05.2016 turneu Târgu Mureș MOLDOVA - Excelența 0 - 1
27.05.2016 turneu Târgu Mureș MOLDOVA - Sel. Cluj 0 - 1
15.05.2016 turneu Kiev Bulgaria - MOLDOVA 2 - 0
14.05.2016 turneu Kiev Georgia - MOLDOVA 4 - 0
12.05.2016 turneu Kiev MOLDOVA - Cehia 2 - 4
11.05.2016 turneu Kiev MOLDOVA - Letonia 2 - 4
13.03.2016 turneu Stara Pazova MOLDOVA - Serbia 0 - 4
11.03.2016 turneu Stara Pazova Israel - MOLDOVA 2 - 0
09.03.2016 turneu Stara Pazova MOLDOVA - Scoția 1 - 2
20.02.2016 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA - Zimbru U-18 4 - 1
 2015
31.10.2015 prel.CE 2016 Orhei Estonia - MOLDOVA 1 - 0
28.10.2015 prel.CE 2016 Orhei MOLDOVA - Bosnia și Herțegovina 0 - 5
26.10.2015 prel.CE 2016 Orhei Ucraina - MOLDOVA 1 - 1
26.09.2015 amical Orhei MOLDOVA - Azerbaidjan 0 - 2
24.09.2015 amical Orhei MOLDOVA - Azerbaidjan 1 - 5
19.08.2015 amical Shefayim Israel - MOLDOVA 4 - 0
17.08.2015 amical Shefayim Israel - MOLDOVA 2 - 0
24.01.2015 turneu Minsk MOLDOVA - Letonia 1 - 3
23.01.2015 turneu Minsk MOLDOVA - Rusia 1 - 2
21.01.2015 turneu Minsk Cehia - MOLDOVA 1 - 1
19.01.2015 turneu Minsk MOLDOVA - China 2 - 0
18.01.2015 turneu Minsk Belarus - MOLDOVA 2 - 2
 2014
20.10.2014 prel.CE 2015 Vadul lui Vodă Armenia - MOLDOVA 0 - 4
17.10.2014 prel.CE 2015 Vadul lui Vodă  MOLDOVA - Italia 0 - 3
15.10.2014 prel.CE 2015 Vadul lui Vodă Islanda - Moldova 0 - 0
16.09.2014 amical București România - MOLDOVA 1 - 3
14.09.2014 amical București România - MOLDOVA 0 - 0
20.08.2014 amical Tiraspol Sheriff-2 - MOLDOVA 0 - 2
27.02.2014 amical Vadul lui Vodă MOLDOVA U-19 - MOLDOVA 3 - 0
24.01.2014 turneu Minsk Kazahstan - MOLDOVA 1 - 3
22.01.2014 turneu Minsk MOLDOVA - Turkmenistan 3 - 0
20.01.2014 turneu Minsk MOLDOVA - Finlanda 0 - 2
19.01.2014 turneu Minsk Belarus - MOLDOVA 3 - 1
 
Preliminariile Campionatului European între juniori U-17, ediția 2013/2014
Grupa 8
25-30 septembrie 2013, Cipru
 Loc Echipă Meciuri V E Î Golaveraj Puncte
 1 SPANIA 3 3 0 0 6-0 9
 2 NORVEGIA 3 1 1 1 5-5 4
 3 CIPRU 3 1 0 2 4-5 3
 4 MOLDOVA 3 0 1 2 1-6 1
PROGRAMUL MECIURILOR
Miercuri, 25 septembrie 2013
NORVEGIA - CIPRU Kouklia Community Stadium, Paphos 4-2
SPANIA - MOLDOVA Paphiakos Stadium, Paphos 3-0
Vineri, 27 septembrie 2013
NORVEGIA - MOLDOVA Paphiakos Stadium, Paphos 1-1
CIPRU - SPANIA Kouklia Community Stadium, Paphos 0-1
Luni, 30 septembrie 2013
SPANIA - NORVEGIA Paphiakos Stadium, Paphos 2-0
MOLDOVA - CIPRU Kouklia Community Stadium, Paphos 0-2

 

 2013
Data Tip Localitate  Meci Scor
13.09.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Belarus 2 - 2
11.09.2013 amical Orhei MOLDOVA - Belarus 0 - 3
10.08.2013 amical Galați România - MOLDOVA 2 - 0
08.08.2013 amical Galați România - MOLDOVA 4 - 0
25.05.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - România 0 - 0
23.05.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - România 0 - 3
02.03.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Real Succes 2 - 2
10.02.2013 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Dacia-2 Buiucani 0 - 1
 
 2012
Data Tip Localitate  Meci Scor
13.02.2012 amical  Telki  Ungaria - MOLDOVA 2 - 0
15.02.2012 amical Telki  Ungaria - MOLDOVA 8 - 0
08.03.2012 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - CSCT Buiucani U-18 2 - 0
11.04.2012 amical Vadul-lui-Vodă  MOLDOVA - Zimbru U-18 2 - 1
15.05.2012 Cupa FMF Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Bulgaria 1 - 0
17.05.2012 Cupa FMF Vadul-lui-Vodă Azerbaidjan - MOLDOVA 0 - 0
19.05.2012 Cupa FMF Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - România 0 - 2
19.07.2012 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Olimpia-2 0 - 1
21.07.2012 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Zimbru-2 1 - 3
28.08.2012 amical Ternovca MOLDOVA - Ungaria 1 - 1
30.08.2012 amical Vadul-lui-Vodă MOLDOVA - Ungaria 1 - 2
25.09.2012 prel. CE 2013 Indjija Belarus - MOLDOVA 1 - 0
27.09.2012 prel. CE 2013 Indjija Serbia - MOLDOVA 4 - 0
30.09.2012 prel. CE 2013 Jakovo Armenia - MOLDOVA 0 - 3
Squad Photo
PORTARI
Silviu ȘMALENIA 09.12.2002 Zimbru Chișinău
Alexei SAMOILENCO 06.03.2002 Sheriff Tiraspol
FUNDAŞI
Mihai DOLGHI 08.07.2002 Zimbru Chișinău
Cristian ISTRATE 31.01.2002 Zimbru Chișinău
Vladislav ZAVALIȘCA 30.01.2003 Zimbru Chișinău
Doru CALESTRU 15.11.2002 Dacia-Buiucani Chișinău
Ion BORȘ 25.07.2002 Zaria Bălți
Daniil ZAPOROJANU 02.10.2002 Sheriff Tiraspol
Ionuț CIOBANU 30.01.2002 Stadlau (Austria)
Iurie IOVU 06.07.2002 Cagliari (Italia)
MIJLOCAŞI
Sergiu GAȚMANIUC 09.02.2002 Dacia-Buiucani Chișinău
Nichita PICUS 13.09.2002 Sheriff Tiraspol
Nichita COVALI 07.09.2002 Sheriff Tiraspol
Daniel DANU 26.08.2002 Zaria Bălți
Petru GHERMAN 09.05.2002 Zaria Bălți
ATACANŢI
Ilie GHIDERMAN 03.08.2002 Zimbru Chișinău
Nicu NAMALOVAN 28.01.2002 Dacia-Buiucani Chișinău
Artur UNTURA 05.03.2002 Sheriff Tiraspol
Gheorghe GONDIU 05.03.2002 Real Succes Chișinău
Petru POPESCU 01.03.2002 Sf.Gheorghe-Voran Suruceni
Antrenor principal: Alexandru Guzun