Selecționate

WU-17 / Moldova - Rusia 0-6

News Details
Text

Moldova WU-17 – Rusia WU-17 0-6
Marcatoare: Shchepeleva (6), Cherkasova (10), Abramenko (39, 51), I.Morozova (40+1), E.Samoilova (73)

Moldova: Bianca Druţă, Valentina Lohin, Vera Apostol, Daria Meşina, Lia Vlas, Natalia Solonari, Maria Şoimu, Olesea Terentiev, Ecaterina Onica, Daniela Mardari, Ecaterina Dimitrişina
Au mai jucat: Marina Baiceva, Daniela Pileasov, Diana Jitariuc, Maria Cheptănaru, Tatiana Cristea, Diana Covali, Irina Andronnicova, Vanesa Andrieş
Antrenor: Eugenia Miron

Rusia: Elena Stanovova, Oksana Tiurina, Maria Shchepeleva, Iulia Morozova, Ekaterina Ershova, Anastasia Morozova, Anna Desiatnik, Anna Ermolaeva, Daria Boyko, Kristina Cherkasova, Anastasia Abramenko
Au mai jucat: Tatiana Dronova, Kristina Riabova, Margarita Kovalenko, Anastasia Pekarskaya, Kristina Sitnikova, Elizaveta Paderina, Irina Markina, Ekaterina Samoilova, Maria Samoilova, Tatiana Khabarova, Ekaterina Maslova
Antrenor: Valentin Gavva

Arbitru: Vera Onică; asistenţi: Natalia Ceban, Maria Bucliş; al 4-lea oficial: Ion Orlic; observator: Nicolai Stuleni

Cartonaşe galbene: Meşina (22), Dimitrişina (32)

3 august. Tiraspol, CS Sheriff, Spectatori: 50

 

În perspectiva pregătirii către preliminariile CE 2017, selecţionata de junioare U-17 a Moldovei va susţine pe 3 august un meci amical cu reprezentativa similară a Rusiei. Partida va avea loc Complexul Sportiv Sheriff din Tiraspol, acolo unde fotbalistele din Rusia efectuează un cantonament în perioada 22 iulie – 4 august.

Pentru acest meci antrenoarea naţionalei Moldovei, Eugenia Miron, a convocat următoarele jucătoare:

Portari: Bianca Druţă (LTPS nr.2 Chişinău), Marina Baiceva (ȘS Anenii Noi)

Fundaşi: Daria Meşina (CS Noroc), Valentina Lohin, Daniela Pileasov (ambele, LTPS nr. 2 Chişinău), Vera Apostol (CSCT Buiucani), Diana Jitariuc (ŞS Ungheni), Ecaterina Dimitrișina (PGU-SS4 Alga Tiraspol), Maria Cheptănaru (ȘSS de fotbal Bălți)

Mijlocaşi: Natalia Solonari, Tatiana Cristea, Daniela Mardari, Lia Vlas, Diana Covali (toate, CS Noroc), Ecaterina Onica (ȘS Criuleni-ARF Criuleni), Valeria Mînăscurtă (PGU-ŞS4 Alga Tiraspol), Irina Andronnicova (SS-4 Ciobruciu)

Atacanţi: Olesea Terentiev (ŞS-4 Ciobruciu), Maria Şoimu (ŞS 11-Real Succes), Vanesa Andrieș (CSCT Buiucani)

Video