Amical
Romania 2 - 1 Moldova
, Antalya
Amical
Estonia 2 - 3 Moldova
, St.Petersburg
Amical
Rusia 2 - 2 Moldova
, St.Petersburg
Liga Națiunilor UEFA
 Loc Echipă Meciuri V E Î Golaveraj Puncte
1 LUXEMBURG 4 3 0 1 10-1 9
2 BELARUS 4 2 2 0 6-0 8
3 MOLDOVA 4 1 2 1 2-4 5
4 SAN MARINO 4 0 0 4 0-13 0
PROGRAMUL MECIURILOR
08.09.2018 19.00 Minsk Belarus - San Marino 5 - 0
  21.45 Luxemburg Luxemburg - Moldova 4 - 0
11.09.2018 21.45 Serravalle San Marino - Luxemburg 0 - 3
  21.45 Chișinău Moldova - Belarus 0 - 0
12.10.2018 21.45 Minsk Belarus - Luxemburg 1 - 0
  21.45 Chișinău Moldova - San Marino 2 - 0
15.10.2018 21.45 Minsk Belarus - Moldova 0 - 0
  21.45 Luxemburg Luxemburg - San Marino 3 - 0
15.11.2018 21.45   San Marino - Moldova  
  21.45   Luxemburg - Belarus  
18.11.2018 19.00   Moldova - Luxemburg  
  19.00   San Marino - Belarus  

 

Squad Photo

 

 

Portar
Player Photo

Alexei KOȘELEV

Date of Birth
1993-11-19
Club
Fortuna (Olanda)
Player Photo

Stanislav NAMAȘCO

Date of Birth
1986-11-10
Club
Zeta (Muntenegru)
Player Photo

Serghei PAȘCENCO

Date of Birth
1982-12-18
Club
Sheriff Tiraspol
Fundaș
Player Photo

Alexandru EPUREANU

Date of Birth
1986-09-27
Club
Istanbul BB (Turcia)
Player Photo

Petru RACU

Date of Birth
1987-07-17
Club
Sheriff Tiraspol
Player Photo

Veaceslav POSMAC

Date of Birth
1990-11-07
Club
Sheriff Tiraspol
Player Photo

Ion JARDAN

Date of Birth
1990-01-10
Club
Zimbru Chișinău
Player Photo

Oleg REABCIUK

Date of Birth
1998-01-16
Club
Porto (Portugalia)
Mijlocaș
Player Photo

Alexandru GAŢCAN

Date of Birth
1984-03-27
Club
Rostov (Rusia)
Player Photo

Artur IONIȚA

Date of Birth
1990-08-17
Club
Cagliari (Italia)
Player Photo

Cătălin CARP

Date of Birth
1993-10-20
Club
Ufa (Rusia)
Player Photo

Alexandru DEDOV

Date of Birth
1989-07-26
Club
Zirya (Azerbaidjan)
Player Photo

Eugeniu CEBOTARU

Date of Birth
1984-10-16
Club
Sibir (Rusia)
Player Photo

Alexandru ANTONIUC

Date of Birth
1989-05-23
Club
Milsami Orhei
Player Photo

Andrei COJOCARI

Date of Birth
1987-01-21
Club
Milsami Orhei
Player Photo

Eugeniu COCIUC

Date of Birth
1993-05-11
Club
Sabail (Azerbaidjan)
Player Photo

Gheorghe ANTON

Date of Birth
1993-01-27
Club
Sheriff Tiraspol
Atacant
Player Photo

Radu GÎNSARI

Date of Birth
1991-12-10
Club
Hapoel Haifa (Israel)
Player Photo

Sergiu PLATICA

Date of Birth
1991-06-05
Club
Milsami Orhei
Player Photo

Vladimir AMBROS

Date of Birth
1993-12-30
Club
Petrocub-Hîncești
Player Photo

Vitalie DAMAȘCAN

Date of Birth
1999-01-24
Club
Torino (Italia)
Player Photo

Ion NICOLAESCU

Date of Birth
1998-09-07
Club
Shakhtyor (Belarus)

Head Coach

Antrenor principal

Coach Photo

Alexandru Spiridon

Coach Detail

S-a născut pe 20 iulie 1960 la Edineț 

Cariera de jucător: Nistru Chișinău (1976-1981, 1983-1986), SKA Kiev (1982), Zaria Voroșilovgrad (1983), Zaria Bălți (1987-1990), Zimbru Chișinău (1991-1996), Tiligul Tiraspol (1996-1997), selecționata de juniori și tineret a URSS (1976-1979), selecționata Moldovei (1991-1995, 16 meciuri, 2 goluri) 
Palmares: dublu campion al Moldovei (1992, 1993), cel mai bun fotbalist al Modovei (1992) 

Cariera de antrenor: Zimbru Chișinău (1992-1993, secund), Zimbru Chișinău (1994-1996, 2001-2002, principal), selecționata Moldovei (1994-2000, secund), Tiligul Tiraspol (1997-1999, principal), selecționata de tineret a Moldovei (2000-2001), selecționata Moldovei (2001, principal), Unisport Chișinău (1998-1999, principal), Nistru Otaci (2002-2004, principal), Șahtar Donețk, Ucraina (2004-2016, secund), Zenit Sankt-Petersburg, Rusia (2016-2017, secund) 
Palmares: Triplu campion al Moldovei (1994, 1995, 1996), de 8 ori campion al Ucrainei (2005, 2006, 2008, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014), de 6 ori deținător al Cupei Ucrainei (2004, 2008, 2011, 2012, 2013, 2016), de 7 ori deținător al Supercupei Ucrainei (2005, 2008, 2010, 2012, 2013, 2014, 2015), deținător al Cupei UEFA (2009), Medalia “Meritul Civic” (2010) 
 

Staff-ul tehnic
Staff Photo
Staff Name
Andrei MARTIN
Staff Title/Position
antrenor secund
Staff Photo
Staff Name
Sergiu BOTNĂRAȘ
Staff Title/Position
antrenor de portari
Staff Photo
Staff Name
Alexei SCORPAN
Staff Title/Position
antrenor de pregătire fizică
Staff Photo
Staff Name
Oleksandr BOYKO
Staff Title/Position
medic
Staff Photo
Staff Name
Nicolae ARSENI
Staff Title/Position
medic
Staff Photo
Staff Name
Nicolae MOGA
Staff Title/Position
masor
Staff Photo
Staff Name
Petru CARAMAN
Staff Title/Position
masor
Staff Photo
Staff Name
Ilie CEBANU
Staff Title/Position
Team manager
Staff Photo
Staff Name
Valeriu USATIUC
Staff Title/Position
manager